Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2014, 22:23   #41
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Vec ima EVE online za one koji oce online MMO-liku igru.
Ovim potezom su samo odbili sve ostale igrace koje zele pravo open world SP iskustvo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2014, 12:06   #42
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Ako ne unesu brdo MMO stvari još veća bruka...
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2014, 22:54   #43
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Jel neko probao 1.00 verziju?Da li se isplati dati 50e za ovo i zna li mozda neko hoce li uspeti proci zastitu za single player s vremenom?
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 17:02   #44
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
reds kaže: Pregled poruke
Jel neko probao 1.00 verziju?Da li se isplati dati 50e za ovo i zna li mozda neko hoce li uspeti proci zastitu za single player s vremenom?

Znas kako, iako ima brdo igrača samo u core sistemima možeš da sretneš nekoga u istom sistemu u open play jer je milky way ooooogrrroooomantan.Mnogo igrača istražuje po galaksiji pa su se raspršili na sve strane.Ja inače radim exploring i valjam rare commodities i uživam u fenomenalno urađenoj galaksiji.Ako tražiš pravi MMO toga praktično nema.
Evo i nebeske Srbije, stanica se zove New Belgrade a planeta pored New Serbia, sistem Ruđer Bošković

http://i.imgur.com/lU64WyS.jpg

Poslednja ispravka: DeCoy (20.12.2014 u 17:21)
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku night na korisnoj poruci:
reds (20.12.2014)
Stara 20.12.2014, 17:57   #45
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Ja juce kupio misleci da je ovo savremeni Freelancer kad ono ozbiljna space simulacija.Trebalo mi je 15 minuta samo da poletim iz hangara.Kontrola tastura+mis je uzasno teska.Jedva sam na treningu one kanistere unistio Mislim da ce da mi treba 3-4 dana da ovo potrpuno savladam.A cini mi se da solo play opcija nema nikakvu pricu nego jednostavno igras sam, ili mozda gresim?
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 18:24   #46
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
reds kaže: Pregled poruke
Ja juce kupio misleci da je ovo savremeni Freelancer kad ono ozbiljna space simulacija.Trebalo mi je 15 minuta samo da poletim iz hangara.Kontrola tastura+mis je uzasno teska.Jedva sam na treningu one kanistere unistio Mislim da ce da mi treba 3-4 dana da ovo potrpuno savladam.A cini mi se da solo play opcija nema nikakvu pricu nego jednostavno igras sam, ili mozda gresim?
Story line još uvijek nije krenuo.Čeka se i to i da poprave/poboljšaju chat.Svakih 2-3 dana ima po novi patch.Ima nas iz bivše juge nekoliko

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=9139
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 19:17   #47
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

U stvari meni je kontrola tastaturom i mišem nekako komfornija nego džojstik. Istina, džojstik pruža bolju kontrolu letenja i borbe ali nekako zbog konstantne potrebe da koristim kontrole levo i desno u kokpitu lakše mi je da pritiskom na točkić miša pređem u mod slobodnog pogleda. Možda bi bilo drugačije da me ne mrzi da podesim Voice Attack ali opet...

Što se igre tiče, šta znam. Posle Eve online ovo mi deluje nekako previše posno. Kapiram vremenom će se dodavati nove stvari ali opet teško mi je da nagovorim samog sebe da uđem u ED pored Eve online.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 19:37   #48
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Što se igre tiče, šta znam. Posle Eve online ovo mi deluje nekako previše posno. Kapiram vremenom će se dodavati nove stvari ali opet teško mi je da nagovorim samog sebe da uđem u ED pored Eve online.
Pa i ti, mislim stvarno gde si nasao da poredis EVE koji je online vec 11 godina i ED koji samo sto je iz bete izasao.

Ja, npr., zato i necu kupovati za jos jedno godinu+. Em manja cena, em vise sadrzaja em igraci sa vise iskustva svuda okolo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 19:41   #49
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

A jel se zna kada pustaju story mod?
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 19:55   #50
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Nije poenta šta bi ED mogao da ima već šta trenutno ima da ponudi. U trenutnom stanju igra nudi čak manje od prethodnih delova. Nedostaje recimo kompletna interakcija sa planetama koju su Elite i Frontier imali.

Plus ako Eve Valkyrie ikada izađe ED će imati poprilično muka da opravda kupovinu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 19:41   #51
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U stvari meni je kontrola tastaturom i mišem nekako komfornija nego džojstik. Istina, džojstik pruža bolju kontrolu letenja i borbe ali nekako zbog konstantne potrebe da koristim kontrole levo i desno u kokpitu lakše mi je da pritiskom na točkić miša pređem u mod slobodnog pogleda. Možda bi bilo drugačije da me ne mrzi da podesim Voice Attack ali opet...

Što se igre tiče, šta znam. Posle Eve online ovo mi deluje nekako previše posno. Kapiram vremenom će se dodavati nove stvari ali opet teško mi je da nagovorim samog sebe da uđem u ED pored Eve online.
I ja igram sa joy i tastaturom bez problema
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 19:46   #52
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Nije poenta šta bi ED mogao da ima već šta trenutno ima da ponudi. U trenutnom stanju igra nudi čak manje od prethodnih delova. Nedostaje recimo kompletna interakcija sa planetama koju su Elite i Frontier imali.

Plus ako Eve Valkyrie ikada izađe ED će imati poprilično muka da opravda kupovinu.
Pa EvE Valkira može da se takmiči sa Star Citizenom ( Arena Commander) po onome što ja vidim.SIguran sam da će Elite Dangerous da raste i dodaje još mnogo toga...
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2014, 22:32   #53
srleb
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 489
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

zdravo,
ja sam stari poklonik Elite C64, Frontier, First enc...
U planu mi je da kupim i Elite Dangerous!
Interesuje me sta se desava kada pogines u nekoj borbi, ili pri ulasku u stanicu (ako je to jos uvek moguce!?)? Da li se desi neki respawn, ili sta vec?
I da li postoji snimanje pozicija? Citao sam da je to singl player igra, mada sada vidim da ima nekoh klanova, udruzivanja...?

edit:
dobio sam odgovor na nekom drugom sajtu, pa ako nekog isto ovo interesuje... evo:
"Kada pogines moras da platis 'osiguranje' da bi ponovo dobio brod koji si imao. Osiguranje kosta otprilike 10% vrednosti broda. Ako nemas pare, vracas se na pocetni brod, sidewinder, kojem osiguranje kosta 0 cr.

Pozicije se snimaju na serveru, i potrebna ti je internet konekcija da bi igrao. Postoji solo mode gde nemas kontakt sa drugim igracima vec igras samo sa NPC-jevima, ali opet moras da budes online."

Poslednja ispravka: srleb (23.12.2014 u 23:21)
srleb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku srleb na korisnoj poruci:
Bart Starr (27.1.2015)
Stara 25.12.2014, 19:24   #54
reds
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 93
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Evo da i ja podelim svija iskustva posle 10+ sati igranja.Prvi utisak je kompleksnost kontrola i tezina upravljanja brodom, sto se i ocekuje od simulacije, ali negativan utisak je sigurno los trening gde elementarne stvari nisu dobro objasnjene.Drugi utisak je velicina igre.Zaista je zapanjujuce da bukvalno mozete posetiti svaki zvezdani sistem u nasoj galaksiji.E, sad, kad smo kod putovanja, imam jednu ozbiljnu zamerku.Naime, igra koristi identicno dugme(J) za medjuzvezdane skokove i za supercruise mod za brzo putovanje unutar zvezdanog sistema sto cesto proizvodi nepotrebne komplikacije...Sami cruise mode zna vrlo cesto biti predugacak i dosadan.Postoje mnogi nacini kako da zaradite pare:Ispunjavanje obicnih kurirskih poslova, ubijanje pirata, mining,naplacivanje kartografskih podataka itd. Da nije dosadnog preleta od tacke A do tacke B zaradjivanje para mozda bi bilo i prelagano.Grafika me nije nesto specijalno impresionirala cini mi se da Star Citizen mnogo bolje izgleda.Primeti se takodje i nedostatak sadrzaja koji bi mogao da se poravi ubacivanjem istog s vremenom, narocito mislim na solo play deo.Za sada nisam naleteo na nekog iz ex you nadam se da hocu Kako budem napredovao pisem jos utisaka
reds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2014, 16:32   #55
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
reds kaže: Pregled poruke
Evo da i ja podelim svija iskustva posle 10+ sati igranja.Prvi utisak je kompleksnost kontrola i tezina upravljanja brodom, sto se i ocekuje od simulacije, ali negativan utisak je sigurno los trening gde elementarne stvari nisu dobro objasnjene.Drugi utisak je velicina igre.Zaista je zapanjujuce da bukvalno mozete posetiti svaki zvezdani sistem u nasoj galaksiji.E, sad, kad smo kod putovanja, imam jednu ozbiljnu zamerku.Naime, igra koristi identicno dugme(J) za medjuzvezdane skokove i za supercruise mod za brzo putovanje unutar zvezdanog sistema sto cesto proizvodi nepotrebne komplikacije...Sami cruise mode zna vrlo cesto biti predugacak i dosadan.Postoje mnogi nacini kako da zaradite pare:Ispunjavanje obicnih kurirskih poslova, ubijanje pirata, mining,naplacivanje kartografskih podataka itd. Da nije dosadnog preleta od tacke A do tacke B zaradjivanje para mozda bi bilo i prelagano.Grafika me nije nesto specijalno impresionirala cini mi se da Star Citizen mnogo bolje izgleda.Primeti se takodje i nedostatak sadrzaja koji bi mogao da se poravi ubacivanjem istog s vremenom, narocito mislim na solo play deo.Za sada nisam naleteo na nekog iz ex you nadam se da hocu Kako budem napredovao pisem jos utisaka
Imaš Balkan forum na Dangerous International, isključivo ex-yu
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2015, 13:46   #56
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Ne može čovjek a da ne bude ponosan! Stanica Novi Beograd, pored planete Nova Srbija u sistemu Ruđer Bošković. Bravo frontier




http://imgur.com/bfSvhZB
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku night na korisnoj poruci:
Oggy (14.1.2015)
Stara 27.1.2015, 7:00   #57
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Igra li neko, ima li nekih svezih utisaka?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 21:52   #58
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Igra li neko, ima li nekih svezih utisaka?
Ima nas na balkanskom forumu 20-tak, od toga nas 4-5 se družimo na skype i ts.Čekamo wings da zajedno letimo.
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku night na korisnoj poruci:
Oggy (13.2.2015)
Stara 7.5.2015, 2:18   #59
SG_I
Član
 
Član od: 19.7.2006.
Poruke: 197
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Igra li neko, ima li nekih svezih utisaka?
Da se ne lažemo, igra je poluproizvod. I relativno brzo dosadi - za nedelju ili dve uglavnom si video i isprobao sve što nudi, ako se tu ne računa grind kako bi se skupila lova za kupovinu skupljih i većih brodova. Koji medjutim teško da imaju neku svrhu.

Kažu, biće bolje za godinu dana, radi se na razvoju i tako to. Pa, možda. Što se mene tiče, do daljeg sam na stendbaju. Lagao bih kad bih rekao da od next-gen Elite nisam mnogo više očekivao.
SG_I je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2015, 19:46   #60
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Brace yourselves - Elite Dangerous is coming!

Ima li neko da igra ovu igru? Ja je igram od marta. Ne stalno, malo je dosadila, ali fina je za opuštanje posle WoTa i Armord Warfare. Vidim da su pomešani utisci u vezi igre. Mene su jako iznervirali kada su objavili da će sa Planetary Landings morati da se plati isto kao i za celu igru. Jedva sam i kupio igru jer Srbije nema na listi za plaćanje. Morao mi je prijatelj iz Amerike da plaća. Sada sam se vratio da vidim šta ima od update 1.4...
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sniper Elite V2 bela lampa Akcione igre 293 1.10.2014 9:40
Nba elite 11 ?! Bratori Sportske simulacije 153 4.11.2010 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com