Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2019, 15:42   #21
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Nema, ima samo low, standard i high.. >.<'
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 18:00   #22
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
Marezz kaže: Pregled poruke
Nema, ima samo low, standard i high.. >.<'
eh, ne pade mi na pamet da ti skrenem paznju na to, a pre nekoliko meseci sam trazio tv za gaming i bas obratio paznju na taj "detalj". :/
ispostavilo se da mnogi ako ne svi samsung i lg tv-ovi nemaju opciju da se iskljuci local dimming, zbog cega su ljudi pisali peticije, uvek bey rezultata.
kad videh da samsung 7100 UOPSTE i nema local diming (sto mu stavljaju kao minus), silno se obradovah.

anyway, mislim da ima neka fora da se udje u fabricka podesavanja sa nekim blasterima i da se tu ugasi. istrazi malo. vojvoda verovatno zna i tacno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 20:26   #23
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Overdrajv

Razdvojiću odgovor na dva dela. Prvi je overdrajv, a drugi u lokalno zatamljivanje.

1) Overdrajv
Ima uzasan ghosting

Na internet prostoru Srbije se mešaju pravi duhovi (overshoot tj. artifakti (RTC greške na osciloskopu)) sa efektom sapunice koji se odražavaju u vidu tragova/repova (trailing,
smearing).

Adam Simmons je detaljno objasnio.
https://pcmonitors.info/articles/fac...esponsiveness/

VA paneli, što sam iks puta otkucao, inherentno pate od sporih crno-sivih prelaza – varira od tipa VA panela i same implementacije overdrajva.

Konkretno, NU8000 ne pati od duhova, to je potvrđeno na osciloskopu kod Rtingsa, ali i Francuza, ali da ima određenih problema sa tragovima/repovima/muljanje (kako već
hoćete) je očekivano.


@Marezz

U kojoj rezoluciji igraš? Da li si koristio 1080p ili 1440p na 120 Hz?
Da li si pratio uputstva za podešavanja? Overdrajv se mora podesiti da odziv piksela radio kako treba.
Citat:
The 'Auto Motion Plus Settings' is the menu that controls the motion interpolation and the way the TV deals with judder. This is also known as the 'Soap Opera Effect'. If it is
turned off, the TV won't be able to remove judder from any sources (Blu-ray players, native app or cable boxes). To get the best judder-free movie experience you need to
set the 'Auto Motion Plus' setting to 'Custom', set the 'Blur Reduction' to 0, set 'Judder Reduction' to 0 and leave the 'LED Clear Motion' unticked. This won't add the soap
opera effect.

The 'Auto Motion Plus Settings' also control the NU8000's motion interpolation. Since it has a 120Hz panel, it can interpolate lower frame rate content up to 120Hz. To do so,
set 'Auto Motion Plus' to 'Custom' and increase the 'De-judder' and 'De-blur' sliders. The 'De-judder' slider affects 30 fps or lower content, and the 'De-blur' slider affects 60fps
content. For both sliders, you can adjust the setting to your liking to add more or less soap opera effect.
Zatim:
Citat:
To enable Game Mode, select 'External Device Manager' from the 'General' menu, and then select 'Game Mode Settings'. Set 'Game Mode' to 'On'. For SDR gaming set
'Sharpness' to '0' to remove any sharpening. To enable chroma subsampling when playing from a PC, set the input icon to 'PC' under the 'Input Device Manager' submenu.
I još ovo:
Citat:
On the NU8000 Samsung has added new options for Game Mode including the ability to interpolate lower frame rate games up to 120Hz. To enable motion interpolation select
'Game Motion Plus Settings'. From there you can adjust the 'Blur Reduction' and 'Judder Reduction' sliders to whichever you prefer.
DOPUNA
Pogledaj Darkova podešavanja pa pokušaj i sa njegovom preporukom. Jeste za QLED modele, ali NU8000 je de fakto skoro isto to, samo se tako ne reklamira.
https://www.youtube.com/watch?v=pc0TlQK_7Wg

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (8.6.2019 u 20:40)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 20:30   #24
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

U sledećoj poruci ću ostaviti kako da se trajno ugasi lokalno zatamljivanje i još ću otkriti nešto .

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Local dimming daje divne rezultate na "profesionalnim" testovima i merenjima... U realnosti je uvek bio i ostaće mlaćenje prazne slame. Nego, zar ne može da se isključi u opcijama? Ima VA dovoljno dobru crnu i bez toga.
Ding ding ding. Slažem se s tobom i po meni je jedini razlog zašto to Samsung forsira zbog testova da veštački napumpaju kontrast. I to tako već sigurno 7-8 god. unazad :/.
Barem da se može isključiti, mada ranije (nisam siguran za aktuelne modele) je to jedino bilo isključeno u PC modu. Razumem da opcija postoji kod FALD modela, ali kod
običnih LED modela…

Rešenje postoji i ono zahteva ulazak u servisni meni.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 21:09   #25
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Samsung servisni meni

Kada je ugašen televizor, pritiskati sledećim redom tastere na daljinskom:
Citat:
info + settings + mute + power
Uđe se u servisni meni sa morem opcija. Većina opcija su dostupne i ovako kroz menije, ali ovde postoje određene sakrivene opcije.

Ući u SVC meni. Zatim u Other Setting i kliknuti na to. Dobiće se:
Citat:
N/D ADJ OFF
Kliknuti da postane ON.

Iz servisnog menija se izlazi gašenjem televizora.

Sada se u Picture Mode pojave dve nove opcije:
Citat:
CAL-NIGHT
CAL-DAY
To su kalibrisana podešavanja za dan i noć .


2) Lokalno zatamljvanje

Ući u servisni meni. Ući u Option. Bitno. Tu se može videti koji je tip panela. Npr. kod 55“ Q6FN je 55A1AUOQN.

Zatim ući u MRT Option koji ima jako puno opcija. Kliknuti na Local Dimming i promeniti 1 u 0. Bam! Ugašeno.


@Marezz

Odradi, javi i proveri da nije slučajno trajno zaključano podešavanje osvetljenosti…
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 21:11   #26
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
@Marezz

U kojoj rezoluciji igraš? Da li si koristio 1080p ili 1440p na 120 Hz?
Da li si pratio uputstva za podešavanja? Overdrajv se mora podesiti da odziv piksela radio kako treba.
Citat:
The 'Auto Motion Plus Settings' is the menu that controls the motion interpolation and the way the TV deals with judder. This is also known as the 'Soap Opera Effect'. If it is
turned off, the TV won't be able to remove judder from any sources (Blu-ray players, native app or cable boxes). To get the best judder-free movie experience you need to
set the 'Auto Motion Plus' setting to 'Custom', set the 'Blur Reduction' to 0, set 'Judder Reduction' to 0 and leave the 'LED Clear Motion' unticked. This won't add the soap
opera effect.

The 'Auto Motion Plus Settings' also control the NU8000's motion interpolation. Since it has a 120Hz panel, it can interpolate lower frame rate content up to 120Hz. To do so,
set 'Auto Motion Plus' to 'Custom' and increase the 'De-judder' and 'De-blur' sliders. The 'De-judder' slider affects 30 fps or lower content, and the 'De-blur' slider affects 60fps
content. For both sliders, you can adjust the setting to your liking to add more or less soap opera effect.
Zatim:
Citat:
To enable Game Mode, select 'External Device Manager' from the 'General' menu, and then select 'Game Mode Settings'. Set 'Game Mode' to 'On'. For SDR gaming set
'Sharpness' to '0' to remove any sharpening. To enable chroma subsampling when playing from a PC, set the input icon to 'PC' under the 'Input Device Manager' submenu.
I još ovo:
Citat:
On the NU8000 Samsung has added new options for Game Mode including the ability to interpolate lower frame rate games up to 120Hz. To enable motion interpolation select
'Game Motion Plus Settings'. From there you can adjust the 'Blur Reduction' and 'Judder Reduction' sliders to whichever you prefer.

Koristim 1080p na 120Hz


Podesio sam ono sto se moglo podesiti koristeci uputstvo sa rtingsa, medjutim, dosta toga i ovo sto si ti napisao se ne moze podesiti u PC modu..
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2019, 14:00   #27
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Takodje, moj daljinski izgleda ovako i nemam info/mute/settings..

Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2019, 23:43   #28
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Hmmm, nista?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 5:11   #29
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

imam ja jedno pitanje, veoma generalno.

koje su GLAVNE razlike izmedju televizora renomiranih proizvodjaca (samsung, sony, lg...) i onih koje prave vox, fox, tesla... cene su po nekoliko puta vece/manje za recimo budzet varijantu iste dijagonale i rezolucije.

do sada sam isao samo na samsung i lg, pa ne znam sta bi to bilo losije na nekom od ovih jeftinijih, ako bi se koristio umesto monitora, na PC-u?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 10:40   #30
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Oznake ko zna da ih čita govore mnogo. I Fox ako plati skup i kvalitetan panel i TV će biti skuplji. Ovo ostalo ode u jeftinije modele. Ljudima crkava u garantnom roku, ne priznaju garanciju. Vade se na sve i svašta. Dakle jetin panel + jeftina elektronika =problemi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.2.2020)
Stara 27.1.2020, 10:58   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Teško je navesti jednu veliku razliku jer je nema. Više je to skup raznih malih hardversko/softverskih nedovršenosti koje te sa vremenom iznerviraju na tim jeftinijim TV-ima. A potiče iz toga što FOX, VOX i sl. prave kineske firme sa: 1. jeftinijom elektronikom 2. mnogo manje iskustva u pravljenju TV-a od ovih većih brendova. To se često prenese na bagovit rad i hardvera i softvera, ali i na manjak nekih opcija o kojima ne razmišlljaš a ispostave se bitne.

Primer. Ćale je kupio dva TV-a od 20ak hiljada: FOX i TESLA. Prvi detalj je da je FOX-u crklo napajanje pozadinskog osvetljenja posle godinu dana. Bio je u garanciji pa je kao OK, ali... Bratu od tetke je isto crklo napajanje na Vivaxu tik pred istek garancije. Zašto im baš napajanja crkavaju - zato što su u njima kao u jeftinim PC napajanjima najjeftiniji mogući kondenzatori, brzinski projektovano sve to, vrlo kratko testirano... Znači nije garantovano da će se svima desiti, ali su procentualno šanse mnogo veće nego kod kvalitetnijih brendova (kojima uglavom posle nekoliko godina stradaju led diode ali to je potrošna roba i od toga nema bežanja). Dakle stvarno je isto kao kad kupiš napajanje za komp od 1500 din. Možda traje više godina ali u proseku će ti napraviti problem mnogo pre recimo Seasonic-a.

A evo nabrojaću par stvari koje im funkcionalno fale u odnosu na moj Samsung H6400 koji je bio ~duplo skuplji:

- Zaboravio sam koji je koji, jedan od njih ima štelovanje pozadinskog osvetljenja (mislim da Tesla ima). Drugi nema, menjaš brightness softverski ali LED ostaje da sija uvek isto... em probija više u mračnim scenama em će pre da stradaju diode jer svetle uvek na max.

- Drugo, za TV kanale me ubija što ne mogu sami da prepoznaju da li treba da puste sliku u 16:9 ili 4:3. Slika se razvlači kako stigne... debeli ljudi su redovna pojava. Ima čak i situacije gde su crne linije i levo i desno i gore i dole a slika samo u malom centru (kada se emituje film sa crnim barovima na 4:3 formatu). Samsung zna na Smart fit opciji da takvu sliku treba samo da uzumira dok ne nestanu crni barovi gore i dole ili dok ne udari u ivicu levo i desno... šta god prvo da dođe do ivice. FOX i TESLA ne znaju. Da to menjaš ručno stalno je pritom vrlo iritantno jer je opcija za fit slike duboko u meniju... Samsung ostavim na Smart Fit i 99% sadržaja slaže na ekran super. A i ako nešto omaši, do te opcije se ručno stiže iz quick menija za 2s.

- Opcije kalibracije slike su vrlo osnovne na tim TV-ima. Mom ćaletu oba imaju vrlo dobre boje pa ne smeta. Mom bratu od tetke je zapao Vivax kom nijansa kože vuče na blago ljubičasto i to ne može da se ispravi ni na koji način. Samsung možeš da kalibrišeš u 2 ili 10 tačaka i doteraš boje da budu savršene. Pritom to može za svaki ulaz posebno, pa ono što sam podesio za PC, za TV kanale i za NETFLIX ima sve svoju nezavisnu memoriju.

- Opšta pouzdanost u radu - Dok im FOX radi OK, TESLA već hoće da se zaglupi i da ne reaguje na komandu npr. pa je ćale ugasi i opet upali. Slično iskustvo je imao poznanik sa Hisense nekim (čak i nije bio toliko jeftin), kaže resetuje ga na svakih par dana jer nešto zaglupi, zamrzne se i sl. Meni se Samsung nije zaglupeo nijednom u 4 god, ostavljam ga po 10 dana ponekad da snima nešto na flešku. Pritom odaberem da TV radi ali da ekran bude ugašen jer ne želim da radi 10 dana bez prekida dok nisam tu - još jedna opcija koju većina jeftinih TV-a nema.

- Algoritmi za obradu slike na FOX, TESLA, VOX... gotovo nikada ne mogu da se porede sa Samsung, Sony, LG... Skoro uvek vidim prejaki noise reduction i loš upscale koji zamuti i zaravna sliku više nego što treba. Nekada to može da se isključi, nekada ne... zavisi od modela. Na native rezoluciji i za gaming obično to nije ni bitno jer se ne koriste... Za TV kanale, YT i bilo koji sličan sadržaj niže rezolucije itekako utiče na kvalitet slike.

Znam da si tražio glavne razlike i da ovo možda sve deluju kao sitnice... ali 5 loše rešenih sitnica mogu da ti zagorčaju korisničko iskustvo prilično, sve i da ne dođe do kvarova na napajanju, osvetljenju i sl.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DeCoy (27.1.2020), Lex987 (27.1.2020), M.C. (8.7.2020), malo blesav (27.1.2020), Partybreaker (27.1.2020), Picard (3.2.2020), polarnimeda (27.1.2020), todos (27.1.2020)
Stara 3.2.2020, 3:08   #32
Desmo
Član
 
Član od: 9.12.2009.
Lokacija: Vršac
Poruke: 55
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Desmo
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Krenuh da kupim monitor (stari samung 22 nasledio otac) ali mi uopste nije trebalo da ulazim u ovu problematiku...
Ako mozete da mi preporucite nesto, ne igram igrice, uglavnom visim na netu i gledam filmove. Ponekad nesto i radim
Cena oko 20 25.000. Na kompu je trenutno ubuntu a mozda predjem na mint
Ovo je ispod lima:

Radeon HD 8670 / R7 250/350


Mislio sam BenQ EW277HDR, koliko sam shvatio taj nije IPS
http://www.itsvet.com/monitor_benq_e...1-31.i?id=6321

Poslednja ispravka: Desmo (3.2.2020 u 3:22)
Desmo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2020, 9:30   #33
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

VA Panel
https://pcmonitors.info/reviews/benq-ew277hdr/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Partybreaker (3.2.2020)
Stara 3.2.2020, 19:26   #34
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Lepo je što ima ljudi koji naginju ka VA panelima pored sveprisutnih IPS-ova. Ova i slične teme su mi konkretno pomogli da uzmem LG 50UM7450 sa VA panelom i nisam se pokajao.

Anyway, taj BenQ izgleda dobro. Pored AMVA panela, sviđa mi se dedicated senzor za regulaciju blue light-a. Jedino ja nisam ljubitelj 1080p rezolucije na 27", ali verujem da ko je voljan - može da se privikne posle nekog vremena.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2020, 14:05   #35
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

ja jeeeedva ulovih i 55" ru8000, koji je u odnosu na nu8000 o kojem je duke pricao uglavnom slabiji samo za peak brightness (sto mi nije tako bitno).

kostao je 80k, znaci oko 30k manje od NU-a koji nazalost odavno ni ne moze da se nadje.

jeftiniji je od q60r za oko 20k i izuzetno slican. ima isto slabiji peak brightness, ali bolji black uniformity, sto je po meni bitnije za mracne scene u sobi sa malo svetla.

sledece sa cime moze da se poredi (a da ima freesync, odnosno native 120hz rate) je jedino q70t, model za ovu godinu, koji kosta cak 150k trenutno, a nije mnogo bolji.

sve ostalo je jos skuplje od toga i dolazi sa local dimmingom koji ne moze da se iskljuci!?! hvale ga i cene, razumem da je efektivan u mnogim situacijama, ali je u nekim jeziv, sto je onda deal breaker. ne zelim da mi se bilo sta non stop mesa u svetlinu delova ekrana po svom nahodjenju.

tuzno je kako je izbor u stvari tanak i pun kompromisa u 2020. godini. a samsung je sve gori svake godine. bukvalno se jaci model svake godine srozava na nivo onog koji je prethodno bio direktno ispod njega. i onda imamo da je NU8000 bolji od q60R, a on slican kao q70T. prakticno je tv iz 2018. godini jednako dobar ili bolji od dooosta skupljeg tv-a iz 2020. godine.

ostali proizvodjaci koliko vidim imaju svojih problema. lg je zapeo za ips, sony je ok ali uvek malo skuplji u odnosu na konkurenciju, hisense i tcl su u evropi i do 2x skuplji od slicnih modela u usa, a za ostale je gotovo nemoguce naci dovoljno kvalitetnih testova i utisaka po netu.

oledi, naravno, nikako ako ce da budu monitori, cak ni samo za sesije gejminga ne bih smeo da rizikujem sa njima zbog burn-ina...

posebna prica je sto je tesko naci odlican tv za filmove. nazalost, ukoliko se tezi izbegavanju interpolacije, filmovi traze visi response time za glatku tranziciju izmedju frejmova, a on onda donosi blur, ghosting u drugim modovima rada... oledi bas pate u tom smislu jer im je response time gotovo instant. po performansama su idealni za gejming, a pate od burn-ina. slika savrsena, ali donosi stutter (odnosno pribegava fixevima za stutter). neshvatljivo mi je da nema idealnog resenja i to jeftinog i sveprisutnog. cak ni plejeri ne nude idealno resenje.

prakticno ne vidim ni za 5 godina da ce biti tv-a do 1.000 evra koji uklanja sve manjkavosti. verovatno samo zato sto to ni proizvodjacima ne odgovara.

raspisah se ja. toliko toga sam gotovo nevoljno naucio samo trazeci ok tv za mracnu sobu, za gejming i filmove preko kompa. naravno, ovo je sve grubo i sigurno ce neko ko se razume vise na po kojem mestu moci da me nauci pameti. i neka.

madaaa, kada znamo koliko ljudi pucaju za telefone koje menjaju svake dve godine, onda je ova prica sa televizorima nista.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Lex987 (16.6.2020)
Stara 8.7.2020, 13:30   #36
AleksandarPb
Banned
 
Član od: 21.8.2014.
Poruke: 69
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Yahooa korisniku AleksandarPb Slanje poruke preko Skypea korisniku AleksandarPb
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
Marezz kaže: Pregled poruke
Takodje, moj daljinski izgleda ovako i nemam info/mute/settings..

Mute je na pritisak volume dugmeta.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
AleksandarPb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2020, 9:08   #37
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Na Samsungovom televizoru, vec duze vreme imam problem sto mi se dok mi je prebacen na komp recimo (koristim ga i za tv i za pc i za konzolu) ladno vidi slika od tv-a. Ne znam da li me razumete ali nebitno da li sam na desktopu, u igrici, kada je osvetljenje ili boje takve, vidi mi se, recimo, meni od iptv-a.Ne razumem se puno pa ne znam da li je ovo definitivno kvar neki ili dotrajalost ili je to neki od efekata koji ste ovde spominjali? Zanimljivo je da takav isti problem imam i na svom samsung telefonu. To mi se tako vidi i kad igram sony, a dok je na tvu primetne su linije sa drugacijim bojama. Nekako ne bih vise kupio samsung bas nikad...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2020, 9:35   #38
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Koji televizor sa VA panelom za gaming?

To je burn-in. Na TVu bi trebalo da je prolazno posle nekog vremena. Ja npr. kad pauziram na Netflixu pa izađe belim slovima ono što gledam i ostavim dugo tako, ostanu duhovi kad opet pustim ali se za 10ak minuta izbrišu. Retka je situacija da LCD ima trajni burn-in ali sam video i to ponekad (npr. brat je nekad davno imao na Nokiji).

Što se telefona tiče, verovatno je amoled ekran, pa još ako je osvetljenje odvrnuto jako često, oni su poznati po lakoj pojavi burn-ina. Tako da ako ne voliš da malo paziš na osvetljenje, kad idući budeš birao nemoj samo da zaobilaziš Samsung već bilo koji model sa Amoledom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
m1aden (4.8.2020)
Stara 4.8.2020, 10:00   #39
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

meni je kad sam istrazivao (a radio sam to do mere da sam se zainteresovao) bilo tesko da to svarim jednu stvar, ali bi svi trebali: ne postoji savrsen tv.
ne znam da li je to tako da bi proizvodjaci imali sta da nam dodaju svakih par godina ili zato sto stvarno ne uspevaju da objedine sve pozitivne stavke, ali tako je.
tako da... samo lagano.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2020, 11:23   #40
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Telefon sam spomenuo samo iz razloga sto je i on samsung, pa razmisljam kako im je to verovatno boljka generalno. Kod njega mi i ne smeta toliko, star je vec, a mislim da to imam od samog starta skoro, ko me j... kad nisam reklamirao.

Kod TV-a me bas nervira i bas mi je onako jadan momenat, da sam u situaciji spustio bih ga samo ispred zgrade, pored kontejnera.Problem je verovatno u tome sto tv ne gasim skoro nikad, eventualno kad bas nikog nema kod kuce, komp je isto stalno ukljucen, a konzola kad se igra nesto. Sva tri HDMI-a su konstantno ubodena. Bilo bi lepo da to mogu nekako da resim svakako. Pa cak i ako mora da se gasi tv kad se ne koristi

Sad bar znam kako se to zove, pa cu da probam da izguglujem malo o tome...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Stari laptop kao server. Koji distro odabrati? doctor Slobodni softver 17 29.7.2012 23:33
nVidia 3D gaming pharaon.92.bc Grafika 46 8.11.2009 17:29
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com