Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2010, 7:42   #161
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problem sa wi-fi netom

KBC (to je ISP, nije free hotspot) ne dopušta izlaz na net u slučaju da ti je signal izuzetno slab. Plus, sistem koristi PPPoE tip konekcije, tako da posle konektovanja na njihov AP, moraš uneti svoj username/password tako što ćeš kliknuti na ''set up new connection...'', izabrati prvu opciju i pratiti uputstva do kraja. Ako prođe logovanje, na netu si, ako ne prođe, onda je signal previše slab i autentikacija korisnika se ne dozvoljava.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Helingen (29.5.2010)
Stara 29.5.2010, 9:50   #162
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Znači ovo što meni piše wireless internet connection (D0KBCnet) i stoji ova linija od računara (SALL-9000...hehe ) do klupe to ne znači ništa Jer kad sam već bio kod Vuka, svratio sam u Giga**** i tamo su mi bez problema povezali laptop sa vrlo sličnim netom tipa "zikanet"
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 9:58   #163
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

DO1KBCnet, DO2KBCnet i DO3KBCnet su sektori na baznim stanicama u Dobanovcima, pretpostavljam da si ti odatle.

Ti pokušavaš da se nakaciš na provajdera i njegovu mrežu, za to ti treba pretplata (dobiješ username/password i teraj). To što si se zakačio u Gigatronu je neka unutrašnja mreža, pretpostavljam Gigatronova koju oni ujedno odašilju i wifi putem.

Ne znam šta tačno 'oćeš, ali znaj da internet pristup na KBC-ovoj mreži ne možeš imati bez pretplate.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 15:45   #164
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Nisam iz Dobanovaca, iz Kaluđerice sam
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 17:54   #165
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

D0KBCnet, D1KBCnet - pa da, nije bilo ''O'' pored ''D'', već nula.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 15:40   #166
Trigger
Član
 
Član od: 22.3.2010.
Poruke: 36
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless internet konekcijom

Imam problem vec par dana ne mogu da otvaram stranice u pretrazivacu (sa DIAL UP-om moze) a mogu da igram online igre. Treba malo vise vremena da se konektuje na server ali se uglavnom konektuje i ping je malo veci nego uobicajeno. Zvao sam provajdera i rekli su mi da je signal dobar i da mi verovatno nesto blokira konekciju neki virus ili program. Skenirao sam ali nisam nasao nikakav virus zna li neko u cemu bi mogao biti problem.
Trigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2010, 2:22   #167
H-I-T-M-A-N
Novi član
 
Član od: 12.1.2009.
Lokacija: Teocak
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Pozdrav,

Imam problem u vezi umrežavanja.Naime imam internet na jednom racunaru starom, i kada sam umrežio radilo sve perfektno oko 2 sata.Odjednom na Local Area Connection na novom racunaru kad kliknem vidim dole aktivnost poslo nekoliko hiljada bajtova a nije nista primio.Ne znam u cemu je rijec moze li mi neko pomoc oko toga. Unaprijed hvala.
H-I-T-M-A-N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2010, 21:22   #168
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Problem sa wireless-om

Najpre se izvinjavam zbog otvaranja nove,ukoliko postoji ista ili slicna tema,posto nisam uspeo da pronadjem.Problem je sledeci:imam wireless net,protok 768 kbps (koji inace retko kad imam),i stalno mi se gubi signal na nekoliko sekundi pa i par minuta.Nalazim se na mestu odakle odlicno vidim zgradu sa koje primam signal.Jedan drug losije vidi tu zgradu,a ne gubi mu se signal tako cesto kao meni,dok drugi drugar ima isti problem kao i ja,a svi smo u krugu od 100m.Zvao sam provajdera i kazu da nije do njih.Vise neznam sta da radim,ludim u poslednje vreme.Neznam da li bi nesto promenilo kada bih instalirao nove drajvere za tp-link kartu,posto mi je oprema stara 3-4 god.Ima li neko neku ideju u vezi ovog problema?

edit:Signal je izuzetno jak,na najboljem mestu sam sa kog mogu da hvatam signal,i bez obzira na sve to,signal konstantno nestaje.Retko kad da se ne gubi cesto.
Pomagajte!!!

Poslednja ispravka: alexandar87 (19.7.2010 u 22:13)
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 14:27   #169
cupke4ever
Član
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa wireless-om

Imao sam ja taj problem, problem je, bar u mom slucaju, bio sto antena slabije salje radi ili sta vec u tom pravcu, tako da su ljudi koji su 500 600 metara udaljeni od antene imali mnogo bolji signal nego ja koji sam 70tak...
cupke4ever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 15:17   #170
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless-om

pa instaliraj drajvere, i probaj da bolje podesiš antenu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 20:16   #171
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Exclamation Bezicni neogranicen internet

Posto mi je mnogo potreban internet, a trenutno nisam u mogucnosti imati kucni, kao i ograniceni (kao Telenor od 5gb), a imam laptop, moze li mi nekako pomoci koji internet, uz mesecnu pretplatu mogu neograniceno koristiti, a da je bezicni naravno???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2010, 21:24   #172
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Bezicni neogranicen internet

Imaš u Orionu, Internet paket za 1500 rsd mesečno, neograničena količina saobraćaja, brzina 750Kb/s.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
Kobilic (14.8.2010)
Stara 13.8.2010, 21:23   #173
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Exclamation Re: Bezicni neogranicen internet

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Imaš u Orionu, Internet paket za 1500 rsd mesečno, neograničena količina saobraćaja, brzina 750Kb/s.
Extra!!!! Ali jel bezicni???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2010, 21:41   #174
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Pitanja vezana za wireless...

I jos jedno pitanje, posto se bas ne razumem u brzine, da li je brzina protoka od 750kb koliko ima Orion USB modem dovoljna za normalan rad i brzinu neta???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 10:30   #175
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Jeste. Samo da ne bude zabune to je 750Kb/s a ne 750KB/s.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 10:42   #176
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Da i ja dodam (nešto).

Kobilic, prvo i prvo... ako si u BG-u, onda možeš uzeti taj internet kod Orion Telekoma. Koliko se zna i koliko su ljudi iz Oriona govorili, cela Srbija tek treba biti pokrivena do kraja godine. Brzina je 750/200(250)kbit/s, kao što reče Ivanče (pretpostavljam da je Ivanče ), dok je cena 1700 dinara (sa PDV-om). Dobijaš i usb modem koji je veličine kao 3-4 usb flash drive-a. Što se tiče ugovora i pokrivenosti signalom, to moraš videti sa Orionom. Znam da se za fiksni potpisuje ugovor na 2 godine i da je pokrivenost za isti veoma dobra (jer nije potreban veliki protok za VoiP).

Kao neka poslednja opcija, veoma dobro dođe. Ima boljih (stacionarnih) rešenja, ali pošto je očigledno da tebi treba nešto slično 3G internetu, Orion (za sada) jedini nudi rešenje koje je zadovoljava tvoje potrebe (tj. flat je). Ono što valja napomenuti tj. odgovoriti na tvoje postavljeno pitanje, jeste da 750kbit/s nije bog zna koliko brz protok, većina YT videa (360p) neće seckati, možda se neke stranice u flešu budu sporije otvarale, ali generalno, ako nisi preterano zahtevan korisnik (download filmova nonstop...) i slično, nedostatak internet protoka veće brzine nećeš preterano ni osetiti.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
ivance95 (15.8.2010), Kobilic (15.8.2010)
Stara 15.8.2010, 20:13   #177
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Da i ja dodam (nešto).

Kobilic, prvo i prvo... ako si u BG-u, onda možeš uzeti taj internet kod Orion Telekoma. Koliko se zna i koliko su ljudi iz Oriona govorili, cela Srbija tek treba biti pokrivena do kraja godine. Brzina je 750/200(250)kbit/s, kao što reče Ivanče (pretpostavljam da je Ivanče ), dok je cena 1700 dinara (sa PDV-om). Dobijaš i usb modem koji je veličine kao 3-4 usb flash drive-a. Što se tiče ugovora i pokrivenosti signalom, to moraš videti sa Orionom. Znam da se za fiksni potpisuje ugovor na 2 godine i da je pokrivenost za isti veoma dobra (jer nije potreban veliki protok za VoiP).

Kao neka poslednja opcija, veoma dobro dođe. Ima boljih (stacionarnih) rešenja, ali pošto je očigledno da tebi treba nešto slično 3G internetu, Orion (za sada) jedini nudi rešenje koje je zadovoljava tvoje potrebe (tj. flat je). Ono što valja napomenuti tj. odgovoriti na tvoje postavljeno pitanje, jeste da 750kbit/s nije bog zna koliko brz protok, većina YT videa (360p) neće seckati, možda se neke stranice u flešu budu sporije otvarale, ali generalno, ako nisi preterano zahtevan korisnik (download filmova nonstop...) i slično, nedostatak internet protoka veće brzine nećeš preterano ni osetiti.
Nisam uopste zahtevan, cesto sam na netu, fejsu, jutjubu, ponekad pogledam neki film ili seriju, ali ne skidam, jer nemam memoriju

Da li onda kod mene nece biti problema sa kocenjem???

Inace, ja sam na Novom Beogradu, mada cesto i na Zarkovu, da li su te oblasti internet pokrivene???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2010, 20:19   #178
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Ne mogu ti garantovati da neće biti problema sa ''kočenjem'' jer:

a) ne radim u Orionu
b) ne znam kapacitet njihove mreže, tj. pojedinačne bazne stanice
c) ne znam da li ćeš na YT-u (ili gde već) gledati klipove u nekoj većoj rezoluciji

A što se tiče pokrivenosti, na NBG-u i najbolje radi. Žarkovo je sigurno i ono pokriveno. Ako ti je brzina zadovoljavajuća, onda ti ostaje još da zoveš Orion i da se sa njima dogovoriš.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2010, 19:27   #179
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ne mogu ti garantovati da neće biti problema sa ''kočenjem'' jer:

a) ne radim u Orionu
b) ne znam kapacitet njihove mreže, tj. pojedinačne bazne stanice
c) ne znam da li ćeš na YT-u (ili gde već) gledati klipove u nekoj većoj rezoluciji

A što se tiče pokrivenosti, na NBG-u i najbolje radi. Žarkovo je sigurno i ono pokriveno. Ako ti je brzina zadovoljavajuća, onda ti ostaje još da zoveš Orion i da se sa njima dogovoriš.
Necu, ako mislis na vecu rezoluciju i sliku, HD snimke...

Onda se nadam da ce sve biti ok, jedva cekam da zavrsim ugovor 24-tog sa Telenorom, smucio mi se!
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2010, 23:23   #180
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Pitanja vezana za wireless...

Opet se ja javljam jer mi je hitno potrebna pomoc.

Zelim raskinuti ugovor sa Telenor bezicnim netom, koji daje 5GB mesecno, bas sam u ovih nekoliko dana hteo uzeti preporuceni Orion Telekom, koji bi mnogo odgovarao s obzirom na neogranicen net, ali posto ja studiram na Nbg-u a zivim na Zarkovu, pitao sam za pokrivenost signalu oba predela, Novi Beograd je prvi pokriven, ali zato Zarkovo mozda i do kraja godine nece, a ja sam vise na Zarkovu nego Novom. I tu je nastao problem, a meni hitno treba internet.

Molim vas, zeleo bih da mi odgovorite na ovo, da li postoji trenutno na trzistu neki takav paket, sa neogranicenim internetom, ili bar nekim koji ce imati duplo vise giga od Telenora, dakle bar 15GB, ali bi mi odgovaralo i vise. Stvarno mi je hitno i molim za pomoc, hvala unapred.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bežičan internet, wireless


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41
Par prostih wireless pitanja TheReaper Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 14.6.2007 1:00
Wireless Pitanja Axis Internet usluge 7 10.3.2007 18:03
Nekoliko wireless pitanja B@NE Internet usluge 12 12.6.2006 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com