Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2017, 13:04   #1
mpasd
Novi član
 
Član od: 6.10.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Telekom - Otvaranje portova

Potrebno mi je da otvorim port za tunngle da bi mogo da se povezem s drugom. Takodje sam poceo da ucim web programiranje i treba mi da otvorim port da mi mogo nekom da posaljem ono sto napravim(zbog testiranje).
Pokusavao sam sve sto sam naso na netu i siguran sam da su dobro upisani portovi u podesavanjima, ali jednostavno ne radi.

U telekomu su mi rekli da mora da se uzme staticka ip adresa kod njih, sto kosta dodatnih 600 dinara mesecno, ne pada mi na pamet da im dajem tolko. Ali sam ovu informaciju dobio od lika sa saltera, koj mi izgledao kao da nema pojma o cemu pricam.

Jel ima neko ko trenutno ima internet kod telekoma i da je pokusavao da otvara portove...?
Jel istina to da oni blokiraju portove osim ako se ne uzme staticka ip adresa kod njih...?
Ako blokiraju otvaranje portova, jel postoji neki nacin da se to zaobidje i da mogu da hostujem igru preko tunngle...? (za sajtove sam naso ngrok, ali to nije trajno resenje...)

U pitanju je EchoLife HG520c... Zastareo modem.. da li bi mozda novi modem resio problem...?
mpasd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 13:25   #2
rocknrolla
Član
 
Član od: 17.5.2011.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 385
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telekom - Otvaranje portova

Mislim da ti ne treba staticka IP adresa.

Makar je kod nas u CG tako.

Ja koristim NO-IP servis, koji je besplatan i koji ti prati dinamicku IP adresu i svaki put kad se promijeni azurira je za tvoj izabrani URL npr ftp://radeceranic.ddns.net

Zatp procackaj dobro oko otvaranja portova na tom ruteru.

Kad ih otvoris, imas sajt http://canyouseeme.org/ u koji kucas broj porta da vidis je li zaista uspjesno otvoren, tj je li moguca komunikacija sa WAN strane...


Eto toliko....
rocknrolla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2017, 19:39   #3
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Telekom - Otvaranje portova

Svaki put kada sam otvarao portove, dobijao sam osip od muke, ali je radilo.

Staticka IP adresa ti apsolutno ne treba. Oficijelno, u Telekomu rade moroncine, idioti, i lopovska bagra, i to je cinjenica.

Razlika je u tome sto kad s nekim budes menjao stvari, ili kad neko bude trebao da pristupi tvom kompu, portu, sta vec, moras da mu das trenutnu IP adresu, dok staticku znas i uvek je ista. Posto ti treba tako povremeno, za igre, nije ti problem da je pogledas i das je kad ti bude trebalo.

Striktno, neki pricaju da je i bolje imati dinamicku, zbog bezbednosti. Nestriktno, da bi imao staticku ako ti kojim slucajem treba, moras da im platis, posto, je li, postavljanje adrese i odrzavanje iste kosta novca, moraju poseban server za tebe da iznajme.

Uh... Izvinjavam se na gubljenju nerava. Portovi, meni barem, rade.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2017, 0:44   #4
mpasd
Novi član
 
Član od: 6.10.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom - Otvaranje portova

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, ali dok sam cekao da se ova tema uopste pojavi na forumu sam resio problem i zaboravio na ovo skroz.

Sad sam se slucajno setio, pa cu da ostavim resenje u slucaju da neko ima isti problem..

Poslao sam mail-om telekomu pitanje oko portova i nakon par sati su me pozvali i rekli da probam opet da otvorim portove..
To je to, pojma nemam sta su uradili, ali sad radi sve kako treba..
mpasd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2019, 11:27   #5
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telekom - Otvaranje portova

Da ne otvaram novu temu, iskoristiću ovu.

Otvaram port i ispratio sam sva uputstva, korak po korak, ali na kraju, kad proveravam da li su otvoreni, TCP je zatvoren, a UDP otvoren. Šta može da bude problem?

Napravio sam inbound i outbound rules u firewallu, ugasio sam anti-virus, podesio sam sve i u podešavanjima rutera (Telekomov ZTE ZXHN H168N), ali neće.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2019, 15:47   #6
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Telekom - Otvaranje portova

Da dodam kako je rešeno, ako još nekome bude trebalo - na kraju sam prijavio kao kvar Telekomu preko portala, pošto druga opcija za takve stvari mimo telefona ne postoji. Posle dva sata me pozvao čovek iz Telekoma, pitao koji mi port ili portovi trebaju, sutradan su ga otvorili i sad je sve kako treba.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
hacker_aca (28.7.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
port forwarding, telekom adsl, telekom srbija, tunngle

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL i REink Jet Kristijan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 3.3.2013 21:35
Huawei 520s... otvaranje portova Mickie Komunikacioni uređaji i umrežavanje 22 21.12.2010 20:00
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Otvaranje portova Beagle Slobodni softver 9 24.3.2009 20:15
Problem sa forwardovanjem portova Ivan452 Internet usluge 1 24.2.2009 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com