Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2008, 23:12   #1
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom HDD (sporije radi na novoj konfiguraciji) ?

E sad ovako , pretrazih forum i nisam bas nasao odgovor pa reko da pitam
skoro sam promenio racunar ( bila je otisla maticna , procesor i td. )sve novo sem HDD-a .U pocetku je sve bilo ok ali sada ......
Problem je u tome da kada se PC startuje mnogo sporo otvara aplikacije i cuje se hard kako "reze" , treba mu vremena za mozilu i druge stvari ..... cak i za desni klik na desku mu treba vremena , uradio sam defragmnet svih particija i dalje sporo ??
Pitanje sam postavio ovde jer mislim da je krivac HDD , dosta je star na power-u je bio oko 106 dana i 4 sata ! Sve komponente na racunaru su nove sem HDD pa mislim da je on problem ali zelim da cujem vase misljenje ?

Unapred hvala !
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 0:55   #2
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

Na osnovu cinjenice da si defragmentirao ceo hdd, donosim zakljucak da ga nisi formatirao pre nego sto si nabacio novi sistem. Ergo, moda ti je ostala neka viruscina.
Takodje sam primetio da i hard diskovi bez obzira na potpun format pocinju da zezaju (usporavaju), posle nekoliko meseci koriscenja.

Da li se usporavanje desilo odmah nakon postavljanja sveze instalacije operativnog softvera, ili kad si instalirao jos neke programe?

Poslednja ispravka: Eddy (12.4.2008 u 1:08)
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 1:00   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

Da li si proverio klasičnu foru - da li kontroler radi u DMA ili PIO modu? Naravno, trebalo bi da radi kao DMA, ali nekad ne bude tako.

To se češće dešava sa DVD plejerima, ali nekad se desi i sa hard diskom. Proverava se u Device Manageru i to ne za sam hard disk nego za kontroler.

Naravno, sve ovo ima smisla samo ako je hard ATA, a ne SATA.

Kao što je već rečeno, hard hoće da radi sporo i kad je u lošem stanju. Trebalo bi ga propustiti kroz neki dobar dijagnostički program, kao i kroz neki dobar defragmentator koji defragmentuje i MFT (master file table).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 14:04   #4
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

Pa pre nego sto sam postavio sistem formatirao sam C , i da on je na DMA modu , e sada pa mislim da je radio u pocetku dobro , neko kasnijeje je poceo da zeza , i temperatuta HDD je juce bila oko 42* a sada je oko 32* ?!
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 15:38   #5
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

E da i koji program za dijagnozu preporucujete ?! Znam za jedan PowerMax ali s njim ako nisam pazljiv mogu da obrisem ceo HDD , bukvalno da ga vratim na fabricko stanje a to ........ pa recimo da nije jedna od opcija
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 18:01   #6
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

Citat:
WIRELESS kaže: Pregled poruke
Pa pre nego sto sam postavio sistem formatirao sam C , i da on je na DMA modu , e sada pa mislim da je radio u pocetku dobro , neko kasnijeje je poceo da zeza , i temperatuta HDD je juce bila oko 42* a sada je oko 32* ?!

Prvo temeljno skeniraj ceo komp nekim antivirus programom.
Drugo probaj da se setis kada je poceo da usporava, tj. pokusaj da nadjes posle koje instalacije programa je poceo da usporava. Eventualno vidi u msconfig sta se sve startuje kad se podigne Win.
Sto se temperature tice, pa juce je bilo dosta toplije, pa moguce da i to ima uticaja na pad temperature. Takodje je moguce da si ovo drugo merenje vrsio kad hdd bas nije drljao bezveze pa je i to doprinelo da bude hladniji.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2008, 23:21   #7
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: HDD ?

Mislim da sam provalio sto se koci komp, kada iskljucim SpywereDoctor on pocne da radi kako treba ! ! !
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja muzika u igrama dkdnt O igrama uopšte 1389 5.1.2024 22:56
Kao SATA II hoće da radi ali... ivanza Nosači podataka 1 25.1.2008 21:32
M Audio Audiophile USB na laptopu zuji na desktopu radi normalno Devet1 Zvuk na računaru 0 12.11.2007 23:55
Racunar nece da radi u AHCI modu harmon Kvarovi 10 8.8.2007 22:26
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com