Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2010, 22:38   #41
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Ne ja sam ga kupio bez napajanja.Uzeo sam posebno lc 5550.U stavri u njega je bio
neki kinez znam da su mi odbili 800 din inače je zimus koštalo oko 3 300 din.I kad su mi
odbili tog kineza od 800 din to je to.Ali stvarno je čvrsto i fino kućište a stala je skoro
i vendeta2 onako komotno.Toplo ga preporučujem za tu kintu je super..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobiv na korisnoj poruci:
Black Adder (31.8.2010)
Stara 1.9.2010, 3:10   #42
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
Black Adder kaže: Pregled poruke
Kazi mi samo da li napajanje koje ide sa Blubbery CN-872BK ima samo 24pin za MB ili i 20pin?

Imam stari kompjuter sa plocom MSI KT4V i to je verovatno 20pin prikljucak, pa bih hteo da ga stavim na taj komp kome je crklo napajanja a da na ovaj blueberruy stavim chieftec.


pa ima ono konktor za plocu nemoj da se brines sve i ako je 24pinksi moze da se odlome poslednja 4 pina i da se namesti nije ti nikakv problem..ja mislim da to napjanje ima 24pinski konektor.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
Black Adder (1.9.2010)
Stara 7.9.2010, 16:44   #43
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Kakav ku*** kuka za 40 evra za kuciste a ovamo se razbacuje za 5870 ili gtx 460 koga on to ze**?????
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 17:24   #44
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Kakav ku*** kuka za 40 evra za kuciste a ovamo se razbacuje za 5870 ili gtx 460 koga on to ze**?????
Tvoj neodredjeni oblik obracanja ipak ukazuje na mene. Meni ne treba kuciste sa antigravitacijskim modom i sto raskosnijim prostorom da na njega stavljam prababine heklane stvari, treba mi obican lim koji ce komponentne drzati na okupu. Vodim se nekom racionalnom logikom da je bitno ono sto ima unutar lima a ne sama sustina lima.

Nabavio sam Blueberry 872BK i prezadovoljan sam. GTX 460 cu da stavim za 5-7 meseci kada ga budu bile pregazile nove serije. Taj obican lim sam platio 2300 din bez napajanja, ergonomican je i funkcionalan, ima odvratan cable managment - a nema instaliran automat za kafu i slicno. Unutra ima back fan 12cm, a stavio sam i frontalni kod hardova isto 12cm, unutra pivo mogu da hladim. A dobra stvar je sto kuciste nije tool free ili kako ga neki pogrdno zovu shrafless, vec ima najnormalnije srafofe + neki srafovi su sa plasticnim nastavkom za vrtenje prstima = prava ergonomija. Nije tool free sa onom plastikom koja crkne ako malo jace navijem i posle sta - da lepim izolirku ako moze koliko-toliko da drzi!?

Jesam li ti bio sada jasan ili trebam jos koji ku*** da ti objasnim?

Svaka cast izuzecima, pre svega mislim na moderatore, ljude koji su deo inventara foruma i ostale starosedeoce od kojih zaista mozes da pokupis pametne stvari, ali ostale napaljene mamine maze koje ne smatraju, npr. za kuciste nesto ako nema neki fancy look ili neki kich detalj koji pleni oci, jednostavno ne mogu da varim. Zato ako nemate nesto pametnije da napisete, bolje cutite i slusajte sta pismeni ljudi kazu i misle.

Da nisam poslusao takve ljude, sada bi me odrali u nekoj radnji sa basnoslovnim i5-750 da onako lagano broje pare dok ja odlazim, smese se kao hijene i kazu: "Sucker!"

Poslednja ispravka: Black Adder (7.9.2010 u 17:38)
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Black Adder na korisnoj poruci:
bobiv (7.9.2010), FrankRibery (7.9.2010)
Stara 7.9.2010, 18:23   #45
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Znači uzeo si borovnicu kao što je moja baš fino ..Meni su kablovi malo tesni pošto idu
skroz gore do panela pa do dole na ploču al ok nekako stižu.Inače je ostalo sve ok bitan je prostor i funkcionalnost..Pozz
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobiv na korisnoj poruci:
Black Adder (7.9.2010)
Stara 7.9.2010, 19:58   #46
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Znači uzeo si borovnicu kao što je moja baš fino ..Meni su kablovi malo tesni pošto idu
skroz gore do panela pa do dole na ploču al ok nekako stižu.Inače je ostalo sve ok bitan je prostor i funkcionalnost..Pozz
Jasno ko dan. Sta vise da kazem kad si sve rekao.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 20:21   #47
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
Black Adder kaže: Pregled poruke
Tvoj neodredjeni oblik obracanja ipak ukazuje na mene. Meni ne treba kuciste sa antigravitacijskim modom i sto raskosnijim prostorom da na njega stavljam prababine heklane stvari, treba mi obican lim koji ce komponentne drzati na okupu. Vodim se nekom racionalnom logikom da je bitno ono sto ima unutar lima a ne sama sustina lima.

Nabavio sam Blueberry 872BK i prezadovoljan sam. GTX 460 cu da stavim za 5-7 meseci kada ga budu bile pregazile nove serije. Taj obican lim sam platio 2300 din bez napajanja, ergonomican je i funkcionalan, ima odvratan cable managment - a nema instaliran automat za kafu i slicno. Unutra ima back fan 12cm, a stavio sam i frontalni kod hardova isto 12cm, unutra pivo mogu da hladim. A dobra stvar je sto kuciste nije tool free ili kako ga neki pogrdno zovu shrafless, vec ima najnormalnije srafofe + neki srafovi su sa plasticnim nastavkom za vrtenje prstima = prava ergonomija. Nije tool free sa onom plastikom koja crkne ako malo jace navijem i posle sta - da lepim izolirku ako moze koliko-toliko da drzi!?

Jesam li ti bio sada jasan ili trebam jos koji ku*** da ti objasnim?

Svaka cast izuzecima, pre svega mislim na moderatore, ljude koji su deo inventara foruma i ostale starosedeoce od kojih zaista mozes da pokupis pametne stvari, ali ostale napaljene mamine maze koje ne smatraju, npr. za kuciste nesto ako nema neki fancy look ili neki kich detalj koji pleni oci, jednostavno ne mogu da varim. Zato ako nemate nesto pametnije da napisete, bolje cutite i slusajte sta pismeni ljudi kazu i misle.

Da nisam poslusao takve ljude, sada bi me odrali u nekoj radnji sa basnoslovnim i5-750 da onako lagano broje pare dok ja odlazim, smese se kao hijene i kazu: "Sucker!"
Ja prosto ne znam zasto pljujes po ljudima koji imaju funkcionalna i na izgled lepa (pojam je relativan) kucista.Ja na primer imam CM HAF 922 i prezadovoljan sam sa njim. A ti ako vec zelis ''kutiju koja drzi komponente'' mogao si da kupis bilo koje parce lima i da ga zavaris u oblik kucista.Zasto si uopste postavljao temu? Trazis tool free kuciste crne boje sa ventom itd. a kad ti ljudi daju savet nazivas ih "maminim mazama". Takodje skuplja kucista nisu samo skupa zbog nekog "kic" izgleda, vec imaju stvarnu funkcionalnost (tipa protok vazduha itd.) Ja mislim da si ti jedan od onih koji postavljaju temu samo da bi se divili onome sto su napisali.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 22:49   #48
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Ja svoje kuciste pravim od drveta za jedno 2 godine. Bice to extra uradjeno a to je i dobra ideja za korisnike koje traze EXTRA kucista za male pare . Uz malo muke, od drveta mozes da napravis kuciste iz snova.
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FrankRibery na korisnoj poruci:
Black Adder (8.9.2010)
Stara 7.9.2010, 23:01   #49
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Jel si ovaj CM HAF 922 kupio sas napajanjem ili bez?
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 23:51   #50
Luka.
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2009.
Lokacija: City of Compton
Poruke: 1.275
Zahvalnice: 271
Zahvaljeno 275 puta na 235 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

HAF ne ide sa napajanjem,nego bez.
Luka. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 8:42   #51
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
OverCHAOS kaže: Pregled poruke
Ja prosto ne znam zasto pljujes po ljudima koji imaju funkcionalna i na izgled lepa (pojam je relativan) kucista.Ja na primer imam CM HAF 922 i prezadovoljan sam sa njim. A ti ako vec zelis ''kutiju koja drzi komponente'' mogao si da kupis bilo koje parce lima i da ga zavaris u oblik kucista.Zasto si uopste postavljao temu? Trazis tool free kuciste crne boje sa ventom itd. a kad ti ljudi daju savet nazivas ih "maminim mazama". Takodje skuplja kucista nisu samo skupa zbog nekog "kic" izgleda, vec imaju stvarnu funkcionalnost (tipa protok vazduha itd.) Ja mislim da si ti jedan od onih koji postavljaju temu samo da bi se divili onome sto su napisali.
Da, ja sam narcisoidni egoista kome je bitno sta ce ljudi da kazu za njegov pleonazam.

Budi samo realan i nista vise. Mi ne zivimo u zemlji gde je prosecna plata par hiljada eura pa da se pro.eravamo sa nekim dzidza-bidzama.

Kuciste je dobro ako ima zapreminu da stane u njemu ono sto si zamislio a zagrevanje se resi gomilom ventilatora od kojih samo sto ne poleti.

I da znas da bih mogao da ga izvarim, imam coveka, mada mozda je malo vise rada sa skeletom za hardove, diskove i postolje za plocu treba da je u libelu - mnogo posla a sve to imas fabricki stancovano za 20 evra.

Uostalom, necu da se ponavljam milijardu puta. Ja sam postavio temu da vidim sta ljudi nude best of 40evra, razgledao i izabrao Blueberry od 23 evra.
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 8:52   #52
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Neću da se upuštam u to šta si ti jer me to ne zanima...

Al' to što kažeš nije potpuno tačno, ne znači da ako ti nemaš za/nećeš neko kič fensi kućište, da niko nema za/neće kič fensi kućište.

I uopšte nije u redu što si pitao za savet, i kada su se ljudi ukljčili i pokušali da pomognu, ispali su 'mamine maze' (verovatno sam i ja uračunat u to), jer pominju neke stvari koje za tebe, odnosno tvog izbora kućišta nisu bitne. Mogao si odmah reći, hoću kućište u koje je samo potrebno da stanu komponente, uopšte nije važno kakvo je ono u stvari... I rešen problem.

Ne volim kada neko vredja bez razloga, a njega ovde apsolutno nije bilo.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 12:03   #53
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Ja sebe prepoznajem medju te 'mamine maze'. Kuciste od ~100e maksimalno odradjuje posao,a ima nas koji jednostavno ne zalimo da damo i dvostruko vecu sumu za nesto sto je tise,mnogo kvalitetnije,daleko elegantnije i u neku ruku mnogo redje. Ja se zbog te deklaracije neljutim
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Luka. (8.9.2010), OverCHAOS (8.9.2010), Sass Drake (8.9.2010), sportista (8.9.2010)
Stara 8.9.2010, 14:37   #54
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Jel si ovaj CM HAF 922 kupio sas napajanjem ili bez?
Bez, naravno.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 14:52   #55
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
Black Adder kaže: Pregled poruke
Da, ja sam narcisoidni egoista kome je bitno sta ce ljudi da kazu za njegov pleonazam.

Budi samo realan i nista vise. Mi ne zivimo u zemlji gde je prosecna plata par hiljada eura pa da se pro.eravamo sa nekim dzidza-bidzama.

Kuciste je dobro ako ima zapreminu da stane u njemu ono sto si zamislio a zagrevanje se resi gomilom ventilatora od kojih samo sto ne poleti.
Prvo, ti tvrdis da je to sto govoris tako. TVRDIS! Ne iskazujes svoje misljenje, vec tvrdis. To sto si rekao je mozda istina za nekoga ali je isto tako daleko od toga za nekoga drugog.Na ovom forumu bi trebao da naucis da postujes svacije misljenje (cak i ako se ono razlikuje od tvog) a ne da ga izgazis.Toliko od mene.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 15:45   #56
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
OverCHAOS kaže: Pregled poruke
Bez, naravno.
Neznam al meni je to skupo baš.Moje mišljenje je uvek bilo ne kako izgleda
kućište već šta ima unutra.Evo i moj drugar je skupio neku kintu,došo kod mene oće da kupi neki čiftek od 100 e.Kažem mu da uzme neko jeftinije
a da resto para preusmeri ne bolji hardver.Mislim da će više da mu znači nego
fensi izgled kućišta al ajd sad svako ima svoje i o to me je bzv razpravljati.
Ja mislim da sve do 50 k evra je ok i ta kućišta imaju sve kao i ova skuplja.
Uvek može se ubaci neka dvanaestica da tiho vrti i to je to.A gledo sam neka
150 e i više sve je to prodavanje dizajna ništa više.Aj nek bude da to malo lima i plastike košta 50 e ostalo je bacanje para.
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:09   #57
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Neznam al meni je to skupo baš.Moje mišljenje je uvek bilo ne kako izgleda
kućište već šta ima unutra.Evo i moj drugar je skupio neku kintu,došo kod mene oće da kupi neki čiftek od 100 e.Kažem mu da uzme neko jeftinije
a da resto para preusmeri ne bolji hardver.Mislim da će više da mu znači nego
fensi izgled kućišta al ajd sad svako ima svoje i o to me je bzv razpravljati.
Ja mislim da sve do 50 k evra je ok i ta kućišta imaju sve kao i ova skuplja.
Uvek može se ubaci neka dvanaestica da tiho vrti i to je to.A gledo sam neka
150 e i više sve je to prodavanje dizajna ništa više.Aj nek bude da to malo lima i plastike košta 50 e ostalo je bacanje para.
Ako drug vec hoce da da 100e za kuciste a ima top hardver koji ne zeli da menja,slobodno mu preporuci HAF 922, jer je kuciste fenomenalno. Jedino ako mu se ne svidja unutrasnja boja lima (koji nije crn) neka gleda neko drugo resenje.A i ovaj problem se moze resiti sa farbom u spreju.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:20   #58
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Ma nema on komponente tek treba da kupi evo našao sam mu jedno ne mora da ga kupi
al može da gleda evo gledam i ja he he..
http://www.silverstonetek.com/raven/...=RV02&area=usa
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:32   #59
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

^ i ako moze da dodje do tog kucista neka ga zaobidje...
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:33   #60
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Crno kuciste do 40 evra

Citat:
bobiv kaže: Pregled poruke
Ma nema on komponente tek treba da kupi evo našao sam mu jedno ne mora da ga kupi
al može da gleda evo gledam i ja he he..
http://www.silverstonetek.com/raven/...=RV02&area=usa
Da li je ovo kuciste jeftinije od RV01?
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
black, crno, kucista, kuciste

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
cooler do 20 evra redbull82 ŠDK - Osnovne komponente 49 20.9.2010 15:29
konfiguracija za igre do 1100 evra marko-marko ŠDK - Osnovne komponente 16 7.7.2010 13:21
Konfiguracija od 450 do 500 evra Bodibiber Šta da kupim? 58 3.3.2009 2:02
Koje kućište predlažete do 70 evra? zvicko ŠDK - Ostale komponente 1 4.9.2008 14:10
5 komponenti do 330 evra canon Šta da kupim? 7 7.12.2007 2:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com