Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2015, 16:13   #1
Mls88
Član
 
Član od: 20.3.2013.
Poruke: 65
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Imam problem sa upload-ovanim klipovima na YT. Evo sta se desava.
Uploadujem vec nekoliko dana klipove na YT i prisutan je jedan problem od samog pocetka.
Zanimam se sa "video editorom" iz GTA V igre. Kad zavrsim sa sklapanjem videa odem da exportujem "projekat".
Finalni falj je mp4 1920x1080; 60 frames; Data rate: 59658kbps; Total bitrate: 59835kbps, ne znam sta je jos vazno?
Kad pustim preko bilo kog player-a da odgledam video, vidi se skroz dobro, grafika je na mestu, nema nikakvih seckanja, zamagljenja i ostalih anomalija.
E kad okacim video na YT i onda sve zavrsi, odaberem tagove, pablikujem i otvorim ga da pogledam...
Video se na trenutke koci(zamrzava), magli se kad su pokreti malo brzi( kad vozim auto), teksture mrljave, jako los kvalitet, a u tom trenutku video ide na 1080p u podesavanjima na YT.
Evo ubih se da potrazim resenje na netu, ne vredi. Mozda i gresim negde pre upload-a, ali sta, kako!?
Pokusavao sam da exportovani video ubacim u Sony Vegas i renderujem u template "Internet HD 1080p".
Takodje se odlicno vidi preko player-a u sistemu, ali kad okacim na yt opet blurr na trenutke, sve ono sto sam naveo gore! Nailazio sam na netu da se ljudi zale na isti problem, ali nisam nasao kako da ga resim, a ni oni kako sam skontao..

Hvala unapred.
Mls88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2015, 14:38   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Youtube koristi jaku kompresiju zbog štednje prostora i protoka.
Brzi pokreti prave blokove?

Mislim da nažalost ne možeš ništa da uradiš povodom toga, jednostavno tako kompresuju snimke.

Skini sa youtube-a taj snimak i upoderi veličine dva fajla, tvog koji si uploadovao i onog koji si potom skinuo.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2015, 15:53   #3
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Davno sam kačio neke klipove na YT, možda se nešto promenilo od tada ali barem iz mog iskustva:

Treba da prođe neko vreme (mislim da je koji sat) dok video ne "dobije kvalitet". Sećam se da čim sam kačio klip da bi se isto pojavljivali artefakti i štogod.

Pogledaj YT help sekciju, čini mi se da detaljno piše kakav fajl treba da kačiš (format, bitrate itd itd).

Kao što SirDuck reče, YT vrši kompresiju i nikada ne može biti 100% isti kvalitet.

Ako ti treba kvalitet najbolje je da okačiš na Vimeo. Doduše, ne znam koliko je GTA5 video za Vimeo ali eto, džast sejing.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2015, 19:38   #4
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

I meni se to desava. Snimio sam neke snimke i postavio na yt. Kada sam pogledao kvalitet je mnogo losiji nego original. Mislio sam da je to tako svima, ali kad pogledam kakav je kvalitet recimo spotova ovih nasih pevaca i tako tog mene osakate za 50%. Kod njih sve ostro, a meni mnogo pokvari i onda sam batalio da kacim.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2015, 18:10   #5
Mls88
Član
 
Član od: 20.3.2013.
Poruke: 65
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

@SirDuck

Informisao sam se oko toga, sto se kompresije tice.
Tacno tako, teksture se mrljave pri brzim pokretima (brza voznja) okacicu ispod video kod kojeg se najvise primecuje. Inace mi igra ide u najvisim podesavanjima u fullhd-u sem dve stavke koje nisu skroz do kraja (trava i senke) fps se vrti izmedju oko 60, ide preko i po nekad padne do 55 min. U tim podesavanjima sam i snimao sve ove klipove iz igre. Kasnije cu skinuti video i uporediti velicine.

@hacker aca

Gledao sam, pogledacu ponovo, ali mi se cini da te njihove preporuke ne zadovoljavaju moje potrebe, u smislu da kad exportujem iz vegasa nesto na "zadatom" bitrate-u, je uzasno lozeg kvaliteta. Klipove sam kacio na yt pre 15ak dana, procesuiranje se sigurno zavrseno, ali su klipovi i dalje isti.

@kojicm

Takodje sam naizlazio na klipove po yt-u gde su neki ljudi isto radili u "rockstar editoru" i kod njih se vidi skroz OK. Nema mrljanja tekstura.

Evo ga i video koji je "kritican" a mozete sa kanala i ostale da pogledate. Ja sam na svim primetio isti defekt, samo sto se na ovom jako primecuje u trenutku kad jurim u bordo kamionetu.
Video traje 2:48 a "tezak" je 1.16 GB
Mls88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 17:59   #6
Mls88
Član
 
Član od: 20.3.2013.
Poruke: 65
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Pozdrav drugari, opet ja sa istim pitanjima i problemima.

Odustao sam bio od ovoga na neko vreme, sad me ponovo zainteresovalo. Zelim da kacim video materijale na YouTube, ali svaki moj video bude unisten kad se upload-uje. Do sad sam pokusavao da nadjem problem i testirao 50 razlicitih fajlova, da spomenem da sam ispostovao svaku stavku iz "Recommended upload encoding settings" help sekcije, a da i dalje nisam dobio zeljene rezultate. Kad uporedim svoj problem sa ostalima naidjem na ove reci: "fuzzy, blurry, distorted, pixelated, blocky video artifacts..."
Dosta ljudi imaju ovaj problem, a isto tako brdo YouTube-era ima odlican kvalitet videa. Znaci mi nesto pogresno radimo do samog upload-a. Sta je sa tjuberima? Zna li neko o cemu se ovde radi? Necu da odustajem po 20ti put, a da ne znam zbog cega... Da li postoji neki softwere koji preko nekih filtera uz posebna podesavanja izbaci materijal koji ce proci pristojno na YT...?
HELP!!!

Mls88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 10:32   #7
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Sa tehničke strane korisnika ne možeš ništa da promeniš. Ja imam stotine videa na mom kanalu i uvek mi je pikselizovanje bolo oči i nerviralo.

Optimalno je H.264 (.mp4) format, 50k bitrate, 60fps, video sačuvati u istoj rezoluciji u kojoj je sniman. I to je to.

Postoje drugi servisi koji manje kompresuju originalni video ali, to je samo zato što su 1000x manje posećeni i imaju manje videa da čuvaju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 15:20   #8
Mls88
Član
 
Član od: 20.3.2013.
Poruke: 65
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Los kvalitet upload-ovanog materijala na YouTube

Hvala na odgovoru. Snasao sam se bio. Poenta je da se dobije VP9 codec od strane YT na vec upload-ovanom videu. Za sada su poznata samo dva nacina. Da video stekne neku minimalnu popularnost ili da se uploaduje u vecoj rezoluciji (na ovaj drugi nacin, codec se dobije u roku od jednog dana i krace).
Rezultat:
The Progen GP1
Mls88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
e-readeri Celt Tableti i e-readeri 1379 23.1.2024 17:54
Guild Wars 2 nesa24casa MMORPG igre 9745 5.9.2023 23:03
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
YouTube mi iskasapi video :( BugA Video/TV softver 6 4.4.2010 22:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com