Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2020, 6:07   #501
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
BigYak kaže: Pregled poruke
Мени деловало као да људи играју неку нову верзију Скајрима, тј. неки шести наставак ТЕС серијала
Definitivno nema veze sa TES serijalom
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 9:58   #502
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Mislim da je ova igra dokaz koliko su pojedini ljudi bitni za ovu fransizu. Origins I narocito Odyssey iako su se prodali dobro nisu bas bili prihvaceni ok od strane fanova I ostatka gejmerske populacije. Valhalla sa druge strane poprilicno uspjesno balansira taj jaz I po meni veliku zaslugu za to ima Darby koji je ovaj put Narrative Director (sto znaci da osim sto pise scenario i kontrolise ostatak pisaca takodje je zaduzen za komunikaciju sa gameplay timom). Raphael Lacoste jos jesnom dokazuje da je fenomenalan Art Director, a angazovanje Jesper-a i Sarah za kompozitore je samo slag na tortu (najbolji OST jos od Black Flag-a). Ashraf je dosta pomogao takodje ali sada treba naci zamjenu za njega.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
dushke (18.11.2020)
Stara 18.11.2020, 10:33   #503
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

E to, muzika je fantastična, juče nisam takoreći ni igrao priču, već samo otkrivao mapu, prejahao sam na konju par sati i muzika razbija koliko je dobra.

A ono sa Asrafom mi toliko i dalje ide na neku stvar. Pa šta ako je varao!? Ne treba mešati posao i privatan život, ako je privatno gnjida, kakve to ima veze sa tim što pravi dobre igre? Šta smotani Ubisoft radi u tom slučaju? Otpusti čoveka i to u sred razvoja igre.

Edit, I sve tako jašući i dalje tvrdim, sada još i jače da je Odiseja dostigla limit franšize u lepoti okruženja i njenoj raznolikosti.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 10:45   #504
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Mislim da je ova igra dokaz koliko su pojedini ljudi bitni za ovu fransizu. Origins I narocito Odyssey iako su se prodali dobro nisu bas bili prihvaceni ok od strane fanova I ostatka gejmerske populacije. Valhalla sa druge strane poprilicno uspjesno balansira taj jaz I po meni veliku zaslugu za to ima Darby koji je ovaj put Narrative Director (sto znaci da osim sto pise scenario i kontrolise ostatak pisaca takodje je zaduzen za komunikaciju sa gameplay timom). Raphael Lacoste jos jesnom dokazuje da je fenomenalan Art Director, a angazovanje Jesper-a i Sarah za kompozitore je samo slag na tortu (najbolji OST jos od Black Flag-a). Ashraf je dosta pomogao takodje ali sada treba naci zamjenu za njega.
Zasad sam na 35h, ali se potpuno slažem za ovo. Jednostavno mi je kvalitet pisanja za klasu bolji od Odiseje. Nažalost, Darby neće raditi na sadržaju iz Season Pass-a (iako ću ga pazariti).

pentraksil je u prethodnim postovima sumirao i moje utiske za ovo vreme , pa se ne bih ponavljao. Meni se mnogo sviđa ona mehanika sa naseljem, izgradnja, kvestovi u vezi sa tim... E sad, imam zamerku što se vrlo brzo postaje "overleveled". Sad sam na power level 110, još nisam uradio sve što sam mislio od sporednog sadržaja u prve 3 oblasti (Ledecesterscire, East Anglia i ona na G..), a sledeći glavni set misija zahteva power level 90.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 11:04   #505
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Darby je takodje veoma komunikativan sa fanovima. Covijek redovno prati Reddit I Ubisoft Forum a na Twitter
-u odgovara na sva pitanja. Dok je pisac Odiseje Mel unaprijed blokirala pola fan zajednice ukljucujuci I Loomer-a (dugogodisnji AC fan) na Twitter-u bez da je ikada komunicirala sa njima. Razvojni tim Odiseje nije imao nikakvu komunikaciju sa fanovima.

Takodje Darby kada uzme da radi na necemu uzme I istrazi taj period do detalja. Pa onda koristi sta moze u igri.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 11:34   #506
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

I niko da pomene jednu bitnu stvar - glasovi. Svi govore bez ikakvog naglaska, ili bar ne toliko izraženog, za razliku od Odiseje gde nisam mogao da izdržim sa Aleksiosom duže od par sati pre nego što pošandrcam kad nešto progovori!
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 11:42   #507
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Slažem se da je muzika odlična, i da konačno prija što likovi nemaju onaj komični akcenat (brt kako da shvatiš Sokrata ozbiljno kad priča najužasnijom parodijom grčkog naglaska na engleskom jeziku -.-), ali jedna bitna napomena ovde - sam kvalitet zvuka je užasan, i loše je odrađen mix. Neke stvari su toliko glasnije od ostalih, vidi se da je bitrate zaista na niskom nivou, i ne znam kako velika kompanija koja ima AAA budžete može sebi ovo da priušti.
Nadam se da će to ispeglati.
Ja sam tek nekoliko sati odigrao, i šta znam - pošto uporedo po drugi put završavam RDR2, baš nije idealno imati ovu igru pored jer sve mehanike koje su mi kul u Red Dead-u ovde su nekako svedene na bazično. kretanje konja mi je baš loše i linearno, i mnogo se sporo kreće kad god postoji neka čak i blaga uzbrdica.
Combat mi je i dalje prosečan, ali tek sam na početku pa postoji šansa da se to promeni, sa otključavanjem novih stvari.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 11:54   #508
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
I niko da pomene jednu bitnu stvar - glasovi. Svi govore bez ikakvog naglaska, ili bar ne toliko izraženog, za razliku od Odiseje gde nisam mogao da izdržim sa Aleksiosom duže od par sati pre nego što pošandrcam kad nešto progovori!
Aleksios je nešto najužasnije, a istovremeno i najkomičnije što se u AC univerzumu desilo.

Lik je nezamisliva parodija. Iskreno saučešće svima koji su izabrali da 100 sati provedu slušajući ga.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 14:22   #509
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

pojavilo mi se nekoliko iritantnih bagova...lik povremeno ne reaguje na kontrole,tipa neće da se sagne..
niko ne dolazi kad idemo u raid da mi pomogne da otvorimo kovčeg.
neće da mi markira lika iz ''ordera'' na mapi,da mogu da ga rešim. kasnije se pojavio sam od sebe nekim čudom u najčudnijem momentu.

ako je neko igrao world event,neka napiše kakve su nagrade i da li je potrebna online konekcija za iste?
jer odradio sam jedan event i mrka kapa,ništa,nula...pobio neke likove kod crkve koji tu imaju svoj neki tron i to je to.nikakva nagrada,ništa. samo loot,ono,standardna.

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Aleksios je nešto najužasnije, a istovremeno i najkomičnije što se u AC univerzumu desilo.
podseća me na prvi deo resident evila,na ps kecu..to su najgori dialozi u istoriji video igara,kao najgori amateri da su ih snimali. ko je igrao zna o čemu pričam.


Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Lik je nezamisliva parodija. Iskreno saučešće svima koji su izabrali da 100 sati provedu slušajući ga.

hvala
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 14:46   #510
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

@pacsle

World event? Ako misliš na obične kvestove, uglavnom samo exp, a ako misliš na one koje dobijaš od određenog trgovca, koji su vremenski ograničeni, zasad samo opal, možda kasnije bude i posebne opreme. Što se tiče konekcije, ne bih znao. Pretpostavljam da za ove druge treba.

Što se tiče bagova, desilo mi se nekoliko ispadanja na desktop, i corrupted saves kada je neki download u pozadini (iako sam isključio cloud sinhronizaciju). Nešto drugo još nisam primetio.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 15:30   #511
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

na ove zaokružene mislim

pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 15:49   #512
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Rado bih ti pomogao, ali još nijedan takav quest nisam odradio.

Držim se glavne priče i otkrivanja mape i pljačkanja sa budženjem seoceta i opreme.

Video sam te ikonice u prolazu, ali nisu me vukle još.

I da, Ubisoft je masno slagao da je Walhalla manja od Odiseje, ne da je manja, nego je enormno veća igra i to još bez dodatnog sadržaja, tamo gde su u Odiseji bile vodene površine, ovde je kopno i moraš stvarno da upregneš konja i put pod noge.

Ima mnogo sadržaja, doduše posle nekog vremena sve mehanike bar ove koje sam do sad probao postaju repetitivne, nisam još pecao, jeo halucinogene pečurke, rešavao ukleta mesta (možda samo jedno) itd, ali verujem da se sve to posle nekog vremena ponavlja, znajući Ubisoft.

Ali da je dosadno, nije, meni je i Odiseji bilo zabavno da čistim tvrdjava i kampove, a ovde toga nema baš tako puno.

Jedino mi smeta što su manastiri, opatije, arhitektura, manje više isti, očekivao sam malo više od ranog srednjeg veka, jer obožavam period i ranog i kasnog srednovekovlja.

Ovde nekako nemam osećaj da sam u "mračnom dobu" pokrštavanja pagana i ranog Hrišćanstva, pre podele i svega toga.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 16:11   #513
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
ako je neko igrao world event,neka napiše kakve su nagrade

Добијаш доста ХР поена. Пожељно је да решаваш те задатке успут јер нема шетања на неки други крај мапе, све се дешава практично ту, а уопште нису тешки. Углавном је потребно да некоме нешто помогнеш или убијеш.


Тако је у Ригјафилке.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
pacsle (18.11.2020)
Stara 18.11.2020, 21:06   #514
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
ako je neko igrao world event,neka napiše kakve su nagrade i da li je potrebna online konekcija za iste?
Kao što su ti rekli dobijaš samo XP, ali su zadaci skroz raznovrsni, od, recimo, pokazivanja veštine strelama likovima u Šervudskoj šumi, preko nošenja kutije sa jabukama za nekog fratra, pa do urnebesnog donošenja zmijskih jaja za neku vešticu u nekom podzemnom dungeonu i ono što se dešava posle...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
pacsle (18.11.2020)
Stara 18.11.2020, 23:03   #515
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ranije sam pisao o tome, ti World Event nemaju nikakve veze sa online igrom niti bilo sta, vec su sporedni kvestovi. Po meni World Events treba obavezno odraditi, nisu dugi, daju XP a ima dosta zanimljivih prica.


Online misije (sa onim Redom) nisu oznacene na mapi koliko ja znam.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
pa do urnebesnog donošenja zmijskih jaja za neku vešticu u nekom podzemnom dungeonu i ono što se dešava posle...
Kada sam naisao na tu vesticu citava scena i mesto gde je me neodoljivo podseca na

Spoiler za Mislim da je easter egg pa da ne otkrivam:
Undead Merchant-a iz Dark Souls, ona iza resetaka. Dijalozi vestice malo podsecaju i na Snuggly

Original
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 23:46   #516
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kada sam naisao na tu vesticu citava scena i mesto gde je me neodoljivo podseca na

Spoiler za Mislim da je easter egg pa da ne otkrivam:
Undead Merchant-a iz Dark Souls, ona iza resetaka. Dijalozi vestice malo podsecaju i na Snuggly

Original
To nisam igrao, ali je fora kada se posle veštice vratiš gore i čuješ komentare ljudi...
Još jedan smešan WE je kada naletiš na lika na steni što se ljuti što su mu neki drugi oduzeli njegov "nudistički pokret", pa treba da se "osvetiš" tim nudistima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2020, 1:35   #517
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
To nisam igrao, ali je fora kada se posle veštice vratiš gore i čuješ komentare ljudi...
Još jedan smešan WE je kada naletiš na lika na steni što se ljuti što su mu neki drugi oduzeli njegov "nudistički pokret", pa treba da se "osvetiš" tim nudistima.
Da da, zavrsio oba
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2020, 13:28   #518
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Opet da dodam

Drago mi je sto su vratili sakupljanje onih glifova iz AC2 (doduse ovde se zovu anomalije). Obozavao sam da skupljam one isecke dok na kraju ne otkrijes citav klip
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2020, 14:06   #519
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Opet da dodam

Drago mi je sto su vratili sakupljanje onih glifova iz AC2 (doduse ovde se zovu anomalije). Obozavao sam da skupljam one isecke dok na kraju ne otkrijes citav klip
Čekaj samo da vidiš koja je nagrada za završetak tih anomalija, nešto jako "sočno".
Bez ironije.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
pentraksil (19.11.2020)
Stara 20.11.2020, 12:18   #520
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ево мапа скилова, чисто да се нађе:

sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 555 11.5.2023 8:07
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com