Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2018, 13:52   #281
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Sajtovi

Ostavljam spisak svih sajtova koji profesionalno testiraju televizore. Mnogi od njih objavljuju i vesti i analize.

HD televizija (Hrvatska)

Rtings.com (Kanada)
Rtings.com YT (Kanada)

AVForums (UK)
HDTVtest (UK)
Trusted Reviews (UK)

CHIP (Nemačka)
HDTV Magazin YT (Nemačka)
PRAD (Nemačka)

hardware.info (Nizozemska)
Homecinema Magazine (Nizozemska)

FlatpanelsHD (Danska)

Les Numériques (Francuska)

Opionteca (Španija)

benchmark.pl (Poljska)
HDTV.Polska (Poljska)

ProductTest (Rusija)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
GagiPappa (11.3.2018), shrafko (2.3.2018)
Stara 15.3.2018, 20:28   #282
amdx2
Član
 
Član od: 23.11.2010.
Poruke: 363
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 69 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Konacno se i kod nas pojavili Hisense televizori
amdx2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2018, 12:57   #283
Kortez
Novi član
 
Član od: 21.5.2018.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: LCD tv?

Pozdrav forumaši.
Ima li neko iskustva ili preporuku koji da se odabere, od ovih Hisense modela?
HE43M2165FTS
H39A5100
H39A5600
Kortez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 20:18   #284
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 281
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: LCD tv?

Zamolio bih za neku preporuku u vezi tv koji mi treba isključivo za ps4. Našao sam po oglasima jvc, silva schneider, medion i philips. U pitanju su stariji modeli pošto imam budžet od 80e. Šta kupiti od ponudjenih?
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2018, 20:36   #285
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

TV\Monitor najbolje da odes i izaberes koji po tebi ima najbolju sliku, ostalo je manje vise isto na svim, npr drugarov tesla ima milion puta (po meni) lespu sliku od mog benq iako je 5 puta jeftiniji
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2018, 10:38   #286
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 281
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: LCD tv?

Tako će i biti. Nadam se da će ti televizori moći da se izbore sa PS4. Nekoliko njih mi je reklo da moram isključivo kupiti 4K TV za PS4. Toliko novca nemam.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2018, 11:06   #287
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom LCD tv?

Ma jok PS4 je 1080p PS4 pro je 4K i to ne uvek i u svakoj igri, tebi za standardan PS4 1080p

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
talicni67 (10.7.2018)
Stara 10.7.2018, 11:24   #288
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 281
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Re: LCD tv?

Našao sam LG 32LC41 i Philips 32pfl7862d-10. Oba su fullHD, jedino što Philips radi na 100hz a LG ne. Hvala na pomoći.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2018, 16:45   #289
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: LCD tv?

Da ne otvaram novu temu, kupio sam nedavno Smart TV, mada je realno stariji malo model, pa ne može da se izbori s aplikacijama više. E sad, hteo sam da kupim Android TV box, čisto da ne moram stalno da priključujem eksterni HDD ili laptop kad hoću da gledam filmove. Dakle treba mi nešto što će bez problema da gura YouTube, Popcorn, HBOGo itd u full hd. Da l' mi je za to dovoljan neki 2gb model ili treba da ganjam one jače?
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2018, 1:19   #290
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom LCD tv?

Dovoljan će biti neki Amlogic i sl. sa 2 gb a ako se pružiš za dodatnih 20-30$ dobijaš bolje boxove sa više rama i boljim hardverom.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Srlandand (24.7.2018)
Stara 8.8.2018, 18:36   #291
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hajde opet da zamolim kolege za malo konsultacija.

Prošle zime kupio sam LG 43UJ670v, veoma dobar televizor ali brzo sam se i sam uverio da nije "filmski". Zbog IPS, naravno, ali i zbog nedovoljne veličine. Slab kontrast mi ne dozvoljava da baš uživam u filmovima, serijama i mračnijim igrama (dok npr. 4K YT snimci izgledaju stvarno fantastično, a i regularan TV program sasvim solidno).
Nije bila promašena kupovina, upravo sam ga prekomandovao u dnevnu sobu (gde se i obeduje), a koja je velika, ima dva kauča na različitim krajevima prostorije, pa se i TV gleda iz više uglova, i to običan program, najviše preko dana. Tu mi sasvim odgovara IPS (a i moji roditelji su srećni jer sam im gratis prosledio stari LG od 32", svakako bolji nego Fox CRT uz koji su se zlopatili).

Ali sad se opet polako prikupile neke pare (teškom alhemijom) pa bih da popunim novonastalu prazninu u svojoj spavaćoj/filmskoj/gejmerskoj sobi.
Ovog puta definitivno uzimam neki VA televizor, veličine 49-50" (a možda i veći, više u nastavku).
Budžet (trenutni) je oko 60 hiljada. Planiram da ovog puta kupim u prodavnici (za razliku od ranijih kupovina sa oglasa). Pozajmica ili kredit sada nisu opcija.



Tl,dr - hoću VA televizor od 50" za oko 60.000 rsd. Gledaće se uglavnom filmovi/serije i igraće se PS4 igre. Daljina gledanja 2,5 - 3 m.



Čini mi se da logičan izbor jesu Samsung UE50MU6172 ili Hisense H50A6500, ali imam par pitanja:

1) Koji od ova dva i ukratko - zašto?
2) Ima li nekog trećeg koji mi promiče, u okviru navedenih parametara?
3) Rekoh da razmišljam i o većem. Tu je Hisense H55A6100, ali se bojim da ipak ne preteram sa veličinom, a i taj model mi izgleda prilično "spartanski". Konkretno, čini mi se da nema dovoljno opcija za podešavanje, npr. nema ni game mod.
4) (Malo verovatna opcija) Šta kažete za Hisense U7A od 55"? Jeste sad oko 90 hiljada, ali očekujem da na nekim akcijama bude oko 80, pa bih (možda) čekao takve popuste, a i sakupljao dodatni novac. Vredi li dodatnih para i podužeg čekanja?

To je to, unapred zahvalan na svim predlozima.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2018, 20:53   #292
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Pominješ da je između ostalog za gejming pa uzmi u obzir da Hisense H50A6500 izgleda ima prilično veliki lag:

Citat:
PC/Game modovi u oba slučaja nude niži ulazni lag zahvaljujući smanjenom procesiranju slike, a naš utisak je da je smanjenje uočljivije u standardnom, nego u HDR modu. Ipak, iako je lag nešto manji od standardnog (50 ms), opet je primetan pa se H50A6500 nalazi otprilike na granici za gaming primenu.
Izvor

Sem toga i činjenice da koriste AUO panele baš kao i Samsung, ne znam puno o Hisense modelima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
star-duster (9.8.2018)
Stara 17.8.2018, 16:06   #293
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Hvala na savetu. Čitao sam dosta o Hisenseu i deluje mi da su to hardverski odlične mašine za svoju cenu, ali da im nedostaje sređen softver.

U međuvremenu, evo kako stoje stvari. Samsung UE50MU6172 se ne može naći za dobru cenu, pa ga više i ne tražim.

Ohrabrio sam se (kao) da definitivno idem na 55 inča, zato mi je trenutni izbor Sony KD55XE7005BAEP ili KD55XE7077SAEP (još razmišljam koja boja mi se estetski bolje uklapa, drugo je u suštini isto između njih). Ima ih na stanju, proverio sam u prodavnici gde planiram da kupim.
Naravno, i budžet je nekako rastegnut na tih 80 hiljada koliko sada koštaju. Ranije su bili dosta skuplji, valjda su cene pale jer je prošlogodišnji model.



Kratko i jasno - to je to ili predlažete nešto drugo?

Uslov koji ostaje isti je da bude obavezno VA.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2018, 11:09   #294
kazu
Novi član
 
Član od: 25.2.2018.
Poruke: 5
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

poštovanje svima, zamolio bih vas za pomoć, pazario bih tv, 32 inča, budžet mi je 30 000 dinara, nije mi bitno da je smart (naravno jos bolje ako može smart), a koristio bih ga, pored klasičnih funkcija i za ps4...pretpostvaljam da samo full hd dolazi u obzir, s obzirom da mi je odstojanje sa koga bih gledao/igrao oko metar i po/dva....molim za preporuke....hvala unapred
kazu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 15:10   #295
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Razne marke

Iskopiraću ovde sa drugog foruma uz prepravke, biće nekome od koristi...
-------

Telefunken je marka Vestela (Turska).
Toshiba ima ugovor sa Vestelom, tako da je Vestel.
JVC i Hitachi su, pogađate, Vestel .
Finlux je isto njihova budžetska marka.

Vestel ima toliko marki i ugovora za marke da to valjda ni sami Turci ne znaju koliko ih imaju . Realno su jedini OEM/ODM koji parira Kinezima.
Za informaciju, Vestel je uz Sony najveći kupac panela od Samsung Displaya (ne računajući matičnu korporaciju Samsung Electronics), a jedino više panela
kupuju od LG Displaya.

Grunding je marka Koč Holdinga (Turska) čija je marka čuveni Beko i da, postoje Beko televizori.
Blaupunkt je licenciran i proizvodi UMC Poland.
Sharp proizvodi UMC Poland, kojega je Foxconn kupio 2017-te.
Vox je ili Vestel ODM ili neki kitajski ODM, zavisi od modela do modela.

I da ne bude zabune, to što postoje razne „kung fu“ marke potrošačke tehnike (uključujući i televizore), nije svojstveno samo nama ovde na Balkanu – tako je
i u zapadnoj EUropi.

Otkuda tolika ponuda raznih markih?
Došlo je do kolapsa cena LCD panela zbog prevelikih kapaciteta, a to se desilo zato što je Beijing BOE Optoelectronics Technology drastično povećao svoje
proizvodne kapacitete u poslednje dve godine (povećao je i China Star, ali ne toliko). Kako su to postigli? U jedan projekat je direktno uložila kineska država,
a u drugom su im „dali kredit“ sa 0% kamate, pa su im početkom ove godine već oprostili skoro milijardu $ od tog kredita… Da ne kucam dalje, cilj je da
postanu broj 1.

I dok ne kome ne smrkne... pa je tako najviše smrknulo AUO, a korejska konkurencija smanjuje kapacitete. Ironično, Samsung Electronics i LG Electronics su
najveći kupci BOE panela, a BOE je i drugi najveći snabdevač OEM-a i ODM-a koji proizvode sve te „kung-fu“ marke (najveći je Foxconn preko svoje Innolux
filijale). Naravno, ne proizvode ih u prazno već dođete i platite pod kojim imenom želite da se prodaju.

Ali, još dva kineska proizvođača dosta snabdevaju te iste OEM-e i ODM-ove, a to su Chengdu CEC Panda Display Technology i HKC Display.

P. S.
Ako me ne bude mrzelo, otkucaću ko i šta proizvodi i ko i šta kupuje ove godine – odnosi se na LCD panele. Svake godine dolazi do promena.
Npr. pre 3-4 godine je Sony bio najveći kupac AUO panela, sad skoro uopšte više ne kupuju od njih, a najveći kupci su im postali Samsung Electronics i HiSense.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (7.12.2018 u 15:18)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2019, 14:32   #296
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bitno

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Podsećanje, LG Display je nezavisna korporacija od LG Electronicsa.
Nisam siguran da je ovo tačno...



https://en.wikipedia.org/wiki/LG_Cor..._structure.png
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2019, 11:20   #297
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post LG Display

Kucao sam negde već o tome, ali ću otkucati dužu verziju.

Nekada davno, 2001. su LG Electronics i Kraljevski Philips stvorili zajedničku kompaniju za proizvodnju panela – LG Philips Displays. Vremenom je Philips
shvatio da nema novca u potrošačkoj elektronici (izuzetno male margine u trci do dna) pa su krenuli da se povlače. 2007. su prodali veći deo svog udela i
kompanija je promenila ime u LP Displays. Kompanija je krajem 2008. ponovo promenila ime i to u LG Display, da bi u martu 2009. Philips prodao i ostatak
svog udela.

Kompanija je od 2004. na Korejskoj i Njujorškoj berzi, dakle, javno je kotirana. Da bi potencijalni investitori uložili novac, LG Electronics udeo je pao na stalnih
37,9% i time je obezbeđeno da je kompanija nezavisna od najvećeg akcionara. Vlasnička struktura:
http://www.lgdisplay.com/eng/investor/stockholder

Odbor direktora ima 7 članova i samo jedan je iz LG Electronicsa (Hyun-Hwoi Ha):
http://www.lgdisplay.com/eng/investor/directors1

Da li LG Electronics ima uticaj u LG Displayu? Apsolutno, ali to ne menja činjenicu da je LG.D nezavisna korporacija.

Do pre godinu i nešto dana, najveći kupac LG.D panela je bio Apple.

Jedva čekam finansijski izveštaj za 2018-u, pošto je LG.D pravio prilične gubitke u prvoj polovini godine, a u trećem kvartalu su jedva bili profitabilni. Isto tako,
posle 5 god. samih gubitaka, OLED biznis je konačno postao profitabilan...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 1:51   #298
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Posle 20 godina, napokon je doslo vreme da se predje za CRT na LCD tehnologiju.... Kako do TVa bez mnogo para ? 15k-20k dinara je u opticaju.

Sad, ima jeftinog djubreta kolko hoces, ali sve te tesle i vivaksi mi se gade, a cak i da prezalim pare, opet nema punog HDa u tom rangu. Da li da rizikujem sa nekim polovnim monitorom sa KPa, spojim ga sa starim S. boxom i nakazim zvucnike? Full Hd ali necu imati kontrola za osvetljenje i boju na daljincu, i tu je rizik polovnog monitora. Takodje, zna li neko gde traziti dobre polovne monitore ?
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 12:06   #299
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom LCD tv?

Pregledaj HiSense ponudu, verovatno najbolje što može za taj novac. I nemoj da se opterećuješ rezolucijom, na 32" je sasvim dovoljno da bude HD ready sem ako ga ne koristiš i kao monitor da sediš metar ispred.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2019, 17:28   #300
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: LCD tv?

Za TV je to OK, al ipak greota je gledati BluRay ripove na manjem of Full HD! Daj vredi baciti 80e za polovni samsung 27 '', nemacka sverc komerc c.o.o
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lcd, televizor

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com