Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2006, 15:03   #1
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke

Maloprije sam postovao u Tolkien World, pa mi ovo pade na pamet (iako je najbolji, nije sam). Dakle postujte jos pisaca, jos knjiga, predlazite, preporucujte...

Evo od mene, bas citam Pecina crnog leda, od Dz. V. Dzouns i misli da zaista zasluzuje paznju, jer ne vjerujem da ce ikog ostaviti ravnodusnim. Mocno. Postoje tri dijela, s tim da su prvi i drugi prevedeni, a treci se jos radi. Druga dio trilogije se sastoji iz dva dijela. Knjige izdaje alnari. Jedino tome imam da zanovijetam, jer izdanje je blago receno, jadno! Ali stvarno jadno. Na jednoj stranici imate po cetiri-pet varijacija istog imena, tako da niste sigurni kako se covjek zove. Recenice nerijetko nemaju smisla, pa moram da prepravljam zareze, tacke, upitnike... Zaista gomila propusta izdavaca i Alnari bi trebao da razmisli o promjeni lektora, urednika ili koga vec.

Naravno, ko god nije procitao Mac od Sanare, obavezno i pod hitno neka cita! Pisac je Teri Bruks, a nastavci Vilenjacko kamenje Sanare i Carobna pesma Sanare. Izdavac je opet Alnari, i izdanje je nazalost opet jadno. Tip je napisao jos dosta knjiga koje nisu prevedene, pa ko ima priliku da procita, neka postuje da slinimo mi koji nemamo.

Jos bih preporucio deku po imenu Denis Mekirnan i njegove knjige: Dragondoom i Silver Wolf, Black Falcon. On ima sve ukupno osam knjiga, od kojih nije prevedena, nazalost, ni jedna kod nas. Vjerujem da su sve dobre, ali sam samo ove dvije procitao, pa imam pravo samo njih da preporucim. Svih osam je povezano u jednu cjelinu i naravno hronoloski su smjestene od pocetka svijeta, koji se ovdje zove Mithgar, kojeg je stvorio Adon, do konacnog dijeljenja i razdvajanja svijetova.

Ovo je samo kratko, ako nekog zanima jos, pitajte pa cemo vidjeti sta cemo.
Toliko od mene, da cujem vas.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com