Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2008, 0:20   #1
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Samsung 931BW
E ovako na slici se vidi problem, to bi trbalo da bude full black slika ali nije:


Inace to se vidi i na cistoj zelenoj slici. Provalio u Fotoshopu, a posle sam razgledao sa DTP-om.
Cak i na 0 kontrast i na 0 brightness, isto se vidi, slabije, ali se vidi.

Kontaktirao sam Samsung, oni su mi odgovorili da monitor treba da ide u servis i da se menja panel il monitor, i da se to resava u roku od 2 sata (za panel).
Kontaktirao sam ERC Commerce preko maila, nisu odgovorili, poslao sam jos jedan zasto me izbegavaju, oni poslali odgovor na mail koji sam im poslao pre 6 meseci u vezi zaglavljenog piksela (jos uvek ne moze da se odglavi). Poslao ponovo da ih nisam pitao o zaglavljenom pikselu nego o probijanju svetla i opet nista. Poslao jos jedan mail da cu cimnuti prijatelja koji radi u trzisnoj inspekciji i da radim u sudu, pa sad cekam kada prodju ovi neradni dani ako odgovore.

Inace koje je vase misljenje oko ovoga?

Inace ne igram igrice cesto na monitoru, ali photoshop koristim i mnooooooogo nervira.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 0:58   #2
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Monitor ti je definitivno crko. Odnesi ga u servis pa oni neka vide sta mogu sa njim. Ako imas garanciju onda nemas problema.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 1:22   #3
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

U servis cu ga nositi definitivno, ali cekam prvo ERC da se oglasi na moj mail.

Neka ovo pitanje bude jos uvek tu, zanimaju me druga misljenja.

Inace gledao sam i druge Samsung monitore, cak i u onom digital plaza na bulevaru, stoji im tamo 931BW po ceo dan ukljucen i video sam da na crnoj nema probijanja, osim pri vrhu, sto je normalno.

NAravno garanciju imam, star je oko 6 meseci.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 1:50   #4
Branko035
Član
 
Član od: 31.12.2007.
Lokacija: Cuprija city
Poruke: 43
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Branko035 Slanje poruke preko Skypea korisniku Branko035
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Pa onda ga lepo nosi, pa nek oni biju glavu sta mu je...
Branko035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 2:37   #5
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Nosicu.......ako oni ne uspeju da biju glavu, ja cu im biti glavu o zid............trauma zbog neodgovaranja na mail

Nego cekam njihov odgovor, ako smeju da se jave.............posle ide fon. A prijatelja iz inspekcije cu zvati da slusa razgovor.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 3:01   #6
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Definitivno ti otiso monitor posedujem isti i probijanje samo pri vrhu ali to minimalno ...
Fazom je i kad stavis crnu sliku i ukljucis Dynamic Contras tada je jos probijanje manje.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 18:10   #7
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Koji crni dynamic contrast, od toga me glava zabole
Inace definitivno me ovi zafrkavaju, sad oce da im posaljem sve mailove koje sam ja slao i koje sam primio od njih.......WTF.

Da li ima neki iz SK da cita ovo??? Ja ne mogu da verujem da ERC Commerce moze da se reklamira ovako. Procitao sam skeniran opis iz SK sa ERC-ovog sajta za ovaj monitor...........eeeeeeeeeekkkkkkkk GRESKA!!!! Ima probijanje svetla kao sto se na slici moze videti. Taj ERC treba posteno ispljuvati (Kuzmo gdi si ). Pre neki dan sam se cuo sa ortakom iz srednje koji je imao slica problem mojem, samo sto je on imao probijanje svetla u centru ekrana, isto ga je ERC zavitlavao, isto im je zapretio, i zamenili su mu panel, ne za taj model koji ima, jer nisu imali, nego od nekog drugog modela.........i cuda nema probijanja svetla osim onog na vrhu. I shljaka fenomenalno.

Znaci SK, ipljujte taj ERC nenormalno!!!
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 20:25   #8
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

vidio sam dva 931bw i imali su isto probijanje svjetla

a i ti ako ne igras igre sto ce ti TN panel... i to jos od 2ms???
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2008, 22:21   #9
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

A Sto da ne? Tada sam imao toliko kesha a i PS3 jednog dana.......
Ne radim samo u Photoshopu..........i u drugim programima da ne nabrajam.....

Igram se ja ali vrlo retko na PC-ju Eto Beowulfa igram, smor su mi fps, rts....voznje.......same old school mnogo shminke.
Na PCju radim i za to mi sluzi.............PS3 je za igrice ne mora 1080p, dovoljno je i ovo

Ali pitanje nije bilo cemu sluzi, nego probijanje svetla
TN panela ima pun Q pa ne probijaju.......posebno ovoliko
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 16:58   #10
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Citat:
Excalibur kaže: Pregled poruke
TN panela ima pun Q pa ne probijaju.......posebno ovoliko
tesko ces naci neki 2ms koji manje probija od tvog...
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 17:01   #11
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

svaki TN probija, neki manje, neki vise. ako ne zelis da imas takve probleme, uzmes 971P za neki cent vise i pevas...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 0:12   #12
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Ja imam isti monitor i sa dynamic contrastom, probijanje se stvarno jedva malcice primecuje pri vrhu, al to nije nista u odnosu na mrtvi pixel koji se pojavio vec treceg dana nakon kupovine. Zvao sam servis gde sam kupio, al kazu da bi mi dali drugi mora da se pojavi jos jedan
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2008, 2:20   #13
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Josh jedan???? Meni u garantnom pise da treba da imas 4
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Excalibur na korisnoj poruci:
Renche (6.1.2008)
Stara 23.1.2008, 3:40   #14
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Da malo ozivim ovaj topic zbog jednog razloga, a to je da je monitor odlican, ali servis kod nas je u najmanju ruku bezobrazan.
Monitor je imao probijanje svetla, ali ne na nacin koji je uobicajen, pricao sam sa likom iz TFT centrala koji radi review itd.......ovo je problem ali se javlja zbog neonki....opet svetla. Slicno kao kada na LCD-u se prelomi boja...posebno crna pa je dole svetlija pa prelazi na gore u tamnije.

Kod monitora mozda dodje 1 u 100 ili 1000, kod nas mozda 10 u 100 da je malo shlognut........neprimetno ili malo primetno to je u redu.

Ista prica prodavana meni i mom ortaku. Saznao na dan kada mi je zamenjen monitor.
Ortak je servisirao svoj pre godinu dana, posle 1-2 meseca mu je puklo osvetljenje, po centru ekrana strafta.......dobro to jeste deformacija, da bi se svelo na svadjanje izmedju servisa i njega, tj. slinih ubedjivanja, da je monitor ispravan ( neka od ubedjivanja cete procitati dole ). Naravno i pretnji sa strane ortaka da ce zvati Samsung telefonom pred njima.....skratim pricu, kod njega je zamenjen panel.
Nas ovlasceni serviser Samsungove palete ne radi samo to jednoj osobi, ali svakoj. Pa kome uspe, uspe. Izgleda da su stvorili fetish na svadjanje.

Ista svadja, 2 razlicita monitora, 2 razlicita problema

Elem, kod mene je svadja trajala, bogami, pola sata-sat, u vr' glave.
Po proceni servisera, cak se vidi to i na dnevnom svetlu......mislim na bas sunce da bije u njega, je da ne vidi deformaciju, cime se bavim i sto nisam kupio drugi monitor.....bla.....bla......profi monitor......kako se on bavi fotografijom i zna sta je i one slike sto sam slao.........ekspozicija fotoaparata......ne mogu tako da im pokazem preko maila.......a meni u glavi da evo samo sad cu da izvucem 1000 evra samo da ih is*****m.....pardon na izrazu.....sta da ja ocekujem za 280 evra? A za fotografiju, da ga slikam i da ga okacim po banderama "Trazi se serviser"
Onda objasnim da sam nasao profil koji je radjen....tada nisam mogao da se setim kako se zove model uredjaja......ali rekao kalibratorom..........no pocinje na ovo monitoru profil.....ovo-ono............scena puca mi film i zamisljam kako mu puca glava o ivici stola Inace je Spyder 2 Pro kalibrator.
Jos se neki drugi lik pobunio tu koji radi.
U medjuvremenu sisao je i direktor, i cak je on video, iako se ne razume bash ipak direktor je to , da ima izerazeno da desnoj strani...ali kako je gledao.........
Da skratim celu pricu, trazio sam novi 931BW da uporedimo, postavicu dole slike prvog i novog. Serviser je priznao da je novi tamniji...........e da, u medjuvremenu pustao je kalibratore.....verzije DTP-a, boje....klasika. I uverio se da je moj riknuti svetliji. pustio crnu boju.....naravno nikada ne moze biti bas crna na jeftinijim monitorima, ali to je sto je.
Joj, i naprica mi da na novom ne moze da vidi nijansu izmedju 1% i 2% nijanse crne............kad se zagledas ili kada gledas u mracnom okruzenju, vidi se, ali treba da se zagledash. U svakom slucaju prosla je fetish svadja, pogledao sam monitor i zamenjen je novim.

E sada iako je slikano fotoapratom ( k800i Sony Erricsson), da li je serviser ocoraveo od buljashenja u monitor i to sto se pravi lud to je njegov problem.
A da vidite da ni ja kao ni vi niste coravi evo slike starog pa novog sa 90/80 brightness/contrast:

Stari:



Novi:




I sada ko je tu corav i lazov???

Prethodni monitor, tj. panel, je bio A klase ( AU Optronics )
Novi je S klasa, iako nema na nalepnici, ali servisni meni pokazuje tako. ( Samsung )


Conclusion:

Monitor za te pare cista 10tka
Servis cista 0



E, Kuzmo kada bi znao da vama uvaljuju odlicne primerke za test

P.S. Ovo nije samo nezadovoljstvo nego i kazatelj da se pripremite na zustre svadje, ne daj boze ........ da kucnem o drvo da mora nekome od vas u servis da ide.

Poslednja ispravka: Excalibur (23.1.2008 u 4:28)
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2008, 9:20   #15
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Citat:
Excalibur kaže: Pregled poruke
U medjuvremenu sisao je i direktor
ja zamisljam direktora kako sjedi sa strane i sisa neku lizalicu
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2008, 9:48   #16
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

A, ono, Sisanje i Satiranje
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2008, 10:36   #17
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

U ovakvim slucajevima ne treba sebi komplikovati situaciju situaciju za svoje pare. Kakvo bre crno dopisivanje! Pod garancijom se odmah kontaktira fizicki servis ,a ako nisi zadovoljan, svrati se do trzisne inspekcije. Oni jedva ceklaju da nekome uzmu milionce za kaznu!!!
Dobro je da si izasao iz ovoga. Ali samo im usmeno napomeni sta moze da ih snadje.
Ja sam jedan plejer posle dva meseca odneo u servis u jednoj prodavnici IT opreme u Cacku koji su neverovatno fer. Odmah sam dobio novi uz opasku da ce im taj plejer dobavljacu nabiti u nos. Ne zele ljudi sebi da komplikuju situaciju.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2008, 18:12   #18
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Pa jedini kontakt sam mogao da ostvarim preko mail-a, zbog radnog vremena. Da sam ih zvao isto bi bilo, ali mail mi je pogodniji jer sam im poslao 4 slike, sada bivseg, monitora sa nazivom koji sadrzi kolicinu i osvetljenja kontrasta i 1 user koji sam koristio. I to je bilo 100/100, 50/50, 0/0 i user. Ova slika ovde je user 80/70. Znaci uspeo sam da izdvojim dan da odem tamo u servis.
Ali jeste da je serviser bezobrazan, mislim corav ili slep moras biti da ne bi video deformaciju na prvom monitoru (1st slika). I bolje mi je da se savetnem jos po forumima, za misljenja. Jer prvo mi se ucinilo da je probijanje svetla, ali kada mi je Admin sa tftcentral.co.uk objasnio da je drugacije prirode, zasnovan na probijanju svetla onda mi je bilo jasno.
Obe slike objasnjavaju sve.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 0:04   #19
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Podizem temu ponov iz mrtvih, sa pokazem koliko je ERC bezobrazan, posebno njihov serviser.

I zbog ovoga necu kupiti i jedan Samsungov proizvod, namenjen za istocno trziste.

Ovo sto sam doziveo i prosli put: http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...1&postcount=14

skoro sam doziveo ponovo. Ista prica. Znaci, identicna.

Radila je inspekcija, ali "po ERC-u" to je u granicama normale. Tako da nista od inspekcije, ali nadam se da cu uskoro, cim snadjem vremena, razgovarati sa inspektorima koji su radili na tom slucaju, pa da im pokazem na nepravilnosti u njihovom radu.

Elem, prica je sledeca. Novo-zamenjeni monitor, posle jedno godinu i po dana sam odneo u servis, jer mu je odlepio mrezni stepen, gde je istom trebalo oko 2 minuta da se upali. Da bi se vratio popravljen, ali sa zeznutim panelom.
Tako da opet imam probijanje svetla sa svih strana. I naravno odneo sam taj isti u servis, a pre toga se cuo telefonom, gde me je docekala izjava, i to nadrndanim glasom, istog servisera: "STA HOCETE DA KAZETE DA SMO VAM MI ZEZNULI MONITOR?".

Kad sam dosao, opet ista prica, on je fotograf, bla.....bla, ekspozicija...... Posto sam vidjao dosta osoba koje imaju problem kada nisu u pravu, a to je unezvereno sheckanje po prostoriji, taj serviser se isto tako ponasao.

Ali nove stvari, koje je serviser izrekao i napisao, su:

1. Taj monitor se vise ne proizvodi - kada sam mu trazio da zameni panel. A zaboravio je 5 do 7 godina obezbedjivanja rezervnih delova, kada prestane proizvodnja modela.

2. Da ce pare iz njegovog dzepa ici, ako mi zameni monitor, njegova deca ce ostati gladna. Huh, WTF?

3. Mislio sam da ce primiti monitor na razgledanje, posto daju prijemni listic, a on mi je uvalio da potpisem da je u redu. Na papiricu stoji da je monitor isti kao i dana kad je kupljen. Pametan covek mora da je svaki dan visio kod mene, pa zna kakav je monitor.

4. Nije razumeo termin "uniformnost panela", i da on ne zna za njega, kao ni Samsung. Pa onda mi prodavao **** o ISO standardu class II TN panela. Koji sam uzgred pronasao na netu. Gde u istom stoji panel uniformity.

I jos svasta ponesto.

Sto se tice "granica normale", gde postoje te "granice normale" oko probijanje svetla, koje smeta u igricama, filmovima, gde su mracne scene?

U garanciji zasigurno ne pise.

I sad vi recite da li je to posteno da vas serviser zeza, s' obzirom da je monitor vracen sa neispravnim panelom?
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 10:26   #20
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Samsung 931BW probijanje svetla sa svih strana. Pomoc.

Well ovo je Srbija gde su cuda (losa nazalost) moguca

To sto se monitor vise ne proizvodi moze da okaci macketini o rep jer sam pre nekog vremena servisirao 5 godina stari Dell monitor koji je vracen u istom stanju kao i kad je odnesen s tim sto je sada ispravan

Ako je monitor ostecen na bilo koji nacin servis je duzan da popravku istog snosi o svom trosku. To sto ce se doticnom serviseru steta skidati sa plate tebe opusteno ne zanima jer to nije do tebe vec izmedju njega i servisa gde radi

Sto se tice garancije.. Isti djavo kao i sa mnogim ugovorima tj imaju dvojno tumacenje ili nisu precizni oko odredjenih stavki. Realno ERC je delimican krivac dok je po meni servis gde si nosio monitor prava meta tvog sledeceg obilaska sa inspekcijom u slucaju da odbiju popravku o njihovom trosku
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za Samsung SGH-ZV10! bops Programi za mobilne telefone 4 1.7.2008 18:22
Cudan problem sa Samsung 755DFX Flat 6am3 Fana71c Grafika 3 11.12.2007 12:34
Samsung SM 931bw sasha vukelic Grafika 97 15.2.2007 20:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com