Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2010, 2:38   #21
salesam
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Lokacija: Zemun, Novi grad
Poruke: 81
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Svako ima pravo na svoje misljenje i to je ok, ali svako ima pravo i da iskitikuje tidje misljenje.

Meni samo nije jasno odakle takva odbojnost prema asus-u i gigabyte-u koji po meni proizvode odlicne ploce, naravno govorimo o nekom nizem srednjem, srednjem i visem segmentu. U najnizem je sve isti trash.
Pa evo, sednem da odradim nesto kod jednog drugara sa kojim sam isao zajedno u srednju i osnovnu, posto on stalno nesto cacka i malo malo, ej zeznuo sam nesto, sta sad da radim (kao da sam ja projektovao PC), pa te moze li ovo ovako, sta mi se sad desilo? Namestao sam mu komp jedno 3-4 nedeljno dok mi nije dojadilo, o reinstalacijama sistema da i negovorimo, sad idem samo kad treba neki hardver da mu se menja sto ne zna sam ili ako bas nesto zezne.

A on ima bas Gigabayt i to je bila dosta skupa ploca. Pazi priznajem, posto je on to uzeo na svoju ruku (plocu, ostatak je uzeo preporuceno), prvi put radim sa novijim Gigabaytom i kao da mi fale neke opcije (u Biosu) u odnosu na Abite, Epoxe, konektori nisu nista posebno, prosto mi deluju nekako falicne (barem ta njegova, a skupa) ali nemam averziju prema njima. Imam averziju prema Asusu, jednu plocu sam dobijao skoro pa za dzabe i odbio sam je, jednostavno ih ne volim, a imam i razloga (da ne nabrajam i to). Gigabayt je vise tu potpao nakon toga sto je postao sestrinska firma Asusu. Mada moram da priznam i da sam uz Asusa najvise gluposti imao sa MSI-em, sto sa grafickim, a nesto malo manje sa plocama.

Npr. Intel nikad nisam imao niti cu ali nikad ne bi rekao nekom da je iCore ili Core2 Duo los procesor (ili stari Tualatin PIII), dok je IV bio djubre. I da dodam da se do sad nikad nisam zeznuo sa firmama koje preferiram i koje biram za kompove, posebno kad mogu sve da nadjem sto trazim ali se to jos nikad nije desilo.

Poslednja ispravka: salesam (11.4.2010 u 3:00)
salesam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 10:45   #22
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

pazi ne znam koliko je tvoje iskustavo ali ja sam probao stvarno mngooogooo kompjutera sa mnogo ploca i skalpao sam za zivotaaa mnooogo racunara. Sve sto sam ja sklopio nije nikada pravilo problem sem kad sam sklopio nekoliko masina sa 8600GT GLH (koje su sve crkle posle godinu dana) i kada sam sklapao nesto sa onim elite kucistima tj njihovim napajanjima.

Sto se tice ploca, ponavljam sve zavisi od toga sa kojim plocama si imao posla.
A kvalitet konektora ili bilo cega drugogoa na asus i gagabyte plocama sigurno se ne moze opljuvati na osnovu samog gledanja u plocu, zato sto su ploce perfektno odrajdene
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 12:58   #23
salesam
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Lokacija: Zemun, Novi grad
Poruke: 81
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Napisao sam ti na PM, oko nabavke i odgovor.
salesam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 18:31   #24
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Citat:
salesam kaže: Pregled poruke
. . . EVGA jesu dobre ali ne u klasi DFI-a, a za XFX ne znam da li ga ima. . .
Ovde nisam siguran da li sam dobro razumeo.. Hoces reci da je DFI bolji od EVGA? Znam da je DFI u 90% slucajeva isplativiji,ali bolji sigurno nije.. No ovde dolazimo do onog dela kada se porede robne marke,a obe su imale svojih promasaja.. EVGA ploce iako su 99% odlicne za svakojake poduhvate (OC i gaming prevashodno) ipak predstavljaju stvar prestiza.. DFI ploce sam gotivio dok se nisu pojavile glasine da im se kod odredjenih X58 modela pod vecim OCom tope naponske (!!) Od onda u meni postoji zrno sumnje da je tako nesto moguce sa svakom plocom Ali opet,steta sto ih je sve manje kod nas..

Asus i Gigabyte ploce se u 60% ugradjuju u nove racunare kod nas.. To ne znaci da su lose,naprotiv. Oba proizvodjaca imaju izuzetno dobre i kvalitetne maticne ploce,ali isto tako proizvode maticne ploce za "donji dom" tj najjeftiniji segment trzista. Naravno,svako ima pravo da svoj racunar sklapa po spopstvenom nahodjenju i zeljama/prohtevima

P.S.: ah nostalgije Abit AA8 Duramax
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 23:06   #25
salesam
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Lokacija: Zemun, Novi grad
Poruke: 81
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Intel nikad u zivotu nisam uzeo i necu (niti ih ikad preporucujem nekom ali ako hoce Intel, njihovo pravo), pa tako imam jako malo dodira sa njim i njemu nemanjenim komponentama. Najvise sam radio sa Epoxom, malo manje sa Abitom i manje sa DFI-em (jer je tad jos bilo i prva dva nabrojana brenda) ali su uglavnom (ogromnom vecinom) bile za AMD varijante.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
P.S.: ah nostalgije Abit...
To ti kazem .

Asus je ogroman kao kompanija i to im je plus u odnosu na sve druge, Gigabayt je sad sa njima, a MSI je kao i ovi usmeren prevashodno na siroke mase. EVGA nikako nisu lose ploce (to znam vise iz kontakata nego sto sam licno imao iskustva sa istima), medjutim DFI se navodi kao prirodni naslednik onoga sto su predstavljali Abit i nesto manje Epox.
salesam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 21:29   #26
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Kolko para tolko igre, maticna i nije vise bitna koliko je bitan cipset na njoj. ASUS ima svoje ploce namenjene ljudima koji hoce nesto vise, a ima i narodne modele. DFI je ok (preskocite P35Blood iron seriju jer je cela falicna), EVGA je ista kao DFI ali je na nasim prostorima retka pa je svi gledaju kao da je od zlata, gigabyte i Msi su tu negde po kvalitetu izrade ali Gigabyte ima mnogo bolji bios za overklok ( 945P,G,GZ,GZM ploce su mu totalno neupotrebljive za overklok pa ako naletite negde na neku zaobidjite,ima ih jos na lagerima tu i tamo)
Nik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2010, 1:22   #27
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Najbolja ploča za oko 100e

Citat:
Nik86 kaže: Pregled poruke
Kolko para tolko igre, maticna i nije vise bitna koliko je bitan cipset na njoj. ASUS ima svoje ploce namenjene ljudima koji hoce nesto vise, a ima i narodne modele. DFI je ok (preskocite P35Blood iron seriju jer je cela falicna), EVGA je ista kao DFI ali je na nasim prostorima retka pa je svi gledaju kao da je od zlata, gigabyte i Msi su tu negde po kvalitetu izrade ali Gigabyte ima mnogo bolji bios za overklok ( 945P,G,GZ,GZM ploce su mu totalno neupotrebljive za overklok pa ako naletite negde na neku zaobidjite,ima ih jos na lagerima tu i tamo)
Poredis Gigabyte i MSI?! Da li si ti pao sa uma?! BIOS nije neki problem,uvek ima zamena za to,ali ako su istog kvaliteta izrade zasto MSI uvek ima za ~20MHz nizi BLCK/FSB? Inace maticna kao celina je jako bitna,a ne samo cipset na njoj. Zato i postoje razlike izmedju odredjenih modela (sa istim cipsetom).. Btw ako su EVGA ploce "obicne" zasto su onda u stanju da istrpe visecasovno maltretiranje pod LN2?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus priprema TUF seriju matičnih ploča, baziranih na Marine Cool konceptu Dusan Despotovic Vesti 1 11.10.2009 8:12
ASRock AM3 ploča Dusan Despotovic Vesti 0 29.12.2008 19:56
Kvar sa napajanjem ili ploča? pera333 Kvarovi 5 17.12.2008 15:46
nesto da valja " ploca do 100e graficka do 100e " enki Šta da kupim? 11 15.12.2007 17:12
Najbolja LINUX šminka JovanK Slobodni softver 10 18.5.2007 8:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com