Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2019, 16:01   #3441
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Uklopili su sve to u poslednjih 8 sezona sta ce im jos jedna sezona?

Pa nisu bas uklopili sve kako treba...Ideja je tu, ali je zbrzana...To je moja poenta....Lik koji se citavih 7 sezona
Spoiler za spojler:
brine o civilima, neduznima, oslobadja robove, zatvara zmajeve koji su pojeli JEDNO neduzno dete, prasta i dogovara se razumno sa najvecim neprijateljima i posle tolike price da zeli da zadobije srca ljudi


Odjednom

Spoiler za Spojler:
puca i pali citav grad prepun neduznih civila i to nakon sto su se potpuno predali...


Znakovi jesu bili tu, postojalo je naznaka za njene postupke, ali ne za ovakav masakr i ovako iznenada...jednostavno nema logike za tako nesto na taj nacin, ako se uzme citav scenario tik pre toga.

Pogledajte idealan primer jednog razradjenog lika: Dzejmi Lanister...Od jednog ljigavca koji baca decu sa kula, spava sa sestrom i ubija svog kralja do jednog od najkomplikovanijih likova u seriji.....Da li je neko "cmizdreo" zbog toga? Naravno da nije, zato sto je njegova evolucija imala svoj tok, njegovi motivi su objasnjeni, njegov put je postepeno poplocan.....i nije neko okinuo prekidac u 2 epizode pa odlucio da se potpuno promeni, mirise cvece i ostalo.

Pogledajte Roba i njegovu ofanzivu....Da li je ona pocela i zavrsila se u par epizoda? Naravno da nije, imala je svoj pocetak, razradu i zakljucak...

Ovde skoro sve izgleda kao da ima pocetak i zakljucak, nikakve razrade osim pisaca kojima treba video da "objasne" sta se dogodilo i zasto se dogodilo, aludirajuci na 1-2 scene koje navodno dokazuju neke kolosalne odluke.

E zato mislim da je trebala jos jedna sezona ili da se makar prethodna blize nadovezala na ovo....

Prica je tu, ali je daleko od uklopljene.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
malo blesav (15.5.2019)
Stara 15.5.2019, 16:01   #3442
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@Mare

Tacno. Samo ne vidim razlog zasto se spominje to sad.
Ta prica je jos bila odavno, kad su spojili dve knjige u jedno sezonu ( 4 ili 5 sezona nisam siguran).

Poslednja ispravka: Kidja (15.5.2019 u 16:09)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2019, 16:11   #3443
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Normalno da se spominje sada kada se vidi rezultat svega toga. Da je spominjano u toku serije (kao što jesu oni koji su imali dodira sa knjigom), pričalo se zašto se to pominje sada kada serija nije završena. Eto tako dođosmo do ovoga.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2019, 16:20   #3444
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sve je to pesma vatre i leda.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku yhaker na korisnoj poruci:
Kidja (15.5.2019)
Stara 15.5.2019, 19:32   #3445
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Ono kada 8 godina najavljujes Dugu noc a ona se zavrsi za 70 minuta. Tu je vec bilo jasno da je serija otisla u k. Ovo sa Deneris, Dzejmijem i ostalima je samo sutiranje mrtvog konja.


Cersei posalje assasina na tebe, u sledecoj epizodi se to zaboravi, because magic. Razumeo bih da im je nestalo para, ali ovako upropastiti najpopularniju seriju svih vremena... za to treba imati poseban talenat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
malo blesav (15.5.2019), Mocko (16.5.2019)
Stara 15.5.2019, 22:47   #3446
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Koga briga ljudi, who cares?Nije ovo Game of Real live ili jos gore Game of Realisam... Dozivaljavate ovu seriju previse ozbiljno.
Jedva cekam da se ovo zavrsi i da pogledam Watchmane deluje kao serija koja obecava.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2019, 11:22   #3447
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Као што Екиман рече, то је само серија...са лошим крајем. Остаје да се сачекају остале епске фантазије које долазе, а међу њима је и Дуга ноћ (немојте отварати тему за то, јер је та серија у оквиру Песме ватре и леда). Оно што може да забрине је што сценаристи Дуге ноћи неће имати књиге из којих ће лако црпити потребан материјал, па ће се морати ослањати на сопствену креативност. Неки на нету су навели да ће бити гори од сценариста Игре престола...видећемо.

А иначе, Игра престола није постала популарна због врхунске глуме нити због приче (оба елемента су присутна у великом броју познатих серија), већ због поставке - средњовековна фантазија (сместите све те глумце у поставку Њујорка у 21. век и добићете - добру серију, стандардно популарну). Све до Игре престола нико није имао cojones да озбиљно уложи енергију у било коју фантазију тј; није било трунке конкуренције у свету епске фантазије на телевизији (нискобуџетне покушаје не рачунам).
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2019, 11:28   #3448
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa nisu bas uklopili sve kako treba...Ideja je tu, ali je zbrzana...To je moja poenta....Lik koji se citavih 7 sezona
Spoiler za spojler:
brine o civilima, neduznima, oslobadja robove, zatvara zmajeve koji su pojeli JEDNO neduzno dete, prasta i dogovara se razumno sa najvecim neprijateljima i posle tolike price da zeli da zadobije srca ljudi


Odjednom

Spoiler za Spojler:
puca i pali citav grad prepun neduznih civila i to nakon sto su se potpuno predali...


Znakovi jesu bili tu, postojalo je naznaka za njene postupke, ali ne za ovakav masakr i ovako iznenada...jednostavno nema logike za tako nesto na taj nacin, ako se uzme citav scenario tik pre toga.

Pogledajte idealan primer jednog razradjenog lika: Dzejmi Lanister...Od jednog ljigavca koji baca decu sa kula, spava sa sestrom i ubija svog kralja do jednog od najkomplikovanijih likova u seriji.....Da li je neko "cmizdreo" zbog toga? Naravno da nije, zato sto je njegova evolucija imala svoj tok, njegovi motivi su objasnjeni, njegov put je postepeno poplocan.....i nije neko okinuo prekidac u 2 epizode pa odlucio da se potpuno promeni, mirise cvece i ostalo.

Pogledajte Roba i njegovu ofanzivu....Da li je ona pocela i zavrsila se u par epizoda? Naravno da nije, imala je svoj pocetak, razradu i zakljucak...

Ovde skoro sve izgleda kao da ima pocetak i zakljucak, nikakve razrade osim pisaca kojima treba video da "objasne" sta se dogodilo i zasto se dogodilo, aludirajuci na 1-2 scene koje navodno dokazuju neke kolosalne odluke.

E zato mislim da je trebala jos jedna sezona ili da se makar prethodna blize nadovezala na ovo....

Prica je tu, ali je daleko od uklopljene.
Najlošija epizoda po meni do sada, ali ne zbog Deneris. To je sasvim logično, očekivano ponašanje - u duhu lika kako je izgrađen do sada. Moje rezonovanje (redom, od "najtežih" argumenata, ka ostalim):

1) Posmrtna želja Misande, pre nego su joj odsekli glavu (tj. poslednje reči): "Dracarys!".
Pre toga je bilo dvoumljenja kako da postupe, ali posle propalih pregovora i odluke da poseku Misande, ona je svoje mišljenje&želju nedvosmisleno izrazila. I to je samo po sebi, bez svih ostalih faktora, bilo više nego dovoljno da Deneris dobro razmisli da li da spali, ili da poštedi grad.
Ima i drugih faktora:

2) Praktično izdaja i kovanje zavere od strane najbližih saradnika - da ipak Đorđe bude prešjednik. Uz činjenicu da će se brzo pročuti (ako već nije) da je on "pravi kralj". I tako je ne vole, ostaje jedino da strahom održi vlast.

3) Pokazala je više puta u seriji da zna biti surova prema onima koji joj se suprotstave, a da ceo Kings Landing doživljava kao grad koji je protiv onoga za šta se ona zalaže. Oslobađanje robova joj se jednom za malo obilo o glavu, kada su mutni likovi u oslobođenom gradu ipak uspeli skovati zaveru i povratiti moć i uticaj. U Kings Landingu nema pojma ko je ko i kakve sve struje postoje.

4) Pred njom su odrubili glavu bliskoj prijateljici, samo jer im se može, ubili su joj i drugog zmaja (tako da je ostao samo jedan).
Prvog je izgubila u borbi s undeadovima, pokušavajući da spasi ljude i pokaže u kakvoj su opasnosti i u Kings Landingu.
Ovi su na to iskulirali i rešili da je napadnu s leđa, ako preživi andedove.

5) Uz velik rizik po sebe i poslednjeg zmaja je uspela spaliti sve one katapulte sa super-strelama.

6) Ponudila je ljudima da napuste grad bez brige po sopstveni život.

To su sve stvari kojih je morala biti svesna u žaru borbe, pod adrenalinom, dok ima mogućnost da im se naljubi mile majke. Ona prva stavka je za njen lik, kako je do sada izgrađen, bila sasvim dovoljna i u duhu karaktera/priče.

Tako da mi je taj momenat najmanje zasmetao u celoj epizodi. Druge stvari su mi bile u suprotnosti sa do tada prikazanom psihologijom likova. Ali ne Deneris.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
ezenkiel (22.5.2019), Kidja (16.5.2019), player1 (16.5.2019)
Stara 16.5.2019, 18:37   #3449
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Mocko (16.5.2019), voodoo_ (16.5.2019)
Stara 17.5.2019, 0:48   #3450
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Najlošija epizoda po meni do sada, ali ne zbog Deneris. To je sasvim logično, očekivano ponašanje - u duhu lika kako je izgrađen do sada. Moje rezonovanje (redom, od "najtežih" argumenata, ka ostalim):
Ne znam, meni je tu veliki jaz izmedju izdaje, razocarenja, mnogih gubitaka koje si pomenuo i odluke da se spali bukvalno citav grad nevinih civila, ma koliko je oni ne voleli i bili joj neverni/problematicni i ostalo. Svet to stoji sto si napisao, ali opet mi nekako deluje sve zbrzano (po sto puta sam pomenuo zbrzano ) Mozda je to moglo malo drugacije, tipa da se spali deo oko njene kule, neko postepeni uvod u tu njenu odluku itd....Ali ovo paljenje od sat vremena svega i svacega (pa cak i rizikujuci svoje ljude) nakon potpune predaje i bukvalno uspele bitke uz minimalne gubitke......meni je malo previse za potpuno opravdanje te odluke. Cak ni Ludi Kralj nije toliko brzo pukao, vec je postepeno postao tiranin pre nego sto se odlucio na paljenje grada. I to paljenje grada je odluceno kada je bitka bila potpuno izgubljena. Mozda ona nije zelela isti takav scenario, ali je sama pomenula vise puta kako ona to ne bi nikada, nije ludi kralj itd...i to ne bas tako davno. Meni je licno falilo nekog lufta izmedju svega toga, bas mi je delovala ishitreno i zbrzano (). Mozda je mogla neka dodatna epizoda gde ona polako shvata da je ljudi stvarno ne zele, mozda pocinje neki organizovan puc ili slicno (kao sa recimo Sons of the Harpy) pa onda takva odluka. Ali naravno, to je moje misljenje. I naravno, nije to jedini problem koji imam u ovoj sezoni, generalna brzina svih raspleta mi bas bode oci, pa mi ujedno i to zasmetalo. Pogotovu mi smetaju neke odluke odredjenih likova, mimo Deneris....Njena ishitrena odluka je mozda i najmanji problem, ja sam je cisto pomenuo posto se ceo internet uglavnom hvata za to
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2019, 1:40   #3451
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Da je neki zalutali peasant/vojnik ubio Rhegala sa nekim preostalim scorpionom nakon predaje, njena reakcija bi imala vise smisla. Ali kako bi onda patchovali Eurona i Drogona u 5. u odnosu na 4. epizodu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2019, 11:46   #3452
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ok ko je od vas pokrenuo ovu peticiju?

https://www.change.org/p/hbo-remake-...petent-writers
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2019, 14:46   #3453
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

https://youtu.be/CpTZ-tC81yA
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svarogog na korisnoj poruci:
Psycho13 (17.5.2019)
Stara 17.5.2019, 17:34   #3454
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Game of Thrones

3ca epizoda=freak show

Sad donekle i razumijem "vas rant"...srecom po vas pa ovo nije nesto sto bi se prikazivalo u kinima(mogucnost samo veca da se ponasate suicidno poput lemingsa pa da skacete sa balkona).

Ladno negdje na polovini pauzirao i izasao vani da popusim cigaru.
Sto je puno puno je. Opet, interesantno je gledati onu dvojcu po zavrsetku epizode u kome objasnjavaju dogadjaje i najavljuju neke stvari bez spojlovanja.

.......
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2019, 17:00   #3455
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Game of Thrones

Moje predvidjanje za kraj serije je da ce Deneris javno da sudi Dzonu, i da ce pokusati da ga spali, ali ce on ustati iz vatre nepovrijedjen i da ce tu narod da kaze, dajte Egona na presto.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2019, 18:32   #3456
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ili ih zmaj sve spali i on sedne na presto?

Kako publika očekuje da to bude Džon, sudeći po dosadašnjoj praksi, to sigurno neće biti Džon.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2019, 18:35   #3457
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Game of Thrones

Svi ginu u nuklearnoj eksploziji. Westeros postaje nuklearna pustinja.

Poslednja ispravka: mvasic (19.5.2019 u 10:22)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 2:51   #3458
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Svi ginu u nuklearnoj eksoloziji. Westeros postaje nuklearna pustinja.
War....war never changes....

T DDDDDD T DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
mvasic (19.5.2019), Relja (19.5.2019)
Stara 19.5.2019, 9:55   #3459
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Zavrsice se kako i treba. Jedva cekam da vidim kuknjavu i ocenu 1 na imdb ( jer znam kako ce da se zavrsi).
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 13:29   #3460
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Predskazanje Simpsonovih iz 2017-e za osmu sezonu GoT-a : https://youtu.be/ZxrugucURAQ
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Rilex (20.5.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com