Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2020, 5:58   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom TV za gejming i filmove (preko PC-a) do 700 evra

Pozz ljudi. Vec sam trazio pomoc po forumima, na vec nacetim temama, ali mrka kapa (kao i pokusaj da dodjem do Duke-a), pa sam resio da probam i ovako...

Dakle, treba mi konkretan predlog za 4k TV od 49 do 55 inca, do oko 700 evra, koji planiram da stalno koristim i umesto monitora za PC (sto sam radio i do sada).

Obavezno mi je nekoliko stvari - da je TV sa sto dubljom crnom (znaci VA panel) i da ima dobar motion handling, odnosno da ne bude 24p judder-a kada pustam filmove preko PC-a (pozeljno 120 Hz, posto znam da ima i modela koji su 60 Hz i zavrsavaju posao).

Zvuk mi je nebitan, jer cu koristiti kompjuterske zvucnike.

Dakle, otpisao sam LG i razmisljao pretezno o Samsungu Q60R od 55 inca, iako malo probija cenu, kao i eventualno seriji RU8000? Cak sam trenutno najblize tome.
Razmisljao sam i o Sony-ju, cak i Hisense/TCL varijanti, ali su mi oni BAS nepoznanica. Mozda i Panasonic dolazi u obzir?

Inace trenutno imam Samsung 7100 od 40” i jedini njegov problem je (osim sto bih veci) taj sto blago “secka” kada pustam filmove. Rekao bih da je u pitanju judder, a ne stutter. I nadam se da je tako, jer vidim na rtings-u (gde sam istrazivao koliko sam mogao) da je Q60R slab u stavki stutter... Motion plus / custom opcija pomaze, ali po cenu artefakta, nekonzistentnosti frejmova, time i delimicnog razdvajanja slike i tona.

Takodje, crna bi u sobi bez svetla kod 7100 mogla da bude bolja, ali je prihvatam. jednostavno, kapiram da je tesko dostizno imati bolju osim ako se ne predje sa Edge lit TV-a na Direct lit, a tu je onda i preveliki skok u ceni... A ne znam da i jedan drugi brend daje bolje crne, ako izuzememo OLED.

A i cini mi se da Samsungovi TV-ovi sa local dimming-om nemaju opciju da se iskljuci, sto je po meni neshvatljivi bedak. Zelim postojanu sliku, a ne da krene da bljesti kad god iskoci subititle.

Vidim i da su Samsung modeli svake godine siromasniji za po nesto, pa reko – da probam da pitam i resim ovo u skorije vreme, nekim modelom iz ove ili prosle godine? Mozda imate i predlog gde uzeti?

Ja gledam uglavnom 3-4 najpoznatije radnje gde je iybor siromasan, a za Madjare nemam pojma kojem smem da verujem (vidim da je iygleda i goovo nemoguce da im neko da engativnu ocenu, da bi ocene koje imaju bile merilo).

Da dodam jos samo da bih TV osim osnovne namene i pustanja filmova preko PC-a koristio i za igre, gotovo uvek u totalnom mraku. Zato mi je dubina crne i toliko bitna, a utoliko pre jer obozavam horore i fantastike, gde ima dosta mracnih scena.

Eto. Stvarno bih bio zahvalan ako bi mi neko ko se razume dao kvalitetan savet. Danima istrazujem sam po netu i cudim se da kod nas nema vise informacija (one koje nalazim uglavnom vaze za USA trziste).

Heeeeeelp.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji zvučnici do 100 evra ? Gale ŠDK - Zvuk na računaru 310 26.3.2024 18:57
Graf i procesor...do 80 evra. nemanja123 ŠDK - Osnovne komponente 23 24.6.2010 15:52
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Laptop do 1000 evra za igre i ostalo LoneWolf ŠDK - Prenosni računari 19 24.1.2010 8:23
Kofiguracija bez monitora do 500 evra LoneWolf Šta da kupim? 8 13.3.2008 12:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com