Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2008, 0:09   #1
NenadN
aka Shon3i

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Vista 64 i Realtek HD Audio

Nesto XP poceo da mi stuca, i reko ajd kada vec rusim win da stavim nesto na masinu sto bi trebalo da radi bolje i tako instaliram Vistu 64bitnu

Jedini problem na koji sam za sada naleteo jeste Realtek, prvo sam probao sa drajverima koje sam dobio uz plocu, a zatim sam skinuo najnovije i uvek isti problem.

Kada prebacim na surround, jedva da dobijam zvuk iz centralnog i subwoofera.

I probao sam razne stvari, ali nikako ne mogu da nastelujem kao na xp-u.

Ima li neko ideju?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2008, 8:57   #2
vasiljevic
Starosedelac

Član od: 21.4.2006.
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vista 64 i Realtek HD Audio

Ako se ne varam, bilo je reci na nekoliko mesta da Vista ima problema sa zvucnim drajverima i sa reprodukcijom 5.1 zvuka. I da je zbog toga vecina ljudi stavila zvuk na 2.1 sistem. Probaj ovo za svaki slucaj: stavi sistem na 2CH, dakle dvokanalni. Ako u tom sistemu bude radio subwoofer kako treba tada je u pitanju gornji problem. A za to jos nnisam video da je neko nasao adekvatno resenje.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2010, 19:02   #3
NenadN
aka Shon3i

Izvinjavam se sto dizem ovu temu iz mrtvih, ali evo cak posle godinu i nesto dana izgleda da problem i dalje postoji. Zapravo prvi put kada sam ovde otvorio ovu temu, posto nisam nasao resenje vratio sam se na Windows XP koji sam koristio do dana danasnjeg dok nisam instalirao Windows 7. Skinuo najnoviji Realtek HD Audio driver R2.41. Posto koristim foobar2000 kao player ali ista situacija je i sa winampom, wmp, zapravo zvuk dobijam samo na prednja dva zvucnika, dok rear, center, sub totalno ćute. U realtekovom panelu stoji 5.1 i test pokazuje da svi zvucnici rade, kada kliknem na neki zvucnik on ispusta zvuk normalno.

Postoje opcije Speaker Fill i Bass Managment koji pokrenu surround zvucnike, bass, cent, ali nekom emulacijom, nesto sto odvratno zvuci, ima neki echo, a bass samo kickuje. totalno bezveze.

Nije mi jasno koji god da sam driver na xp-u instalirao on je uredno upmixovao stereo na 5.1 kopirajuci kanale. Ne znam sta ovde izmisljaju.

Da li se isti efekat moze postici i kako.
Stara 25.1.2010, 1:05   #4
Leonidas
Član

Član od: 3.6.2009.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka

Probaj kliknuti dva puta na ove priključke koje sam obeležio i štikliraj im opciju Rear Speaker Out, pošto sam i ja imao sličan problem i na Visti i na 7 (doduše imam 32bitni OS).
Leonidas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 1:19   #5
NenadN
aka Shon3i

Odradio sam to, to je prvo sto sam uradio. Svi zvucnici rade i odazivaju se normalno kada kliknem na odredjeni zvucnik kao gore na slici. Surround generalno radi kada pustim film sa 5.1/7.1 audio-om, doduse tise je nego na xp-u ali radi. Ali je problem kod stereo source-a znaci mp3/audio cd/film sa stereo zvukom (xvid ripovi) itd. U foobaru/winampu obicno ne diram te postavke za otput, ali kada pustim stereo source dobijam zvuk samo na dva prednja zvucnika.

E sada opcije Speaker Fill i Enable Bass Managment sluze da kreiraju surround okruzenje, sto i urade, svi zvucnici pocnu raditi, ali to je ocajno, nemam reci, sa time ne moze da se slusa pesma normalno i kvalitetno. Jednostavno doda neki echo, delay ma strasno, najezim se kada cujem, u tom slucaju bass nesto kickuje i veoma tiho, isto tako centralni jedva da se cuje, a surround zvucnici imaju delay koji se ne moze skinuti probao sam na Room Correction ali i dalje bude prisutan. I echo koji me najvise izludjuje, kao da slusam u nekoj dvorani. Inace svi effekti su iskljuceni u okviru Sound Effect.

Najgore od svega izgleda da ne postoji opcija kao na XP-u da radi Upmix odnosno kopiranje/mixovanje kanala. Vec mora kvazi surround.

Nisam bio lenj i guglao sam mnogo vidim da se ljudi zale na isto, i da izgleda ne postoji adekvatno resenje, zapravo resenje koje ce da bude ekvivalentno XP-u.

Nasao sam neki DSP za foobar (Channel Mixer) koji uradi slicno sto se desava na XP-u, moze da se nasteluje, ali i dalje nije to to, moze da se dogodi probijanje zvuka. Ali se dalje postavlja pitanje sta za Filmove sa stereo zvukom odnoso druge playere koje koristim na racunaru, mada ja i one filmove sa surround gledam Downmixovane, jer preko 80% njih nema nesto spektakularan surround.

Sva sreca da mi zvucnici imaju stereo ulaz pa zvucnici rade upmix, ali opet neka surround varijanta mnogo bolja, ali opet ne tako dobra

S obzirom da ne zelim da se zbog ovoga vratim na XP, jel mozete da mi preporucite neku zvucnu karticu koja bi ovo na Windowsu 7 radila normalno?

Ili ako ima neko resenje za realtek

PS cak sam primetio da i normalan stereo output nekako drukciji nego na XP-u, to sam utvrdio Shennheiser HD 650 slusalicama :P, mada vidim da to kazu da je normalno. Probao sam cak i sa Microsoftovim drajverima sto dolaze uz windows.

Poslednja ispravka: NenadN (25.1.2010 u 1:40)
Stara 25.1.2010, 2:12   #6
Aleksandar1987
Deo inventara foruma

Član od: 17.1.2007.
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987

Sto se tice Realteka nemoj vise ni da pokusavas, resenja nema, iste probleme imam i ja, i posle mnogo mnogo cackanja pomirio sam se sa tim, sad slusam sve na 3 zvucnika i to je to, stvarno nemam vise zivaca da se bavim time....
Sto se tice neke zvucne kartice, moras da izdvojis malo veci kes, nemoj ni slucajno da uzimas INTEX, GENIUS itd...najjeftinije 5.1 kartice jer imaju iste probleme, tako da vidi da uzmes nesto mnogo bolje...Recimo imao sam i INTEX i GENIUS njjeftiniju 5.1 zvucnu al mrka kapa, na kraju sam se vratio na Realtek jer mi se ne daju vece pare za neku jacu zvucnu...
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 2:35   #7
NenadN
aka Shon3i

Citat:
Aleksandar1987 kaže:
stvarno nemam vise zivaca da se bavim time....
Hehe ja sam se smorio nacisto, u opste mi nije jasno, najgore sto na XP-u radi sve savrseno, i da dosada nisu uspeli da naprave nesto, ovaj problem se vuce jos sa pojavom Viste.

Citat:
Aleksandar1987 kaže:
moras da izdvojis malo veci kes
Racunao sam na taj korak, reci sta bi po tebi trebao da uzmem? Kolega ima Creative Audigy 2 SE mislim, kaze da ima slicnih problema sa njegovim 2.1 sistemom na Visti. Sta bi bilo valjano?
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Realtek High Definition Audio Driver mitrovskiigi Osnovne komponente 14 14.10.2008 10:23
igre koje rade/ne rade na Vista Ultimate.... GakunGak O igrama uopšte 29 8.1.2008 11:30
Tweak Vista jonathan Operativni sistemi 4 12.7.2007 12:45
Vista Readiness Test@PcPITSTOP GakunGak Aplikativni softver 2 22.11.2006 19:17
MPEG2 video audio sinhronizacija holodoc Video/TV softver 11 20.4.2006 16:09

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:02.