Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2017, 23:48   #1
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Exclamation Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

narode, zadnji tv sam kupovao tamo negde pre 6 i po godina, tako da sam "ispao" iz dešavanja iz te sfere tehnikalija.

uglavnom, treba mi smart tv za dnevni boravak, gledat će se s nekih cca 2,5m udaljenosti, a najviše će se koristiti za filmove i serije preko SBB-a, sportklubove i filmove preko usb sticka. dakle, ne planiram ga koristiti za igranje. pa krenimo redom sa pitanjima.

1. prvo što ne mogu još da odlučim da li uzeti neki "jači" 43'' model ili neki 49'' iz nekog srednjeg ranga? gledajući po šoping centrima, dijagonala od 43'' mi se čini ipak mala za gledanje sa otprilike 2,5m, ne znam...

2. druga nedoumica je vezana za 4k, treba li mi to? ima li prendnosti sa 4k tv-om za gledanje SBB digitalnih i sd kanala? da li slika izgleda bolje ili lošije?

3. i treća nedoumica koja je zapravo i najvažnija jeste koje od ovih sa liste odabrati:

Kod:
SONY:
1. Sony 49" LED Smart TV 49WD755 / 49WD757 WiFi;
2. Sony 48" LED Smart TV 48WD650 WiFi;
3. Sony 48'' LED LED W705CBAEP;

SAMSUNG:
1. Samsung 49" LED Smart TV 49K5502;
2. Samsung 48" LED Smart TV 48J5202 WiFi QUAD CORE;

LG:
1. LG 49LH590V Full HD TV, Smart TV;
2. LG 49LH570V Full HD TV, Smart TV;

PHILIPS:
1. Philips 49PUS6401 4K TV 49" Android 5 GODINA Ambi;
2. Philips 4K 49" UltraHD TV Smart 49PUS6101 800Hz;
3. Philips 49" Android Smart 49PFS5501 DVB-S Silver TV;
4. Philips 49" LED FullHD Smart TV 49PFS5301 WiFi;

PANASONIC:
1. LED TV Panasonic TX-49DS500E
molio bih da mi izdvojite makar 5 modela sa ove liste, pa ćemo onda dalje. bitna mi je slika, pouzdanost (brend sa najmanje reklamacija) i da nije bagovit softver.

hvala unapred!
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 19:30   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

1. Sve zavisi sa koje dijagonale prelaziš. Recimo, ja koristim 42" sa nešto manje od 3m i gotovo svakome ko dolazi kod mene to bude sasvim dovoljan odnos razdaljina/dijagonala. E sad, ja tu plazmu gledam već 5 godina, pa bi mi sada odgovaralo i 50" (FHD)/55" (4k) jer sam se navikao.

2. Lično, 4k za sada nema tu mainstream primenu. U prethodnom odgovoru sam ga pomenuo kao primer jer je potrebna određena dijagonala da bi se primetila razlika u odnosu na 1080p. Na 4k kod televizora gledam čisto kao potrebu za ogromne dijagonale kako bi se dobilo na oštrini, dok bih više obraćao pažnju na HDR i sam tip panela (8bit/10bit), jer daleko više donose razliku u slici.

3. Ne bi bilo loše da navedeš okvirni budžet koji bi izdvojio i gde planiraš da kupuješ? Pošto neki proizvođači daju produženu garanciju, ali to važi za modele kupljene u našim radnjama. Takođe, pošto se i tehnologija panela razlikuje pa samim tim bira prema uslovima gledanja, da li više ljudi gledalo TV istovremeno? Ovo je bitno zbog uglova gledanja, jer će oni na krajevima imati ispraniju sliku od onih koji gledaju direktno.

Dakle izvagaj i odluči da li bi išao na FHD ili 4k, koja dijagonala bi ti odgovarala, vrstu Smart-a (webOS, Android, Tizen), kupovinu kod nas ili preko "dobavljača", pa da se vidi za dalje.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (9.1.2017)
Stara 8.1.2017, 22:07   #3
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

1. trenutno imam jedan 32'' i jedan 42'', ali kad god u radnji gledam i poredim, više mi odgovara 48 ili 49'' dijagonala, nego 43";

2. da li na 4k televizoru kablovska i digitalna preko SBB-a izgleda bolje, isto ili lošije od full hd tv-a?

3. budžet mi je max do 500-550 evra i modeli koje sam gore naveo se uklapaju u taj budžet, pa bi voleo da mi predložite nekoliko sa gornje liste . najbliži sam da otpišem philips jer su mi u dve radnje rekli da najviše reklamacija i dalje imaju na njihove televizore;

nije mi bitno koja vrsta smart tv softvera, želeo bih najbolje što mogu izvući za budžet kojim raspolažem.

tv ćemo 99% vremena gledati ja i supruga zavaljeni u kauč , a pošto nemamo dece, eventualno nekad kad gosti dođu da nešto skupa gledamo.

i da, gledam i preko "dobavljača" na oglasima, budu povoljnije cene nego u radnjama

Poslednja ispravka: kapetan_Miki (8.1.2017 u 22:15)
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 22:27   #4
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.714
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
2. da li na 4k televizoru kablovska i digitalna preko SBB-a izgleda bolje, isto ili lošije od full hd tv-a?
Zavisi od dijagonale TVa i udaljenosti od istog. Ako si blizu, izgledaće podjednako loše SD kanali, a ako si na =>2,5m, HD kanali će izgledati slično.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (9.1.2017)
Stara 9.1.2017, 13:49   #5
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

ajmo narode pomagajte , 95 pregleda, a samo dva odgovora

moram do kraja ove sedmice uzeti tv...
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2017, 13:21   #6
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

1. Ne bi trebalo da uzimaš utisak iz radnje kao merodavan, jer tvoja soba nije toliko prostrana. Iako ti u radnji 43" deluju malo, to ne znači da ti 48"-49" u sobi neće delovati preterano. Zato bi najbolje bilo nečim (tipa isečeš karton ili neki drugi materijal) da izmeriš koliko će ti "pojesti" zida i prostorije u odnosu na taj koji je trenutno tu.

2. Slika će imati nešto manju oštrinu jer će TV morati da razvlači na 4k. Sad sve zavisi koliko ko to primećuje.

3. Za tu cenu, sebi bih uzeo Sony 43W755C (756C) iz 2016. Noviju WD seriju bih preskočio jer je u odnosu na prošlu znatno lošija. Prvo što je osveženje sa 100hz postalo 50hz, Motionflow je sa 800hz pao na 200hz, OS nije Android, a uz to su i zvučnici slabiji.

Od većih dimenzija bih išao na LG 49" LH630V/590V seriju preko KP-a, pošto je ušteda i do 100€ u odnosu na radnje, a garancija važi i kod nas.

U suštini pogledaj više modela i nemoj da žuriš sa kupovinom. Ako ne menjaš televizore na 2-3 godine, najbolje ćeš proći sa modelom koji ima dužu garanciju.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (10.1.2017), Oggy (12.1.2017)
Stara 10.1.2017, 14:01   #7
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
1. Ne bi trebalo da uzimaš utisak iz radnje kao merodavan, jer tvoja soba nije toliko prostrana. Iako ti u radnji 43" deluju malo, to ne znači da ti 48"-49" u sobi neće delovati preterano. Zato bi najbolje bilo nečim (tipa isečeš karton ili neki drugi materijal) da izmeriš koliko će ti "pojesti" zida i prostorije u odnosu na taj koji je trenutno tu.

2. Slika će imati nešto manju oštrinu jer će TV morati da razvlači na 4k. Sad sve zavisi koliko ko to primećuje.

3. Za tu cenu, sebi bih uzeo Sony 43W755C (756C) iz 2016. Noviju WD seriju bih preskočio jer je u odnosu na prošlu znatno lošija. Prvo što je osveženje sa 100hz postalo 50hz, Motionflow je sa 800hz pao na 200hz, OS nije Android, a uz to su i zvučnici slabiji.

Od većih dimenzija bih išao na LG 49" LH630V/590V seriju preko KP-a, pošto je ušteda i do 100€ u odnosu na radnje, a garancija važi i kod nas.

U suštini pogledaj više modela i nemoj da žuriš sa kupovinom. Ako ne menjaš televizore na 2-3 godine, najbolje ćeš proći sa modelom koji ima dužu garanciju.
1. znam, ali sam vidno polje vs dijagonala "merio" tako da otprilike stanem na udaljenost od tv-a onoliko koliko će mi kauč u dnevnoj sobi biti udaljen od istog . trenutno imam jedan 32'' i jedan 42'' ili 43'' (ne sećam se više).

2. hvala, ali ipak ću onda odustati od 4k.

3. hvala za savet u vezi w755, ali videt ću mogu li uklopiti u budžet verziju sa većom dijagonalom i cenom.

šta mi možeš reći u vezi sony-a 48'' wd650, samsunga ue49k5502, lg-a 49lh590v i panasonica 49ds500?

vezano za garanciju, sony, lg, samsung daju samo 2 godine garancije na sve ove modele, dok panasonic daje 5 godina na onaj ds500.

hvala unapred!
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2017, 19:54   #8
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

WD650 ima nedostatke koje je prethodna serija podržavala, kod Samsunga je i dalje panel lutrija, dok se Panasonic nije nešto proslavio sa tom serijom (uz to, dužina garancije je verovatno za one modele kupljene kod nas). LH590 je entry-level za dijagonalu preko 43" u Smart seriji, pa ne treba očekivati čuda.

Sve u svemu, koliko para toliko muzike. Dakle, za 550€ najbolji je 43W755C, dok za veću dijagonalu sa tog spiska, LH590V nudi najviše sa tom uštedom preko KP-a i garancijom ostvarivom kod nas.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (12.1.2017)
Stara 11.1.2017, 20:17   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Mene to u zadnje vreme jako nervira što su i Sony i Samsung počeli da mešaju PVA i IPS panele, različite proizvođače... i to bukvalno o okviru istih serija a to naravno ne navode nigde u specifikacijama. Kriju panel, kriju refresh-rate... Ne može čovek bez studioznog istraživanja ni TV normalno da odabere. Ni to mi ne bi bio toliki problem da za mnoge modele uprkos svom trudu bukvalno ne možeš da nađeš propisan opis i karakteristike, koliko god se trudio.

Nekada si znao, bitni su ti uglovi gledanja i media mogućnosti uzimaj LG sa IPS panelom, hoćeš dobre PVA panele sa visokim kontrastom i dubokom crnom - Sony i Samsung. Hoćeš dobru pokretnu rezoluciju 100+ Hz panel. I čas iskombinuješ zahteve u konkretan odgovor. Sada kada me neko pita koju marku da kupi ne znam kako da mu odgovorim bez celog eseja i prezentacije. Bukvalno se svi danas ciganišu i brendu kao brendu uopšte ne treba verovati već samo istaživati po modelima pojedinačno nešto znači.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
player1 (14.1.2017)
Stara 12.1.2017, 10:22   #10
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mene to u zadnje vreme jako nervira što su i Sony i Samsung počeli da mešaju PVA i IPS panele, različite proizvođače... i to bukvalno o okviru istih serija a to naravno ne navode nigde u specifikacijama. Kriju panel, kriju refresh-rate... Ne može čovek bez studioznog istraživanja ni TV normalno da odabere. Ni to mi ne bi bio toliki problem da za mnoge modele uprkos svom trudu bukvalno ne možeš da nađeš propisan opis i karakteristike, koliko god se trudio.

Nekada si znao, bitni su ti uglovi gledanja i media mogućnosti uzimaj LG sa IPS panelom, hoćeš dobre PVA panele sa visokim kontrastom i dubokom crnom - Sony i Samsung. Hoćeš dobru pokretnu rezoluciju 100+ Hz panel. I čas iskombinuješ zahteve u konkretan odgovor. Sada kada me neko pita koju marku da kupi ne znam kako da mu odgovorim bez celog eseja i prezentacije. Bukvalno se svi danas ciganišu i brendu kao brendu uopšte ne treba verovati već samo istaživati po modelima pojedinačno nešto znači.
jedino sony ne krije stvarne herze, dok svi ostali kriju i to i vrstu panela (za lg se zna koja je vrsta, pa tu se nema šta kriti).
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 10:23   #11
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
WD650 ima nedostatke koje je prethodna serija podržavala, kod Samsunga je i dalje panel lutrija, dok se Panasonic nije nešto proslavio sa tom serijom (uz to, dužina garancije je verovatno za one modele kupljene kod nas). LH590 je entry-level za dijagonalu preko 43" u Smart seriji, pa ne treba očekivati čuda.

Sve u svemu, koliko para toliko muzike. Dakle, za 550€ najbolji je 43W755C, dok za veću dijagonalu sa tog spiska, LH590V nudi najviše sa tom uštedom preko KP-a i garancijom ostvarivom kod nas.
znači najbolji 43" = sony w755, a lg lh590v je bolja 48''-49'' opcija od sony wd650/wd755 i samsunga k5502?

ako sam sve dobro ukapirao što si hteo da kažeš

Poslednja ispravka: kapetan_Miki (12.1.2017 u 10:43)
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2017, 10:59   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Imaš ovde moju kratku recenziju Samsungove 5502 serije pa možeš da pogledaš.

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...30#post2107030
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (13.1.2017)
Stara 12.1.2017, 12:04   #13
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
znači najbolji 43" = sony w755, a lg lh590v je bolja 48''-49'' opcija od sony wd650/wd755 i samsunga k5502?

ako sam sve dobro ukapirao što si hteo da kažeš
Tako je. Za istu cenu W755C od 43" je bolji model od 49LH590, ali je zato i 90€ preko budžeta za veći 50W755C. Svakako pogledaj i druge modele, ipak se to na kraju svede na subjekivni osećaj za sliku.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (13.1.2017)
Stara 13.1.2017, 20:50   #14
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

ništa, na kraju je izbor radi 5g garancije spao na dva modela:

1. 43inch sony w755

2. 43inch lg uh610 uhd

mare, šta savetuješ? sutra kupujem tv, pa bih voleo što pre da odgovoriš

lg bi me došao 40evra jeftinije, ali nije to bitno. međutim prodavac mi reče da je mali problem kod android tv platforme to što se cache skuplja i puni u internu memoriju, a jedino restart na fabričke postavke čisti cache.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 21:05   #15
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Od mene glas za W755.

Iskreno, do sada nisam čuo da su se ljudi žalili na cache.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (16.1.2017)
Stara 14.1.2017, 19:14   #16
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mene to u zadnje vreme jako nervira što su i Sony i Samsung počeli da mešaju PVA i IPS panele, različite proizvođače... i to bukvalno o okviru istih serija a to naravno ne navode nigde u specifikacijama. Kriju panel, kriju refresh-rate... Ne može čovek bez studioznog istraživanja ni TV normalno da odabere. Ni to mi ne bi bio toliki problem da za mnoge modele uprkos svom trudu bukvalno ne možeš da nađeš propisan opis i karakteristike, koliko god se trudio.

Nekada si znao, bitni su ti uglovi gledanja i media mogućnosti uzimaj LG sa IPS panelom, hoćeš dobre PVA panele sa visokim kontrastom i dubokom crnom - Sony i Samsung. Hoćeš dobru pokretnu rezoluciju 100+ Hz panel. I čas iskombinuješ zahteve u konkretan odgovor. Sada kada me neko pita koju marku da kupi ne znam kako da mu odgovorim bez celog eseja i prezentacije. Bukvalno se svi danas ciganišu i brendu kao brendu uopšte ne treba verovati već samo istaživati po modelima pojedinačno nešto znači.
Nekada je bilo, pukneš $$$ za Super Trinitron i znaš šta si uzeo.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Aibo (14.1.2017)
Stara 14.1.2017, 19:29   #17
todorovic92
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 272
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 47 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
ništa, na kraju je izbor radi 5g garancije spao na dva modela:

1. 43inch sony w755

2. 43inch lg uh610 uhd

mare, šta savetuješ? sutra kupujem tv, pa bih voleo što pre da odgovoriš

lg bi me došao 40evra jeftinije, ali nije to bitno. međutim prodavac mi reče da je mali problem kod android tv platforme to što se cache skuplja i puni u internu memoriju, a jedino restart na fabričke postavke čisti cache.
I ja sam skoro pazario tv, slicnih karakteristika kao ti. Najbitnija stvar mi je bila garancija pa su LG Uhd modeli i Sony jedini usli u izbor. Ja sam uzeo LG UHD630V model. Izbor je pao na njega nakon savetovanja sa drugom koji radi u servisu.
Sony-ev smart je otvoreniji, sto je plus ukoliko planiras da na njemu ubacujes razne zezalice. WebOs je zatvoreniji sto je minus, ali mu je plus jer je manje sklon potencijalnim problemima vezanim za smart softver jer ti ne dopusta da instaliras svasta nesto.
Slika kao slika, meni su podjedanko lepe i na Sony-u i na LG-u. Sony mi je lepsi na izgled...
todorovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2017, 10:52   #18
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Citat:
todorovic92 kaže: Pregled poruke
I ja sam skoro pazario tv, slicnih karakteristika kao ti. Najbitnija stvar mi je bila garancija pa su LG Uhd modeli i Sony jedini usli u izbor. Ja sam uzeo LG UHD630V model. Izbor je pao na njega nakon savetovanja sa drugom koji radi u servisu.
Sony-ev smart je otvoreniji, sto je plus ukoliko planiras da na njemu ubacujes razne zezalice. WebOs je zatvoreniji sto je minus, ali mu je plus jer je manje sklon potencijalnim problemima vezanim za smart softver jer ti ne dopusta da instaliras svasta nesto.
Slika kao slika, meni su podjedanko lepe i na Sony-u i na LG-u. Sony mi je lepsi na izgled...
koliko si platio taj 630v, koja dijagonala i gde si ga uzeo?
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2017, 13:11   #19
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Koliko me pamćenje služi, Todorović je uzeo model od 40". Neka me ispravi ako grešim.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 3:10   #20
todorovic92
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 272
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 47 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nedoumice u odabiru TV-a - saveti i preporuke???

Tako je, uzeo sam 40'', sa njim sam se uklopio u budzet. Uzeo sam ga Emi prodavnici 62000din u tom trenutku, dok je u ostalim prodavnicama bio nesto bolesno skup. Ja sam ga uzeo dan posle black friday-a, a za black friday je u Gigatronu bio sa 20% popusta na 63000din.

Obavezno pogledaj po internetu cene, prodje i pozovi vise prodavnica. Sto je skuplji uredjaj to im cene vise variraju.
todorovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
vfx obuka i kurseviu beogradu - preporuke i iskustva ganrod Brbljaonica 1 16.7.2015 0:01
Gaming Laptop preporuke i saveti? Budzet oko 500e Marko_Purple_DREAM Šta da kupim? 11 21.6.2011 11:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com