Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2006, 11:49   #41
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Eddie kaže:
Da li je neko citao "Kamen moci" od Hansa Bemana?Citao sam ih (3 knjige) pre 7-8 godina i ostale su mi u lepom secanju
A probao sam malo i "Hronike Ambera",ali nisam mogao da izdrzim do kraja!
Od silnih preporuka koje sam dobio od drugova samo je jedna ispala po mom ukusu - Mr.J.R.R. Tolkien!Mnogo je sladje kad slucajno sam provalis neku dobru stvar
Čitao sam "Kamen moći" prije jedno 15 godina i sjećam se da mi se svidio. To je bila prva knjiuga koja me je malo podsjetila na mog dragog JRRT.
Što se tiče Hronika Ambera - pogriješio si.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 10:44   #42
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

da li ste se baš toliko udubili u čitanje...

šta najprirodnije od fantastike ide uz hladovinu suncobrana, šuštanje talasa i uz hladan sokić u ove vrele avgustovske dane ili nam je potrebno mračno, sumorno vreme, polutama, pa da se setimo ovog žanra...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 12:40   #43
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Ljudi,nemojte me pogresno shvatiti ali meni je Tolkin osnova od koje ne zelim da se maknem,svasta sam pokusavao da citam ali mi nije uspelo,jednostavno Tolkin je zakon za mene i uvek ce biti!
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 13:11   #44
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
huligan kaže:
Ljudi,nemojte me pogresno shvatiti ali meni je Tolkin osnova od koje ne zelim da se maknem,svasta sam pokusavao da citam ali mi nije uspelo,jednostavno Tolkin je zakon za mene i uvek ce biti!
Tolkin jeste najbolji pisac epske fantastike,ali nije jedini dobar,procitaj jos nesto od tog zanra i uverices se,npr. Pesma Leda i Vatre ili Hronike Ambera.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 15:46   #45
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Mihael Ende-Beskrajna prica-saga kakve nema
Postoji i film ali je shit....
A izdvojio bi i Konana-iako je rec o stripu....
I uopste se ne slazem za Terija Praceta-njegove knjige su sjajne

Poslednja ispravka: Covenant (3.8.2006 u 16:25)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 17:26   #46
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Covenant kaže:
Mihael Ende-Beskrajna prica-saga kakve nema
Postoji i film ali je shit....
Odlicna knjiga,samo sto sam mislio da se ne svrstava bas u epsku fanstastiku jer je vise namjenjena mladjim citaocima.Ende je sjajno prikazao transformaciju glavnog lika(cini mi se da se zove Baltazar ili Baltimor,je li?)iz dobrocudnog djecaka,zaljubljenika u knjige u nadmenog vladara hladnog srca i posle opet u djecaka kakav je nekad bio.Alegorijska bajka,sjajno dijelo.
A knjige Terija Praceta su zaista jedno obicno smece,ali svako ima svoj ukus
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 18:10   #47
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
huligan kaže:
Ljudi,nemojte me pogresno shvatiti ali meni je Tolkin osnova od koje ne zelim da se maknem,svasta sam pokusavao da citam ali mi nije uspelo,jednostavno Tolkin je zakon za mene i uvek ce biti!
Vidis, ja se potpuno slazem.
Jednostavno nisam naisao na knjigu koja moze da primirise Silmarilionu (bilo kojeg zanra), a mislim da sam dosta toga procitao.
Ne shvatite me pogresno, ima gomile i gomile sjajnih dela, bilo iz zanra epske fantastike, bilo iz drugih zanrova, ali Silmarilion je jednostavno najbolji.
Ono sto ja cenim kod svakog pisca, jeste da uspe da na prost, lak i pitak nacin kaze i opise komplikovanu i slozenu stvar. Mislim da je u tome poenta.
Sta meni vredi da mi pisac na pet strana opisuje kako izgleda soba, gde je kredenac, a gde prozor, kada mi na kraju uopste nije jasno kako ta soba izgleda
Ali ovaj je drugaciji. Posle pet strana cete osetiti kao da ste procitali celu knjigu, a posle petnaest, kao da ste procitali pet knjiga.
Stvaranje sveta kroz pesmu Iluvatarevu, pracena horovima Valara, od kojih se jednom prikrade gresna misao da u pesmu uplete "udeo veci nego sto mu pripada" ne moze ni jednog hriscanina ostaviti ravnodusnim.
Svet bez psovki, perverzija, psihodelije i isfoliranosti, a opet svet sa iskonskim dobrom i iskonskim zlom i mrakom, to je svet u kome se zakletva postuje iako je prokleta.
Da imam nekakvu moc, otisao bih tamo da zivim...

Ispricavam se... zaneo sam se
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 18:13   #48
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

@Dimo

Lik se zove Bastian Baltazar Buks,a knjiga nije bas i za decu
A sto se tice Praceta-ne kazem da su mu knjige vrh vrhova,ali su dobre(meni licno sjajne-odlicna mesavina pajtonovskog humora i epske fantstike),daleko od toga da su smece
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 20:46   #49
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Covenant kaže:
@Dimo
Lik se zove Bastian Baltazar Buks,a knjiga nije bas i za decu
Da,ali moras da priznas da u poredjenju sa LOTR-om,Pesmom Leda...,Hronikama Ambera i drugim dijelima istog zanra ipak spada u manje "teske" knjige u smislu da je pitkija i laksa za citanje mladjim citaocima od pomenutih dijela.Mada zaista ima dirljivih scena poput one sa lavom u onoj raznobojnoj pustinji(davno sam to citao tako da se ne sjecam detalja,cini mi se da se on po noci skameni i cuje se nekakva grmljavina),ali svakako sjajno dijelo prijemcivo kako mladjim tako i starijim ljubiteljima zanra.Inace,kad sam dobio knjigu bio sam skeptican vjerovao ili ne,zbog korica knjige.Obicno su korice naslova epske fantastike sjajne i upecatljive,a ovo moje izdanje Beskrajne Price imalo je bordo korice sa nekim zmajem(cini mi se onim Atrejevim u knjizi) i znakom na prednjoj strani,a na zadnjoj kratak opus zivota i dijela Endea koji me je takodje naveo da gledam skepticno knjigu,ali sam se prevario,odlicna je,moram opet da odem do bibilioteke za nju.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 20:51   #50
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Sjajna je-progutao sam tih 500 i kusur strana kao od sale
Takodje sam je citao davno davno,ali mi je sve ostalo u secanju
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 21:58   #51
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Definitivno "Pesma Leda I Vatre". Ja, koji retko citam, sada sam kupio drugi deo i provodim 8 (osam!) sati dnevno citajuci. Prosto covek ne moze da se odvoji od knjige koliko je dobra
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 23:03   #52
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
pyost kaže:
Definitivno "Pesma Leda I Vatre". Ja, koji retko citam, sada sam kupio drugi deo i provodim 8 (osam!) sati dnevno citajuci. Prosto covek ne moze da se odvoji od knjige koliko je dobra
Kad sam u prvom dijelu Gozbe za vrane procitao da je Juron postao kralj Ostrva doslo mi je da se ubijem,navijao sam za Viktariona Ono sto mi je bilo najcudnije u prvom dijelu Gozbe je sto nema pomena o Brzorjecju,Tirionu i Brenu(mislim,pominju se,ali radnja ne prati njihove dogadjaje),valjda bi covjek posle toliko napisanih djelova poceo da razrijesava radnju i privodi je kraju,a on je samo komplikuje Sad citam drugi dio Gozbe,procitao sam oko 120 strana.Znas li kad stizu naredni djelovi(odnosno kad ce biti prevedeni na nas jezik)i kako se zovu?

PS:Ne pominje se ni Deneris Targarjen,sad se sjetih,nevjerovatno.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 23:21   #53
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Neverovatno, ali svi se slazemo u tome da je Martin fantastican pisac! Poceo sam da citam prvi deo "Oluje maceva" i mogu reci da je serijal fenomenal. Covek jednostavno ima svoj stil, totalno drugaciji od drugih. Kad sam prvi put poceo da citam, malo sam se zbunio zbog psovki i scena eksplicitnog sexa, ali sad sam se navikao na to, i prosto je neverovatno kako delo realno izgleda. Ono sto mi se takodje dopalo i sto doprinosi realnosti je to sto likovi nisu "besmrtni", cak dosta glavnih likova umire po celom serijalu. Favoriti - Dzon Snezni i Tirion Lanister, oni koji su citali znaju zasto. Takodje moram pomenuti Praceta i odlican Disksvet serijal. Dzordana sam poceo da citam, ali covek prilicno smara. Radnju toliko razvlaci i usporava da nije ni cudo sto je dosad napisao 10 knjiga, a cini mi se da ima jos dosta u planu. Mislim da je jednom rekao da planira da mu treba oko 30(!) godina da napisao sve sto je imao u planu (samo za ovaj serijal). Filip Pulman mi se takodje dopao, "Negova mracna tkanja" imaju lep prelaz izmedju nevinog, cednog dela na pocetku prve knjige, sa odlicnim zaokretom ka ozbiljnom delu u drugoj i trecoj i prilicno smuljanim zavrsetkom (e al su ga objasnili, mora da zatvori sve prelaze, i nikad vise ne sme da otvori nijedan, a ako neko previse ostane u stranoj dimenziji, umrece. Je*aga! ).
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 3:41   #54
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

He..nisam znao da je izasao i drugi deo "Gozbe za vrane".Moram da ga potrazim ovih dana.Mada ni ovaj prvi jos nisam procitao,nesto ga je utupio moram da priznam.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 23:04   #55
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Eddie kaže:
He..nisam znao da je izasao i drugi deo "Gozbe za vrane".Moram da ga potrazim ovih dana.Mada ni ovaj prvi jos nisam procitao,nesto ga je utupio moram da priznam.
Razvuk'o je radnju zesce,taman kad pomislis da ce od narednog dijela da pocne da resava radnju,on je jos vise zacivija Samo mi nije jasno koliko ce mu knjiga trebati da zavrsi,valjda su u planu jos 3(The Dance Of Dragons,The Winds Of Winter i The Dreams Of Spring),cini mi se.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 13:18   #56
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Ponestace mu glavnih likova
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 13:21   #57
N!KSY
Član
 
Član od: 20.6.2006.
Lokacija: motosrb.com
Poruke: 352
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku N!KSY Slanje poruke preko MSN-a korisniku N!KSY Slanje poruke preko Yahooa korisniku N!KSY
Exclamation Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Simke kaže:
Razmišljanje:

imam neki utisak da se sve manje čita,
nekako ljudi nemaju vremena... ili šta već...
sve češće čujem komentar kako je neko nešto pročitao na nekoj internet adresi, češće nego u nekoj knjizi...
pretpostavljam da se sve većim brojem računara po kućama povećava nivo dostupne instant zabave pa se nešto teže okrećemo ka tradicionalnijem načinu ubijanja vremena uz neku dobru i lepu knjigu... ako nije to onda nemam pojma...
100% si upravu! Juče sam gledao EQUILIBRIUM i natera te na razmišljanje!
Ovaj svet bre stvarno ide u tom smeru(onom pred kraj), bar većinom...
Šta da ti kažem...Sem čitajte ljudi! Ja obožavam čitati knjige, pogotovo SF!
N!KSY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 15:10   #58
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Eddie kaže:
Ponestace mu glavnih likova
Ne vjerujem,naci ce novog glavnog lika nakon sto ubije postojeceg Do sad smo imali masu glavnih likova,inace majstorski prebacuje teziste radnje sa lika na lika: prvo je bio Ned Stark(dok ga nisu skratili...),pa Dzon Snezni,zatim Kejtlin Stark(Oluja maceva),a u Gozbi je glavno teziste na Sersei i Dzejmiju.Pretpostavljam da se kasnije prebaca na Tiriona ili Deneris.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 20:18   #59
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Samo se nadam da nece snimati filmove po ovim knjigama.Jos jedan reziser tipa Piter Dzekson bi mi tesko pao na zeludac!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2006, 23:03   #60
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Citat:
Gorans kaže:
Na pocetku svoje karijere Erik van Lustbader(ovo definitivno nisam tacno napisao) pisac Nindze, Miko itd... imao je par zanimljivih romana epske (koja se pak, desava u buducnosti )fantastike. delo je pocetnicko ali detalji su sasvim dobri, a knjiga zabavna...
Mislio si na tetralogiju o Ratniku zalaska Sunca. To su prvi Lustbaderovi romani, osim što se "Ninđa" "ubacio" između 3, i 4. knjige, bar po vremenu objavljivanja. Knjige (mislim da idu) ovim redom:

1. Ratnik zalaska Sunca (The Sunset Warrior) (1977)
2. Dai San (1978)
3. Pod bledim Mesecom (Beneath an Opal Moon) (1980)
4. Plićaci noći (Shallows of Night) (1980)

I roman "Ninđa" je objavljen 1980.

Tačno si napisao ime pisca (Eric Van Lustbader).
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com