Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2018, 19:03   #141
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey: Gods, Plagues, and Other Early Dilemmas | Gameplay Preview | Ubisoft [NA]
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 19:09   #142
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Gorim od želje da saznam šta će na kraju od ovoga biti.
Tako volim da pogrešim u prognozi, ali se to retko dogadja.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 19:45   #143
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Gorim od želje da saznam šta će na kraju od ovoga biti.
Tako volim da pogrešim u prognozi, ali se to retko dogadja.
Odgledas intro modernog doba i sve ce ti biti jasno.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 22:48   #144
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Odgledas intro modernog doba i sve ce ti biti jasno.
Nisam siguran na šta tačno misliš, može mala pomoć.Daj neku nadu.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 22:58   #145
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Nisam siguran na šta tačno misliš, može mala pomoć.Daj neku nadu.
Spoiler za Odyssey intro:
U Origins-u na kraju Layla kaze "I am not one of you" I onda cekaju helikopter. U Odyssey Layla je assassin koji posjeduje Herodotovu knjigu, Leonidino koplje i nalazi se u Grckoj. Kako i sta se desilo izmedju ocigledno nije ni bitno.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (27.9.2018)
Stara 27.9.2018, 23:05   #146
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Hvala dex, malo sam više u TRu ovih dana, pa ne pratim baš AC forum, ali oni ovu igru reklamiraju kao da je modern day jako bitan, samo to mi za sad daje kakvu takvu nadu, gameplay će biti isti ili bolji od Originsa, pa me kao i uvek priča i lore najviše zanima.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 23:13   #147
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Hvala dex, malo sam više u TRu ovih dana, pa ne pratim baš AC forum, ali oni ovu igru reklamiraju kao da je modern day jako bitan, samo to mi za sad daje kakvu takvu nadu, gameplay će biti isti ili bolji od Originsa, pa me kao i uvek priča i lore najviše zanima.
Moja preporuka ti je da ocekujes vrlo malo.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2018, 23:29   #148
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ne brini, toliko i očekujem i ništa im ne verujem odavno na reč, ali ipak nada nekako umire poslednja.U protivnom, ili nisu normalni ovi iz Ubisofta ili im se AC toliko smučio, pa pripremaju teren za neku novu franšizu.

Neću da mračim više o AC-u dok se moje sumnje ne dokažu, ali to je zato što ovaj serijal toliko volim i ne mogu da verujem šta mu rade što se lore-a tiče.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 6:38   #149
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Ne brini, toliko i očekujem i ništa im ne verujem odavno na reč, ali ipak nada nekako umire poslednja.U protivnom, ili nisu normalni ovi iz Ubisofta ili im se AC toliko smučio, pa pripremaju teren za neku novu franšizu.

Neću da mračim više o AC-u dok se moje sumnje ne dokažu, ali to je zato što ovaj serijal toliko volim i ne mogu da verujem šta mu rade što se lore-a tiče.
Ja sam kupovinu po prvi put nakon skoro 10 godina pomjerio za iducu godinu. Nakon sto sam odradio Origins I DLC-ove 100% nemam vise snage da radim jednu te istu misiju 100 puta (outpost raid).
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 10:27   #150
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Neću da mračim više o AC-u dok se moje sumnje ne dokažu, ali to je zato što ovaj serijal toliko volim i ne mogu da verujem šta mu rade što se lore-a tiče.
Iskreno, Assassins Creed nema neki fiksni "lore", nekakav zaseban svet, kao što ima, na primer, Mass Effect ili Lord of the Rings. Jednostavna priča - Abstergo, borba između Assassina i Templara kroz istoriju i to je to. Štaviše, dobro je što se toliko "šetaju" kroz istorije i priče, pa i likove, jer bi, bar meni, bilo glupo da je Dezmond jedini koji može da se "kači" na Animus, a da se, na primer, Eziove avanture nastavljaju u nedogled.
Jeste da je Ezio bio ubedljivo najupečatljiviji i najzanimljiviji lik svih dosadašnjih "Kridova", ali bi već posle 4 ili 5 nastavka u Italiji dosadio svima. Ovako su sa 3. i 4. delom pokušali nešto novo, neku spojnicu sa generacijama, ali pošto nisam igrao ni Unity ni Syndicate, o tome ne mogu da polemišem.
Mene lično je Origins oduševio (još uvek ga igram). Taj sistem otvorenog sveta i kvestova nalik na The Witcher 3 (moje omiljene igre) mi je legao kao kec na desetku. Sad, koliko je priča o nastanku "Hidden Ones" nekome uverljiva ili ne, ali saga o medjay-u koji se odmetnuo u "okupiranom" Egiptu mi je bila dovoljno uverljiva i bolja od mnogih gluposti koje sam igrao zadnjih godina, pa i od mnogih AC igara.
Ako Odyssey bude na isti sistem, samo sa novom (ma kakvom) pričom i novom epohom, ne da nemam ništa protiv, nego sam sa zadovoljstvom preorderovao i kupiću oba DLC-a. Meni je Origins veoma zabavan, a ne sumnjam da će mi i Odyssey doneti silne sate igračkog plezira. A da li je priča dovoljno dobra?? Zaboga, pa postoje knjige, treba i Homerovu Odiseju pročitati ako je do dobre priče, a igra treba da bude zabavna i da ne opterećuje previše sa gomilom sitnica. Ne mislim da priča nije bitna, naprotiv, ali ne mora svaka igra da bude "The Witcher story" da bi bila dobra i zanimljiva. Origins je to pokazao sa Bajekovim dogodovštinama.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 11:32   #151
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed ima lore (tacnije imao je prije nego sto su poceli da ga mrcvare) koji je bio poprilicno zanimljiv. Ali nakon ACIV sve je krenulo nizbrdo.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 13:57   #152
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Iskreno, Assassins Creed nema neki fiksni "lore", nekakav zaseban svet, kao što ima, na primer, Mass Effect ili Lord of the Rings. Jednostavna priča - Abstergo, borba između Assassina i Templara kroz istoriju i to je to. Štaviše, dobro je što se toliko "šetaju" kroz istorije i priče, pa i likove, jer bi, bar meni, bilo glupo da je Dezmond jedini koji može da se "kači" na Animus, a da se, na primer, Eziove avanture nastavljaju u nedogled.
Jeste da je Ezio bio ubedljivo najupečatljiviji i najzanimljiviji lik svih dosadašnjih "Kridova", ali bi već posle 4 ili 5 nastavka u Italiji dosadio svima. Ovako su sa 3. i 4. delom pokušali nešto novo, neku spojnicu sa generacijama, ali pošto nisam igrao ni Unity ni Syndicate, o tome ne mogu da polemišem.
Mene lično je Origins oduševio (još uvek ga igram). Taj sistem otvorenog sveta i kvestova nalik na The Witcher 3 (moje omiljene igre) mi je legao kao kec na desetku. Sad, koliko je priča o nastanku "Hidden Ones" nekome uverljiva ili ne, ali saga o medjay-u koji se odmetnuo u "okupiranom" Egiptu mi je bila dovoljno uverljiva i bolja od mnogih gluposti koje sam igrao zadnjih godina, pa i od mnogih AC igara.
Ako Odyssey bude na isti sistem, samo sa novom (ma kakvom) pričom i novom epohom, ne da nemam ništa protiv, nego sam sa zadovoljstvom preorderovao i kupiću oba DLC-a. Meni je Origins veoma zabavan, a ne sumnjam da će mi i Odyssey doneti silne sate igračkog plezira. A da li je priča dovoljno dobra?? Zaboga, pa postoje knjige, treba i Homerovu Odiseju pročitati ako je do dobre priče, a igra treba da bude zabavna i da ne opterećuje previše sa gomilom sitnica. Ne mislim da priča nije bitna, naprotiv, ali ne mora svaka igra da bude "The Witcher story" da bi bila dobra i zanimljiva. Origins je to pokazao sa Bajekovim dogodovštinama.
Ok, to je tvoje mišljenje i ja to poštujem, ali reći da Ac nema, tj. nije imao nekakav lore, to nije fer.Taj lore je uništio isti onaj koji ga je i stvorio.Razumem da su nekome ovde nove igre top, ali razumite da ima i nas koji nismo oduševljeni i koji smo itekako zabrinuti.

Ostalo , ovo oko Ecia i Dezmonda je već toliko puta ispričana priča, da me je sramota i da nastavljam.Ali eto da dodam, da Origins i ova nadolazeća igra nemaju u sebi AC u naslovu, ja bih bio oduševljen, ali imaju i tu je problem.

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Assassin's Creed ima lore (tacnije imao je prije nego sto su poceli da ga mrcvare) koji je bio poprilicno zanimljiv. Ali nakon ACIV sve je krenulo nizbrdo.
Nuff said!
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 14:05   #153
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Sasvim se slažem da je posle AC IV sve krenulo nizbrdo sa morem spin-off igara, kao i sa užasnim Unity i Sindycate koje sam na jedvite jade uspeo da nateram sebe da odigram po pola sata/sat pre deinstalacije. Ali reći da su Assassins Creed igre imale svoj "lore" je malo preterano.
Koliko ja razumem "lore" je nešto što mora da ima svoj svet, svoje okruženje, svoje likove, svoj istoprijat. Kao što, na primer, Elder Scrolls ima Tamriel (planeta NIM), sa tim "državama" (Morrowind, Skyrim, Hammerfell...) i rasama, kraljevima, zmajevima, istorijatom...
Lore ima i Star Wars, sa svojim junacima, planetama, priči o Imperiji i pobunjenicima, Hotu, Alderonu, Zvezdi smrti...
Po meni (ne kažem da nisi u pravu, ovo je samo moje mišljenje) lore je nešto kao celokupna, zaokružena i izmišljena priča u ZAMIŠLJENIM svetovima. AC igre se baziraju na izmišljenim događajima, ali u stvarnoj istoriji. Sa stvarnim ličnostima koje se pojavljuju u igri, počevši od kraljeva (Ptolomej), imperatora (Cezar), predsednika (Vašington) i naučnika (Frenkiln).
Ali shvatam na šta misliš, samo bih, lično, to nazvao da su izgubili/promenili koncept, a ne "lore". Ne želim da pametujem, možda nisam u pravu, ali mi je trenutno malo dosadno na poslu pa, eto, kuckam ono što milim.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Fabriek (28.9.2018)
Stara 28.9.2018, 14:27   #154
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Da pojasnim, u najkraće.

Ac je imao svoj izgradjeni svet, originalnu premisu, svoje likove koje smo pratili iz nastavka u nastavak, željno iščekujući šta će se dalje desiti u jednom te istom svetu, a to je lore, tj. bio je serijal, koji je imao smisla.Traganje za artefaktima, u prošlosti kroz istraživanje genetičke prošlosti u sadašnjosti, da bi se menjali sledovi dogadjaja, a uz to i praralelna pratnja likova iz nastavka u nastavak.

Ovo što sada imamo je običan istorijski turizam i kopiju The Witcher 3, RPG i toliko dosadnu priču da se čoveku smuči, dosadne misije, jedino zabavno je gameplay, ali nešto mora da te vuče da igraš, da vidiš rasplet, a toga više nema.

Bukvalno se radujem više remaster verzijama AC III i AC Liberation, nego ovome, a antičku Grčku obožavam.Uzgred, nevezano za temu, AC Liberation takodje ima deo igre pod nazivom cenotes, a još sam po utiskom onoga u TR, pa mogu sebi malo uporedbe da dopustim.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 15:31   #155
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Za mene je jedini simbol AC serijala bio i ostao 2. Šta se desilo nakon toga? Zašto je sve otišlo u pogrešnom smeru? Zašto nismo dobijali krštene nastavke na svake tri godine, nego imamo situaciju gde se kaže da je za osam godina izašlo devet igara? To je mnogo. Igre su iste a zasićenje preveliko.
Reč kojim bih opisao AC serijal je "razbacan". Ništa se u priči i događanjima ne sortira po nekom redosledu već nas votaju vamos-tamos. Došli u modernije doba preko piraterije do Pariza i Londona i sad opet vraćanje radnje na kuke i motike, čak pre keca.
Forma trilogije je najbolja i zato je AC2 toliko dobar (igra + ekspanzije), onda smo trebali nakon nekoliko godina dobiti novu trilogiju koja je uz maštu mogla biti još bolja od dvojke, mogla se smestiti i pre ili posle to nije problem... Ovako AC je postao jedna igra - jedna tema, izlizan i ištancovan zarad $$$.
Kad sagledam stvari, da su nastavili putem dvojke, danas bi imali dve krštene igre (ogromne sa ekspanzijama) i to bi verovatno bio jedan od najboljih igračkih serijala, ovako... Žal ostaje...
A sećam se još, čini mi se, baš tih dana kada je dvojka harala, neki bitan lik iz Ubisofta je govorio kako igrači trebaju da dobijaju AC svake godine... Evo nam ga...
Sve se slažem, ali Ubisoft je izbacio i poneo se kao smeće prema čoveku koji je ceo serijal osmislio, i posle su ga izbacili kao najveći ološ i sabotirali ga na svakom koraku.Da je taj čovek ostao, proguglati, mislim da bi AC otišao u sasvim drugom, pozitivnijem smeru, ali život je takav, čupav i dlakav i sve se vrti oko novca.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 16:41   #156
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Po mom skromnom misljenju, posle Broterhooda je pocelo srozavanje AC-a i to sam vise puta naglasio. Uz svo duzno postovanje prema AC 3, ocajni glavni protagonista i neverovatan uspeh da jedan od burnijih perioda americke istorije prikazes na najdosadniji i nezanimljiviji nacin, bacili su u drugi plan dobru i zanimljivu ideju koju je prica imala. Meni se dopada Black Flag, reci hvale imam i za Rogue (koji je opet copy/paste AC IV) cak i Sindikat nije losa, ali oni dodirne tacke sa AC imaju kao sto je i moja malenkost dalji rod sa kraljicom od Sabe.
Jeste Origins korak u dobrom smeru po pitanju dosta stvari, meni se svideo, ali ne vidim bas nista sto bi me, u ovom momentu, nateralo da se posvetim Odiseji, kad meni ovo deluje kao nesto sto je napravljeno na talasu pozitivnih utisaka i kod recenzenata i kod igraca pa da se uzme jos koja kinta, dok se ljudi jos nisu zasitili toga.

PS
@Fabriek
AC od pre deset godina više ne postoji, a po svemu sudeći, neće ni pokusavati da se vrate na stare staze. Nazalost. Sad ili ces se prilagoditi tome ili dici ruke od serijala jer ces se samo jos vise razocarati sa svakom sledecom igrom.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 17:08   #157
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

GMG vec omogucio aktivaciju i preload je poceo, 39.92GB.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 17:48   #158
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
PS
@Fabriek
AC od pre deset godina više ne postoji, a po svemu sudeći, neće ni pokusavati da se vrate na stare staze. Nazalost. Sad ili ces se prilagoditi tome ili dici ruke od serijala jer ces se samo jos vise razocarati sa svakom sledecom igrom.
Znam ja to, mislim, vidi se iz aviona kuda plovi ovaj brod, ali shvati me, nije mi lako da gledam da nešto u šta sam sve ove godine ulagao emocije, sate, interesovanje, ode tako bez pozdrava.Ako razumeš.A gde je tu tek nostalgija.Pratim AC još od 2009e.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2018, 19:03   #159
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Assassin's Creed Odyssey

AC je umro sa Desmondom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
NIx Car (5.10.2018)
Stara 28.9.2018, 21:36   #160
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Odigraj bar Desmond eru, nemoj se zaustavljati na dvojci.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com