Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2008, 15:08   #1
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Nedoumica oko povezivanja kablova na Gigabyte 3850

Dakle, nesto sto nije mi bas jasno pa rekoh pre nego napravim problem ajd da ovde pitam. Nedoumica je u ovome:

Odlucim ja da se pocastim malo za novu godinu, nije bas da je moralo ali sto da ne. Jest i da malo kasnim ali bolje ikad nego nikad, zar ne? I lepo kupim Gigabyte 3850 sa 512 Mb RAMa, racunam, bice valjda dosta za nekih godinu dana. Lepa kartica, ima Zalman kuler, sve strava ali meni nesto pade u oci i sad mi neda mira. Dakle, imam LCPower napajanje, GP 6550. Dakle, nema poseban 6 pinski konektor za napajanje grafickih kartica. Nema veze, ima ona svoj dodatni konektor da moze da se nakaci na obicne postojece molex konektore ( bese tako ime, zar ne?). E iz tog 6 pinskog konektora izlaze dva molex prikljucka, prvo sam pomislio koja glupost, sta ce dva. Malo bolje pogledam kad oni vezani na razlicite portove na samom 6 pinskom portu. Ok, ja lepo prikljucio jedan i graficka radi ali me sada muci dali treba da se oba molex konektora povezu na napajanje? Mislim, nebi valjda bezveze ih stavili dva, i povezali tako da jedan napaja portove sa leve a drugi portove sa desne strane 6 pinskog porta ( onaj sredisnji donji pin je koliko vidim bez nikakve zice). Pogledao sam lepo upustvo, sve su lepo nacrtali osim toga.

Dakle, ukratko, dali se oba molex konektora povezuju na napajanje ili ne?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 16:30   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Nedoumica oko povezivanja kablova na Gigabyte 3850

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Dakle, nesto sto nije mi bas jasno pa rekoh pre nego napravim problem ajd da ovde pitam. Nedoumica je u ovome:

Odlucim ja da se pocastim malo za novu godinu, nije bas da je moralo ali sto da ne. Jest i da malo kasnim ali bolje ikad nego nikad, zar ne? I lepo kupim Gigabyte 3850 sa 512 Mb RAMa, racunam, bice valjda dosta za nekih godinu dana. Lepa kartica, ima Zalman kuler, sve strava ali meni nesto pade u oci i sad mi neda mira. Dakle, imam LCPower napajanje, GP 6550. Dakle, nema poseban 6 pinski konektor za napajanje grafickih kartica. Nema veze, ima ona svoj dodatni konektor da moze da se nakaci na obicne postojece molex konektore ( bese tako ime, zar ne?). E iz tog 6 pinskog konektora izlaze dva molex prikljucka, prvo sam pomislio koja glupost, sta ce dva. Malo bolje pogledam kad oni vezani na razlicite portove na samom 6 pinskom portu. Ok, ja lepo prikljucio jedan i graficka radi ali me sada muci dali treba da se oba molex konektora povezu na napajanje? Mislim, nebi valjda bezveze ih stavili dva, i povezali tako da jedan napaja portove sa leve a drugi portove sa desne strane 6 pinskog porta ( onaj sredisnji donji pin je koliko vidim bez nikakve zice). Pogledao sam lepo upustvo, sve su lepo nacrtali osim toga.

Dakle, ukratko, dali se oba molex konektora povezuju na napajanje ili ne?
Povezujes oba molex-a.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
vasiljevic (13.2.2008)
Stara 13.2.2008, 17:42   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Nedoumica oko povezivanja kablova na Gigabyte 3850

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Povezujes oba molex-a.
Pretpostavio sam da je tako, logika kaze kada pogledas sam konektor. Samo rekoh, ajd prvo da pitam . Mada mi nije jasno zasto neko nije to lepo izveo preko jednog prikljucka nego preko dva.

U svakom slucaju hvala na pomoci .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 21:10   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Nedoumica oko povezivanja kablova na Gigabyte 3850

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Pretpostavio sam da je tako, logika kaze kada pogledas sam konektor. Samo rekoh, ajd prvo da pitam . Mada mi nije jasno zasto neko nije to lepo izveo preko jednog prikljucka nego preko dva.

U svakom slucaju hvala na pomoci .
Zbog opterecenja pojedinacnog kabla.Recimo ako su dovedena dva kabla sa +12V na dva razlicita mesta i grafickoj treba 10A struje ta struja ce se deliti na dva kabla a ne ici kroz jedan i samim tim je manji rizik da se nesto istopi/zapali.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Gigabyte DVB-T Hybrid TV Card GT-PTV-TAF-RH na Ubuntu 6.06? Milos_SD Slobodni softver 0 24.1.2007 5:39
Linije na Gigabyte Radeon 9600 Pro (GV-R96P256D) bokivaol Grafika 4 11.1.2007 15:57
Oprema porebna za bezican nacin povezivanja na internet? Sasa011 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 21.12.2006 8:50
seckanje na gigabyte ga 7vax relax Zvuk na računaru 2 13.3.2006 11:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com