Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2011, 22:33   #1
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Android problemi

Evo, jedna univerzalna tema za sve koji imaju bilo kakav problem sa Android OS-om. Ako smatrate da je nepotrebna brisite.

Evo jedan problem vezan za vip droid- devojka ima ovaj telefon [ili zte racer] i na vip postpejdu je, pp325.
Primetila je da joj se Mb iz paketa nekako brzo ''tope'' a ponekad proveri mail, malo fb, i cita vesti, mondo,blic itd..
Kada je primetila da je skoro potrosila tih 325Mb prestala je da koristi ner, ali pre 4 dana je primetila da je dostigla 325 mb a nije koristila net, ali ajde, mislila je da je neazurnost u pitanju, ali evo vec je stigla do 200din zaduzenja a ne koristi net.

naravno, sada ce da disableuje internet konekciju jer ima jos par dana do preseka, ali ovo je poznat android problem, da neke aplikacije stealth odlaze na net i skidaju megabajte a kada se ne gleda u display nema sanse da se primeti da je inet konekcija aktivna.. kako resiti sve ovo ?
Nije problem samo u zaduzivanju nego i u potrosnji tog paketa, ko zna koliko mb ode bezveze..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 22:56   #2
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: android problemi

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Evo, jedna univerzalna tema za sve koji imaju bilo kakav problem sa Android OS-om. Ako smatrate da je nepotrebna brisite.

Evo jedan problem vezan za vip droid- devojka ima ovaj telefon [ili zte racer] i na vip postpejdu je, pp325.
Primetila je da joj se Mb iz paketa nekako brzo ''tope'' a ponekad proveri mail, malo fb, i cita vesti, mondo,blic itd..
Kada je primetila da je skoro potrosila tih 325Mb prestala je da koristi ner, ali pre 4 dana je primetila da je dostigla 325 mb a nije koristila net, ali ajde, mislila je da je neazurnost u pitanju, ali evo vec je stigla do 200din zaduzenja a ne koristi net.

naravno, sada ce da disableuje internet konekciju jer ima jos par dana do preseka, ali ovo je poznat android problem, da neke aplikacije stealth odlaze na net i skidaju megabajte a kada se ne gleda u display nema sanse da se primeti da je inet konekcija aktivna.. kako resiti sve ovo ?
Nije problem samo u zaduzivanju nego i u potrosnji tog paketa, ko zna koliko mb ode bezveze..
Pa ne vidim zasto je to problem, moze jednostavno da drzi Mobile network konekciju iskljucenu, i ukljuci samo kad zeli da koristi internet.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 22:58   #3
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: android problemi

to je smaranje, a mora da postoji resenje, da se na neki drugi nacin sredi to oko ''odlazaka'' android aplikacija na net.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:05   #4
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: android problemi

Hahaha, ne mogu da verujem, kako smo suptilni, prvo odvojena tema za Badin telefon, pa onda posebna tema za "android probleme". Ijaaaoooooooo .

Enivej, sve se to mozhe reshiti osnovnim podeshavanjima telefona (iskljuchi razne sinhronizacije i automatske update-ove) i taskillerom, gde cesh blokirati market i slichne aplikacije.

Meni je na Tattoo-u tako podesheno da se neretko desi da telefon po 6-7 sati ostane online jer zaboravim da iskljuchim net posle downloada vremenske prognoze, a ukupno za to vreme potroshi 3 dinara.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:15   #5
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: android problemi

Citat:
Hahaha, ne mogu da verujem, kako smo suptilni, prvo odvojena tema za Badin telefon, pa onda posebna tema za "android probleme". Ijaaaoooooooo .
a ja ne mogu da verujem da ti, za koga sam mislio da si normalan clan, ispoljavas sad neki hejt kao da sam postavio temu u stilu nekog bada fanboy-a

jbe mi se i za badu i za android i za symbian i za win iskreno.

a kada sam pitanja u vezi vip droid-a postavljao u odgovarajucoj temi niko nije nista napisao, samo 1 lik je jos uskocio sa svojim problemom i to je to, tema mrtva.

Zato sam ovde postavio, i naglasio da ako nekome od bitnijih likova na forumu ne odgovara moze sa njom da radi sta hoce, prebaci, rename, obrise.

ovo peckanje i prozivanje na relaciji android-bada je postalo kao raspala zvezda vs raspali partizan

a problem je ozbiljan jer sam citao da jos ljudi ima slican, i hocu da pokusam da resim ali ne tako sto ce se rucno aktivirati net svaki put kad hoce da ide, kao da to ne smara, a i zasto bi to ako postoji drugo resenje ?

rename, cut.. sta god hocete.
kao da na androidu nema problema pa tema moze da bude anjusful al ajde.. nije mi jasno zasto samo u tom pravcu razmisljate, android vs bada.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:19   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: android problemi

Ne znam cemu ova tema (pored vec postojece da je Bada bogom dat), jer je ovo "problem" svih telefona koji imaju non-stop pristup internetu. Ko zna sta je sve instalirala i da li je gledala koji se resursi koriste ili je samo pritiskala nextnextnext. Koristim Android i 325 paket skoro godinu dana. Sa svim updateovima, sinhronizacijama, surfovanjima + pogledam poneki youtube video i podosta imdb trailera, ne prelazim preko 250mb mesecno i nema potrebe da gasim Mobile Network. Telefon je non-stop na netu, jer mu je to i svrha.

Poenta price:

1. nije problem
2. proveri sta je instalirala
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:27   #7
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: android problemi

ene sad i ti, pa jos moderator

ljudi jbala vas bada, jbo vas android vise ! i java i symbian i ubuntu i win
to sto imam bada telefon ne znaci da se samozadovoljavam na isti i da mrzim android i da cu mi je cilja svakog posta/teme da pljujem i hejtujem druge os-ove !
pa kad tebi nije jasno kako ce da bude jasno nekome ko pise hejt komentare na mobilnomsvetu?

da sam postavio u vip droid temu niko ne bi pogledao ! ma ovu novu da sam napisao vip droid problem. A da sam otvorio vip droid-problem sa androidom, opet bi samo dobio hejt A vs B a ne odgovor..
ok idi rename, obrisi ne interesuje me.

cudno mi je to, nema ona nista spec od aplikacija, ja sam skinuo folder sa nekim aplikacijama i 5,6 joj prebacio preko bluetooth-a i instalirao, a sa neta tj iz marketa nije skinula 2-3 ukupno.

a vip koliko znam ne krade, nije to mts.
nesto se cudno desava tu.. i ja ne vidim resenje jer sam prosli put cackao po opcijama ali ta ''potrosnja'' je nastavljena..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:34   #8
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Android problemi

Naravno da cu promeniti ime teme i staviti da je prva rec velikim slovom, kako se i zapocinje naziv neke teme

Do sada nisam naisao ni na jedan net traffic program koji ti loguje koja tacno aplikacija pravi protok. Skini par tih traffic programa, belezi jedan dan traffic na svaka 2-3h da vidis u kojim intervalima se budzi racun.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:37   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

velika slova na netu za mene postoje samo kada mi tako dune

aj skinucu to, nelogicno mi da na 200din napuca, ne znam cenovnik vipa ali u mts, koliko se secam, to bi bilo nekih 15-20mb.. samo za prekoracenje, a ko zna koliko je otislo u sklopu tih 325mb..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:50   #10
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Hahah, nisam ja ispoljavao nikakav hejt (iskreno sam oguglao na isti u ovom podforumu, bijete se kao u vrticu), ali sam morao malo da te pecnem, nemoj da se shtrecash mnogo, meni je takodje svejedno, ali malo bode ochi, prva asocijacija koju vidim kad vidim tvoj nick je Samsung Wave i ona raspravka u chuvenoj temi sa devojkom koja kupuje telefon. Za to si sam kriv .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 23:58   #11
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

gresis doomce, gresis, mozda sam je ubedjivao da kupi taj i taj telefon zbog opsteg kvaliteta, ne os-a, ali se gore navedena tema vise pretvorila u spam tipa da li ovaj lg sa boljom kamerom ili android sa losijom kamerom itd, uglavnom htc tema je unistena spamom uostalom, da li tu ili gde vec, sam preporucivao neke android umesto symbain telefona
a to sto sam aktivan u wave/bada temi, da vam ne bode oci, ima korisnika a i bice ih jos, tako da je ta tema potrebna, kao sto ja nista nisam znao u pocetku tako neko ko tek kupi telefon nece znati neke stvari, ja sam to kupio po stranim forumima i benchu a oni mogu sad ovde nije to hejt prema androidu.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 0:09   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Pogledaj recimo da se instalirani problemi ne apdejtuju sami na novije verzije jer kad otvoris Android Market->Myapps i u njima otvoris bilo koju aplikaciju koja je instalirana vidi da nije cekirana opcija Allow automatic updating, mada cak i da jeste ne vidim kako bi to moglo da pojede tolike MB.

Ja sam takodje primetio da na Androidu postoji odredjena potrosnja neta koja recimo na WM zacudo ne postoji cak ni kad mi je net konstantno ukljucen, i to tako sto mi preko 3G watchdoga u jednom momentu pise da sam potrosio odredjenu kolicinu MB a nakon nekog vremena vremena mi pise da sam potrosio jos vise MB ali sve to su realno gledano mizerne kolicine koje nikako ne mogu da dovedu do toga da se na taj nacin probije cifra od 325 MB posto je meni za iste stvari koje si pomenuo da ona radi i jos ponesto 150 MB vise nego dovoljno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Stara 16.2.2011, 0:28   #13
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

e ovo moram proveriti, te opcije nisam chekirao.
ni meni nije jasno, ja imam 1gb u paketu i za ovih 15 dana sam mnogo slusao neki radio koji trosi mb i 300Mb sam potrosio, a i na YT sam dosta isao..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 0:36   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

One su po defaultu odcekirane ali rekoh mozda je neka od njih slucajno greskom cekirana medjutim ni to ne bi moglo da potrosi toliku kolicinu neta.

Ja sam mislio da ce 150 MB da mi bude premalo za surf, mailove i slicno, medjutim primetio sam da je to isuvise MB za one "normalne" svakodnevne stvari osim ako se ne provodi mnogo vremena na YT ili necem slicnom.

U svakom slucaju moze da instalira programe Traffic Counter i gore pomenuti 3G Watchdog i da preko njih prati kada i kolika joj je bila potrosnja pa ce tako na osnovu onoga za sta je koristila net moci i da odredi sta i kako/koliko joj je jelo MB.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Stara 16.2.2011, 0:40   #15
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

+1 za Watchdog, extra alatka.

Realno, dok se to ne reshi, jednostavno neka izvadi widget za gprs on/off (e sad, 90% sam siguran da je to androidov widget, a ne HTC-ov, pa bi trebalo da ga ima) na glavni ekran, pa neka pali/gasi po potrebi. Nije cimanje, bukvalno 3 sekunde joj treba po ukljuchenju da dobije gprs pristup.

EDIT: Nije GPRS, nego su i 3G i EDGE i sve zhivo integrisani u "Mobile Network on/off" widget, da ne bude zabune...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Stara 16.2.2011, 0:52   #16
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

hvala ljudi, instaliracu sutra sve to pa da vidimo sta se desava..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 0:56   #17
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
+1 za Watchdog, extra alatka.
Veoma korisna ali moje simpatije kada se govori o programima ove namene su jos uvek na strani SPB Wireless Monitora koji koristim na WM 6.5.5.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Stara 16.2.2011, 0:56   #18
rignac
Član
 
Član od: 9.12.2009.
Poruke: 50
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku rignac
Određen forumom Re: Android problemi

Rešenje: APNdroid
rignac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rignac na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Stara 16.2.2011, 12:02   #19
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Android problemi

Mnogo to nesto vuce mb-ajta..jedino ako ovi iz VIP-a ne kradu malo (vise)..
Ja na Samsungu Spici (i5700) i sad na Xperii X8 nisam trosio vise od 80mb nikako,a stalno sam po netu,skidam aplikacije sa marketa,gmail proverava stalno,vremenska prognoza i slicno...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 12:09   #20
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Android problemi


Sreca u pitanju je kucni WiFi.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.2.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Mobile > Android 2.1 markos807 Aparati i oprema 10 23.1.2011 17:07
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13
Google Android, novi OS?! Casper'NS Operativni sistemi 11 24.9.2009 12:50
Problemi, problemi i samo problemi dume Slobodni softver 24 28.12.2008 15:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com