Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2006, 0:23   #1
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Satelitski internet kod nas?

Veoma jednostavno pitanje. Živim u gradu koji se nalazi internetu iza leđa. Smučio mi se dialup i došao sam jedini logičan zaključak da je satelitski internet jedini prihvatljiv vid konekcije na net u mom slučaju. Kako sam skoro "upgrade-ovao" svoju satelitsku sa analogne na digitalnu tehnologiju (pre bih rekao da upgrade nije pravi izraz jer sam zamenio celokupnu opremu uljučujući i tanjir).
Dakle, interesuje me za i protiv ove metode konekcije. Tehničke detalje u suštini poznajem ali bih voleo da saznam recimo od ljudi koji su imali ili još uvek imaju ovaj vid konekcije da li se isplati i da li je prihvatljiv za tipa koji nije baš toliko zagrižen za konstantan download i skidanje fajlova već samo želi brzu konekciju u trenucima kada je to potrebno.
Mada nemam ništa protiv downloada
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 0:37   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Citat:
holodoc kaže:
Veoma jednostavno pitanje. Živim u gradu koji se nalazi internetu iza leđa. Smučio mi se dialup i došao sam jedini logičan zaključak da je satelitski internet jedini prihvatljiv vid konekcije na net u mom slučaju. Kako sam skoro "upgrade-ovao" svoju satelitsku sa analogne na digitalnu tehnologiju (pre bih rekao da upgrade nije pravi izraz jer sam zamenio celokupnu opremu uljučujući i tanjir).
Dakle, interesuje me za i protiv ove metode konekcije. Tehničke detalje u suštini poznajem ali bih voleo da saznam recimo od ljudi koji su imali ili još uvek imaju ovaj vid konekcije da li se isplati i da li je prihvatljiv za tipa koji nije baš toliko zagrižen za konstantan download i skidanje fajlova već samo želi brzu konekciju u trenucima kada je to potrebno.
Mada nemam ništa protiv downloada
znas, naravno, da ti je dial-up svejedno potreban posto ti je satelit samo downlink.
ja sam imao astrasat http://www.astrasat.net/index.php?lang=sr
nekoliko mjeseci i radio je odlicno. downlink mi je konstantno bio 30kb/s (mada nisam bas toliko puno skidao (mozda nekih 4-5GB), jer me i dalje ogranicavao dial-up)

sto se mene tice, sat net je dobra ili cak odlicna opcija, pod uslovom da nadjes jeftin uplink (npr. gprs ili neki wireless, ili cak dial-up, u zavisnosti od toga kakve su cijene kod tebe).

ako te nesto konkretno zanima samo pitaj.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 0:44   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Pa evo recimo malo sam se raspitao po internetu i informacije su uglavnom ohrabrujuće. Recimo na sajtu AstraSAT-a http://www.astrasat.net/ ima dosta informacija na ovu temu ali me i dalje užasno buni sledeća stvar.
Da li je količina podataka koji se skidaju ograničena!??? Drugim rečima da li je pristup tipa flat. Kao što rekoh nemam neku baš preteranu nameru da downloadujem ali mi baš i ne bi odgovaralo da tek kasnije shvatim da imam recimo ograničenje od 1GB mesečno.
Usput rečeno, izuzetno mi se svidela ideja sa korišćenjem GPRS pristupa za uplink. Mislim, pošto se upload čisto koristi za "komandovanje" a koristim mobilni isključivo za upload rešenje mi se nekako čini dobrim.
Možda grešim.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 1:09   #4
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Satelitski internet je flat (ograničena količina podataka).
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 1:31   #5
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Citat:
holodoc kaže:
Pa evo recimo malo sam se raspitao po internetu i informacije su uglavnom ohrabrujuće. Recimo na sajtu AstraSAT-a http://www.astrasat.net/ ima dosta informacija na ovu temu ali me i dalje užasno buni sledeća stvar.
Da li je količina podataka koji se skidaju ograničena!??? Drugim rečima da li je pristup tipa flat. Kao što rekoh nemam neku baš preteranu nameru da downloadujem ali mi baš i ne bi odgovaralo da tek kasnije shvatim da imam recimo ograničenje od 1GB mesečno.
Usput rečeno, izuzetno mi se svidela ideja sa korišćenjem GPRS pristupa za uplink. Mislim, pošto se upload čisto koristi za "komandovanje" a koristim mobilni isključivo za upload rešenje mi se nekako čini dobrim.
Možda grešim.
kada sam ja koristio njihove usluge (prije godinu dana) stav je bio ovakav:
imam flat pristup (flat znaci neogranicena kolicina podataka), no ako predjem granicu od 1GB, tada oni imaju pravo da obore brzinu moje konekcije do 10kb/s. kao sto sam rekao, ja sam skidao ok 4-5GB mjesecno i nikada nisam imao problema.
ocigledno je da govorim o najjeftinijem paketu tj 256kbit.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 1:32   #6
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

sto se tice gprs-a, ne mozes znati dok ne probas... ako planiras vise mjeseci koristiti sat net, pokusaj sa svim mogucim uplinkovima koji se kod tebe nude, uporedi i brzinu pristupa i cijenu
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 21:12   #7
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

E bas sam i ja merkao taj astra sat. Tamo pise kao moze i win i linux. E sad ja s nevericom pitam njih jesu stavili linux onako ili stvarno mzoe i onda dobije lep odgovor:
Citat:
Nas servis ne podrzava linux, Bilo je nekih pokusaja, medjutim sa mnogo problema tako da smo odustali od toga.
Znaci pise da moze a kad pitas znas mi imamo neki problema ...
Sta ti je marketing...
I kad sam ih pitao oko spustanja protoka ko mi garantuje da ce neki Miko i Ziko tamo biti prebaceni na ogranicen download ako downloaduju mnogo a ne samo ja..sta ja znam mozda meni zakinu da bi neko mogao da skida su rekli da nemaju komentar...nisu mozda skontali pitanje ili nesto 3-ce
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2006, 22:07   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Odgovor jedne firme kod nas na pitanje u vezi flata:
"Ukoliko uzmete 1024MB/s paket garantujemo vam da ćete imati dozvoljen download od 2GB"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 1:41   #9
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Pa to je velika pljacka. Nazalost ovo je samo za bas ocajne ljude. Nesto kao lek za sidu. Stvarno gore uslove nisam video. Samo sto oni imaju jako lep i zabasuren izraz za "spustanje brzine".
nsAce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 1:50   #10
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Citat:
Miloš kaže:
Satelitski internet je flat (ograničena količina podataka).
NEograničena količina podataka!

Citat:
holodoc kaže:
Odgovor jedne firme kod nas na pitanje u vezi flata:
"Ukoliko uzmete 1024MB/s paket garantujemo vam da ćete imati dozvoljen download od 2GB"
U jeee gigabitni net!
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2006, 2:31   #11
Anak1n
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Cenzurisano
Poruke: 283
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anak1n Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anak1n
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

E sad cu ya da ih pitam oce da plate meni pa da podrzavaju i linux
Anak1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2006, 22:42   #12
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Question Re: Satelitski internet kod nas?

I ja hocu da uzmem SAT net, ali nije mi bas jasno koliko bi to trosilo preko GPRS-a? Ako neko zna neka mi kaze...


P.S. Koliko od prilike kosta sva oprema za SAT net? Sa karticom, antenom, kablom?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2006, 12:37   #13
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Moj drug je koristio gore pomenuti astrasat, upload mu je isao preko GPRS-a(u pocetku) ali mu je skidao vise nego sto je ocekivao tako da je presao na dial-up. Samo da napomenem da nije mogao da ukljuci neki download i da se diskonektuje sa gprs-a, automatski mu je pucao download.
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 23:18   #14
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Hmm... Ja planiram da uzmem ovo preko Astrasat... Dao bih 6000 za karticu i 1200 za prvi mesec.. Zanima me cena antena, mogu li ove obicne za satelitsku televiziju i koliko kostaju?!
(GPRS bih korsitio za upload link)
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 13:32   #15
marko3581
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Veliko Gradiste
Poruke: 224
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku marko3581
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Klasicna antena od 125 cm(toliko ti je potrebno ukoliko ne zivis negde na severo-zapadu srbije) + LNB su 40-50 evra.Da,mogu da se koriste te "obicne" za sat. televiziju.Nikako ne koristi GPRS za upload,skupo je!Inace moje misljenje je da satelitski komplet nije dobar za internet.
marko3581 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 13:37   #16
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Citat:
marko3581 kaže:
Inace moje misljenje je da satelitski komplet nije dobar za internet.
Јесте добар за интернет, али за играње није због латенције.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 15:23   #17
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

40-50e ? Poskupo je to Mada ok, nije frka... Ali zasto da ne koristim GPRS, bolje nego modem... GPRS se ne naplacuje po vremenu sto si ukljucen, nego po protoku podataka, a posto download ide preko satelita a upload preko GPRS , to bi bilo nekih bar bajtova... VErovatno dz...
P.S. Ko ima iskustva sa ovim nek napise!!!
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 16:09   #18
marko3581
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Veliko Gradiste
Poruke: 224
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku marko3581
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Milos:
Meni se cini da je dobar samo za download i to heavy,u ostale svrhe tipa surf,online igranje,chat,ne zbog relativno velikog Ping-a (400-500 ms)

K'R' HooD:
Veruj mi i ja sam razmisljao tom logikom pre godinu dana (sat. internet mi je tada bio jedina solucija) i nabavio kompletan sistem.Namestio sve i konektovao se preko GPRS-a.Sve je radilo OK,ali kada sam pogledao racun na mobilnom .Za nekih 1 mb upload-a potrosio sam nekih 30 dindzi.Za toliki upload mozes da obidjes par stranica pa sad vidi.Zasto je to tako nisam kompetentan da objasnim,mozda ce neko drugi.Posle sam isao na dialup za upload i pristao na sve kompromise.Sada satelit koristim za offline download,i za gledanje programa.
marko3581 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 23:44   #19
Lord_Master
Guest
 
Poruke: n/a
Cool Re: Satelitski internet kod nas?

MA SaT je dobar samo za Download... Ni za sta drugo... Uploadlink ti je i slanje maila, upload na neki sajt/forum i tako... I sve ide preko GPRS-a Zar ne? E sad ako idemo preko modema, onda je ok... Ali zasto bi ja njima davao tolike pare... Kad mi daju ogranicenje, o5 zauzetu tel. liniju, astronomske tel. racune


Sve u svemu, ako hocemo samo prvenstveno download, onda je EXTRA za to, pa cak najblji, ali za surff i ostale stvarcice bez koji se ne moze na netu... NE ISPLATI SE


Ono izgleda QL ali kad bolje pogledate... i neje bash

Ovo je moje neko misljenje za SAT i u opste za uslige SAT neta


BTW Neka neko iskusni kaze nesto ohrabljujuce... Posto sam i ja mozda buduci SAT user... Ali MOZDA
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 22:23   #20
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Satelitski internet kod nas?

Ma ja cu da uzmem SAT, bas me briga
Za pocetak cu GPRS koristiti za upload link Ako dere malo cu i modem... U sustini samo cu da rokam download, pa sta bude
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Satelitski Internet Elementarna Nepogoda Internet usluge 12 19.9.2006 17:20
Kog internet provajdera koristite? Marko93 Internet usluge 87 3.3.2006 1:00
Sherovanje internet konekcije sajberista Internet usluge 4 1.3.2006 11:34
Sat Internet + GPRS Dekstr Internet usluge 7 28.12.2005 16:35
Internet na selu vukascar Internet usluge 7 11.12.2005 19:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com