Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2008, 18:30   #1
mitros
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom IBM Lenovo N200 TY2BGCX

Molio bi da mi neko malo strucniji od mene kaze nesto vise o laptopu IBM Lenovo N200 TY2BGCX Intel-CelM 1.73 GHz 2x512MB 120GB.
Mislim da je graficka Intel X3100 256 shared, ima bluetooth, citac otiska prsta, itd... Cena oko 40000.

Dakle, da li vredi te pare, i ako neko ima iskustva, kako se pokazao, kvalitet, performanse? Meni je najveca dilema graficka, da li je malo zastarela? Ne kupujem lap zbog igrica, ali, kao i svako drugi, ponekad cu ih igrati...

Hvala unapred!!

P.S. dobro bi mi dosao i predlog za neki drugi laptop slicne cene i karakteristika...i kvaliteta, naravno!
mitros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 19:54   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: molim za pomoc... notebook lenovo

pa nisam nesto upoznat sa tim modelom, ali lenovo je u stvari IBM tako da je kvalitet proveren.
Inace za 500E tasko da ces naci nesto bolji laptop, ima jos jedna tema koja je otvorene prosle nedelje o ovome tako da mozes i nju da pogledas.
Inace x3100 je jedna od najjacih integrisanih grafika ali odmah da znas igara se neces naigrati.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 20:13   #3
mitros
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim za pomoc... notebook lenovo

Kontam ja da za te pare ne mogu naci neku Bog zna kakvu masinu, a za igre se nadam da mogu da se igraju bar neke prosecne, ne neke prezahtevne, a to je meni sasvim dovoljno! I da, u vezi onog senzora za otisak prsta, da li neko ima iskustva s tim, i koliko je to funkcionalno i kvalitetno?
mitros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 20:19   #4
mitros
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim za pomoc... notebook lenovo

Evo i linka sa njegovim specifikacijama, pa ako moze na osnovu toga nesto da se kaze...
http://www.itsvet.com/proizvod/lenov...aptop/194/1427
mitros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 21:32   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: molim za pomoc... notebook lenovo

Kao sto je vec receno, u budzetskom rangu od 500 evra tesko da mozes naci nesto bolje. Kako god, i ovaj Lenovo je vrlo dobar izbor po toj cijeni, i pruza odlican kvalitet izrade (sinonim IBM Lenovo brenda), dosta veliki hard disk i x3100 graficko resenje. Sto se ovog poslednjeg tice, ono jeste medju najjacim grafikama ove klase, ali opet integrisana je, a to umnogome utice. Medjutim, za povremeno igranje manje zahtjevnih igara posluzice odlicno.
Pozeljno bi bilo da dodas jos jedan modul od 1GB memorije nakon kupovine, zarad nesmetanog rada. Sto se citaca otisaka prstiju tice, to je u neku ruku korisna opcija zarad bezbjednosti laptopa. Znaci, niko ne moze da podigne OS bez da ga prvo obezbjedis svojim dodirom. Nista pretjerano zabavno i korisno, ali ne moze da skodi naravno
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2008, 21:51   #6
mitros
Novi član
 
Član od: 16.2.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: molim za pomoc... notebook lenovo

ok, mislim da cu posle ovoga definitivno prestati da trazim alternative ovom laptopu, jer, iz ovih poruka nisam saznao nista lose o istom! a valjda i necu za ova dva dana! nadam se da necu pogresiti, ali za neki se moram odluciti... hvala vam puno, mnogo ste mi pomogli, sad znam gde da se obratim ubuduce ako mi nesto ne bude bilo jasno!
mitros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2008, 0:36   #7
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: IBM Lenovo N200 TY2BGCX

pa nije da ih nema ima jedan tosiba model(mrzi me sad da trazim ali nacices na na it svetu) i on je kazu odlican.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LENOVO ILI DELL jeftiniji modeli dm@ricn ŠDK - Prenosni računari 12 31.8.2007 21:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com