Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2008, 0:07   #1
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Neprijatan zvuk iz kućišta?

Ne znam da li je pitanje softwera ili hardwera ali vec izvesno vreme cuje se odredjen neprijatan zvuk iz kucista, kao "klock" onda sistem uspori, a zatim kao da ceslja nesto po hardu, bolje reci kopa i onda nastavi normalan rad. Desava se da se isti zvuk ponovi nakoliko puta zaredom a onda opet nestane. Zna li neko u cemu moze biti problem.

P.S.

Definitivno bih morao odneti komp na pregled kod nekog strucnjaka, ali u mom mestu ih nema to definitivno, a i ne bacaju mi se pare na dizanje sistema sto bi mi neko od njih sigurno uradio.
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 1:33   #2
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Који HD имаш? Ја имам MAXTOR 80 GB и дешавало ми се исто то све док једног дана није хтео да се подигне систем или се подигне и ресетује се. Скенирао сам га и нашао неке лоше секторе. Након тога сам инсталирао Fedoru и од тада све ради лепо. HD више не "шкљоца". А то је све било пре годину дана.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 2:16   #3
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Verovatno ti crkava polako elektronika na HDD -u, bolje da se obratis servirsu, ili pozajmi hard od nekog pa probaj, sto bas nije preporucljivo zbog sistema koji je vec instaliran na tom hddu, ali ako mozes da uzmes od nekog prazan hdd bilo bi dobro.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 7:25   #4
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Da i ja imam Maxtor 120GB. Sta je Fedora? Za sta sluzi? Moze li se nekako resiti bez zamene HDD?
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 11:04   #5
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Zvuk?!

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
Da i ja imam Maxtor 120GB. Sta je Fedora? Za sta sluzi? Moze li se nekako resiti bez zamene HDD?
Fedora je jedna od distribucia linuxa
Ako je nesto hardverski nema tu puno pomoci
osim zamene HDD-a
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 15:02   #6
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Proveri hard disk ovim besplatnim programom ako koristis Windows XP : http://www.sk.co.yu/2007/07/skpd03.html.
Ako ti posle Error scan-a program pokaze da imas ostecene sektore, onda sa hard diskom nesto nije u redu.
Ako ti pokaze da je Health hard diska OK, onda reinstaliraj Windows.
I meni je tako "skljocao" MAXTOR 80 GB ATA 133 kao kad palis i gasis hemijsku olovku, pa sam upravo reinstalacijom resio problem.
Hard disk je "skljocao" zato sto sam na njemu imao sve i svasta a Windows dugo vremena (vise od dve godine) nisam bio reinstalirao.
Bio sam ubedjen da mi je hard pred rikavanjem, a onda sam kupio novi broj SK-a.
Ako je i kod tebe trenutno takav slucaj, onda verovatno zvuk iz kucista cujes zbog mnogobrojnih igara i programa koje si instalirao i brisao na hard disku.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku macan32 na korisnoj poruci:
vuka13mv (9.10.2008)
Stara 3.10.2008, 18:27   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je pitanje softwera ili hardwera ali vec izvesno vreme cuje se odredjen neprijatan zvuk iz kucista, kao "klock" onda sistem uspori, a zatim kao da ceslja nesto po hardu, bolje reci kopa i onda nastavi normalan rad. Desava se da se isti zvuk ponovi nakoliko puta zaredom a onda opet nestane. Zna li neko u cemu moze biti problem?
Zanimljivo, ti si već treći koji pita za istu stvar danas.

Dakle, objašnjenje je sledeće. Ili hard samo gubi napajanje jer nije dobro utaknut kabl (onaj sa raznobojnim žicama). Probaj da ga bolje utakneš, ili čak da umesto postojećeg utakneš neki drugi koji je slobodan. Ako je hard SATA, mnogo se ređe dešava da je to problem, ali nije nemoguće.

Drugo, hard je pred crkavanjem. Dalje nema šta da se priča. Probaj nešto od onoga što su ti već savetovali ili se spremi na kupovinu novog harda.

Treće, napajanje je pred crkavanjem (mada, onda bi trebalo da bude i drugih manifestacija - zaglavljivanja ili gašenja računara iz čista mira i slično).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 1:03   #8
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Zvuk?!

Пошто имаш MAXTOR-а скини са Seagate-овог сајта SeaTools и одради Long test. Очекуј да ће тест да траје око 45 минута, али ће ти рећи шта није у реду са диском.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 21:16   #9
vuka13mv
Član
 
Član od: 25.11.2005.
Poruke: 426
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Neprijatan zvuk iz kućišta?

Macane hvala na programu. Health je ok, ali Eror Scan sam mogao da izvrsim samo quick scan-om, jer prilikom obicnog skeniranja HDD dize temperaturu na 55stepeni, uspeo sam da skeniram samo trecinu dok mi nije izbacio critical temperature i onda sam stopirao. Do tad je imalo samo jedno crveno polje ( blok ). Imas neki savet?

Darko nisam uspeo da pokrenem ni short ni long test, svaki put bi mi izbacio Fail.
vuka13mv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 3:29   #10
macan32
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 163
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 24 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Neprijatan zvuk iz kućišta?

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
Macane hvala na programu. Health je ok, ali Eror Scan sam mogao da izvrsim samo quick scan-om, jer prilikom obicnog skeniranja HDD dize temperaturu na 55stepeni, uspeo sam da skeniram samo trecinu dok mi nije izbacio critical temperature i onda sam stopirao. Do tad je imalo samo jedno crveno polje ( blok ). Imas neki savet?

.
Prilikom full (obicnog) scan-a se zaista podize temperatura hard diska, ali to sto se tebi podigne na 55 stepeni je zaista zabrinjavajuce i meni se to nije desavalo cak ni sa ostecenim hard diskom koji je imao 6-7 bad sector-a ili crvenih polja.
Quick skan ne pokazuje koliko ima crvenih(losih) polja, cak stavise moze se desiti da pokaze da nema uopste crvenih polja.

Ako ti hard disk ima samo jedno crveno polje to samo po sebi nije strasno. Ali ti ipak nisi skenirao hard disk kako treba jer si imao problema sa temperaturom, tako da moze da ima jos neko crveno polje.
Zato ti je program i pokazao da je Health harda OK, a pokazao bi ti i da imas 6 crvenih polja kosto je i meni pokazivao.
Meni su te crvene kockice bile razbacane po hardu tj. nisu bile jedna pored druge, ali znaj da se vremenom pojavljuju nove.

Ja bih na tvom mestu kupio novi hard disk. Ali, ako oces jos malo da se maltretiras sa ovim hardom koji je krenuo da se kvari, onda reinstaliraj windows. Pa ako te posluzi jos godinu dana puna kapa.
Ako ima jos nesto u vezi programa pitaj. Pozdrav.
macan32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 9:04   #11
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Neprijatan zvuk iz kućišta?

Citat:
vuka13mv kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je pitanje softwera ili hardwera ali vec izvesno vreme cuje se odredjen neprijatan zvuk iz kucista, kao "klock" onda sistem uspori, a zatim kao da ceslja nesto po hardu, bolje reci kopa i onda nastavi normalan rad. Desava se da se isti zvuk ponovi nakoliko puta zaredom a onda opet nestane. Zna li neko u cemu moze biti problem.

P.S.

Definitivno bih morao odneti komp na pregled kod nekog strucnjaka, ali u mom mestu ih nema to definitivno, a i ne bacaju mi se pare na dizanje sistema sto bi mi neko od njih sigurno uradio.
Ukljuci s.m.a.r.t da ti ukaze ukoliko hdd odlazi. Spasi podatke sa hdd-a. Ukoliko je pod garancijom zameni ga.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Zvuk na Sony "bean" mp3 plejerima aca84 Foto i audio/video 4 22.2.2010 23:30
neresiv problem - izbacuje me iz igara Drale Kvarovi 8 18.12.2006 17:09
windvr 3 nema slike samo zvuk dm@ricn Aplikativni softver 5 17.5.2006 16:30
Pishtanje iz unutrasnjosti.... Rattluck Kvarovi 2 13.2.2006 23:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com