Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2006, 0:43   #41
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Šta je danas ono što je nekad bilo?
Mnoge stvari se više ne popravljaju jer je jeftinije kupiti novo nego angažovati majstora da servisira pokvareno.
So, what are we talkin' about?
Rekao si da se nadash da ce NEC ostati NEC, a sada si sam sebe opovrgao.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 0:52   #42
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
Garson kaže:
So, what are we talkin' about?
Rekao si da se nadash da ce NEC ostati NEC, a sada si sam sebe opovrgao.
Čime sam se to opovrgao Garsone???
Ja sam i dalje pri NEC-u, prezadovoljan njegovim karakteristikama i ne nameravam da menjam mišljenje dok za to ne bude stvarne potrebe.
I kada BlueRay pojeftini, ako bude NECovih, možda ću uzeti baš njega, stara navika.
Ode ovo u offtopic...
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 1:04   #43
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Čime sam se to opovrgao Garsone???
Ja sam i dalje pri NEC-u, prezadovoljan njegovim karakteristikama i ne nameravam da menjam mišljenje dok za to ne bude stvarne potrebe.
I kada BlueRay pojeftini, ako bude NECovih, možda ću uzeti baš njega, stara navika.
Ode ovo u offtopic...
Cime?
Rekao si da se nadash da ce NEC ostati NEC, pa onda "Šta je danas ono što je nekad bilo?"
Ili hocesh da kazesh da je NEC 3550 istog kvaliteta kao i 3500?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 1:36   #44
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
Garson kaže:
Ili hocesh da kazesh da je NEC 3550 istog kvaliteta kao i 3500?
3550 recimo značajno brže može da reže DL medije od 3500 (što još uvek nema neki veliki značaj zbog retkog korišćenja istih).
Ako bi na 3550 narezao istom brzinom kao što to može 3500 (4x) ništa manje kvalitetan snimak ne bi dobio. Kada na oba režeš maksimalnom brzinom, možda (ali samo možda) je tu onda 3500 u maloj prednosti.
Mene 3540 služi nešto oko godinu dana kao i kada je kupljen a mnogo radi moram priznati. I za njega isto ne mislim da je lošijeg kvaliteta od 3500.
Ali sada stvarno
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 2:32   #45
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
3550 recimo značajno brže može da reže DL medije od 3500 (što još uvek nema neki veliki značaj zbog retkog korišćenja istih).
Ako bi na 3550 narezao istom brzinom kao što to može 3500 (4x) ništa manje kvalitetan snimak ne bi dobio. Kada na oba režeš maksimalnom brzinom, možda (ali samo možda) je tu onda 3500 u maloj prednosti.
Mene 3540 služi nešto oko godinu dana kao i kada je kupljen a mnogo radi moram priznati. I za njega isto ne mislim da je lošijeg kvaliteta od 3500.
Ali sada stvarno
A shto li 3540 koshta duplo manje od cene 3500? Pre svega zbog loshije optike, shto je i najbitnije.Ovo sa rezanjem DL medija nema veze, novi rezaci imaju novije cipsetove i rezu brze DVD+-RW i DL medije ali koga to briga.Nemam nishta protiv toga shto ti je NEC omiljen, meni je Pioneer ali cinjenica je da su novi NEC (posle 3500) i Pioneer (posle 108) rezaci osetno loshiji od svojih prethodnika.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 2:54   #46
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Otkud znaš da je baš zbog lošije optike? Možda je zbog lošijeg motora, jeftinije plastike etc...
Objašnjavamo se nepotrebno dugo. I kada bi dokazao da je Nec3500 bolji od recimo Nec3551 ili da je Pioneer108 bolji od Pioneer111, šta to vredi ljudima kad te stare modele ne mogu kupiti više NIGDE.

Nego, da se vratim na glavnu temu: Benq DW lično ne bih izabrao samo zato što nisam siguran koliki mu je vek trajanja. Bez obzira što svi tvrde da Benq čita sve što se ubaci u njega, ne bih voleo da posle 6 meseci moram da kupujem novi rezač. Kad se radi o Nec-u i Pioneeru, svima nam je poznat njihov vek trajanja.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 3:04   #47
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Otkud znaš da je baš zbog lošije optike? Možda je zbog lošijeg motora, jeftinije plastike etc...
Objašnjavamo se nepotrebno dugo. I kada bi dokazao da je Nec3500 bolji od recimo Nec3551 ili da je Pioneer108 bolji od Pioneer111, šta to vredi ljudima kad te stare modele ne mogu kupiti više NIGDE.

Nego, da se vratim na glavnu temu: Benq DW lično ne bih izabrao samo zato što nisam siguran koliki mu je vek trajanja. Bez obzira što svi tvrde da Benq čita sve što se ubaci u njega, ne bih voleo da posle 6 meseci moram da kupujem novi rezač. Kad se radi o Nec-u i Pioneeru, svima nam je poznat njihov vek trajanja.
Naravno gda je i motor loshiji, kao i plastika.Ali opet plastika je manje bitna u celoj prici.
Ne pricam o ovom sa aspekta moguce kupovine 3500 i 108, vec sam prokomentarisao izjavu "Neka NEC ostane ono shto je bio".That'a all.
Pozdrav.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2006, 15:24   #48
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Benq DW lično ne bih izabrao samo zato što nisam siguran koliki mu je vek trajanja. Bez obzira što svi tvrde da Benq čita sve što se ubaci u njega, ne bih voleo da posle 6 meseci moram da kupujem novi rezač. Kad se radi o Nec-u i Pioneeru, svima nam je poznat njihov vek trajanja.
Upravo zbog ovog sto si naveo ja sam odustao od kupovine Benq-a u poslednjem momentu i pazario Pioneer 110D
Jeste on odlican u benchmarcima,ali je niko ne navodi kako se uredjaj ponasa u duzoj eksploataciji....
Slicna situacija je i sa NEC-om-ima odlicne rezultate u svim benchmarcima,cak i sto se tice citanja losih diskova u odnosu na Pioneer...
Praksa pokazuje da je ipak Pioneer bolji sto se tice duzeg koriscenja(ne drasticno,ali ipak bolji)
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2006, 16:17   #49
nvukelic
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
Covenant kaže:
...ali je niko ne navodi kako se uredjaj ponasa u duzoj eksploataciji....Praksa pokazuje da je ipak Pioneer bolji sto se tice duzeg koriscenja(ne drasticno,ali ipak bolji)
PoZ!
Koja praksa? Sam sebe demantujes; prvo navodis da niko ne pominje kako se ponasa na duze vreme, a onda kazes da je Pioneer bolji u duzem koriscenju?! Gde si ti to video, procitao, cuo da je Pioneer bolji na duze vreme? Ja tvrdim da nije bolji. Ne kazem da je losiji, ali bolji nije. Idi malo na forum cdfreaks-a, pa citaj iskustva korisnika (znaci ne polupouzdane testove, vec iskustva krajnjih korisnika) sa BenQ-om. Ja sam ih gotovo sva procitao, i niko se nije pozalio na zivotni vek (da budem precizniji, nista vise nego na druge rezace). A nije BenQ nastao juce. Od izlaska BenQ 1600 je proslo dosta vremena da bi se takva ocena - pozitivna ili negativna, mogla dati.
nvukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2006, 23:17   #50
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
nvukelic kaže:
A nije BenQ nastao juce. Od izlaska BenQ 1600 je proslo dosta vremena da bi se takva ocena - pozitivna ili negativna, mogla dati.
Obzirom na to kada su nastali Pioneer i NEC, Benq JESTE nastao juče.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2006, 23:56   #51
Wild Boy
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: OutOfSpace
Poruke: 284
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Obzirom na to kada su nastali Pioneer i NEC, Benq JESTE nastao juče.
Pa sta i da je Benq nastao juce kakve to veze ima sa kvalitetom. Ne rade u Benqu parketari i masinobravari koji uce posao praveci opticke uredjaje
Wild Boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 0:06   #52
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
Loodi kaže:
Ne bih uzeo BENQ ni da mi ga neko pokloni jer je to kineska i toliko losa marka da je to strasnoooo
Kad vidim BENQ i LITE-ON meni se dize kosa na glavi....a i taj light scribe nije nista posebno samo imamljivanje para od korisnika.
Drzacu se ja PIONEER-a hvala lepo.
Hahaha, gluplji komentar nisam u zivotu video....
BTW, da li znate da je Plextor jedan akcionara BenQ-a ("pogon" za optiku)?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 9:17   #53
nvukelic
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
dbaja kaže:
Obzirom na to kada su nastali Pioneer i NEC, Benq JESTE nastao juče.
Pa, nisi bas u pravu. BenQ je deo PBDS (Philips BenQ Digital Storage) i za izradu svojih uredjaja koristi veliki deo Philipsove tehnologije (izmedju ostalog chipset je Philipsov), a sad ja tebe pitam, da li je mozda i Philips nastao juce?

(Samo mali podsetnik: 1982 Philips je u zajednici sa Sony-jem lansirao kompakt disk (CD), onakav kakvog ga znamo danas.)

Ali dobro, nije ovo rasprava o Philips-u.
nvukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 18:21   #54
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
nvukelic kaže:
...a sad ja tebe pitam, da li je mozda i Philips nastao juce?

Ali dobro, nije ovo rasprava o Philips-u.
Ljudi, pogrešno ste me skapirali. Ne kažem ja da taj Benq ne valja. Ja samo spadam u one koji NIKAD ne bi pazarili nešto poput recimo novog kompleta 5.1 zvučnika i receivera marke VIVAX bez obzira na to kako lepo izgledaju i rade a još su jeftini. Uvek bih pre uzeo nekog Sansuija, Yamahu, Teaca, Kenwooda, Akaija, Sonyja... Nema veze što Benq koristi Philipsove delove, on je ipak Benq a to mi ne "zvuči". Da je dobar, dobar je, kažu mnogi ljudi.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 18:49   #55
nvukelic
Član
 
Član od: 6.7.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

E pa to je vec nesto drugo. Znaci i ti mislis da je dobar, ali ti se jednostavno ne svidja. To je isto kao kad ja kazem da vise volim Intel i da AMD nikad ne bih stavio u svoj kompjuter, ali priznam da je dobar. Jednostavno ne volim, bez objasnjenja.

A mislim, poredjenje sa Vivax-om necu ni da komentarisem, ipak nisu ni priblizno ista klasa.
nvukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2006, 23:17   #56
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Ipak se na kraju razumemo
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:25   #57
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Molim zadnju preporuku za rezac ove za mene vanserijske marke?Razumna cena.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 21:28   #58
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
nvukelic kaže:
E pa to je vec nesto drugo. Znaci i ti mislis da je dobar, ali ti se jednostavno ne svidja. To je isto kao kad ja kazem da vise volim Intel i da AMD nikad ne bih stavio u svoj kompjuter, ali priznam da je dobar. Jednostavno ne volim, bez objasnjenja.

A mislim, poredjenje sa Vivax-om necu ni da komentarisem, ipak nisu ni priblizno ista klasa.
Ja sam diletant,mozda za racunare, i nikad nebi stavio ista od intela,jednostavno ne mogu da razumem,valjda sam se zaljubio u AMD.A planiram za pocetak 2008 zestok racunar na ovoj plaformi.(A ovaj sadasnji je neverovatno stabilan),to su drugi ocenili.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 13:41   #59
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Zvezda je rodjena - BENQ DW1655

Citat:
SuperG kaže:
Hahaha, gluplji komentar nisam u zivotu video....
BTW, da li znate da je Plextor jedan akcionara BenQ-a ("pogon" za optiku)?
Pazi mozda je i BENQ, mozda kazem, napravio nesto "dobro" ali ja ne mogu da se pohvalim da sam imao iskustva sa takvim primercima hardvera od strane tog proizvodjaca. A kako objasnjavate da je NOV BENQ DVD-RW posle samo 2 meseca poceo otezano a nekad i nije uopste mogao da cita medije cak i narezane pre 5 minuta od istog tog rezaca i to nije bio samo jedan uredjaj od BENQ-a pa da kazes ajde moguce je desava se nego vise njih, a isto sam u vise navrata doziveo i sa LITE-ON uredjajima...mora da je zbog dobre optike ili neceg slicnog...ili su mozda gremlini...ne znam P.S. Malo manje citajte testove a malo vise pricajte iz licnog iskustva tj nisam jos video ni jedan od ta dva koji je potrajao a da radi 100%. btw moj Pioneer 110d ima vec godinu dana i narezao je gomilu CD-a i DVD-a, mogu samo da kazem da radi savrseno.

Poslednja ispravka: Loodi (5.8.2006 u 14:40)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com