Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2020, 14:52   #321
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Mada sa Valhalom cu imati problema i posle ovog prelaza RDR2... pogotovo ako bude grindy smece kao Odiseja.
To je meni bio najveći problem - jer nekako sam i uspeo u Originsu da uživam (dobrim delom, i ne potpuno, posle pola igre postane zamorno), ali kad su izašle RDR2 i Odiseja u sličnom periodu, naravno da sam prioritete postavio tako da odigram Red dead
I posle toga kao hajd Odiseju da probam, od jahanja konja do grinda, užasne animacije i borbe, naravno da je bilo razočaranje pogotovo jer se meni dopao onaj spori sirovi realizam Red deada, uživao sam u svemu tome i naučio da jašem konja tako da ne udaram u svako drvo
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 15:08   #322
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
To je meni bio najveći problem - jer nekako sam i uspeo u Originsu da uživam (dobrim delom, i ne potpuno, posle pola igre postane zamorno), ali kad su izašle RDR2 i Odiseja u sličnom periodu, naravno da sam prioritete postavio tako da odigram Red dead
I posle toga kao hajd Odiseju da probam, od jahanja konja do grinda, užasne animacije i borbe, naravno da je bilo razočaranje pogotovo jer se meni dopao onaj spori sirovi realizam Red deada, uživao sam u svemu tome i naučio da jašem konja tako da ne udaram u svako drvo

Najsmesnije od svega je sto ja uopste nisam fan realisticnih igara, tako da sam ocekivao da ce mi tu Odiseja vise prijati... ali sve je u RDR2 na toliko visem nivou i toliko je dobro odradjeno, da me na kraju nije smaralo ni da jedem, ni da timarim konja, ni da cistim oruzje, pa cak ni to sto je Artur kao "tenk" dok u AC-u/Witcheru menjas pravac kao da zakoni fizike ne postoje. O jahanju je suvisno trositi reci - u Odiseji je kao u nekoj igri iz 2008. kada se to uporedi sa RDR2.

Opet, na sve bih se navikao, ali grind je jednostavno ubica u obe nove AC igre. Level cap je nesto najgore sto je moglo da se desi tom serijalu (imajuci u obzir alavost iz Ubisofta) i upravo to mi je ubilo bilo kakvu zelju za igrom i Originsa i Odiseje. Dobro, ruku na srce - okruzenje anticke Grcke mi se nikada nije svidjalo.

Posto su rekli da ce Valhala biti dosta kraca/manjeg obima od Odiseje, to mi daje nadu da nece biti toliko grinda. Nadam se da ce bar moci main story uz neke side questove da se odigraju bez da skupljam kopita jednoroga i oci kiklopa. A i okruzenje mi se MNOGO vise svidja nego u Odiseji.

Jedino mi bode oci ova glupost sa male/female Eivorom... Sto onda jednostavno nisu izabrali musko ili zensko i na osnovu toga pisali pricu. Ova forced inkluzivnost mi se gadi...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
zerb (17.10.2020)
Stara 17.10.2020, 15:22   #323
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Jedino mi bode oci ova glupost sa male/female Eivorom... Sto onda jednostavno nisu izabrali musko ili zensko i na osnovu toga pisali pricu. Ova forced inkluzivnost mi se gadi...
Ne bi me čudilo da je to last minute change zbog svih silnih sexual harassment slučajeva koji su isplivali pre par meseci. Zbog toga se ranije nije pominjalo uopšte, ako se ne varam.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 15:45   #324
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

za 1080p low i 30 frejmova,mora memorija da radi baš u dual chanel
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2020, 7:54   #325
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Nekad primarna game mehanika igra, danas samo predmet sprdnje...

Citat:
Historically, the Assassin's Creed series has emphasized stealth, but for AC Valhalla, it's a whole new game as the combat is more brutal and visceral than ever.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2020, 20:57   #326
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Red face Re: Assassin's Creed: Valhalla

I dalje nisam impresioniran, i dalje sve to sljašti i svetluca, kao u onim najgorim MMORPG-jevima, sa vilama i patuljcima.

Grozno, čak se u trejleru pojavljuje i neka reciklirana Viking-Kasandra ili šta već, sa sve istom facom i frizurom.

Nema ništa mračno kao što bi odgovaralo mističnom dobu ranog srednjeg veka.
Sve izgleda kao mediteranska i sunčana antička Grčka, a ne, kišovita, maglovita i hladna Engleska, tj. njene kraljevine iz 8-9 veka.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 15:02   #327
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Sve izgleda kao mediteranska i sunčana antička Grčka, a ne, kišovita, maglovita i hladna Engleska, tj. njene kraljevine iz 8-9 veka.
Engleska u leto nije kišovita, maglovita i tmurna non stop. Štaviše, London u oktobru...


Nije ovo upućeno lično tebi, Fabriek, nego generalizujem. Uopšteno. Igra nije ni izašla, videlo se samo par trejlera i, naravno, već se zna da je sve okupano suncem i veselim ptičicama koje cvrkuću, ribicama koje skakuću iz vode...
Baš kao što je Cyberpunk 2077 sav GTA V cartoony. Videli su "upućeni" par reklamnih slika i, naravno, pola foruma zna da je čitava igra u nekom GTA fazonu.
A nekada sam se čudio što 90% Srbije zna bolje od selektora ko i kako treba da igra u reprezentacijama. Danas smo postali još vidovitiji, znamo kakve su igre najmanje par meseci pre nego što se pojave na osnovu 15 minuta snimaka. Ko šiša one novinare koji su je igrali, šta oni znaju, sve su to plaćenici, mi znamo bolje, videli smo na YouTube i to je to.
Ja, lično, ne očekujem previše, zahvaljujući državnom poklonu od 100€ u vreme karantina preorderovao sam ovo i CP2077. Pogledam par videa, ali dok ne zaigram sam nema tu pravog utiska. Horizon Zero Dawn mi je, lično, delovalo kao teška glupost (ali nigde to nisam pisao) dok se nisam lično uverio koliko sam grešio. Sačekajmo da izađe pa da onda dajemo ocene ako je igramo. Forumi tome služe, a ne za recenziju YouTube snimaka.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
MitraljezaC (19.10.2020)
Stara 19.10.2020, 16:32   #328
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Engleska u leto nije kišovita, maglovita i tmurna non stop. Štaviše, London u oktobru...


Nije ovo upućeno lično tebi, Fabriek, nego generalizujem. Uopšteno. Igra nije ni izašla, videlo se samo par trejlera i, naravno, već se zna da je sve okupano suncem i veselim ptičicama koje cvrkuću, ribicama koje skakuću iz vode...
Baš kao što je Cyberpunk 2077 sav GTA V cartoony. Videli su "upućeni" par reklamnih slika i, naravno, pola foruma zna da je čitava igra u nekom GTA fazonu.
A nekada sam se čudio što 90% Srbije zna bolje od selektora ko i kako treba da igra u reprezentacijama. Danas smo postali još vidovitiji, znamo kakve su igre najmanje par meseci pre nego što se pojave na osnovu 15 minuta snimaka. Ko šiša one novinare koji su je igrali, šta oni znaju, sve su to plaćenici, mi znamo bolje, videli smo na YouTube i to je to.
Ja, lično, ne očekujem previše, zahvaljujući državnom poklonu od 100€ u vreme karantina preorderovao sam ovo i CP2077. Pogledam par videa, ali dok ne zaigram sam nema tu pravog utiska. Horizon Zero Dawn mi je, lično, delovalo kao teška glupost (ali nigde to nisam pisao) dok se nisam lično uverio koliko sam grešio. Sačekajmo da izađe pa da onda dajemo ocene ako je igramo. Forumi tome služe, a ne za recenziju YouTube snimaka.
Horizon Zero Dawn, u odnosu na AC, ima:

1.) neuporedivo bolji narativ i odlican twist u samoj skali i ulogu celokupne price (nesto sto je AC zaboravio jos od Desmonda i Prve civilizacije)
2.) zarazan gameplay gde mozes na 100 nacina da ubijess neku masinu (strele, ropecaster, override, itd). Ne trebam ni spominjati weak spotove i slicne detalje (kakvih u AC-u nema ni traga).
3.) voice acting je druga galaksija u odnosu na katastrofu iz Odiseje (imao sam potrebu da zapusim usi koliko je losa glasovna gluma u Odiseji, znaci bukvalno mi ne pada na pamet losiji voice acting u skorijim igrama)
4.) grind je razuman i cim otkljucas skill za redje resurse, mozes i da craftujes nesto sto zelis bez da utuces 20h u fetch questove sa jos gorim voice actingom i pricom
5.) Aloy je zanimljiviji i vise relatable lik od Kasandre, a Alexios je takav ocaj da ga ne vredi ni pominjati

Sigurno sam jos nesto zaboravio, ali ovako "na keca" su ovo razlozi zasto AC ne moze u istu recenicu sa Horizonom. I to kazem kao neko ko je prvi put iskusio Horizon sada na PC-u - znaci nisam fanboy od ranije sa PS4.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Filip89x (21.10.2020), Vlajk@ (20.10.2020), White Ripper (20.10.2020)
Stara 20.10.2020, 8:04   #329
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Horizon Zero Dawn, u odnosu na AC, ima:

1.) neuporedivo bolji narativ i odlican twist u samoj skali i ulogu celokupne price (nesto sto je AC zaboravio jos od Desmonda i Prve civilizacije)
2.) zarazan gameplay gde mozes na 100 nacina da ubijess neku masinu (strele, ropecaster, override, itd). Ne trebam ni spominjati weak spotove i slicne detalje (kakvih u AC-u nema ni traga).
3.) voice acting je druga galaksija u odnosu na katastrofu iz Odiseje (imao sam potrebu da zapusim usi koliko je losa glasovna gluma u Odiseji, znaci bukvalno mi ne pada na pamet losiji voice acting u skorijim igrama)
4.) grind je razuman i cim otkljucas skill za redje resurse, mozes i da craftujes nesto sto zelis bez da utuces 20h u fetch questove sa jos gorim voice actingom i pricom
5.) Aloy je zanimljiviji i vise relatable lik od Kasandre, a Alexios je takav ocaj da ga ne vredi ni pominjati.
To pod 3 se slažem 1001%, Aleksios ja apsolutno nepodnošljiv, a koliko mi se čini da sam čuo muški glas Eivora u nekom klipu i on, ako se ne varam, zvuči kao neki evnuh koga su pokupili sa ulice, a ne kao strašni viking.

Slažem se u vezi HZD, ali pričamo o igri koja je jedna u poređenju sa nečim što je, ako se ne varam, osmi ili deveti nastavak. Šta misliš kakva bi bila priča Horizon Zero Dawn 8 ?? Nema ko nije igrao prvi Assassins Creed a da nije bio odlepio zbog jedinstvene priče i osećaja, iako je gejmplej mehanika bila jezivo šuplja i sklepana na brzinu. Dvojka je već druga priča...

Nema sumnje da je HZD vrhunska igra, to sam i postavljao u temi za istu, ali mi nikada nije bilo jasno pljuvanje neke igre koja se nije ni pojavila, jer, eto, neki ZNAJU da je tekva jer su videli 10 minuta snimaka na YouTube. Štaviše, ne samo da znaju da je loša, već i kakve će misije biti i šta će se nalaziti u istoj!!

Meni lično ne smeta ni najmanje, volim "Open World" igre, znam da se igre kao što su Red Dead Redemption ili Horizon prave jednom u deceniji, pa mi ne smeta to što Ubisoft pravi OW igre u različitim vremenima. Žalio bih se da nema takvih, a ne pljuvao pre nego što odigram.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2020, 9:11   #330
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ima li negde link da se skine gameplay od valhalle ili CP2077 gde mogu da vidim "cist" kvalitet od 1080p a ne ovo uzasno kompresovano YT *****?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2020, 9:21   #331
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Thumbs down Re: Assassin's Creed: Valhalla

Nema jer svi gameplay preview klipovi su snimani u niskom bitrate-u jer se preview odvijao preko Parsec streaming platforme. Jedino trailer-e i zvanicne Ubisoft klipove mozes da skines

https://www.gamersyde.com/game-image...a_4460_en.html
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2020, 10:32   #332
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Horizon Zero Dawn, u odnosu na AC, ima:

1.) neuporedivo bolji narativ i odlican twist u samoj skali i ulogu celokupne price (nesto sto je AC zaboravio jos od Desmonda i Prve civilizacije)
2.) zarazan gameplay gde mozes na 100 nacina da ubijess neku masinu (strele, ropecaster, override, itd). Ne trebam ni spominjati weak spotove i slicne detalje (kakvih u AC-u nema ni traga).
3.) voice acting je druga galaksija u odnosu na katastrofu iz Odiseje (imao sam potrebu da zapusim usi koliko je losa glasovna gluma u Odiseji, znaci bukvalno mi ne pada na pamet losiji voice acting u skorijim igrama)
4.) grind je razuman i cim otkljucas skill za redje resurse, mozes i da craftujes nesto sto zelis bez da utuces 20h u fetch questove sa jos gorim voice actingom i pricom
5.) Aloy je zanimljiviji i vise relatable lik od Kasandre, a Alexios je takav ocaj da ga ne vredi ni pominjati

Sigurno sam jos nesto zaboravio, ali ovako "na keca" su ovo razlozi zasto AC ne moze u istu recenicu sa Horizonom. I to kazem kao neko ko je prvi put iskusio Horizon sada na PC-u - znaci nisam fanboy od ranije sa PS4.
Znači, jedan od rijetkih komentara na ovom forumu koji tačno udaraju u suštinu.

Ja ću sigurno igrati AC Valhallu, ali kada budem imao vremena i kad se oladim od Ghost of Tsushima.
Evo recimo Ghost of Tsushima, pokazali su ljudi kako igre, uslovno rečeno, ovakvog tipa mogu da se razvijaju i odrade na izuzetno unikatan način, sa vrlo kompleksnom, ali izuzetno glatkom i fluidnom mehanikom.

Ono što meni smeta kod AC igara od Originsa pa nadalje, jeste što kombat stagnira.

Ok su specijalke, ali dajte neke specijalne poteze koje igrač svojom maštom treba da izvede, ili paterne koji se uče, tipa trougao, kocka, trougao da daju neki kombo, pa da pratim animaciju pokreta glavnog lika kada da zarotiram mač da udarim sa druge otkrivene strane, a ne samo klik klik klik i ispunio sam bar pa stisnem taster 1 da lik sam odradi kombo. To je ono, što barem mene lično, najviše razočarava.

Takođe, Origins je imao koliko toliko neke mjere sa brojem aktivnosti na mapi i sa grindom, dok je Odiseja išla, kako je neko pomenuo izražavajući se vrlo precizno, kao neki šareni MMORPG u vilenjačkom univerzumu.

Inače, prešavši na PlayStation platformu i igrajući ekskluzive, kao neko ko igra 20 godina, konačno sam se opet prisjetio šta znači biti igrač, šta znači igrati i nemati cilj da skupljaš sve što možeš u igri, već jednostavno igrati radi igranja, a ne radi kompletiranja i opsesivno-kompulzivnih nagona.

Danas se igre dizajniraju da prave exploit nad ljudskim mozgom, a to je ono što mi kažemo "igre su izgubile dušu", nisu više kao nekada.
Ko želi da se podsjeti šta znači gaming, toplo preporučujem Sonijeve ekskluzive.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Vlajk@ (20.10.2020)
Stara 20.10.2020, 19:54   #333
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Znači, jedan od rijetkih komentara na ovom forumu koji tačno udaraju u suštinu.
Jeste, ali ne sasvim. Da ponovim - ne možeš porediti HZD ili Ghost of Tsushima sa osmim nastavkom neke igre. Treba ih porediti sa osećajem i periodom kada se pojavio prvi Assassin Creed. HZD 8 ili GoT 7 bi, zasigurno, bili teško đubre od igre da izlaze svake godine.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2020, 20:14   #334
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Jeste, ali ne sasvim. Da ponovim - ne možeš porediti HZD ili Ghost of Tsushima sa osmim nastavkom neke igre. Treba ih porediti sa osećajem i periodom kada se pojavio prvi Assassin Creed. HZD 8 ili GoT 7 bi, zasigurno, bili teško đubre od igre da izlaze svake godine.
Moze da se poredi, nego sta. Kakva su to sad izmisljena pravila koja ti nameces, kao ne mozes porediti sa nekim nastavkom ACa?! Sta treba da cekamo jedno 10 godina da izadje 8 deo HZa pa tek onda se stice to pravo?!
I to sto tvrdis da bi posle toliko nastavaka bio djubre opet to niko ne moze da garantuje, to mi vise lici na stvaranje nekih predrasadu koje su bazirane na losim nastavcima ACa. Bas zato sto HZ i nema toliko nastavaka govori dovoljno da se temeljnije radi na igri i da to nije ista liga, AC je genericna i dosadna igra koja se stanca iz godine u godinu, zanimljiva je par sati nekome ko nije igrao duze vreme takve igre i to je to. Mozes da ne odigras ni jedan nastavak posle keca i neces propustiti nista specijalno, jer i to sto si propustio odigrao si u gomili drugih igara u medjuvremenu.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 7:53   #335
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Kakva su to sad izmisljena pravila koja ti nameces, kao ne mozes porediti sa nekim nastavkom ACa?! Sta treba da cekamo jedno 10 godina da izadje 8 deo HZa pa tek onda se stice to pravo?!
Ne namećem nikakva pravila, niti želim, niti me to zanima. Samo kažem da ne može da se poredi prva igra (ako ih uopšte bude još) i njena jedinstvena priča sa osmim nastavkom neke druge u kojoj je gotovo sve ispričano i viđeno od ranije. Treba porediti priču i atmosferu prve igre, kada je to, takođe, bilo novo i jedinstveno sa igrom koja je možda prva u serijalu. Jer kad se pojavio prvi Assassin Creed on je za sve bio "WOW!" nešto sasvim novo i neviđeno do tad, sa sjajnom pričom.
To je kao kad bi rekao koliko film "Džoker" bolji od, na primer, 5-og dela "Isterivača duhova". Naravno, ukusi su različiti, ali PRVI "Isterivači duhova" su svojevremeno bili planetarni hit i nema ko i dan danas ne zna za pesmicu iz filma. Dok je ovaj zadnji neopisiva glupost od filma.
Nadam se da razumeš.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 9:40   #336
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Ne nameces ali insistiras na tome da si ti u pravu.

Lepo je to, nostalgija, mozda je AC tebi kao i mnogima bio WOW ali meni kao i vecini je bio dosadna igra sa potencijalom da bude jos bolja, sto se i desilo sa drugim delom - koji je i dalje najbolji AC.

To za poredjenje je smesno sto pricas, zaista. Nema ti tu mnogo logike, upleo si se u nesto sto nema preterano smisla. Koliko ne shvatas i msis poentu pokazujes na primeru filmova, ti si naveo totalno dva razlicita filma zanrovski. Poredis dramu/triler sa komedijom. To je kao da je neko poredio HZ sa Monkey Islandom, jel shvatas?

Ovde se porede igre iz istog zanra i to je potpuno legitimno - bez obzira kad je koja izasala i koji je deo fransize u pitanju. To sto je HZ bolja igra od vecine AC naslova, ne treba toliko da te nervira jer je to istina, samo treba da je prihvatis.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 10:00   #337
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Meni je prvi AC bio smor neviđen. Početak fenomenalan, prelep svet i interesantna priča, odradio prvo ubistvo, oduševljen. Ali kako je igra odmicala ja ukapiram da su sva preostala ubistva (8 ako se sećam) odrađena copy-paste. Potpuno identično izvođenje i pristup ubistvu, sve isto samo se meta zove drugačije, kao da grindujem neki MMO. Kad je došla dvojka to je već bio vrhunski naslov od početka do kraja (i poslednji koji odigrah u ovom serijalu).
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 10:19   #338
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Ne nameces ali insistiras na tome da si ti u pravu.
Naprotiv, ne mislim da sam u pravu, već samo iznosim svoje mišljenje. Valjda za to forumi i služe?

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Lepo je to, nostalgija, mozda je AC tebi kao i mnogima bio WOW ali meni kao i vecini je bio dosadna igra sa potencijalom da bude jos bolja, sto se i desilo sa drugim delom - koji je i dalje najbolji AC.
Govorimo o narativu, priči i likovima, nekim elementima gejmpleja, pa zato mi je nelogično da se porede Horizon i 8. nastavak neke franžize čije prve igre gotovo da nemaju dodirnih tačaka sa istom. Zato ako porediš PRVU igru nekog serijala, onda je porediš sa TAKOĐE prvom. Meni samo to ima logike.
Inače se slažem da je drugi deo, pogotovo Brotherhood, najbolje od AC franšize.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
To za poredjenje je smesno sto pricas, zaista. Nema ti tu mnogo logike, upleo si se u nesto sto nema preterano smisla. Koliko ne shvatas i msis poentu pokazujes na primeru filmova, ti si naveo totalno dva razlicita filma zanrovski. Poredis dramu/triler sa komedijom. To je kao da je neko poredio HZ sa Monkey Islandom, jel shvatas?
Više sam pominjao to poređenje sa hajpom oko nečega, nego sa samim žanrovima. Možda je loš primer, ali to mi je prvo palo na pamet.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Ovde se porede igre iz istog zanra i to je potpuno legitimno - bez obzira kad je koja izasala i koji je deo fransize u pitanju. To sto je HZ bolja igra od vecine AC naslova, ne treba toliko da te nervira jer je to istina, samo treba da je prihvatis.
Pa, onda može da se kaže da je Grim Fandango bolja igra od petog Monkey Islanda (kad si več pomenuo tu igru). Naravno da jeste, peta igra MI serijala (ona u epizodama) je bezveze, ali prvi deo MI je vanvremensko remek delo, čijih detalja se i dan danas sa radošću sećam. Baš kao što je i Grim Fandango vrhunska avantura.
A to da je HZD bolja od većine AC igara sa tim se sasvim slažem. Ali ako se pominje narativ, sama ideja, priča i likovi onda se treba porediti sa prvim ili drugim AC, a ne sa Odisejom u kojoj je po ko zna koji put prežvakana ista priča. Da ne pominjem da i ja nisam mogao da podnesem Aleksiosa i užasavajuću glasovnu glumu. Samo me zanimalo kojem kretenu je moglo da padne na pamet da u igru ubaci glasove engleskog jezika sa grčkim frljanjem izgovora?? Ili ubaci čist grčki ili čist engleski, ono između je ubilo zvučni deo igre!
Pa još kad sam video Majkla Antonakosa (glas Alexiosa) u seriji "The Crossing" i kako čovek ima lep glas prosto me začudilo koji maloumnik mu je tražio da se onako frlja u igri??
No, dobro, odoh sad malo predaleko...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 11:39   #339
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Govorimo o narativu, priči i likovima, nekim elementima gejmpleja, pa zato mi je nelogično da se porede Horizon i 8. nastavak neke franžize čije prve igre gotovo da nemaju dodirnih tačaka sa istom. Zato ako porediš PRVU igru nekog serijala, onda je porediš sa TAKOĐE prvom. Meni samo to ima logike.
Bez da te vredjam, ali to je skroz besmisleno sto pricas. Bas to nema logike. Moras malo dublje to shvatiti sta ti pricam, zanr je bitan nisu bitne godine, nije bitno koji je nastavak u pitanju jer to ne odredjuje nista. Evo ti primer, Prometeus je golo *****e u poredjenju sa bilo kojim nastavkom Osmog Putnika a tu spada 1, 2, 3, i 4. deo. Skroz legitimno i logicno poredjenje, zanrovski istih filmova. Nije logicno ako Prometeus poredim sa Glupanom i Tupanom, a to u ovom slucaju sa HZ vs AC niko nije radio.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke


Više sam pominjao to poređenje sa hajpom oko nečega, nego sa samim žanrovima. Možda je loš primer, ali to mi je prvo palo na pamet.
Da, los je primer i nije bilo rec oko toga koja igra je imala veci hajp vec su se direktno poredile igre iz istog zanra po kvalitetu generalno. Hajp, kolicina prodatih primeraka i slicno niko ne raspravlja.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Pa, onda može da se kaže da je Grim Fandango bolja igra od petog Monkey Islanda (kad si več pomenuo tu igru). Naravno da jeste, peta igra MI serijala (ona u epizodama) je bezveze, ali prvi deo MI je vanvremensko remek delo, čijih detalja se i dan danas sa radošću sećam. Baš kao što je i Grim Fandango vrhunska avantura.
Moze da se kaze da je GF bolji od Tales of Monkey Island, sto je i cinjenica a i poredjenje je na mestu jer su igre iz istih zanrova. Isto mogu da poredim GF sa trecim i cetvrtim MI jer su igre iz iste moderne ere, naravno tu dolazimo do male zackoljice specificne za video igre, a to je vremenski period. Igre iz old school ere, 8bit i 16bit era mozda je pravilinije reci, tesko je porediti a i malo neukusno reci da je GF bolji od prvog MI jer je ogromna razlika u tehnologiji, vremenu, izvodjenju i slicno. Tu mozmo da kazemo da su to vrhunske igre i da je gledajuci iz aspekta vremena u kom je nastala igra i koja je imala veci uticaj onda da, MI je po tom pitanju bolja igra, znacajnija jer je pokrenula taj zanr i slicno.

To je ono o cemu ti pokusavas da ovde predstavis sa AC i HZ poredjenjem. Da te igre treba da se porede, jedna je imala veci uticaj i da nije bilo prvog AC-a mozda ne bi bilo HZ. Tako da iz samo tog istorijskog znacaja je prvi AC bolja tj. znacajnija igra od HZ. Da li je bolja, igra kao igra, to moze da se uporedi naravno, jer su obe iz iste moderne ere 3d akceleratora, znarovski su iste zato i neko moze da kaze kako je HZ bolji. Naravno, moze da se poredi i sa svim nastavcima. Na primer, meni je HZ bolji od svih AC osim od drugog dela.


Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A to da je HZD bolja od većine AC igara sa tim se sasvim slažem. Ali ako se pominje narativ, sama ideja, priča i likovi onda se treba porediti sa prvim ili drugim AC, a ne sa Odisejom
Da to svakako. To je vec stvar gde ja ne bih mogao da lako procenim koja je igra po tom pitanju bolja jer su sve odlicne sto se narativa i same ideje tice.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 12:29   #340
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Bez da te vredjam, ali to je skroz besmisleno sto pricas. Bas to nema logike. Moras malo dublje to shvatiti sta ti pricam, zanr je bitan nisu bitne godine, nije bitno koji je nastavak u pitanju jer to ne odredjuje nista.
Iskreno, uopšte nisam mislio na sam žanr igara, ponajmanje na tehnološka poređenja, već na to koliki uticaj neka igra ima na ljude. Zato sam i pomenuo, možda neadekvatno poređenje, sa filmovima, jer nisam mislio na žanrove, nego na uticaj na publiku generalno. "Džoker" je film koji je zadnjih godinu dana podigao najviše "hajpa" zbog kvaliteta. Iste godine je izašao i "Ghostbusters" sa onim ženama. I samo zbog toga (vreme izlaska) sam mislio da je glupo poređenje jednog relativno dobrog filma (da Hoakim nije onako maestralan film bi bio skroz bezveze) sa nečim što je (valjda) peti nastavak odavno prežvakane priče. A prvi deo filma koji nije sniman u 3D, HD i drugim tehno-džidžabidžama je opet "nebo i zemlja" razlika. U odnosu na peti deo je po svakom mogućem kriterijumu daleko bolji. Baš kao i AC serijal.
Stvar je u tome da kada prvi put nešto vidiš originalno (HZD) ne može da bude isti "feeling" u poređenju sa nečim što si video/čuo/igrao/znao nekoliko puta pre toga (Odyssey). Opet kažem, možda nisam u pravu, to je samo moje mišljenje, ništa više. Bar meni zvuči logično, ma koliko se neko slagao ili ne sa tim.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Da to svakako. To je vec stvar gde ja ne bih mogao da lako procenim koja je igra po tom pitanju bolja jer su sve odlicne sto se narativa i same ideje tice.
E, to je bila čitava poenta mog "pisanija", da ne napišem goru reč zbog koje će se pojaviti zvezdice.

Usput, obožavam Horizon Zero Dawn, ne bih bezveze dao 25€ za istu.

Poslednja ispravka: NastyB (21.10.2020 u 12:38)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com