Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2012, 23:51   #361
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Postao sam vlasnik ovog telefona danas, za čitava 83 evra ovo je ujedno i moj prvi Android telefon, još nemam microSD karticu za njega, očuvan je maksimalno i nema nikakvih oštećenja. Cijena mi je bila OK, i za te pare sam mogao pronaći tonu drugih telefona u jako lošem stanju, sa ogrebotinama i slično. Moje pitanje je namjenjeno vlasnicima Wildfire: koji ROM koristite i koji najbolje radi na ovom telefonu? Planiram sutra da naručim microSD online, ima ih mnogo za male pare ali me zanima koji bi kapacitet bio optimalan (znam da je max. podržano navodno 32 GB ali znam i da zauzeće SD kartice usporava telefon pa me zanima kolike ste vi, vlasnici ovog modela, ubacivali kartice unutra)? Hvala na odgovoru.

P.S. Vidio sam da "kudite" ekran ali prešao sam na Wildfire sa k800i pa sam trenutno oduševljen: ne kažem da nema boljeg, ali za 83 evra stvarno nisam našao bolje - a tražio sam, vjerujte
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 14:04   #362
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Refresh: stigla mi je microSD kartica, 8 GB, SanDisk, nisam ništa čačkao oko telefona i ne znam odakle da počnem. Treba mi dobra aplikacija za backup, a zanima me i postoji li ovo što tražim? Evo šta mi treba:

- univerzalno rješenje za rootovanje (pošto ne znam da rootujem ovaj telefon i nisam pokušavao, treba mi kvalitetan i lak tutorijal)

- aplikacija kojom ću moći da na PC-u ispišem brojeve telefona, kontakte i email adrese pa da ih kasnije "snimim" u telefon jer imam preko 1000 entryja u imeniku prethodnog telefona koji sam koristio prije Wildfire i ne želim da "nabadam" po telefonu kucajući svaki entry pojedinačno - patnja je a radi se o SonyEricssonu k800i koji jelte nije imao Android...

- neki kvalitetan "narodni" forum pored XDA za nabavku aplikacija

- igre za ovaj telefon (muka mi je od Angry Birds, ima li nešto drugo?)

- teme i GUI (shell) za ovaj telefon koji/e preporučujete

- aplikacija za optimizaciju baterije i optimizovanje radne memorije telefona (svjestan sam da ovaj telefon nije ništa posebno ali još je gore da ga "gušim" nepotrebnim glupostima i želim da oslobodim što više memorije)...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 21:25   #363
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Pošto sam i ja nedavno kupio svoj prvi android telefon (HTC EVO 3D) a predhodno sam isto imao SE k800i, najviše me mučilo prebacivanje imenika, pogotovo što sam uglavnom za pojedine kontakt imao više informacija (mob, fixni, službeni e-mail, rođendan...) Bio bi veliki smor to ručno unositi...stvar sam riješio pomoću "MyPhoneExplorer-a" koji je primarno program za SE telefone ali je dobio i podršku za android... Pomoću tog programa sam napravio backup svega na SE k800i... e onda je trebalo na računaru instalirati drajvere od HTC-a kako bi ga računar prepoznao a time i MyPhoneExplorer... kod HTC je dovoljno instalirati "HTC Sync" i time se dobiju i drajveri... nakon toga na HTC EVO 3D takođe instalirao "MyPhoneExplorer Client" povezao ga na komp, podesio MyPhoneExplorer za rad sa android telefonima, koji ga je onda prepoznao i poslije samo povukao onaj ranije napravljeni backup....
Takođe MyPhoneExplorer je odličan za uređivanje imenika, kalendara, backup...
Što se tiče nabavke aplikacija i igrica, meni je sasvim dovoljan Google Play ...do sad sam instalirao preko 30 raznih aplikacija (besplatne) i zadovoljan sam sa izborom...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku despot77 na korisnoj poruci:
LoneWolf (21.6.2012)
Stara 17.6.2012, 22:17   #364
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Refresh: stigla mi je microSD kartica, 8 GB, SanDisk, nisam ništa čačkao oko telefona i ne znam odakle da počnem. Treba mi dobra aplikacija za backup, a zanima me i postoji li ovo što tražim? Evo šta mi treba:

- univerzalno rješenje za rootovanje (pošto ne znam da rootujem ovaj telefon i nisam pokušavao, treba mi kvalitetan i lak tutorijal)

- aplikacija kojom ću moći da na PC-u ispišem brojeve telefona, kontakte i email adrese pa da ih kasnije "snimim" u telefon jer imam preko 1000 entryja u imeniku prethodnog telefona koji sam koristio prije Wildfire i ne želim da "nabadam" po telefonu kucajući svaki entry pojedinačno - patnja je a radi se o SonyEricssonu k800i koji jelte nije imao Android...

- neki kvalitetan "narodni" forum pored XDA za nabavku aplikacija

- igre za ovaj telefon (muka mi je od Angry Birds, ima li nešto drugo?)

- teme i GUI (shell) za ovaj telefon koji/e preporučujete

- aplikacija za optimizaciju baterije i optimizovanje radne memorije telefona (svjestan sam da ovaj telefon nije ništa posebno ali još je gore da ga "gušim" nepotrebnim glupostima i želim da oslobodim što više memorije)...
Еве ти овде свашта нешто.

Ја га имам скоро две године и задовољан сам. Има бољих али је овај скроз, скроз ок. Сада ћу још мало па да га мењам.

Елем, за сво ово време ја нисам чачкао ништа по систему, чак га нисам подигао на Фројо тако да ти не могу рећи много о томе.
За теме не знам, све ми стоји како сам га узео, осим што ми позадину краси једна феноменална слика нашег бившег форумаша ЏониХСВ коју ми је великодушно послао без воденог жига.

Оно што је must have је advanced task killer који те једним кликом решава беде. Можеш му чекирати/одчекирати шта не/желиш да угасиш и то памти. Њега можеш наћи на маркету а верујем да сличних а можда и бољих има колико хоћеш. Ја сам са овим задовољан.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
LoneWolf (21.6.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com