Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2020, 13:05   #22
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko graficke

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
I kod mene je usisivac u kucistu, ali sa 2070 Super. Ocigledno je otisla termalna pasta i sada GPU da bi bio ispod 85C mora da vrti vent na 100%, i cak i tada obori klokove na nekih 1930Mhz...

Ne mogu sam da menjam pastu jer ima jos 2 godine garancije. Hoce li servis to odraditi ako je reklamiram ili ce mi vratiti kartu kao ispravnu bez da je taknu? U pitanju je Gigabyte Gaming OC model. Sta ciniti? Na buku bih se i navikao, ali pitanje je kad ce opet udarati u zid od 87c i obarati klok na ~1800Mhz...

Ociscena od prasine, kuciste isto cisto. Znaci jedino pasta moze da zeza...
Još nisam naišao na slučaj da pasta "ode". Radio sam sa komponentama, stock kulerima i pastama od 10 godina koje nisu taknute, transfer toplote je uvek dobar, ako je hladnjak montiran kako treba. Ako se pasta sasusi, to ne znači da ona ne obavlja normalno svoj posao. Pre mesec dana sam prepakivao svoj računar, pasta na cpu postavljena pre 4 godine (arctic ceramique), ista kao prvog dana, kao i temperature (a pasta je inače kupljena 2010.). E sad, na grafičkama može da se desi da u fabrici nije dobro odrađeno postavljanje kulera, neravnomerno pritegnuti šrafovi i slično.

Tl:dr Ako bi rasturao grafičku samo da bi zamenio pastu, onda gubiš vreme. Drugo je ako imaš neku kvalitetnu, veće termalne provodljivosti. Ili ako su fabrički stavili manje paste i od onog minimuma koji je potreban. A što se tiče reklamacije, teško da bi ti je uvažili samo zbog buke i temperature pa čak i obaranja maksimalnih klokova za neku malu vrednost. Ali ako misliš da je problem u pasti, ja bih je zamenio, ne znam kako bi to oni mogli da ti uskrate garanciju zbog promene termalne paste (menjao sam i reklamirao kartice ako se pokvari kasnije, nikad nije odbijena reklamacija zbog promenjene termalne paste, samo nemoj da oštetiš fizički karticu).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora grafičke kartice Strahinja89 ŠDK - Grafika 247 13.1.2019 23:10
Pomoć oko materijala za seminarski prudentia Brbljaonica 0 25.11.2009 13:52
Grafička - pomoć! p1ay80y ŠDK - Grafika 13 25.8.2009 16:30
Pomoć: ploča A7V400-mx i grafička ATI Radeon HD 3450 512MB m.marko Grafika 9 6.8.2009 10:18
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com