Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2017, 13:51   #2101
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Bug Check 0x1000007E: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M Instaliraj WhoCrashed http://www.resplendence.com/whocrashed pa će ti on baciti više svetla na bug.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
kuureee (28.1.2017)
Stara 3.2.2017, 15:18   #2102
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pozdrav imam poslednja dva dana čudan problem.
Preko noći ugašen kompjuter metodom click na shut down, se sam upalio nekoliko puta dođe do kucanja windows acc šifre i ugasi se pa opet se upali, jedino gašenje prekidača pozadi na napajanju ga sprečava da to radi.
I ok jutros je to isto radio, ja ga ugasio pa upalio kasnije, počeo da radim nešto (za pare) i on u pola toga cepa shut down i govori mi ono standard ''rade ti apliakcije koje sprečavaju gašenje da li želite da prekinete gašenje'', ja lepo cancel on opet istog trena nastavlja hoće da se gasi, ja opet cancel i tako 10 puta i šta će valjda više nije moglo da se to prekida i ugasi se on. Čim se ugasio kreće paljenje opet.

Opet iskopčam ga iz struje sačekam i evo ga već 2h nije se ugasio. Gledao sam po netu i pojma nemam da li je neki kvar hardvera.. Temp. su normalne niko se ne pregreva, gpu kad se pregrevala a to je bilo jer joj kuler nešto zastao je drugačije gasila komp. Prvo bi postalo nestabilno pa se monitor ugasi i kaže No signal detected. I ništa sačekaš pokreneš kuler sve bude ok. Ram ne pravi probleme testiran je.
Ovo sada je baš drugačije. Da li je moguće da dugme na kućištu restart zeza ili onaj kablic na matičnoj sto je spojen sa tim dugmetom ili sama matična nešto tripuje.
Ja drugo nzm. Kako se popravlja ako je to, novo kućište ili novi ti kablići?

Nalazio sam neka rešenja za noćno paljenje samog od sebe ili uopšte paljenje, ali on se pali-gasi. Da se sam upali pa ni po jada sta me briga nek stoji tako.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 11:23   #2103
MileZP
Član
 
Član od: 11.7.2011.
Poruke: 61
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

По начину на који си описао проблем који имаш са рачунаром, однеси га у неки бољи сервис
MileZP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 13:14   #2104
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Proveri to za kabliće za paljenje i gašenje. Probaj izvuči se te kabliće za paljenje gašenje, restart pa ćeš videti da li će se sam paliti preko noći. Ako se pali moguće je da je ploča, stisni i onaj reset CMOS ako znaš kako samo prespojiš džampere. Zapamti mesta gde idu kablići za paljenje restar....
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 16:57   #2105
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sinoc mi se dok sam igrao dotu 2 ugasio i monitor i komp i odamh sam zalegao pošto sam otvori stranice da vidim šta se dešava. I ništa kako se ugasio odmah se pali i ugasi se i redom tako. Kuleri krenu da vrte pa stanu i tako redom. I ja ga ugasim na dugme na kucistu upalim ponovo i radi, posle toga testiram grafičku na furmark išla je do 72,3c sa 60% kulera i držala se lepo nikakve artifakte ili linije nije bacala, samo je kuler bio bučan zviždao je tako nekako ili možda to nije kuler nzm. Uglavnom kad sam ugasio furmark sve se utišalo.

Jutros upaljen komp evo ga radi i dalje bez restarta. Isključio sam u system and recovery opciju autorestart pa možda to nešto znači.
Meni smrdi na napajanje i ploču ali jbg. ko će nih proveriti to je najgore. Ako bude opet zezao vadicu onu baterijicu na ploči, vidim da to mnogi rade.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 17:14   #2106
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Koliko ti je staro napajanje i koje je?
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 18:06   #2107
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

lc power od 420w, kupljeno 2014. u leto kad i ceo komp. Imam gtx 650 msi koja u suštini troši malo ali moja iz nekog razloga ima 6pin, pa sam preko molexa je spojio i radi to tako evo vec 2 god. skoro..otkad sam je kupio.
Sinoc kad sam igrao dotu i bio neki krkljanac u ovom modu gde ima gomila kripova i lete magije na sve strane odjednom je usporilo i pocelo da se restartuje, ja ga ugasim na dugme i upalim i vratim se u meč i odradim do kraja te partije. I kasnije to veče ništa mu nije bilo. Test sam gpu furmarkom nekih 10 minuta mrzelo me više ali je prezivela...

E sad znam da je PSU slabašan, 15A na 12v. Dakle 180, ako računamo samo tu granu Ali se držalo do sada nikad se nije ni grejalo nešto posebno.
Ako gpu ima ovaj 6 pin da li to znači da ona sama uzima više nego što inače piše za 650, a to je 65w?
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2017, 20:09   #2108
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sam PCIe slot može da isporuči 75W, tako da je dodatni konektor tu samo radi eventualnih kratkotrajnih pikova preko 75W u slučaju overkloka.

Napajanja (čak i kvalitetna) vremenom gube na snazi tako da može biti i to. Inače ako si koristio molekse sa iste grane na kojoj ti je hard disk, prebaci na drugu granu ako postoji ta mogućnost.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 11:29   #2109
Jack™
Član
 
Član od: 15.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 478
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 53 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pozdrav drustvo. Imam problem, PC je poceo da blokira i da se restartuje. Najcesce u igrama. Mada poslednji put je bacio bsod pri prebacivanju nekih fajlova na USB. Do temperatura nije. Najvise sumnjam na hard disk. Sentinel kaze da je sve ok. Jel moze preporuka za program koji moze da istestira hard i da ga malo namuci?
Jack™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 16:26   #2110
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Jack™ kaže: Pregled poruke
Pozdrav drustvo. Imam problem, PC je poceo da blokira i da se restartuje. Najcesce u igrama. Mada poslednji put je bacio bsod pri prebacivanju nekih fajlova na USB. Do temperatura nije. Najvise sumnjam na hard disk. Sentinel kaze da je sve ok. Jel moze preporuka za program koji moze da istestira hard i da ga malo namuci?
Pa ako sentinel kaze da je ok, onda najverovatnije i jeste, imas i hd tune pro,pa idi na file benchmark, pa vidi brzine itd oko harda, a skini who crashed pa klikni da izanalizira da se vidi zbog cega je bsod...
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Jack™ (17.2.2017)
Stara 19.2.2017, 21:52   #2111
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Kao što sam rekao gore kompjuter mi se non stop pali gasi, i danas bukvalno neće da prestane i odjednom stane neće ništa da radi. Ni da se upali. I krenem izbacim gpu stavim inegrisanu, ništa, izbacim ram noviji ništa, izvadim baterijicu sa MB ništa opet. Mrtvo.
I onda krenem sa onim kablićima, power/restart. Mesam mesta neće, promesam neki kombo, kreće paljenje bez da ja stisnem dugme dakle kao što je i pre bilo, paljenje gašenje.
I ništa stavim ovako restart kablić na pinove power kabla, one LED signalizacije stavim kako mi se ćefne. I evo ga radi tako, samo što power dugme na kućištu neam funkciju, nego se kompjuter pali na restart dugme, i samim tim nemam ni restart funkciju jer power kabl u restart pinovima ništa ne znači.
Dakle, kao zaključak sta sad to znači da onaj power kablić ne radi? I kako se to menja?
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2017, 22:27   #2112
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

zavisi da li je dugme ili kabl
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2017, 23:14   #2113
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da, da može biti i samo dugme. Sam power kabl sam stavljao dole na mesto restarta ali nista ne radi, a čim ga stavim na njegove pinove odmah kreće divljanje. Sam se pali i gasi kao da non stop stiskas dugme.
Zanimljiva je situacija da su ti kablići iz kućišta mog starog, iz 2003. i sad ovaj power led ima 3 rupice, ovaj power ima 2, HDD led ima 2 i restart ima 2.
A na maticnoj sa pinovima je ovakva situacija. Prvi red zvucnik, drugi red gde ide power led i power ima samo 4 pina, a kablovi zajedno imaju 5 rupa. A ispod hdd led i restart imaju 5 pinova, s tim što zadnji pin je po uputstvu sa matične označen kao NC...
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 1:46   #2114
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa to ces najbolje da vidis kad skines prednju plastiku, mozda feder ne vraca dugme pa ostane stisnuto, ili je negde na kablu oslabila izolacija pa pravi spoj....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:05   #2115
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Dugme je ok, sad sam ga pogledao ne zaglavljuje, dakle vrv nesto sa kablom, a nzm kako da ga iščupam to je zavučeno kroz ove delove kućišta, nemam pojma kako da priđem.
Danas sam bio u jednoj radnji i servisu i trazio sve te kablove sa dugmetom, oni kazu nema to da se kupi, kupi novo kuciste i dobićeš. lol?
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:21   #2116
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Danas sam bio u jednoj radnji i servisu i trazio sve te kablove sa dugmetom, oni kazu nema to da se kupi, kupi novo kuciste i dobićeš. lol?
Hahahaha nisi znao to...?
MARE GSX R je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Smrtonosna Šorka (20.2.2017)
Stara 20.2.2017, 21:43   #2117
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa i to je neko rešenje hehe.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 12:14   #2118
kyabo
Novi član
 
Član od: 3.2.2017.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ljudi jel moze neko da mi pomogne?imam problem sa racunarom evo sta mi se dogadja...komp mi radi normalno u windowsu i programima ne baguje radi u fulu.cim pokrenem neku igricu bilo koju igram je oko 10 min i samo me izbaci u windows bez ikakvog upozorenja.testirao sam prozesor radi 25 min u programu i nije se restartovao niti ugsio temperatura je normalna do 52 stepena ide,grficku sam promenuo i isto nije do grafike ram memorija je isto ok,update sam drivere ne pomaze,instalirao 4 razlicita windowsa ni to nije pomoglo.dali neko zna u cemu bi mogao da bude problem?
kyabo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2017, 14:18   #2119
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

koje napajanje?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2017, 22:11   #2120
kyabo
Novi član
 
Član od: 3.2.2017.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

sad trenutno je od 350w ali ne znam koja marka jer mi je izguljena nalepnica ali neverujem da je do napajanja jer imam jos 2 u rezervi,probao danas i isto se desava.
kyabo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com