Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2006, 1:36   #101
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Rocker kaže:
Pa objašnjavao sam ti 100 puta. Kad se skine jedan fajl, mora da prođe određeno vreme. Ja tada u FF ili US Dloaderu podesim neobee-jev proxy i rapid me pusti. Za to vreme dok se sledeći fajl skida, meni istekne ono vreme koje mora da se čeka na rapidu i kad se skidanje završi, isključim proxy i nastavim sa svoje adrese. Retko kad je neobeejev proxy zauzet. Možda oko 9-11 h uveče i to ponekad.
Znam, razumeo sam to vec.
Ja ne mogu da cekam, mislim da je rapid povecao cekanje na cak 180 min pre nekoliko dana.
A i cesto kad docekam da pocne download, izbaci mi ono :"Your IP is already downloading file...bla,bla,bla "
Mnogo me nervira pa sam batalio.A proxy od Beotela ne znam.
Garson je offline  
Stara 13.9.2006, 3:10   #102
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Garson kaže:
Znam, razumeo sam to vec.
Ja ne mogu da cekam, mislim da je rapid povecao cekanje na cak 180 min pre nekoliko dana.
A i cesto kad docekam da pocne download, izbaci mi ono :"Your IP is already downloading file...bla,bla,bla "
Mnogo me nervira pa sam batalio.A proxy od Beotela ne znam.
Pa vidi na sajtu. Možeš da probaš i proxy.beotel.yu Većina domaćih provajdera ima ovakav način obeležavanja svojih proxyja a port je 8080.
Rocker je offline  
Stara 13.9.2006, 3:43   #103
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Rocker kaže:
Pa vidi na sajtu. Možeš da probaš i proxy.beotel.yu Većina domaćih provajdera ima ovakav način obeležavanja svojih proxyja a port je 8080.
To ne moze, probao sam a na sajtu nema nishta vezano za proxy podeshavanja, ili ima a ja ne mogu da nadjem.
Sad sam shvatio koliki sam ja coban.
Nashao sam na sajtu Beotela u FAQ da moze da se bira da li ce IP biti javna ili privatna.Bira se preko username-a.Ako se stavi username@beotel onda je IP iz privatnog opsega (tako je bilo kod mene), a ako se stavi username/ip@beotel onda ce biti iz javnog (pogodno za rapidshare- odmah probao i radi ).
Shta cu kad sam slepac.Hvala Rocker, da nisi ovo pomenuo ne bih saznao nikad.
Garson je offline  
Stara 13.9.2006, 3:54   #104
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Garson kaže:
To ne moze, probao sam a na sajtu nema nishta vezano za proxy podeshavanja, ili ima a ja ne mogu da nadjem.
Sad sam shvatio koliki sam ja coban.
Nashao sam na sajtu Beotela u FAQ da moze da se bira da li ce IP biti javna ili privatna.Bira se preko username-a.Ako se stavi username@beotel onda je IP iz privatnog opsega (tako je bilo kod mene), a ako se stavi username/ip@beotel onda ce biti iz javnog (pogodno za rapidshare- odmah probao i radi ).
Shta cu kad sam slepac.Hvala Rocker, da nisi ovo pomenuo ne bih saznao nikad.
Bre, nisi slepac, nego ti nije palo na pamet da proveriš! Pa čemu služi forum? Meni je ovo palo na pamet kad sam prvi put video da moram da čekam 100min. na rapidu. Onda sam se setio onog neobee-jevog speedy akceleratora. Znao sam da to mora da funkcioniše preko nekog proxy-ja. Instalirao ja to i video da radi, ali ga verovatno mnogo ljudi koristi, jer je često bio zauzet. Onda ja odem na sajt i malo potražim i vidim da pored njega ima i standardni proxy server. Pogledam parametre i sad njega koristim jer je češće slobodan. Mada, ne verujem da će još dugo da bude ovoliko slobodan sad kad sam otkrio foru!
Rocker je offline  
Stara 13.9.2006, 4:30   #105
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Rocker kaže:
Bre, nisi slepac, nego ti nije palo na pamet da proveriš! Pa čemu služi forum? Meni je ovo palo na pamet kad sam prvi put video da moram da čekam 100min. na rapidu. Onda sam se setio onog neobee-jevog speedy akceleratora. Znao sam da to mora da funkcioniše preko nekog proxy-ja. Instalirao ja to i video da radi, ali ga verovatno mnogo ljudi koristi, jer je često bio zauzet. Onda ja odem na sajt i malo potražim i vidim da pored njega ima i standardni proxy server. Pogledam parametre i sad njega koristim jer je češće slobodan. Mada, ne verujem da će još dugo da bude ovoliko slobodan sad kad sam otkrio foru!
M**** malo radi.
Server IP adresa je ista u oba slucaja samo se menja client IP adresa koja je opet konstantna.Znaci cekanje ne gine.Prvi put se slucajno potrefilo da nisam morao da cekam.Ali valjda nece biti ono:"Your IP is already downloadong...".

Poslednja ispravka: Iris (13.9.2006 u 8:45)
Garson je offline  
Stara 13.9.2006, 4:49   #106
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neogranicen Rapidshare download

Čekaj, ništa te sad ne razumem! Jel' pričaš o proxy-ju ili o toj fori sa swičovanjem dinamička/fixna adresa?
Rocker je offline  
Stara 13.9.2006, 4:56   #107
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Rocker kaže:
Čekaj, ništa te sad ne razumem! Jel' pričaš o proxy-ju ili o toj fori sa swičovanjem dinamička/fixna adresa?
Ma proxy-ja nema niti ga je ikad bilo.Mislio sam na swičovanje IP adresa.Mislio sam da se menja staticka/dinamicka, a ono je uvek staticka samo se menja opseg-privatni ili javni.
Garson je offline  
Stara 13.9.2006, 5:05   #108
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Garson kaže:
Ma proxy-ja nema niti ga je ikad bilo.Mislio sam na swičovanje IP adresa.Mislio sam da se menja staticka/dinamicka, a ono je uvek staticka samo se menja opseg-privatni ili javni.
Malo sam kopao po Beotelu i evo šta sam iskopao
Citat:
Kada pristupim Internetu, sve sem Weba mi radi odlično.
Ovi problemi nastaju usled loše podešenih parametara proxy servera. BeotelNet ne poseduje proxy i ne treba ga uključivati.
To sa adresom...tu ništa ne možeš da promeniš. Bar ti kako-tako radi rapid a za proxy mož' se JBG, gledaj to sa vedrije strane, studentima odobravaju popust od 30% Znači ADSL za soma din. Ne može baš sve da bude extra!
Rocker je offline  
Stara 13.9.2006, 5:37   #109
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
Rocker kaže:
Malo sam kopao po Beotelu i evo šta sam iskopao
To sa adresom...tu ništa ne možeš da promeniš. Bar ti kako-tako radi rapid a za proxy mož' se JBG, gledaj to sa vedrije strane, studentima odobravaju popust od 30% Znači ADSL za soma din. Ne može baš sve da bude extra!
To sam ti i rekao, nemaju proxy.
Ali nema veze sada rapid radi sa cekanjem od nekih pola sata.Nije ni to loshe, bolje ishta nego nishta.Mada sam u zadnje vreme nashao dosta sajtova sa non-rapidshare linkovima, pa mi rapid i nije toliko potreban.
Garson je offline  
Stara 14.9.2006, 16:28   #110
lakisremac
Novi član
 
Član od: 9.5.2006.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Dali neko zna sta JA da radim,dosad sam skidao sve i svasta sa rapida prvo sam skidao sa explorerom i koristio hide ip platinium posle par meseci vise nisam mogao nista da skidam kaze mi jednostavno tvoja ip je taj i taj i zdravo,onda sam instalirao operu i invisible browsing i skidao opet sve i svasta a sad je opet ista stvar neda nista cak sam instalirao i proxy switcher ali nikako nemogu da sakrijem svoju ip,nece vise ni hide ip ni invisible b.,ni proxy svicher sta da radim,imam wireles konekciju i pokusao sam sa svim onim brisanjima cooki i istalo i ne vredi!!!Dali neko zna kako da se sakrijem????
lakisremac je offline  
Stara 14.9.2006, 18:01   #111
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Nisi ti nikad ni mogao da se sakrijesh.
Garson je offline  
Stara 14.9.2006, 18:34   #112
lakisremac
Novi član
 
Član od: 9.5.2006.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Kako nisam mogao



Kad god sam menjao ip adresu upisem u google whatismyip
i on mi pokaze tu sa kojim sam se sakrio do sad je radilo ali dva-tei dana vise neradi???Dali ti mozda znas kako da se sakrijem
lakisremac je offline  
Stara 14.9.2006, 19:05   #113
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

vise ne radi ni fora sa nullovanjem preko javascripta a ni rapget ne vrsi funkciju. meni je to programce bilo super, stavim listu fajlova i on skida dok sam u skoli.
3LANCER je offline  
Stara 14.9.2006, 20:30   #114
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
lakisremac kaže:
Kako nisam mogao



Kad god sam menjao ip adresu upisem u google whatismyip
i on mi pokaze tu sa kojim sam se sakrio do sad je radilo ali dva-tei dana vise neradi???Dali ti mozda znas kako da se sakrijem
Mogao si samo da idesh preko nekog proxy-ja.
Garson je offline  
Stara 15.9.2006, 11:41   #115
lakisremac
Novi član
 
Član od: 9.5.2006.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

ako neko zna neke sajtove koji nisu na rapidshare nek napise ili nek posalje na *********@yahoo.com

Poslednja ispravka: Iris (16.9.2006 u 16:41)
lakisremac je offline  
Stara 15.9.2006, 11:47   #116
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

jako je dobar http://www.speedshare.org, daju 350 MB po fajlu za upload, nema cekanja vise od 10 minuta da pocne upload (kad nije guzva, download krece za 10 sekundi)
3LANCER je offline  
Stara 15.9.2006, 21:18   #117
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

http://www.oxyshare.com
http://www.megaupload.com
Posle rapid-a verovatno 2 najpoznatija. Bitno, nema cekanja.
Garson je offline  
Stara 17.9.2006, 13:00   #118
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

ljudi ne bih da idemo u offtopic, ali buduci da vecina ovde poseduje 256/64 konekciju, ja bih preporucio oxyshare!
www.oxyshare.com
negde sam cuo za njega i super mi sljaka, tako da ga sada svima preporucujem... nude kompletne filmove, meni je brzina oko 26.1/26.2 kb/s
znaci nekih 0.5 manje nego na rapidu... ali vredi probati...
od petnaest filmova koje sam skinuo samo mi je dvaput prsla konekcija i problem je bio do mene.,,,
enjoy!
absonic je offline  
Stara 17.9.2006, 20:18   #119
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Neogranicen Rapidshare download

Citat:
absonic kaže:
ljudi ne bih da idemo u offtopic, ali buduci da vecina ovde poseduje 256/64 konekciju, ja bih preporucio oxyshare!
www.oxyshare.com
negde sam cuo za njega i super mi sljaka, tako da ga sada svima preporucujem... nude kompletne filmove, meni je brzina oko 26.1/26.2 kb/s
znaci nekih 0.5 manje nego na rapidu... ali vredi probati...
od petnaest filmova koje sam skinuo samo mi je dvaput prsla konekcija i problem je bio do mene.,,,
enjoy!
Pa kako mozes nesto da pretrazis na tom sajtu?
nsAce je offline  
Stara 18.9.2006, 13:34   #120
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Problem sa OXYShare

Konacno neki sajt gde mogu da skidam ko covek. Izbor nije neki.... problem je sledeci skinem ja "nesto" iz 2 dela po 700mb (znate sta). I skinem prvi fajl pa drugi i otvorim prvi arhiva je zip, i kaze da je arhiva ostecena. Mene prosla zelja da opet skidam, pa sam evo sad skidao opet "nesto" ali samo jedan fajl od 700mb i opet ista prica arhiva ostecena! Kada skinem neki manji fajl do 10mb skine i otvori arhivu ? Sta je sad ovo ? Sto nece ?
DJ_MY_SOUL je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji download manager? Psychon@ut Aplikativni softver 75 12.4.2008 13:29
download problem jagodanbg Internet tehnologije 25 15.1.2006 20:29
Opera i njen IDIOTSKI download manager Ogi Aplikativni softver 6 28.12.2005 16:25
Sajtovi za download filmova Baki Internet tehnologije 5 16.12.2005 14:18
Sajtovi za besplatan Mp3 download Dawnn Zanimljive Web lokacije 1 18.11.2005 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com