Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: idem redovno u bioskop
da 25 18,80%
ne 108 81,20%
Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2007, 2:28   #41
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ne znam, meni negde os '03e nije odlazak u bioskop cesta pojava. Kada odem odem uglavnom s nekom devojkom, a ne iz potrebe. Slozio bih se da je zvuk kvalitetan ali slika, pa ne znam bas, pogotovo sto se uvek nadje neko u nekom trenutku ko ce uspeti da omete ugodjaj, mislim na uglednije bioskope, t**kdrvo i onaj "pticiji" na brdu. Meni vise znaci zameni izlazak na pice, to su oni trenuci kada nemate o cemu vise da razgabate pa odete na filmcic. Tako gledano mislim da nikako nece izumreti, bar ne skorije, dok se u nekoj ne tako skoroj buducnosti mogu ocekivati neke promene na tom polju.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 9:12   #42
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Kao što se može videti iz linka koji sledi, postoji par knjiga o Bioskopima i dešavanjima u toj sferi ...

http://www.vrbas.net/interview/2006-09-elezovic.html

Ako nekoga zainteresuje ovo što je pisac rekao i poželi da dodje do knjige mogu se raspitati kod Sloba Elezovića, pisca da nije neki primerak preostao i kako se može doći do njega ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 13:33   #43
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

U Cacku su postojala 2.
Bioskop Prag i Bioskop Sutjeska. Sada samo postoji Sutjeska, ali ni on nece dugo.

Stolice su jos iz 45te, Ozvucenje iz "Martonci trce pocasni kurg" ( znaci klavir ), a ne dao Bog da disete na nos odmah pocinje kijanje, a sve mi se cini kao da gaje gljive tamo.
A najace je kada se menjaju rolne filma i covek secne jedno 2~3 minuta, cisto reda radi.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2007, 21:08   #44
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ja bas dugo nisam bio u bioskopu, sta mogu kada pirati uvek pre nabave film koji me veoma zanima nego bioskopi. Evo bas sam planirao da odem sledeceg vikenda da odgledam Poslednji Kralj Skotske i juce mi donese keva bas taj film. Da je bar bio los snimak pa da ga ne odgledam nego je kristalno jasna slika. Mada hitove kao sto su LOTR sam gledao u bioskopu i odgledao bi ih u bioskopu i da sam nabavio snimak mesec dana pre premijere. Greh je neke filmove ne odgledati u bioskopu, jednostavno je mnogo bolji dozivljaj na velikom platnu.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 1:13   #45
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Bioskop je moćna stvar, al od dva u PV sad nema ni jedan, iako su ga imala još u kraljevini Jugi, i to po postanku...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 22:39   #46
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Opsta kulturna nesvijest i modernizacija dovela je do pojave da se gube sve ranije drustvene norme,jer slabije se muvaju momci i djevojke po bioskopskim salama,a slabije se i gledaju filmovi po bioskopima...Lakse i isplativije je kupiti DVD i gledati film u kucnoj atmosferi,nego odlaziti u bioskope,mada za mene bioskop ima svoj "schmek" i volim bioskop ali jednostavno nemam vremena i lakse mi je da se zakujem za stolicu kod kuce na sat ili dva,pogledam neki DVD "na preskok" i tako vidim o cemu se radi... ala sam ovo dobro srocio,zaposlice me u SK
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2007, 23:25   #47
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
LOneWolf kaže:
Opsta kulturna nesvijest i modernizacija dovela je do pojave da se gube sve ranije drustvene norme
Pa naravno da se gube, kontinuitet evoluiranja društvenog ponašanja/delovanja i onoga što je u istom društvu prihvatljivo stalno je na snazi, "To nešto" konstantno (i treba da) menja svoj oblik. I to je tako. Isto kao što se danas ugovoren brak koji su "sredili" roditelji porodica dvaju mladih ljudi, koji se možda nisu nikad ni videli, ne može smatrati kao normalna stvar, što je zapravo bila kulturna (ne)sv(ij)est doba od pre vek i kusur. Nekad je jedina odlična prilika za socijalizovanje bila odlazak na balove, ili međ' seljaštvom na dosta neozbiljnije "igranke", što danas apsolutno nije slučaj. I tako dalje i tako bliže...
Citat:
Lone Wolf kaže:
ala sam ovo dobro srocio,zaposlice me u SK
Ma iz ovih stopa da si došao na potpisivanje ugovora o zaposlenju.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 16:40   #48
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Idem 28. na premijeru "300". Back to bioskop nakon 6 meseci...
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 17:18   #49
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Интересантна тема. С обзиром на то да је у мом граду један једини биоскоп у очајном стању (некад их беше три), престао сам одавно да га посећујем, а и нема више толико добрих филмова ко некад. Ипак, кад сам студирао у Београду, одлазио сам редовно и то је готово увек била уживанција. Већи простор, боље озвучење, маса људи - што је нарочито интересантно кад су на репертоару комедије , све у свему неупоредиво бољи осећај него кад гледаш нешто на ТВ-у или компу.
Да резимирам, јесам за то да биоскопи опстану, али би штошта по том питању требало побољшати.

Poslednja ispravka: Jim Bravura (21.4.2007 u 13:35) Razlog: изостављена реч
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 11:41   #50
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

ovako, da rezimiram, vecina ljudi ne voli da ide bioskope, bar oni koji su glasali i odgovorili na temu, najveci razlog losi bioskopi!!!
Iznenadjenje: culi ste da delta gradi ogroman trzni centar, pod futuristickim nazivom "delta city"! Sta tu ima dobro? Pa, multiplex, tj par bisokopsih sala po najnovijim standardima (kazu ljudi i za najprohtevnije) svaka sa po jedno 300-500 mesta! Pa sta sad kazete?
PS. problem je sto ce uzivati samo ljudi iz BG!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 14:45   #51
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

@Belfegor

Za to nisam znao a sada imam jos jedan razlog da leto provedem u Beogradu!
Valjda ce se otvoriti to do tada?
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 21:18   #52
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Dozivljaj gledanja filma u bioskopu ne moze da se poredi ni sa kucnim bioskopom a o televiziji i da ne govorim. Inace karte nisu tako skupe.
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 22:11   #53
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ali je zato ugođaj Bože sačuvaj standarda
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 23:12   #54
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

video sam slike novog "vilinog grada', koji je do pola zavrsen pa su ostali bez kinte, takodje video sam i kako bi trebao da izgleda, ako ga zavrse imace nis cime da se ponosi!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2007, 23:22   #55
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
Ma iz ovih stopa da si došao na potpisivanje ugovora o zaposlenju.
Al' imam ja svoje uslove
'Ocu pomocnicu sa velikim sis...temskim hard diskom

Malo sam (odavno) zapostavio ovu temu.
Iako sam poceo da malo redovnije odlazim u bioskope,drago mi je da vidim i mladju populaciju sa roditeljima kako odlaze i gledaju animirane filmove za djecu, ili Hari Potera (ne bi da diskutujem o kvalitetu filmova,ali bitno je da se duh bioskopa nije izgubio)

Treba svi da se potrudimo,i da bez naknade uzmemo letke u ruke i trceci gradom uzvikujemo,kao u "Maratoncima",PONOVO RADI BIOSKOP,ponovo radi bioskop !
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 13:56   #56
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ja sam pre isao u bioskop jednom u dve nedelje. Sada redje, u poslednja cetiri meseca sam bio mozda jedanput, dvaput.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2007, 15:31   #57
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Ne znam, shto ljudi koji se bave kinematografijom kukaju, shto publika ne dolazi u Biskope?

Kao prvo morash otici do bioskopa koji je cca 3 km od stana/kuce, onda morash da tempirash vreme prema vremenu prikazivanja, pa kad dodjesh morash da chekash u redu za kartu, i na kraju morash da dash barem 200 dinara za ulaznicu + ako je tu devojka onda 400 ( radije cu pozvati devojku da dodje kuci kod mene, ja se neci cimati posle radnog dana da idem u biskop, gledacemo film koji sam nabavio od komshije ili ga uzeo na pijaci za 100 dinara, i moze da se malo ...hmhmhm ...... ako razumete ) onda na red ide neodrzavan biskop, prashina, budj itd....

Jednostavno nek samnje na 100 dinara projekcije, pa onda nek pochnu sa reklamnom kampanjom i vracnjem kulure odlaska u bioskop ..... a ne, oni sve chekaju na gotovo! Toga vishe nema, to neki ljud ne mogu da shvate!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 22:57   #58
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

pa sinko to se zove kultura, takodje prijatnije je izaci iz kuce i malo prosetati,(pa i muziku slusas na kompu, karta za koncer je skuplja do 10 puta, pa ides) a ne po ceo dan lencariti i strvinariti ispred kompa. a i ta devojka ce se lepse osecati kada malo prodje kroz grad, jer zar nije malo sumnjivo: e ajmo u sobu da gledamo film, ugasi svetlo da bi biolje videli... + oslobodis se matoraca!!!
drugo ovo je srbija, i svi imaju taj stav (tipicno srpski), pa potrudite se malo, moraju ljudi da vide da se isplati ulagati u bioskope, pa evo malo pa neki bioskop prodat od njega napravljena kafanica...
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 23:39   #59
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Kao prvo morash otici do bioskopa koji je cca 3 km od stana/kuce, onda morash da tempirash vreme prema vremenu prikazivanja, pa kad dodjesh morash da chekash u redu za kartu, i na kraju morash da dash barem 200 dinara za ulaznicu + ako je tu devojka onda 400 ( radije cu pozvati devojku da dodje kuci kod mene, ja se neci cimati posle radnog dana da idem u biskop, gledacemo film koji sam nabavio od komshije ili ga uzeo na pijaci za 100 dinara, i moze da se malo ...hmhmhm ...... ako razumete ) onda na red ide neodrzavan biskop, prashina, budj itd....
Situacija u Zajecaru:
-bioskop je na ~100m od moje zgrade.
-red za kartu ne postoji, jer samo ti, jedan zaljubljeni par i jos jedna baba koja je verovatno zalutala gledate film.
-ulaznica je za popularne filmove 100din., znaci uglavnom je 50.

To sve nije problem, problem je sto ljudi ne idu u bioskop, a svi znamo da nije isti dozivljaj kao kad najbolji (najvisi) kosarkas lokalnog tima sedi ispred tebe, u punoj sali.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 0:02   #60
nickey
Član
 
Član od: 20.4.2007.
Lokacija: Serbian Dream
Poruke: 90
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Bioskopi - proslost ili buducnost!?

Gledao sam sva tri dela LoTR-a u bioskopu, i posle kod kuce, i nemerljivo je bolje u bioskopu (imam dobre zvucnike, monitor, sve to), nije isti osecaj.

PS: U Temerinu se otvara novi bioskop, i kaze se da ce biti jedan od najboljih u Srbiji<ne verujem, al' voleo bih >, sve su mu zamenili i krece sa radom za 3 nedelje, kad krene provericu ga.
nickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
VR kacige i 3D naočare - prošlost ili budućnost?! Rocker Grafika 7 4.2.2006 18:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com