Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2007, 1:45   #1
ddule
Član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 32
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Kako podesiti Remote Desktop Connection

Dali neko zna kako podesiti tj podici Remote Desktop Connection,ali ne samo da mogu sa udaljenog racunara da pristupim drugom vec da na racunaru kome pristupam moze i da se radi nesmetano.
Imam prijatelja kome stalno treba neka pomoc oko racunara pa mi je dosadilo da telefonom razgovaramo po nekoliko sati pokusavajuci da mu objasnim gde da pritisne i sta da uradi,i na kraju opet rezultati su vrlo slabi pa moram da odem do njega da to i sam uradim.Ovako bi musa mog racunara uradio sta je potrebno ili mu to pokazao,ako je to moguce,a mislim koliko sam shvatio da jeste.
U svojoj lokalnoj mrezi sam uspeo da podignem Remote Desktop Connection nisam siguran dali funkcionise preko mreze ili preko neta jer mi je jedan racunar zakacen preko svica za ruter a drugi na ruter.Ali kada podignem konekciju drugi racunar se izloguje i na njemu nemogu nista da radim,dok sa racunara sa koga sam pristupio mogu da odradim sve.
Molim ako neko moze blize da mi objasni kako ovo funkcionse i da mi da uputstva jer sam u ovoj oblasti bas slab kao moj prijatelj pa molim za detaljno objasnjenje od podizanja Remote Desktop Connection pa do podesavanja i koriscenja.
Evo vec nekoliko dana pokusavam to sve da nadjem na netu ali sve sto nadjem o toj ovblasti nije mi dovoljno jasno.
Unapred zahvalan Dusan
ddule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 7:33   #2
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

U WinXP je ogranicenje da ne mogu da rade dva konkurentna sessiona. To se moze mimoici tako da skines preradnjene datoteke iz Win2k3 servera koje omogucavaju vise istovremenih logina preko Remote Desktopa.

Inace mozda je bolje da upotrebis Radmin, ako zelis da on vidi sta radis. Opcija je i VNC ali je veoma nesigurna.

Evo ti kako sa modificiranim datotekama:

http://sig9.com/articles/concurrent-remote-desktop
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 12:11   #3
ddule
Član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 32
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Hvala na odgovoru,nabavio sam Radmin Server 3.0 i Radmin Viewer 3.0 instalirao ali podesavanja mi uopste nisu jasna,ustvari nije mi jasno nista kako pustiti kako namestiti,ko je server ko je klijent,kako da postavim da to radi,bukvalno nista.
Pa bih te zamolio ako si vec radio u ovom programu da mi das malo detaljnija uputstva kako bih se i ja moga snaci.
Unapred zahvalan Dusan
ddule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 12:18   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Server deo instaliraš na onaj kompjuter kojem želiš da pristupiš, a viewer instaliraš na kompjuter sa kojeg bi da pristupiš. Uglavnom, na serveru podesiš korisničko ime i lozinku koju ćeš potom uneti kad budeš pristupao sa viewer-a. Naravno, pre toga moraš u viewer-u kreirati novu konekciju, za čega ti treba IP adresa kompjutera kojem pristupaš.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
ddule (25.10.2007), Stefan programer (12.5.2012)
Stara 25.10.2007, 17:36   #5
ddule
Član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 32
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Sve je to lepo sto si mi objasnio ali ovaj program stvarno mi je totalno nepoznat pa mi ovo objasnjenje nije od velike pomoci.Trebalo bi mi objasnjenje korak po korak da bi mogao da se snadjem sa ovim.
u svakom slucaju veliko hvala i za ova uputstva koja si mi dao.
ddule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 6:13   #6
zeid
Novi član
 
Član od: 7.10.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Citat:
ddule kaže: Pregled poruke
Dali neko zna kako podesiti tj podici Remote Desktop Connection,ali ne samo da mogu sa udaljenog racunara da pristupim drugom vec da na racunaru kome pristupam moze i da se radi nesmetano.
Imam prijatelja kome stalno treba neka pomoc oko racunara pa mi je dosadilo da telefonom razgovaramo po nekoliko sati pokusavajuci da mu objasnim gde da pritisne i sta da uradi,i na kraju opet rezultati su vrlo slabi pa moram da odem do njega da to i sam uradim.Ovako bi musa mog racunara uradio sta je potrebno ili mu to pokazao,ako je to moguce,a mislim koliko sam shvatio da jeste.
U svojoj lokalnoj mrezi sam uspeo da podignem Remote Desktop Connection nisam siguran dali funkcionise preko mreze ili preko neta jer mi je jedan racunar zakacen preko svica za ruter a drugi na ruter.Ali kada podignem konekciju drugi racunar se izloguje i na njemu nemogu nista da radim,dok sa racunara sa koga sam pristupio mogu da odradim sve.
Molim ako neko moze blize da mi objasni kako ovo funkcionse i da mi da uputstva jer sam u ovoj oblasti bas slab kao moj prijatelj pa molim za detaljno objasnjenje od podizanja Remote Desktop Connection pa do podesavanja i koriscenja.
Evo vec nekoliko dana pokusavam to sve da nadjem na netu ali sve sto nadjem o toj ovblasti nije mi dovoljno jasno.
Unapred zahvalan Dusan
Ako ti prijatelj poseduje internet konekciju najbzi i najjednostavniji nacin kako bi mogao da imas pristup i mogucnost koriscenja njegovog racunara sa tvog Desktopa: https://secure.logmein.com/home.asp?lang=en
Ako se nesnadjes pisi.
zeid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 7:58   #7
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Probaj free program CrossLoop... ja sam uspeo sa njim nesto da odradim...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 11:52   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

S obzirom da je prošlo godinu dana od pokretanja teme, valjda se do sada snašao.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 12:45   #9
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti Remote Desktop Connection

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
S obzirom da je prošlo godinu dana od pokretanja teme, valjda se do sada snašao.
Ko jos gleda datum nastanka teme... Nikad nije kasno za dobar odgovor...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Remote Desktop Connection Shlaymara Operativni sistemi 19 15.12.2007 21:43
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Kako podesiti internet konekciju na Ubuntu 5.10??? Lord_Master Slobodni softver 16 15.5.2006 16:38
Kako podesiti mrezu Bifrost Mrežne igre 6 18.4.2006 12:45
kako podesiti NOD 32(fino podesavanje) neutron Zaštita 1 22.1.2006 15:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com