Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2007, 17:37   #1
Mil00rad
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 322
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 131 puta na 37 poruka
Talking Vaši gamerski počeci...

Pišite vaše gamerske početke(smešne).Evo mog primera:Svake godine idem u Niš kod babe i dede.Bilo mi dosadno i odem ja sa burazerom u PC igraonicu.Davno je to bilo,možda tek kada je došao GTA:Vice City(brat mi je pre toga toliko pričao da je to extra igra...).Vidim ja taj šareniš na monitoru,i iz prve ubodem pravu ikonicu.Igram ja,krcam se u kolima,vozim PCJ 600-padam...I vidim ja u gornjem desnom uglu-piše 006.Posle par minuta vičem ja:"Evo,još malo pa sam prešao igru,piše još 6%,a za ovako malo vremena sam prešao 94%!"Ovi master-gameri umalo nisu pukli od smeha.Kasnije sam shvatio šta je to 006 značilo.Kakav sam bio lik...
Mil00rad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:40   #2
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Prva igra koju sam igrao je bila Kolonizacija na 486-ici sa 8MB RAM-a
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:47   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaši gamerski počeci...

Heh, ja spadam u staru gardu koja pamti igranje na ZX Spectrum-u (Space Invaders) i C64...prva igra koja me baš privukla je bila Wonder Boy, neka simpatična platformica. Posle toga je bila aktuelna Amiga, ali kratko, već sam se premetnuo na PC . XT i neke igre čijih se naziva ni ne sećam su obeležile moje prve školske dane...ostalo je istorija!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:48   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

ZX Spectrum...1984 godina...Cookie i Pssst!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:53   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

prvi put sam se susreo sa kompom 92 kod ortaka koji je imao 286 ili 386 nisam siguran u svakom slucaju pikali smo Wolf3D to je bila ludnica,onda se taj ortak odselio i duze vreme nisam video komp da bi 97' moj buraz uzeo neki ludi komp za 4000 maraka i dada sam prvi put video FIFU98 kako sam se samo odusevio kada sam video da je edgar davids crnac odnosno da nisu svi igraci belci.
Sad jedna smesna stvar,.... kupio sam prvi komp 99' i pitaju me 2 ortaka "jeli sta si uzeo?" a ja "uzeo sam tastaturu,misa,monitor i onu kocku(misleci na kuciste) sto ide zajedno sa niima"

eeeeeeee lepih li dana......
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:54   #6
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Vaši gamerski počeci...

Prvi put sam se sa igricama susreo kada sam video tada cudesni DOOM na 386-ci. E, to je bila pucacina. Nisam tada imao komp, pa sam se stekao ko drugih.
Posle odmah dosla ona prokleta Sega zbog koje su mnogi obnovili razrede (Sonic, sonic, sonic,..... ), a onda opet povratak kompu (ali sada svom) i instaliranju Dooma pomocu disketa... Jos ih cuvam.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 17:57   #7
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Kada sam imao oko 6 godina, lik u firmi je imao instalirane Lost Vikings. I ja to vidim i ukljucim komp (mislim da je bio 486, bese davno) kad on nije tu i igram. Sjajna igra. Imao je mnogo igara, neke koljacine, ali su mi Vikinzi ostali duboko urezani u pamcenju. Kasnije sam kupio PS1, sa kojim sa imao dosta zabave uglavnom na tabacinama... Kasnije je dosao PC, i kao sto Rocker rece, ostalo je istorija...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 18:21   #8
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Beše to davno, 1985. godine, nisam još znao ni da čitam, kod brata od ujaka na ZX Spectrumu. Ne sećam se koja je od igara baš bila prva (bio sam mali), ali u pitanju su bili platformsko-lavirintsko-pucački klasici koji su dobro poznati predstavnicima stare grade.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 18:32   #9
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Moja priča ide nekako ovako:
Odemo mi onako porodično kod rođaka koji je imao PC (i guess, beše to davno nekada), i uz to monohromatski ekran. I tu pusti čovek meni da se zanimam neku igricu u kojoj u ulozi nekog čikice istražuješ piramidu. Naravno, bio sam sav oduševljen. Sledeći put kada sam bio tamo, sednem sam za računar i gledam u prompt. Ukucam:
Aladin
program or internal command not found ( ili nešto tako )
Posle nekoliko pokušaja, poludim i zovem rođaka da vidi koji se moj događa, i on čovek dođe i ukuca
Alladin
i igra krene. Go figure.
Tada krenem da gnjavim roditelje da mi kupe kompjuter, i oni mi kupe c64 u vreme kada je Amiga žarila i palila ( ako se uzme u obzir da je to bila 93, srećan sam što sam uopšte dobio i c64 ). Enivej, priče o c64 ostavljam za neki drugi put ( kad budem imao živaca možda i napišem moje doživljaje sa tim čudom ).
A onda dođe dan da na svom PC-u probam Hexen ( otprilike je u to vreme Quake 2 bio popularan ), i naravno oduševio se.
And, rest is, as they say, history...
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 20:27   #10
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Ja sam svoj prvi komp video kad sam bio jako mali, oko 4 godine, kad sam isao kod caleta u firmu ('EI Informatika') da primim paketic i tad sam igrao svoju prvu video igru, Tetris (koja mi uopste nije bila jasna, ja lepo sve popunim a ono se srushi? ). Prvi komp koji sam imao je bio neki C64 koji u stvari ni nije bio moj nego od mog brata od strica ali je igrom slucaja zaglavio kod mene skoro 2 godine. Pricao bi dalje, ali ne vidim poentu, kad sam i ovako skoro 80% svesnog zivota proveo ispred nekakvog kompa (1m 73h 1337 )
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:02   #11
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

prvo je bila sega!!! a tek kasnije i prvi komp pentium 3 i to prilicno dobar u to vreme, ali slabo sam igrao, nije bilo ljudi koji su bili zinteresovani za komp, secam se tad sam zavrsi sedmi razred i za rodjendan komp, dosao drug gleda i pita: a jel pravi!!!??? ja umro od sveta, i tu se zalepim za civilization pa unreal... a tek kasnije u srednjoj negde druga godine kad je pocelo bezanje sa casova isli na sony i dodje jedan lik i kaze: ma kakav sony ajmo na kanter, mi svi zinuli ali 'ajd da probamo i od tada 400 izostanaka i puno potrosenih sati u igraonici, lik nam ostavljao kljuceve u frizerskom salonu pored jer smo dolazili u 7 a on radio od dest, ma ludnica! sad je tuzno u Sapcu igraju samo klicni, i to slabo, ali zato u BG-u sa drustvom...
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:15   #12
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Wonder Boy
Ovo mi je strasno poznato, al ne mogu da se setim sta bese... Dakle krajem 80-ih, C-64, secam se Green Beret-a, neke igre sa helihopterom i dzipicem, pa onaj crveni ferari kad vozis zensku... Sva imena sam pozaboravljao.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:20   #13
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Prvi komp mi je bio ZX Spectrum. Tata mi ga je kupio par meseci pre nego sto sam se rodio .

Medjutim, kao prve igre za PC koje se secam se da sam probao:
1. DOOM na 486-ici kod nekih prijatelja koji su imali 486-ice dve godine pre svih ljudi u mom gradu jer im je trebao za posao.
2. Colonization - isto na 486-ici sa 8 mb rama
3. TIE Fighter - isto na 486-ici

U to vreme moj prvi PC je bio 386 (pogledaj u profilu) i prve igre na njoj su bile:
1. Civilization
2. Commander Keen
3. Duke Nukem (ne 3d nego onaj stari od Apogee)
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:34   #14
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Moja prva masina je bila Oric (ako neko ne zna, to je "nasa" masina). To je bilo negde 84-5, bio sam dovoljno velik da "usnimim" igre sa obicnog kasetofona (sa sve specijalnim podesavanjima Volume, Balance i Bass). Imao sam samo dve kasete sa igrama, a od imena se secam samo Xenon, Invaderse, jednu tabacinu (mislim da se zvala Karate Devils), neku simulaciju letenja Delta nesto i to je otprilike to.
Nedugo zatim sam dobio C64 i igrao milioni igara. Najvise se cepao Wizard of Wor, Pit Stop, Gauntlet, Rambo 3 i slicne.
Pocetkom `90 je pocelo sra*e u drzavi pa se nije imalo para za Amigu, i sad mi je jako zao sto sam propustio Amiga eru. Negde 95 sam dobio prvi PC (486icu na 133MHz, prava zivotinja za ono vreme). Prva igra koju sam igrao na PCju je bio Tie Fighter i I Have No Mouth and I Must Scream.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:36   #15
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Posle svih Sega, raznolikih Nintendo i Super Nintendo iskustava (uglavnom na šlep kod drugih ), najrađe se setim prvog encountera i fascinacije 3D grafikom i pravim 3D endžinom na PC-iju. Thunder Brigade. Futursitička arkada letenja.

"Starboard shield failing" - Nezaboravno.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:43   #16
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Huh, prva igra mi je bio Prince of Persia, original, prvi.
Zatim Incredible Machines, opet prvi, a prva 3d igra Crock 2
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:44   #17
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Hm...pa vidi ti to... Metal Gear SOLID ... sa PS1... ostajem pri tome da je najbolja igra ikad napravljena... ... jer -- igram je i dan danas...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 0:14   #18
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Vaši gamerski počeci...

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Ovo mi je strasno poznato, al ne mogu da se setim sta bese... Dakle krajem 80-ih, C-64, secam se Green Beret-a, neke igre sa helihopterom i dzipicem, pa onaj crveni ferari kad vozis zensku... Sva imena sam pozaboravljao.
Sećam se i ja tih, sve sam ih igrao, a ova je bila popularna u otprilike isto vreme!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 0:40   #19
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 663 puta na 459 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Helikoptercic i dzipic mora biti SilkWorm, a crveni ferari i zenska su naravno OutRun izasao je i rimejk skoro.

Ja sam bas kao kliiinja kod nekih prijatelja vidjao c64, ne secam se tacno koja mi je igra prva koju sam video. Znam samo da sam '86 za rodj. dobio c64. Sto su to bila srecna vremena bez obaveza. Po ceo dan napolju smo pikali fudbal, suge oko spomenika i zmurke, ili unutra na komp. I tako godina za godinom! Prva igra je ja mislim koju sam igrao bila Moon Shuttle, ali tu su bili i Fort Appocalypse, Forbidden Forest itd. itd. Nikada nisam imao Amigu uprkos isecenim nagradnim igrama i slagalicama iz SK-a, pa sam zatim presao na 286-icu sa VGA monitorom i tu prvo sto sam video je bio Prince. Aaaa.... jedna od najboljih igara koje sam igrao!
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 2:07   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaši gamerski počeci...

Prvo sam obrnuo super mario tamo negdje 1994. a imao sam 6 godina, al onda misije idu isponovke... A uvjek ću pamtiti Resident Evil i Alone in the Dark za Ps one. A PC sam dobio relativno kasno, kada se pojavio Operation Flashpoint.... E to je bila igretina... Maltene šteta što hladni rat nije bio u oružiju, kakvih bi igra danas igrali Ako bi postojali, naravno
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaši omiljeni citati... mad_skillz Opšta kultura 1008 15.6.2020 5:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com