Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2008, 21:17   #1
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na LAN, laptop bežično...

Probao sam da u naslovu malko objasnim muku koja me je snašla. Elem. Kablovski internet bi hteo da podelim na desktop i na laptop. Desktop bi išao preko LAN kabla a laptop (EeePC) bi išao bežično i sve to preko ovislink-ovog wl 5460AP access pointa. Ubacio sam novi firmware i dobio još jednu opciju GATEWAY, gde bi lan port 2 na 5460ap-u trebao da bude WAN port u koji bi uštekao motorolu, lan port 1 bi išao u desktop, preko bežične veze bi se spojio sa laptopom i.... Sve je to lepo, al` ne mogu da ga nateram da proradi, nikako. Sve sam probao, konfigurisao WAN port da bude i DHCP i očitao motorolinu adresu pa stavio da bude statička... I neće. I desktop i laptop se povezuju na 5460ap bez problema mogu da pristupim web interfejsu ap-a i žično i bežično ali nema interneta nigde. Help?
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 12:15   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na lan, Laptop bežično...

Kablovski provajderi obično vezuju kablovski modem za takozvanu MAC (hardversku) adresu mrežne kartice kompjutera.

Ako treba da umesto kompjutera staviš ruter, na njegovom WAN portu mora da postoji emulacija MAC adrese koju ima kompjuter (dakle, ruter mora da ima mogućnost menjanja MAC adrese na WAN portu). A IP adresa se obično stavlja da bude automatska (DHCP).

MAC adresu trebalo bi da možeš da pročitaš iz programa IPCONFIG koji startuješ iz CMD prozora tog kompjutera (onog koji ti je u početku bio vezan na kablovski modem). Odeš u Start meni, pod RUN otkucaš CMD i u prozoru otkucaš komandu
IPCONFIG /ALL
MAC adresu zapišeš (formata, na primer, ff:fe:a8:.... itd.) i upišeš u odgovoarajuće polje u konfiguraciji rutera.

Ako ruter nema mogućnost promene MAC adrese... mislim da tu pomoći nema.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Maverick (21.10.2008)
Stara 21.10.2008, 13:42   #3
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na lan, Laptop bežično...

Uspeo sam na kraju, pogodnost rada u kablovskoj firmi koja i distribuira gorepomenuti net. Stavio sam da ruter dobija dhcp ali sam prethodno morao da dodelim modemu javnu staticku IP adresu i sada radi.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2009, 21:57   #4
sasasa
Novi član
 
Član od: 28.10.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na lan, Laptop bežično...

Imam AIRLive 5460 ap v2, hteo bih da se povezem sa njim na tri racunara dva preko WLAN i jedan preko Lan, da li je to moguce sa ovim uredjajem i ako jeste kako (koristim pppoe konekciju)?
sasasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2009, 19:34   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na lan, Laptop bežično...

Citat:
sasasa kaže: Pregled poruke
Imam AIRLive 5460 ap v2, hteo bih da se povezem sa njim na tri racunara dva preko WLAN i jedan preko Lan, da li je to moguce sa ovim uredjajem i ako jeste kako (koristim pppoe konekciju)?
Imao sam staj uređaj i koliko se sećam meni to nije uspevalo. Sve u zavisnosti od moda rada u trenutku njegovim korisnicam možeš pustiti internet ili preko kabla ili na Wireless. Nikako i na kablu i Wirelesom u isto vreme.

Evo šta on ima od modova, i šta u kome može da uradi:

Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2009, 13:07   #6
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na lan, Laptop bežično...

Moguće je, updejtuj firmware ( http://www.airlive.com/support/suppo...D1217473992975 ) i dobijaš novu opciju GATEWAY u kojoj podesiš WAN port (to je u ovom slučaju postojeći lan 2 port) a na LAN 1 port možeš staviti switch i spojiti i više od jednog računara ("žično"), normalno WLAN nije ograničen.



Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 12:41   #7
Djosr
Član
 
Član od: 27.8.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na LAN, laptop bežično...

Imam slican problem. Zelio bih da povezem jedan komp preko lana a laptop i telefon preko wirelessa. Imam airlive wl-5470ap i kablovski internet. Pokusavao sam preko client i wisp moda, ali nikako ne mogu da vidim svoju konekciju u Site Surveyu. Takodje sam pokusavao i u gateway modu, ali tad imam samo wireless i ne mogu da se povezem preko lana. Kako mogu da podesim ruter da vidim i lan i wireless?
Djosr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 0:15   #8
lyran
Novi član
 
Član od: 18.6.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na LAN, laptop bežično...

Mene zanima nesto drugo, na PC-ju nemam wifi karticu , da li mogu koristiti AirLive 5460apv2 kao prijemnik wifi signala od komsije(imam wep key) i kako da prosledim taj internet dalje na taj i na jos jedan PC preko LAN-a
lyran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 0:25   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Kablovski modem Motorola -> AirLive 5460apv2 -> PC desktop na LAN, laptop bežično...

Prebaciš AP u Client mod, nakačiš se nakomšijin net, i na lan portu AP-A imaš komšijin internet...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
pc na laptop preko usb crossover kabla grobar011 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 15.2.2009 17:54
PTT ADSL + Sagem F@st 1201 (modem) + ZyXEL P-320W (Wireless Router) = Nervni Slom Palladin Mike Komunikacioni uređaji i umrežavanje 17 20.10.2008 14:26
Moze li XP sp2 na ovaj laptop? Remedy Operativni sistemi 9 4.6.2008 0:40
Bežično umrežavanje računara + kablovski Internet igiton Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 3.5.2008 7:59
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com