Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2005, 23:56   #1
diablo_
Član

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Slackware 10.2 i intel 536ep

Da li je neko naterao ovaj modem da radi na slacku 10.2.Distribucija je stvarno profi i voleo bi da mi radi modem.

Sa najnovijim drajverima sve protekne lepo (make clean,make 536) ali na make install prijavi gresku:

unknown distribution, no boot scripts installed!
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 15:10   #2
Covenant
Deo inventara foruma

Član od: 4.11.2005.
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 735 puta na 486 poruka
Određen forumom Re: Slackware 10.2 i intel 536ep

Zaista moram da se slozim...
Slackware 10.2 je odlican-sve mi je prepoznato od hardvera,a sistem radi brzo i stabilno.....
Pazi za modem ne mogu da ti odgovorim,jer sam imao Lucent za koga sam kompajlirao drajvere bez ikakvih problema na Slack-u....
Znam da zvuci malo budjavo,ali zasto ne bi kupio hardverski modem-ja sam kupio Sweex RS 232 serijski eksterni modem(Intel cipset),koji radi fenomenalno u svakom linuxu,i koji je osetno brzi od soft modema-samo izaberes serijski port na kome ti je modem u kppp-u i uzivas....
Mislim da kosta 25-30e.......
Kad pogledam koliko sam vremena i zivaca,kao i internet sata potrosio,deluje mi kao sasvim ok investicija....
Ja sam ga pazario i resio se muka jednom za svagda-ko zna da li ce ti drajveri za soft modeme biti pisani(i dokle)
PoZ!
P.S Izvini,ali za 536EP zaista ne mogu da ti pomognem.....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 22:39   #3
diablo_
Član

Nisam ni video ovaj post (ne znam kako).
Problem sto ne kupujem eksterni modem jeste sto zivim bogu iza nogu a ne znam da li bi bilo dobro da narucujem preko poste tako osetljivu stvar.Sad sam se iznervirao i za nedelju dana cu da odem u neki shop da pazarim.

Ne postoji bolji distro i to garantujem.Prvi distro koji sma uzeo je bio Mandriva i na njemu se nisam mnogo zadrzao.Onda sam uzeo slackware 10.1 i na njemu sam krcao 3-4 meseca dok nisam poceo da isprobavam razne druge distroe.Sad sam konacno ponovo uzeo slack i to novi koji je jos bolji od prethodnog i nameravam da zauvek ostanem na njemu...
Stara 23.12.2005, 23:03   #4
Covenant
Deo inventara foruma

Citat:
diablo_ kaže:
Nisam ni video ovaj post (ne znam kako).
Problem sto ne kupujem eksterni modem jeste sto zivim bogu iza nogu a ne znam da li bi bilo dobro da narucujem preko poste tako osetljivu stvar.Sad sam se iznervirao i za nedelju dana cu da odem u neki shop da pazarim.
Dobro-znaci pazi-to neka obavezno bude RS 232(serijski)eksterni modem,nikako USB-naci ces verovatno Sweex koga ja imam i Genius-ne bi bilo lose da probas modem pre kupovine,cisto da vidis kako se slaze sa tvojom centralom,kao sto sam ja uradio...
Cuo sam da Sweex 'oce da zeza na nekim centralama,i preprucujem da ga obavezno isprobas(ako njega nadjes) pre no sto ispljunes lovu...
Kod mene radi odlicno,a imam analognu centralu.....

Citat:
diablo_ kaže:
Ne postoji bolji distro i to garantujem.Prvi distro koji sma uzeo je bio Mandriva i na njemu se nisam mnogo zadrzao.Onda sam uzeo slackware 10.1 i na njemu sam krcao 3-4 meseca dok nisam poceo da isprobavam razne druge distroe.Sad sam konacno ponovo uzeo slack i to novi koji je jos bolji od prethodnog i nameravam da zauvek ostanem na njemu...
Indeed...i ja sam imao slican razvojni put
Takodje,ovih par nedelja nisam ni pomislio na SuSE koji mi je na drugoj particiji
Slackware rules!
Stara 23.12.2005, 23:16   #5
diablo_
Član

E vidis...zato se ja "plasim" da uzmem hardwerski modem.Posto zivim u Arandjelovcu vecina shopova ne dobavlja takve stvari nego po narudzbini narucuje tako da ja nemam mogucnost isprobavanja.Slucajno li se zaje*em pravac terasa-zemlja...
Stara 23.12.2005, 23:27   #6
Covenant
Deo inventara foruma

Pa moras imati mogucnost da ga probas......
Najbolje bi bilo da ti to pazaris u Bg-u na licu mesta,dogovoris se sa njima,probas to jedan dan(budi bar nekoliko sati na netu u razlicito doba dana ),malo download-uj i surfuj sa tabbing-om.....
To podrazumeva par odlazaka u Bg-ajde,ajde nije Arandjelovac toliko daleko
Ja sam modem prvo isprobao,pre nego sam ga kupio-bili su bas korektni....
To sto sam rekao(potencijalni problemi)vazi za Sweex,ljudi kazu na linuxo forumu da im Genius fercera bez ikakvih problema i na analognim centralama...
PoZ!
Stara 24.12.2005, 2:05   #7
diablo_
Član

Ma ovi moji (majka radi u posti) kazu da su stavljene neke nove centrale (stvarno dobro rade, nijednom nisam doziveo disconect iz cista mira).Kupicu Geniusov pa ako mi se ne posreci onda bataljujem komp zauvek.Jednostavno nikad nemam srece sto se tih stvari tice...
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
slackware 10.2 adsl problem rockdudbg Slobodni softver 9 26.12.2005 21:55

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:19.