Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2014, 21:40   #161
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
@mvasic - U pravu si kad kažeš "Promena nivoa težine znači da će CPU da ima veći procenat uspešnosti, a igrač manji". O tome se tupilo na forumu 2KSportsa dok neko nije "objasnio" da svaki tim igra sa onoliko napada i odbrana koliko ih ima u onim "COACH PLAYBOOK", kao i da to može da se podešava, mada to, lično, nisam nikada dirao. Ni probao. Naravno, AI koji to "uređuje" daleko je od savršenog, ali reći da ga nema ili ne postoji...pa, ne slažem se sa tim.
Hajde da i ja preformulišem.

Algoritam koji uređuje ponašanje CPU ekipe nije nepostojeći, ali je prilično jednostavan. Ima tabelu mogućih akcija, i bira ih uz (po meni) grubo definisane parametre. Pravi AI je daleko kompleksiniji (samim tim i skuplji za izradu, ergo, nećemo ga videti). Voleo bih da vidim napredak u tom smeru.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 15:28   #162
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
pokies kaže: Pregled poruke
nadanja su uzaludna, dovoljno je pogledati par gejmpleja i jasno je da je ista igra.... čovek treba da se udubi i da gleda pola sata pa ni tada ne može da razlikuje koji nba2k je u pitanju....
potrebna je revolucija a ne šminkanje i peglanje jedne iste stvari, a uzimaju pare kao da izbacuju nov proizvod
Trenutno postoji samo jedan gameplay od 5min,ne znam na kojih par gameplay mislis?ti si zaljucio da je igra ista na osnovu 1 gameplay koji igra neki noob?
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 15:33   #163
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Zato sto covek ima dovoljno mozga da vidi da je isti engine... Sa istom fizikom lopte.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:29   #164
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Zato sto covek ima dovoljno mozga da vidi da je isti engine... Sa istom fizikom lopte.
Po cemu je isti engine kad nisi ni probao igru,on je kao video isti engine a snimak je kao da je sa fiksnog,ne pravi se pametnjakovic,kad dodje bolji gameplay onda mozes nesto da komentarises a ni tada nemozes nista, dok ne probas sam
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:48   #165
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Neki tip sa NLSC foruma se dočepao RAW YAKEEM TRAILER-a pre nego što ga je YouTube kompresovao i onda su počeli da seciraju detalje. Kao dokaz da je reč o novom endžinu naveli su dinamičko kretanje kose kod čirlidersica, ali i kod igrača, pa su postavili par frejmova Po Gasola.


Takođe su i "kartonski" dresovi prošlost:


Kao i mnogo realniji znoj:


Da li su u pravu ili ne, ne ulazim u to, jer, lično, nisam nigde ni video, a kamoli zaigrao PS4/X1 verziju. Kažu da ovoga i u ovakvom obliku nije bilo u 2K14. U PC verziji nije bilo sigurno. Kako god, ogroman napredak u odnosu na prošlogodišnje izdanje. Meni, lično, samo je MY LEAGUE mod dovoljan za nestrpljivo iščekivanje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 20:34   #166
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
Po cemu je isti engine kad nisi ni probao igru,on je kao video isti engine a snimak je kao da je sa fiksnog,ne pravi se pametnjakovic,kad dodje bolji gameplay onda mozes nesto da komentarises a ni tada nemozes nista, dok ne probas sam
A sta ces to da probas sto ce da ti kaze da li je isti engine? Bas me zanima... Molim te reci konkretno sta je to sto ces moci da vidis tek kad probas igru, sto nisi mogao da vidis ovako i sto ce ti reci da li je isti engine ili nije. Priznacu da sam retardirani idiot i budala i nikad vise necu rec da napisem o bilo kojoj sportskoj igri na bilo kom forumu ako mi navedes sta to treba da se proba da bi video da li je isti engine. Izvoli...

EDIT: dinamicko kretanje kose?! Napravis novi engine i razlika je dinamicko kretanje kose i dresova? Jbm ti zivot sta sve necu da procitam...

PS. Pardon, zaboravio sam znoj
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
pokies (29.8.2014)
Stara 28.8.2014, 10:26   #167
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
EDIT: dinamicko kretanje kose?! Napravis novi engine i razlika je dinamicko kretanje kose i dresova? Jbm ti zivot sta sve necu da procitam...
PS. Pardon, zaboravio sam znoj
Šta ćeš, ljudi su igrali PS4/X1 verziju i kažu da toga nije bilo u 2K14 konzolnoj verziji. Ja to igrao nisam i ne znam, ali to su ipak ameri. Ne mogu, za razliku od Srba, da na osnovu nekog 5-minutnog snimka alfa verzije igre koju je igrao neki balavander otkriju bilo šta o igri. Čak ni fanatik kao Chris Smoove to nije uspeo, za razliku od naših koji posle dve sekunde snimka utvrde da je to isti endžin, da se igrači klizaju kao po ledu i da je lopta kao balon. Ja, iskreno, ne vidim to, ma koliko se trudio.
Ja sam samo igrao NBA 2K14 PC verziju i ovo mi deluje MNOGO bolje, a tek kad pomislim na modove i online podršku...meni to ni najmanje ne liči na doteranu 2K14.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 11:52   #168
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Šta ćeš, ljudi su igrali PS4/X1 verziju i kažu da toga nije bilo u 2K14 konzolnoj verziji. Ja to igrao nisam i ne znam, ali to su ipak ameri. Ne mogu, za razliku od Srba, da na osnovu nekog 5-minutnog snimka alfa verzije igre koju je igrao neki balavander otkriju bilo šta o igri. Čak ni fanatik kao Chris Smoove to nije uspeo, za razliku od naših koji posle dve sekunde snimka utvrde da je to isti endžin, da se igrači klizaju kao po ledu i da je lopta kao balon. Ja, iskreno, ne vidim to, ma koliko se trudio.
Ja sam samo igrao NBA 2K14 PC verziju i ovo mi deluje MNOGO bolje, a tek kad pomislim na modove i online podršku...meni to ni najmanje ne liči na doteranu 2K14.
Ja se ne zovem Srba, kao prvo Taj fanatik Chris Smoove je pokazao sasvim dovoljno... Lopta se ne ponasa kao balon dok je igrac vodi? Ponasa se kao realna lopta sa tezinom? Kod paseva? Skroz realna fizika lopte? Ako to tvrdis onda si prosto neobjektivan i nema sta da pricamo. Eto bas na tom snimku njegovom pogledaj na 2:10 pas Parkera. On kaze diff kind of pass, a ti meni kazi jel taj pas izgleda realno? Tako se ponasa kosarkaska lopta prilikom pasa i ne podseca te na balon (da ne ulazim u detalje kako je ispustio iz ruke, to na replayu mozes da zamislis kako krsh izgleda)? Dalje, tu isto sledeci napad kad ide kontra posle skoka Kawhia oba pasa, realna fizika lopte? Tako se ponasa lopta sa tezinom? i onda odmah sledeci kad Miami izvodi ispod kosa... I onda najjaci na 3:56, 4:58... Ma prakticno svaki drugi... Sve cool i realno? Nemoj da se zezamo... Sto se klizanja igraca po parketu tice, to se oseca u igri i vrlo lako moze da se detaljno vidi na replayu da patika u velikom broju slucajeva kliza po parketu i da 2k slabije hebe silu trenja Pogledaj samo onaj traveling Duncana kad je Smoove poceo da vristi, nema klizanja? Jel bi smeo takvu situaciju da pustimo na replay da vidimo da li postoji trenje? Najbolji dokaz o tom klizanju je prilikom gazenja aut linije, tu se najjasnije vidi ovo o cemu pricam. Igrao sam svaki nba od 99e, posebno postujem 2k jer je 2k9 kao igra bila jedna od najvecih revolucija u istoriji sportskih igara uopste. Svidja vam se igra - super, svidja se i meni donekle i ove godine cu da je igram, ali daj da "stvari nazivamo pravim imenom"... Physics engine prakticno pipnuli nisu. Obrati takodje paznju sta kaze Chris u vezi brzine igraca... Ovo nije novi engine. Da je novi engine u pitanju, u ovakvom svetu sa ovakvim marketingom i gaming industrijom, culi bi milion puta do sad kako se zove i ne bi nagadjali o tome da li postoji.

EDIT: evo i na 5:05. Nema klizanja desne noge? Pa onda posle pomeranje noge na koju se igrac oslanja... Sve se lepo vidi.

Poslednja ispravka: Osbourne (28.8.2014 u 12:04)
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
jovaš (28.8.2014), pokies (29.8.2014), Rainman (28.8.2014)
Stara 28.8.2014, 20:12   #169
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Apsolutno se slažem sa @Osbourne, sa svim što je naveo.
Nba 2K je dobra igra ali samo to.
Nije čudo neviđeno i nije ultra realna kakvom je ovđe neki predstavljaju.
2K Sports živi od stare slave kao što radi i EaSports.
Šteta što samo nemaju dobru konkurenciju, no možda ali možda Live ove godine.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
pokies (29.8.2014)
Stara 28.8.2014, 20:14   #170
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

^Ma da, Live sigurno....
Pre ce Fifa da bude veca konkurencija od Live-a.

Samo nesto da dodam. Ne znam kako vama, ali meni, donekle, odgovara ta neka blaga arkadnost...
Hocu reci, tendencije ka ultra realnosti, kao sto su saplitanje, povredjivanje u toku utakmice, ispadanje lopti i sta sve jos tu ima, vise mi prilici menadzerskim simulacijama...
Kad bih sada i o tome vodio racuna u ovakvim igrama, smorio bih se.
Dakle, treba da srede AI, da nema nekih nerealnih i nemogucih poteza, slazem se i za fiziku lopte pa i to klizanje (koje ja nisam toliko ni primecivao, al' to sam ja ), ali mozda ne ta neka super ultra sega mega realna kosarka...
Nadam se da ste shvatili sta sam hteo da reknem.

Poslednja ispravka: Atwa013 (28.8.2014 u 20:29)
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 23:55   #171
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

@Osbourne
1.) Nisam ni pokušavao da pogodim tvoje ime, Srbo
2.) Auuu, bre, kolika si cepidlaka, verujem da nisi oženjen, jer ženu za tebe je nemoguće naći. Neka dovoljno dobra po default-u ne postoji. .
Šalim se, naravno.
Zaboga, u NBA ne igraju sa topovskim đuletom, već sa nešto vazduha obloženog gumom. Naravno, idealnu fiziku nikada nisu uspeli da naprave, čak ni na fliper igrama, gde je to ekstremno bitno, a kamoli na jednoj basket simulaciji. Ali bolje od ovoga ne postoji. Meni je to dovoljno.
Da se dešavaju "klizanja" i druge neralnosti (u Yakeem traileru snimi šorc Hardena koji je providan, kad Kavaj ide na ulaz) je nešto normalno, jer savršenu stvar neće nikada napraviti. Ko zna koliko puta sam u 2K14 čuvao igrača, on se, bez ikakvog vidnog razloga, odšeta u aut i onda se mom igraču svira faul. Nepostojeći. Ili se postavim u blok (ima taster da to uradiš) sa, recimo, DeMarcus Cousins-om i naleti Stephen Curry na ulaz i lagano ga, kao što kažeš, otkliza u aut i postigne koš bez problema. Stvar je u tome što su takve situacije VEOMA RETKE ako znaš kako da ih odigraš. Ima ih, ali mogu da se izbegnu. Znam, ne bi trebalo da ih ima, ali...
Da ne gnjavim dalje, treba da shvatimo par stvari - sa svim svojim manama i nelogičnostima ovo je, ipak, VIDEO IGRA. Nesavršena, sa manama, ali prokleto zabavna (bar meni). Kad je zaigram ne razmišljam da li lopta leti realno, da li je neko proklizao, da li se neko postavlja tamo ili ovde, nego uživam u onome što imam pred sobom. Zaboga, nikad se nisam pitao zašto Geralt sa srebrnim mačem lakše ubija vampire nego sa mnogo boljim i jačim...(znam zašto, samo navodim primer).
Jednostavno, razlika između PC verzije 2K14 i 2K15 je, već sada vidljivo, OGROMNA. Ovde smo na temi o PC verziji igre i kad neko kaže da je ovo ista igra, zaista pokušavam da shvatim na osnovu čega. 2K je na gamesconn-u postavila neku nedovršenu verziju igre (Wiggins je u Klivlendu, scoreboard je identičan kao u 2K14, jer su pregovarali sa Inside NBA...), igrao ju je neki mamlaz u prolazu...ovaj Yakeem trailer pokazuje još manje osim toga da sad igrači ne deluju kao mini-Švarcenegeri u dosadašnjim izdanjima...
Iskreno, videvši prve skrinove i gameplay snimke Divinity:Original Sin i ja sam pomislio da je igra glupost, sve dok je nisam probao i potpuno odlepio, toliko da sejvove nosim na posao, odigram malo snimim na fleš, nastavim kući, pa snim na fleš, pa onda malo na poslu, pa snimim na fleš...
Zato mrzim sebe što sam pao u nemilost našeg mentaliteta da "presuđujem/osuđujem" nešto što nisam probao, pa maksimalno se sklanjam od toga i nerviram se kad ljudi rade suprotno. Ako 2K15 bude đubre ja ću je prvi pljuvati (samo baci pogled na temu o 2K13 gde ljudi nisu mogli da čitaju temu od mog pljuvanja), ili ću je hvaliti. Ali to ću da uradim kad se pojavi, kad budem SIGURAN u nešto. Do sada sam nailazio samo na lepo i bolje...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
bedazzled (29.8.2014), NaraYan (29.8.2014)
Stara 29.8.2014, 9:21   #172
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Nije stvar da je tu neko cepidlaka, pa secira igru na milion detalja. Ove stvari koje je Ozborn naveo POSTOJE otkad znam za 2k. To nisu stvari koje su nove i nisu stvari koje su sporedne. Klizanje po parketu je jedna od najruznijih stvari u nba2k i nikako da je isprave. Tezina (tj. fizika) lopte takodje. Ocajan online takodje. Ponasnje AI i ono o cemu je pricao Vasic isto. Serijal je generalno kvalitetan, ali da moze da bude i dosta bolji - moze.

Jedan od velikih uzroka je to sto je LIVE serijal pao i nikako da se podigne, ali ako oni urade nesto - zasukali bi rukave u 2k gamesu samo tako.

Ustvari, zdrava konkurencija je ono sto fali ovom serijalu da bi on bio bolji. A meni kao end-useru - totalno je nebitno kome ide lova (2k games ili ea sports - pffff), ako dobijem stress free kvalitetno igracko iskustvo.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
mvasic (29.8.2014), Osbourne (29.8.2014), pokies (29.8.2014), tref (29.8.2014)
Stara 29.8.2014, 9:44   #173
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nije stvar da je tu neko cepidlaka, pa secira igru na milion detalja. Ove stvari koje je Ozborn naveo POSTOJE otkad znam za 2k. To nisu stvari koje su nove i nisu stvari koje su sporedne. Klizanje po parketu je jedna od najruznijih stvari u nba2k i nikako da je isprave. Tezina (tj. fizika) lopte takodje. Ocajan online takodje. Ponasnje AI i ono o cemu je pricao Vasic isto. Serijal je generalno kvalitetan, ali da moze da bude i dosta bolji - moze.

Jedan od velikih uzroka je to sto je LIVE serijal pao i nikako da se podigne, ali ako oni urade nesto - zasukali bi rukave u 2k gamesu samo tako.

Ustvari, zdrava konkurencija je ono sto fali ovom serijalu da bi on bio bolji. A meni kao end-useru - totalno je nebitno kome ide lova (2k games ili ea sports - pffff), ako dobijem stress free kvalitetno igracko iskustvo.
Upravo tako, igra je odlicna, samo je te sitnice koje si naveo ipak cine nesavrsenom, ako tako nekako mogu da se izrazim, blizu su poptunom igrackom savrsentsvu, ali sitnice... Naravno da bi je zdrava konkurencija jos vise priblizila tom cilju. Da ponovim, verovatno najbolja sportska igra na PC, i uz MLB 14 the show(ps3, ps4) najbolja na svim platformama! Veoma me je obradovao prelazak next gen na pc
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 12:21   #174
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

@Nasty

1. Gde su mladi, tu je shala...
2. Shalish se, ali si mi upravo otvorio oci...

Shalu na stranu, da predjemo na "ozbiljne" stvari... Rainman je lepo objasnio i nema potrebe da ja dalje objasnjavam mnogo... Valjda je poenta u ovome sto on kaze "stress free kvalitetno igracko iskustvo", mi to ne dobijamo za razliku od tebe. Sto se tice zabave o kojoj ti govoris, sa svim svojim manama i bagovima, meni je 2k9 bio PROKLETO zabavna igra, a sve posle toga je bilo meh jer vec 6 godina stvari koje ocekujem da poprave nisu popravili i vrte isti engine. Ja to mogu da vidim po klipovima verovao ti ili ne a na kraju ces videti da sam u pravu.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 16:00   #175
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: NBA 2k15

Svi ste vi, na neki način, u pravu.
Da postoje neke nebuloze u 2k - postoje, ali ih ima malo u odnosu na ostale sportske igre i skil i tajming mogu da nadomeste dosta toga.
Drugo, igram NBA franšize od one 96 na Segi i oduvek je bila situacija da se nivoi težine razlikuju po stepenu varanja CPUa. To je to, te nešto malo budu pametniji na najtežim nivoima, pogotovu se to odnosi na NBA u 21. veku, kako one LIVE frnašize tako i 2K.
Potpuni balans i ugođaj se može izvesti samo preko podešavanja slajdera koje developeri, po svemu sudeći, ostavljaju kao način da se fino izbalansira jer su svesni artificijelnosti nivoa težina.
Dalje, 2k franšiza u poslednjih par godina je stvarno odlična. Ja igram My player mod i sa drugarima pvp, asocijaciju sam prestao poodavno a u My player je CPU protivničke ekipe superiorniji od CPUa moje, tako je kako je i to mi se ne dopada jer nije adekvatno izbalansirano a nema dodatnih podešavanja.
Poslednje dve 2k NBA igre su stvarno odlične ali su igre. Npr, dešava mi se da se raspravljam sa drugarima kad se bune što nešto nije realno i kako to može (obično kad gube, naravno) ali smatram da je to baš zato što je, iako možda više arkadna, opet dosta realna simulacija. Mislim da je to, jednostavno, najrealnija simulacija bilo kog sporta koja se na danšnjem tržištu može naći.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 17:24   #176
ZiX_89
Banned
 
Član od: 1.6.2014.
Poruke: 102
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 38 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Evo jednog screena sa PC verzije! Nije loše

ZiX_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZiX_89 na korisnoj poruci:
dulezmaj (29.8.2014)
Stara 29.8.2014, 17:34   #177
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nije stvar da je tu neko cepidlaka, pa secira igru na milion detalja. Ove stvari koje je Ozborn naveo POSTOJE otkad znam za 2k. To nisu stvari koje su nove i nisu stvari koje su sporedne. Klizanje po parketu je jedna od najruznijih stvari u nba2k i nikako da je isprave. Tezina (tj. fizika) lopte takodje. Ocajan online takodje. Ponasnje AI i ono o cemu je pricao Vasic isto. Serijal je generalno kvalitetan, ali da moze da bude i dosta bolji - moze.
Slažem se i sa tobom i sa Osbourne-om da NBA 2K serijal ima mana (proklizavanja, glupi faulovi, nehvatanje lopte ispred nosa, gotovo je nemoguće napraviti faul u napadu...za fiziku lopte baš ne znam, zadnji put sam odigrao basket pre više od 20 godina, pa se ne sećam, ali da liči na TV prenose, tu nema pogovora), ali na tržištu nema bolje košarke i prokleto je zabavna. Evo, sad pogledaj temu o 2K13, ljudi su bežali odatle zbog mene ili su dobijali ospice kad vide moje postove zato što sam igru (sa razlogom) pljuvao na sve moguće načine. NBA 2K14 mi je bila kao potpuno druga igra. Endžin je bio isti, ali gameplay je totalno različit u odnosu na prethodnika. U to ne može niko da me ubedi.
Jedino što me nervira je kad neko kaže da je 2K15 ista igra, na osnovu 5 minuta snimka. Kad na TV-u vidiš Porše Kareru i Porše GT3 rekao bi da je u ptanju isti automobil. Sve dok ga Džeremi Klarkson ne opljuje, a Ričard Hamond brani . Ko prati Top Gear zna u čemu je fora. Dobro, možda nije najsrećnije poređenje, ali je poenta da ne možeš o nečemu da daš sud na osnovu toga što si VIDEO nešto, a nisi probao.
Do pre nekoliko dana sam svakodnevno igrao 2K14. Ono što sam video na onom snimku NIJE našminkana PC verzija 2K14. Za razliku od dosadašnjih PC verzija imaće bolju podršku, bolji online sistem, više i bolje modove, o grafičkim poboljšanjima ne treba ni raspravljati... pa neka je i endžin isti, ali ako gameplay unaprede onako kako su ga unapredili u 2K14 posle 2K13, ja ću biri prezadovoljan.
Uostalom, 7. oktobra, kad izlazi 2K15 u americi, izlazi i NBA live 15. Ako EA Sports nema para da napravi dobar endžin, onda niko nema. A evo šta su napravili...
Live 15

Treba li posle ovoga šta reći i kritikovati 2K15?
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 19:24   #178
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

https://www.youtube.com/watch?v=UqRV...ature=youtu.be Riky Rubio se priprema za novu sezonu Nba uz naravno 2k15
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 20:23   #179
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: NBA 2k15

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
za fiziku lopte baš ne znam, zadnji put sam odigrao basket pre više od 20 godina, pa se ne sećam, ali da liči na TV prenose, tu nema pogovora)
Ja garantujem da onakvo kretanje lopte kao u onim situacijama sa klipa koje sam nabrojao u nekom od prethodnih postova nikad neces videti ni na TVu ni "ispred zgrade". Sto je najjace, kod suteva je skroz drugacija situacija i sasvim korektno izgledaju, posebno odbijanje lopte od obruca bas ume da iznenadi i taj element cini se iz godine u godinu sve je bolji... Ali passing je katastrofa i meni to najvise bode oci. Videcemo dogodine...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2014, 12:21   #180
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: NBA 2k15

Evo i John Wall-a

Spoiler za John Wall:
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kosarka, nba 2k15, simulacija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com