Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2006, 16:14   #21
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Covenant kaže:
Probaj Mozilla Thunderbird-program je,ukaratko receno,zakon!
Program je obično đubre. Da, ja ga koristim kao default e-mail program, ali nikome ko se ne ubraja u ono "advanced user" (i to sa velikim A) ne bih mogao da ga preporučim.

TB ni neke najnotornije stvari nije u stanju da uradi bez pluginova (što ovaj e-mail program, u stvari, čini potpuno neozbiljnim), a stari pluginovi po pravilu nisu kompatibilni sa novom verzijom. Ja sam se silno namučio posle apgrejda na 1.5. Koristim dva profila i za default profil i nisam imao neke preterano velike muke (ako izuzmem to da sam morao by Notepad da editujem neke za mene vrlo bitne pluginove kojih nije bilo u novoj verziji, a TB nije hteo da prihvati staru, kao i to da mi je trebalo par sati da pronađem nove verzije nekih drugih pluginova, koje on nije umeo da nađe automatski).

Ali, drugi profil se potpuno izbezumio posle apgrejda... Niti sam mogao da deinstaliram ili apgrejdujem stare, niti da dodam nove pluginove. Posle svakojakih pokušaja problem sam rešio tako što sam iskopirao folder sa mailovima, obrisao sve, vratio komplet iz backupa a potom vratio mailove (zanimljivo da je ova procedura učinila da TB potpuno preskoči proveru kompatibilnosti pluginova, pa je kao kompatibilne prihvatio čak i one koji zaista nisu, te sam morao da utrošim dodatno vreme da ih sve ispitam i pešaka disejblujem one nekompatibilne).

O totalnom haosu koji je nastao kada sam TB mail folder pokušao da stavim u My Documents kao private neću ni da pričam. Program je pogubio i sve mailove i sve pluginove i sva podešavanja i više ništa nije pomagalo osim višesatnog ručnog sređivanja TB mail foldera.

Vrlo intenzivno tragam za iole normalnim e-mail programom i ubrzo ću preći ili opet na Becky, ili na MS Outlook ili, čak, na Outlook Express (koji je čudo od pouzdanosti u odnosu na bagoviti TB).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 16:19   #22
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Koristi li neko Outlook express?

Poslednja ispravka: Miloš (23.1.2006 u 11:01)
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 16:26   #23
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Miloš kaže:
Koristi li neko Outluk express?
Ja sam ga koristio kad sam nedavno slao čestitke za NG. Zašto? Zato što TB kao template ume da sačuva e-mail sa pozadinom i slikom, ume da sačuva e-mail sa pozadinom i tekstom, ali ne ume da sačuva (ni kao draft) e-mail sa slikom, pozadinom i tekstom a da se potpuno ne izbezumi i ne izgubi sva formatiranja (ne znam je li ovo sređeno u v.1.5, nisam još probao, ali bih se mogao kladiti da nije).

U OE sam željeni template napravio za minut-dva (prvo u njegovom Stationery editoru, a potom malo ručno editovao u Notetabu) i poslao čestitke bez problema za 15-tak minuta (pre toga sam se bar 2 sata zezao pokušavajući to da uradim u TB i bar još dva sata pretraživao Mozilla support forum).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 14:32   #24
Red Smile
Novi član
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: Isto kao i REDisLAW
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
The Finest Serbian Since '82 kaže:
Probaj The Bat (koristim ga) ili Mozila Thunderbird. Oba su odlicna!
Ja koristim MOZILU i bas se dobro pokazao.
Red Smile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 14:35   #25
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Kod mene ePrompter obavlja stvar, prati sest naloga bez problema
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2006, 15:21   #26
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Wizard kaže:
Program je obično đubre. Da, ja ga koristim kao default e-mail program, ali nikome ko se ne ubraja u ono "advanced user" (i to sa velikim A) ne bih mogao da ga preporučim.
Ako je djubre zasto ga uopste koristis-imam utisak da ti je bilo potrebno mesec dana da to uvidis-podseca me na pricu o lisici i kiselom grozdju

Citat:
Wizard kaže:
TB ni neke najnotornije stvari nije u stanju da uradi bez pluginova (što ovaj e-mail program, u stvari, čini potpuno neozbiljnim), a stari pluginovi po pravilu nisu kompatibilni sa novom verzijom. Ja sam se silno namučio posle apgrejda na 1.5. K
Po tebi je lose sto program ima dosta plugin-ova-da li to znaci da je Firefox browser djubre,upravo sto ima potpuno istu filozofiju kao i Thunderbird-plugin-ovi zauzimaju najvise oko 1Mb i ne vidim zasto bi bio problem da se neki svuce(zauzimaju u proseku oko 300kb)
Upravo zbog gomile tih plugin-ova mozes da sredis program kako ti dusa pozeli...
Inace koristim TB vec oko dve godine od verzije 0.8 i nisam osetio nikakvu potrebu za bilo kakvim plugin-om-samo sam skinuo calendar

Citat:
Wizard kaže:
Vrlo intenzivno tragam za iole normalnim e-mail programom i ubrzo ću preći ili opet na Becky, ili na MS Outlook ili, čak, na Outlook Express (koji je čudo od pouzdanosti u odnosu na bagoviti TB).
Kao sto rekoh,vec dve godine koristim TB na linux-u i Win-u i nijednom se nije zakucao ili pobrljavio-radi prefektno....

Citat:
Wizard kaže:
Zato što TB kao template ume da sačuva e-mail sa pozadinom i slikom, ume da sačuva e-mail sa pozadinom i tekstom, ali ne ume da sačuva (ni kao draft) e-mail sa slikom, pozadinom i tekstom a da se potpuno ne izbezumi i ne izgubi sva formatiranja
Ja nisam imao uopste takvih problema-a poruke non-stop saljem u HTML formatu-u draftu je uveke bila sacuvana kao i treba...
Sto OE tice
Ja sam ga koristio sve dok nisam probao Mozilla Mail,a kasnije i TB-od tada vise i ne pomisljam na bilo sta drugo,toliko nekvalitetan je bio ....
Sto ce reci-fenomenalan program,jos i open-source,i potpuno besplatan...
Toliko....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 3:11   #27
rylle
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 48
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

The Bat!Nema boljeg.

http://www.ritlabs.com/download/file...ro_3-65-03.msi


http://rapidshare.de/files/11671455/...y.com.rar.html
rylle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 3:25   #28
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

mozilla thunderbird, najopustenije!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 10:42   #29
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Covenant kaže:
Ako je djubre zasto ga uopste koristis
Koristio sam ja i gore programe...

Citat:
Covenant kaže:
imam utisak da ti je bilo potrebno mesec dana da to uvidis-podseca me na pricu o lisici i kiselom grozdju
A ja imam utisak da samo ti znaš šta si ovim hteo da kažeš. Ako i ti znaš.

Citat:
Covenant kaže:
Po tebi je lose sto program ima dosta plugin-ova
Ne, nego je loše to što su neophodni pluginovi i za operacije koje su normalan deo svakog ozbiljnog e-mail programa, poput izvoza poruka i ponovnog uvoza tih poruka.

O tome da su tek u nanovijoj verziji uvedeni globalni filteri suvišno je trošiti reči, možda nema bolje ilustracije od toga za tvrdnju da je TB potpuno neozbiljan e-mail program.

Citat:
Covenant kaže:
da li to znaci da je Firefox browser djubre,upravo sto ima potpuno istu filozofiju kao i Thunderbird
Firefox je bez konkurencije najveće đubre među browserima. Koristim ga tu i tamo isključivo zbog fenomenalne Scrapbook ekstenzije i zbog provere kompatibilnosti HTML strana koje ponekad pravim.

Citat:
Covenant kaže:
plugin-ovi zauzimaju najvise oko 1Mb i ne vidim zasto bi bio problem da se neki svuce
Zato ja vidim, i to što vidim u čemu je problem sasvim mi je dovoljno za sopstveni sud. Uopšte nije neophodno da i ti vidiš gde je problem.

Citat:
Covenant kaže:
Inace koristim TB vec oko dve godine od verzije 0.8 i nisam osetio nikakvu potrebu za bilo kakvim plugin-om-samo sam skinuo calendar
No comment!

Citat:
Covenant kaže:
Ja nisam imao uopste takvih problema-a poruke non-stop saljem u HTML formatu-u draftu je uveke bila sacuvana kao i treba...
Problem o kome sam pisao isuviše je dobro dokumentovan da bi imalo smisla da ovde raspravljamo o tome postoji li ili ne. Postoji! Imam utisak da ti nisi tačno shvatio o kakvom problemu pričam. Da li si probao da koristiš Style tagove prilikom formatiranja HTML poruka? Nisi? Da, vidim da nisi.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 12:31   #30
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Wizard kaže:
Koristio sam ja i gore programe...
I ja sam-Outlook Express i Opera Mail

Citat:
Wizard kaže:
Ne, nego je loše to što su neophodni pluginovi i za operacije koje su normalan deo svakog ozbiljnog e-mail programa, poput izvoza poruka i ponovnog uvoza tih poruka.
Jadan,ti morao si da skines oko 800kb

Citat:
Wizard kaže:
Firefox je bez konkurencije najveće đubre među browserima. Koristim ga tu i tamo isključivo zbog fenomenalne Scrapbook ekstenzije i zbog provere kompatibilnosti HTML strana koje ponekad pravim.
Ova izjava je biser 2006 godine-interesantno,proveravas kompatibilnost HTML strana-za razliku od drugih browser-a FF postuje standrade-bice da je zbog toga djubre....

Stvarno,ne znam sta ti hoces od e-mail i browser programa-je'l treba da te cese po ledjima,cuva decu i kuva rucak?

Posle tvoje gornje izjave(FF djubre)vise necu da trosim reci....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 15:28   #31
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Ja sam pre koristio Outlook Express, a sada Operu, i prilicno sam zadovoljan, moze lepo da exportuje mailove i adrese, tako da se sacuvaju. Jedino sto nema nikakvu podrsku za text, moze samo da se otkuca, i to je to
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 15:48   #32
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Angry Re: Koji program za e-mail-e?

Uopšte mi nije jasno čemu polemika. Neka mi neko objasni, ako ume, šta svi ti programi mogu što Outlook Express ne može!? Ako ste već na Windowsu, apsolutno vam ništa drugo nije potrebno. U slučaju da ste malo senilni ili toliko zaposleni (u tom slučaju verovatno ne biste gubili vreme na forumima ) i da ne možete da upamtite kada šta treba da radite pa vam je potreban planer, kalendar i slične džidža-bidže, onda možete da koristite i Microsoft Outlook.
Tvrdim, medjutim da je OE više nego dovoljan, a sve ostalo je zamajavanje...
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 16:07   #33
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Jack In The Box kaže:
Tvrdim, medjutim da je OE više nego dovoljan, a sve ostalo je zamajavanje...
OE ima losu podrsku za vise naloga... Virusi ga suvise vole... mada, ako je korisnik zaista pazljiv, to je realno solidan e-mail program...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 19:51   #34
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

ma Eudora je zakon, ja je koristim jos od verzije 3 (bese to aktuelno davne '97 - '98 cini mi se ), sada je najnovija verzija 7.
Pozdrav!
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 22:32   #35
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Može li neko da mi kaže kako da podesim da sa Gmaila primam mejlove na komp. Mrzi me da upotrebljavam sistem pokušaja i pogrešaka!
btw, koristim Mozillu za sve!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 23:22   #36
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Highlander kaže:
Može li neko da mi kaže kako da podesim da sa Gmaila primam mejlove na komp. Mrzi me da upotrebljavam sistem pokušaja i pogrešaka!
btw, koristim Mozillu za sve!
si cuo nekada za HELP? svaki program i kompleksniji web sajt ima to, pa to vazi i za Gmail

Thunderbird:
https://mail.google.com/support/bin/...285&topic=1555

Mozilla mail:
https://mail.google.com/support/bin/...284&topic=1555
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2006, 0:22   #37
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Citat:
Firefox je bez konkurencije najveće đubre među browserima. Koristim ga tu i tamo isključivo zbog fenomenalne Scrapbook ekstenzije i zbog provere kompatibilnosti HTML strana koje ponekad pravim.
Ovo je fenomenalna izjava. Program je đubre, ali mu je fenomenalno što ima to, to, to i to
Šalu na stranu, mislim da ne treba praviti flejm oko toga koji je browser ili e-mail klijent bolji, kada su ukusi i potrebe različite. Nekome će jedno da završava posao, a nekome će odgovarati nešto potpuno drugo. Treba koristiti argumente u raspravi i navesti zašto ti jedno odgovara više od onog drugog, i time pomogneš nekome pri izboru, umesto što ćeš samo reći da je nešto đubre. To ništa ne znači. Recimo, cenim što si pomenuo da je po tebi problem programa u plugginovima i ekstenzijama i da ti to smeta. Ok, i to je argument, međutim sa druge strane, meni baš to i odgovara kod Mozille. Uostalom, Jack In The Box je postavio lepo pitanje
Citat:
Uopšte mi nije jasno čemu polemika. Neka mi neko objasni, ako ume, šta svi ti programi mogu što Outlook Express ne može!? Ako ste već na Windowsu, apsolutno vam ništa drugo nije potrebno.
Evo pokušaću da odgovorim što bolje mogu i što jasnije. Dakle, IE i Outlook Express su odlični programi i velikoj većini korisnika završavaju posao sasvim lepo i naravno da apsolutno ništa drugo nije potrebno, ako su ti potrebe takve da IE i OE mogu da ih ispune. Ali, evo zašto meni lično Mozilla Firefox i Mozilla Thunderbird predstavljaju bolje rešenje. Upravo je stvar u pluginovima i ekstenzijama. Kako su u pitanju open source projekti, svako može da piše ekstenzije za njih, tako da ih postoji gomila. E sad zašto je to dobro ? Pa zamislimo da su IE I OE konfiguracije sa integrisanom grafikom, zvukom, mrežom, modemom...koji se ne mogu menjati. Sure, to će velikom broju ljudi biti sasvim dovoljno za posao. Međutim, napredniji korisnici će želeti da sami odaberu grafičku, zvuk, modem, mrežnu...e tu se uklapaju Thunderbird i Firefox...na početku ti se čini da je u pitanju ogoljena verzija gorepomenutih programa, međutim sa pomenutim ekstenzijama dobijaš "aždaju", naštelovanu onako kako tebi odgovara. I tako dok na gorepomenutu integrisanu konfiguraciju možeš da dodaš nešto tipa skener, štampač...(razni dodaci za IE), na ovoj drugoj možeš da menjaš sve, kad hoćeš i kako hoćeš (Firefox i Thunderbird)...Mislim da je primer dovoljno slikovit...Naravno, sve to ima i svojih mana, recimo sve te ekstenzije nisu "sertifikovane", pa se desi da skineš lošu i veoma bagovitu ekstenziju, pa treba isprobavati ili čitati utiske ostalih korisnika pre skidanja neke od njih, međutim ima onih koji su spremni da tu cenu i plate, kada znaju šta dobijaju
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2006, 20:47   #38
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Nikako ne uspevam da skidam postu sa hotmail.com. U OE podesim novi nalog, ali stalno mi izbacuje gresku i upucuje me na //upgrade.msn.com . Sta to znaci ? Jel to znaci da sa free mail naloga na hotmail.com nije moguce da se prebacuje posta u OE ?
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 8:36   #39
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Koliko ja znam Microsoft je vec odavno obustavio uslugu skidanja poste preko OE. Moja preporuka je da skines ePrompter (www.ePrompter.com) radi sa svim popularnim web based e-mail nalozima.
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2006, 12:05   #40
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji program za e-mail-e?

Hvala na preporuci. Malo sam googlao i naletim na PopPeeper. Ima podrsku za vise naloga i servera, a vidim da je i opisan u SK 11/2005. Instalirao sam, pa da vidim kako ce se pokazati. Za prvo koriscenje je dobar.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Koji P2P program? arsa Internet tehnologije 32 11.1.2008 23:45
Potreban TV program Reloader Video/TV softver 37 10.5.2006 3:26
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com