Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2015, 12:25   #141
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Sad moram, ne mogu da biram...ali pucačke?? NIKAD!
Nemaš pojma koja je banja kad se zavališ u divan i na džojstik roštiljaš neprijatelje državne
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 13:09   #142
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ej bre, kačim tastaturu i miš na produžne kablove, sedim 2 metra od 24" monitora (kako još uvek vidim bez naočara u 47-oj nije mi jasno) zavaljen u dvosed, deš lepše...
A igrački staž mi je počeo sa deset godina u Trstu u igraonici zvanoj "Mini Car" u ulici Svetog Franje Asiškog (koliko se sećam toga, uglavnom zato što je Miki Rurke u jednom filmu glumio njega). A ta igraonica sad ne postoji kad pogledam Google Street. Pa posle dođe Spektrum, pa Komodor 64, pa Amiga 500, pa moj prvi PC sa Cyrix procesorom, Chaintec pločom, Quantuum Fireball HD-om od tada impresivnih 2,1 GB i Virge grafičkom (uf, kako je to bilo skupo tada, a nijedna od tih firmi više ne postoji). I sve ovo napisah zato što se i sam NEOPISIVO čudim zašto još uvek ne nosim naočare.
I posle svega ovog nabrojanog da se dohvatim gejmpada??
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Gilmar (25.9.2015), Shonkas (25.9.2015)
Stara 25.9.2015, 13:37   #143
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Nista bez xbox gamepada, za ostale treba emulator ili drugacije oznacava tastere. Ali stvarno je prilicno lakse sa gamepadom.

Probah narodnjaka i nekako laguje. Fps nije fluidan kao u 2k15, ovo i secka cak. Vidim na steamu mostly negative i svi se zale na losu optimizaciju.

Poslednja ispravka: Sakiboj (25.9.2015 u 14:07)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 14:13   #144
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ej bre, kačim tastaturu i miš na produžne kablove, sedim 2 metra od 24" monitora (kako još uvek vidim bez naočara u 47-oj nije mi jasno) zavaljen u dvosed, deš lepše...
A igrački staž mi je počeo sa deset godina u Trstu u igraonici zvanoj "Mini Car" u ulici Svetog Franje Asiškog (koliko se sećam toga, uglavnom zato što je Miki Rurke u jednom filmu glumio njega). A ta igraonica sad ne postoji kad pogledam Google Street. Pa posle dođe Spektrum, pa Komodor 64, pa Amiga 500, pa moj prvi PC sa Cyrix procesorom, Chaintec pločom, Quantuum Fireball HD-om od tada impresivnih 2,1 GB i Virge grafičkom (uf, kako je to bilo skupo tada, a nijedna od tih firmi više ne postoji). I sve ovo napisah zato što se i sam NEOPISIVO čudim zašto još uvek ne nosim naočare.
I posle svega ovog nabrojanog da se dohvatim gejmpada??
Slicno smo prosli, ali ima neceg novog u igranju s gamepad-om.. Meni je to bilo potrebno...da se odvojim pd kompa sa bezicnim upravljacem i razvalim igre na velikom TV... Laptop mi dodje kao neka konzola ��
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:13   #145
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Uh majku mu, lose ovo optimizovano za pc. Bas traljavo radi. I svaki put menjaju kontrole, taman se naviknem na jedne kad oni opet promene.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:30   #146
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

^Daj nemoj zezati da menjaju kontrole jos omg,au da ne kazem gde da se nose,jos me ovo plasi sto si rekao sto je losa optimizacija,a moja masina je ne bas nesto,hm skinucu pa sta bude.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:30   #147
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ej bre, kačim tastaturu i miš na produžne kablove, sedim 2 metra od 24" monitora (kako još uvek vidim bez naočara u 47-oj nije mi jasno) zavaljen u dvosed, deš lepše...
A igrački staž mi je počeo sa deset godina u Trstu u igraonici zvanoj "Mini Car" u ulici Svetog Franje Asiškog (koliko se sećam toga, uglavnom zato što je Miki Rurke u jednom filmu glumio njega). A ta igraonica sad ne postoji kad pogledam Google Street. Pa posle dođe Spektrum, pa Komodor 64, pa Amiga 500, pa moj prvi PC sa Cyrix procesorom, Chaintec pločom, Quantuum Fireball HD-om od tada impresivnih 2,1 GB i Virge grafičkom (uf, kako je to bilo skupo tada, a nijedna od tih firmi više ne postoji). I sve ovo napisah zato što se i sam NEOPISIVO čudim zašto još uvek ne nosim naočare.
I posle svega ovog nabrojanog da se dohvatim gejmpada??
Tesko da si na C64 i A500 igrao pomocu tastature i misa Meni je najodvratniji osecaj, u zivotu, bio kad sam sa C64 i A500 presao na PC i drndanje sa tasturom i misem. Joystick(pad) majka.

Inace, za mladje clanove, od ovoga, za igranje, nema boljeg:

mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 15:48   #148
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

U 2k15 point of emphasis si menjao preko d-pada i zamene preko istog i akcije takodje e sad sve to ide preko right sticka. Onda screen je bio kada si drzao B, sada je na LB. Ne znam jos kako ide alejup ali i to je promenjeno. Post up je bio kada si drmnuo Y na xbox gamepadu, sada je LT.

Najgore je sto igra secka tokom utakmice i ne moze fluidno da se odigra. Jeste da igraci i saigraci sve bolje rade ali dzabe kad radi igra lose.

Probacu da snimim al ne znam sto shadow play ne radi u ovoj igri.

I na operation sports-u prica da je shity port.

Kad se iskljuci vsync u samoj igri i ukljuci tripple buffering i vsync u nvidia control panelu, igra radi bolje i shadow play takodje pocne da sljaka ali ima neki stuttering iako je 60fps lock.

Poslednja ispravka: Sakiboj (25.9.2015 u 16:02)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 17:59   #149
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Tesko da si na C64 i A500 igrao pomocu tastature i misa Meni je najodvratniji osecaj, u zivotu, bio kad sam sa C64 i A500 presao na PC i drndanje sa tasturom i misem. Joystick(pad) majka.
Ma, naravno da nisam, ali sam imao neki džojstik za c64 mogao sam samo macolom da ga uništim, igranjem nikako. Beše lepo, levo-desno-gore-dole i jedan taster pride, sad je i 8 premalo...

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
U 2k15 point of emphasis si menjao preko d-pada i zamene preko istog i akcije takodje e sad sve to ide preko right sticka. Onda screen je bio kada si drzao B, sada je na LB. Ne znam jos kako ide alejup ali i to je promenjeno. Post up je bio kada si drmnuo Y na xbox gamepadu, sada je LT.
Šta reče??
Koji ti je to jezik? Čekaj malo da vidim da li mi uopšte radi ovaj Gigatech (zvuči kao fakultet Tome Nikolića) nisam dalje od menija stigao...

I, naravno, moj stari Gigatech SA-120 sa force feedback kontrolerom ne funkcioniše u NBA 2K16 i Win10 aplikacijama.
Sve sam bliži refund-u i bataljivanju ovoga. Nemam želju da kupujem novi gejmpad samo zbog NBA, ma koliko voleo igranje iste. Čim nema podrđke za tastaturu ovo je skoro mrtva igra za mene,

EDIT: Usput, bacio sam refund na Steam-u nemam želju da se trošim za prokleti Xbox kontroler da bi igrao ovo. Posetioci ovog thread-a će biti presrećni što se više neću pojavljivati ovde...

Poslednja ispravka: NastyB (25.9.2015 u 18:26)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 18:15   #150
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Toma diploma Xbox gamepad diplomski Imao sam ranije te gigatechove gamepade i oznacavao je kontrole brojevima. Recimo na xbox gamepadu imas slova y,b,a,x dok bi taj gigatech video 1,2,3,4 i bilo bi cini mi se drugacije razmesteno. E sad da bi video slova kao na xbox gamepadu moraces da koristis onaj x360ce emulator za gamepad. Ili da kupis neki logitech ili xbox gamepad :P Mislim da sljaka to gore pomenutim emulatorom.

Snimio sam celu utakmicu. 60fps ali faking stuttering. Koliko videh po svim forumima se ljudi zale na taj stutter. Izgleda da ce pasti neki patch. Inace kretnja igraca, faulovi i ostalo sto je bilo lose, sada je odlicno. Jednu sam utakmicu odigrao na narodnjaku pa necu vise da se bakcem. Cekam 29. da mi posalju kljuc.

Doduse za stutter kazu da je samo nvidia affected.

Ovo mi eliminise stuttering, disable vsync in game and set buffer count to 1 i max pre rendered frames to 1 and performance to high.

Leftos skuplja dxdiag na nlsc-u.

Poslednja ispravka: Sakiboj (25.9.2015 u 19:18)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 20:45   #151
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

^Mogao si malo delove od videa da postavis ovde,da vidimo kako to izgleda na pc.
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 20:46   #152
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Upitaše me na Steam-u jesam li siguran za refund, te se ponovo iznerviram i kažem im da neću. Iznerviram se još više i prokleti Gigatech SA-120 sa FF katapultiram u kantu za otpatke. A onda još više popeezdim da sam seo u auto i zapalim do Gigatrona i kupim neki prokleti Genius gamepad za malo manje od 2.000. Dođem kući, a ni on ne fercera. A drajvera ni za lek. Došlo mi da samog sebe patosiram šamarima. Ipak, nekako sam se akao i konačno uspeo da mapiram tastere na prokletom gejmpadu. Startujem igru, sve radi kao sat, nigde stuttera, zvuk glasan bije kao lud (za razliku od 2K15) iz aviona se vidi da je bar tri puta bolje od 2K15. Poćnem neku utakmicu i svađu sa tasterima, te me i najgori dunsteri peru kao od šale. Da ovo ima mapiranje tastature sada bi se kupao u salivaciji, a ovako delujem kao najgori mogući početnik. Užas...
Koliko je vama trebalo da se naviknete na gejmpad posle tastaturisanja?? Nešto ne bih da se satima (a još manje danima) akam ovo ovoga, a da i dalje delujem kao NBA 2K noob.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 20:53   #153
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
^Mogao si malo delove od videa da postavis ovde,da vidimo kako to izgleda na pc.
Aj probacu da snimim nesto na brzaka i da postavim.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Upitaše me na Steam-u jesam li siguran za refund, te se ponovo iznerviram i kažem im da neću. Iznerviram se još više i prokleti Gigatech SA-120 sa FF katapultiram u kantu za otpatke. A onda još više popeezdim da sam seo u auto i zapalim do Gigatrona i kupim neki prokleti Genius gamepad za malo manje od 2.000. Dođem kući, a ni on ne fercera. A drajvera ni za lek. Došlo mi da samog sebe patosiram šamarima. Ipak, nekako sam se akao i konačno uspeo da mapiram tastere na prokletom gejmpadu. Startujem igru, sve radi kao sat, nigde stuttera, zvuk glasan bije kao lud (za razliku od 2K15) iz aviona se vidi da je bar tri puta bolje od 2K15. Poćnem neku utakmicu i svađu sa tasterima, te me i najgori dunsteri peru kao od šale. Da ovo ima mapiranje tastature sada bi se kupao u salivaciji, a ovako delujem kao najgori mogući početnik. Užas...
Koliko je vama trebalo da se naviknete na gejmpad posle tastaturisanja?? Nešto ne bih da se satima (a još manje danima) akam ovo ovoga, a da i dalje delujem kao NBA 2K noob.
Pa rekoh ti da skines x360ce i raspakujes u main folder igre. Samo startuj x360ce.exe i naci ce drajvere i radice kao xbox kontroler. Isto kao na ovom videu samo za nba.

slicno


http://www.x360ce.com/

Sem tog stutteringa, koji se sad javlja u ponavljanju nekih akcija izmedju cetvrtina, igra je prilicno dobra. Ai je bas bas bolji, dosta faulova, nema sad bas toliko skokova u napadu od strane protivnika i sve nekako deluje fluidnije. I zvuk je stvarno dosta jasniji nego u 2k15.

Poslednja ispravka: Sakiboj (25.9.2015 u 21:30)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 21:26   #154
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Upitaše me na Steam-u jesam li siguran za refund, te se ponovo iznerviram i kažem im da neću. Iznerviram se još više i prokleti Gigatech SA-120 sa FF katapultiram u kantu za otpatke. A onda još više popeezdim da sam seo u auto i zapalim do Gigatrona i kupim neki prokleti Genius gamepad za malo manje od 2.000. Dođem kući, a ni on ne fercera. A drajvera ni za lek. Došlo mi da samog sebe patosiram šamarima. Ipak, nekako sam se akao i konačno uspeo da mapiram tastere na prokletom gejmpadu. Startujem igru, sve radi kao sat, nigde stuttera, zvuk glasan bije kao lud (za razliku od 2K15) iz aviona se vidi da je bar tri puta bolje od 2K15. Poćnem neku utakmicu i svađu sa tasterima, te me i najgori dunsteri peru kao od šale. Da ovo ima mapiranje tastature sada bi se kupao u salivaciji, a ovako delujem kao najgori mogući početnik. Užas...
Koliko je vama trebalo da se naviknete na gejmpad posle tastaturisanja?? Nešto ne bih da se satima (a još manje danima) akam ovo ovoga, a da i dalje delujem kao NBA 2K noob.
Cini ti se. Odigraj solo mod, par puta. Da bi stekao utisak kako se igrac ponasa. Mnogo brze se upravlja igrom, odnosno biraju Off i Def akcije.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 22:21   #155
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ne samo što se slabo navikavam na gejmped, nego imam i jedan bag koji nikako da zapamtim. Igram utakmicu i ako je zbog nečega pauziram više nema povratka nazad. I gejmpad i taster na tastaturi za "BACK" jednostavno ne funkcionišu, tako da jedino što mogu da uradim je ALT+F4 izlazak iz igre. Već par puta me je žestoko smorilo što stalno zaboravim na to...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:06   #156
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ni sa x360ce emulatorom ti ne radi?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:35   #157
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Moraćeš da se iscimaš oko x360ce, ali vredi i nije komplikovano ni najmanje.

A najviše se isplati kupiti nešto kao Logitech f310 za oko 4000 din, koji je neuništiv i koji svaka igra prepoznaje i mapira kako je zamišljeno (i onda nema potrebe za x360ce).

Odavno ne mogu da se nateram bilo šta da igram na tastaturi. Nezamislivo je.
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:38   #158
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Nba 2k16

Ili logitech ili xbox kontroler ali ovi nasi deru za njega.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2015, 23:48   #159
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

InputMapper?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2015, 0:07   #160
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k16

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ni sa x360ce emulatorom ti ne radi?
Radi mi Genius bez toga, kad uključim x360ce pravi onaj bag sa nemogućnošću vraćanja iz menija, te sam ga izbrisao. Za sad funkcioniše, mapirao sam tastere kako mi odgovara i počeo sam LIVING DA DREAM na PRO nivou, one high school utakmice su laganeze i dobre za navikavanje.

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Moraćeš da se iscimaš oko x360ce, ali vredi i nije komplikovano ni najmanje.
A najviše se isplati kupiti nešto kao Logitech f310 za oko 4000 din, koji je neuništiv i koji svaka igra prepoznaje i mapira kako je zamišljeno (i onda nema potrebe za x360ce).
Odavno ne mogu da se nateram bilo šta da igram na tastaturi. Nezamislivo je.
Iskreno i ovih 1.700 koliko sam dao za ovo đubre mi je mnogo, a 4.000 ne bih dao za gejmpad pa makar ne igrao ništa. Ne zbog para, nego zato što je ovo jedina igra u kojoj sam primoran da koristim gejmpad. Navikao sam na tastaturu i previše, jasno mi je da je lakše igrati na gejmpadu, ali i ovako ne koristim uopšte onu pečurkicu za finte. Par puta sam probao, jednom povučem udesno ono igrač napravi roling, drugi put isto to sa drugim igračem, a taj šutira na koš... Tako sam hteo da se bacim na MY LEAGUE u superstar nivou, a sad moran na pro da se učim da igram. Grozno.

Sad čitam na Steam-u da su se mnogi žalili 2K supportu na to što nema podrške za tastaturu, a oni im odgovaraju da će "poraditi" na tom problemu. Kulturan izraz za "odhebi, bre, malo..."

Poslednja ispravka: NastyB (26.9.2015 u 0:20)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com