Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2009, 17:39   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom NTFS u FAT32!

Sta mislite o ovakvoj proceduri:

- Napravim dve particije na jednom hard disku, C i D, pa onda

- C particiju formatiram kao NTFS, a D particiju formatiram kao FAT32,

- onda na C particiju (NTFS) normalno instaliram WinXP, a D particiju (FAT32) ostavim praznu,

- onda izvadim taj hard disk iz racunara, i stavim ga u drugi racunar (kao sekundarni hard disk),

- onda (pomocu drugog racunara) sve foldere sa C particije ovog hard diska (NTFS) prekopiram na D particiju tog hard diska (FAT32) tj. backupujem sve sa C (NTFS) na D (FAT32),

- onda REFORMATIRAM C particiju tog hard diska iz NTFS u FAT32!!!, onda

- sve foldere (Windows, Program Files, Document and settings) sa D particije prekopiram nazad na C particiju tog hard diska (sad su OBE FAT32!!!)

- i vratim taj hard disk u prvi racunar (kao primarni master), i ukljucim ga!



DA LI CE DICI Windows XP ili ce izbaciti kakvu gresku?

Ideja je da se WinXP instalira na NTFS a onda takav kakav je - da se njegova particija "vrati" na FAT32!

Ovu proceduricu planiram da probam za predstojeci vikend, u medjuvremenu vasa misljenja bila bi mi ... simpaticna!
Branislav Gavric je offline  
Stara 25.12.2009, 17:59   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Misljenje: mozda i bi.
Ali mozda postoje neki "bas hidden" fajlovi zbog kojih i ne bi radilo...
Samo pazi da prekopiras sve, mozda i proradi... Zanimljivo, meni nesto ovako nikada nije palo na pamet... Javi da li je uspelo...
doctor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Branislav Gavric (29.12.2009)
Stara 25.12.2009, 18:15   #3
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

WinXP može da se instalira i na FAT32, ne mora na NTFS...
GoranSTX je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (25.12.2009)
Stara 25.12.2009, 18:37   #4
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Ah Gorane nisi me shvatio, znam da moze da se instalira na FAT32 ali ja hocu da vidim mogu li kako da ga vratim nazad na FAT32 ako je ranije bio instaliran na NTFS! Pa sve to sa ocuvanjem citavog sistema i programa - onakvog kakav je bio pod NTFS - hoce li raditi na FAT32?

EDIT: Doctor je tacno shvatio sta pokusavam da isprobam!
Branislav Gavric je offline  
Stara 25.12.2009, 18:41   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Kod:
convert C: /fat32
holodoc je offline  
Stara 25.12.2009, 18:41   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
u medjuvremenu vasa misljenja bila bi mi ... simpaticna!
Eto, i onda očekuješ da te iko shvati ozbiljno. Igraj se, uživaj, dok drugi mlate pare na kompjuteru.
voodoo_ je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (27.12.2009)
Stara 25.12.2009, 18:41   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Ja nesto nisam ubedjen da ce sva struktura biti kopirana kako treba sa jednim copy/pase. Naravno nisam probao, pa ne znam ni za suprotno.

Nego, zar ne postoje neki alati koji mogu da transformisu particiju iz jednog u drugi oblik sa ocuvanjem svih podataka?


P.S.
Sto se toliko zentas oko NTFS? Jer ima neki konkretni razlog da ga zaobilazis? Jedino sto mi pada napamet je da MS-DOS boot disketa moze da vidi FAT32, i da neke starije linux distribucije nemaju podrsku za NTFS (al imaju za FAT32). Jos nesto?
player1 je offline  
Stara 25.12.2009, 18:43   #8
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Eto, i onda očekuješ da te iko shvati ozbiljno. Igraj se, uživaj, dok drugi mlate pare na kompjuteru.
Pa meni je OVO igra!

EDIT: Counterstike me bas puno i ne privlaci (ima puno krvi!)


EDIT: convert C: /fat32 -- nece da radi, probao sam, MOZE Fat32 u NTFS ali unazad (NTFS u FAT32) NE moze!

Hocu da pronadjem nacin da mogu konvertovati particiju iz NTFS NAZAD u FAT32 i da onda po tome budem SLAVAN hihihi!


EDIT: [QUOTE=onajdrugi Ja nesto nisam ubedjen da ce sva struktura biti kopirana kako treba sa jednim copy/pase. Naravno nisam probao, pa ne znam ni za suprotno.[/QUOTE]

Isprobao sam obicno copy/paste tako sto sam Win98 Copy/paste na DRUGI tek formatiran hard disk, i TO JE RADILO!!!
(Ha-ha-to sam radio PROSLOG VIKENDA!)

Sada mi je ideja da to isto uradim, samo ne sa Win98 nego sa WinXP, ali pritom i da uradim reformat iz NTFS u FAT32! Pitam se hoce li proci OK???

jao ako bude radilo ima da skacem do neba (od srece!!!) /jedva cekam vikend!/

EDIT: Jeste li culi za LCOPY.EXE? To je 100% DOS baziran program koji pod DOSom od Win95/Win98 MOZE da kopira kompletan, recimo Documents and settigns, ukljucujuci i pod-sadrzaje i skrivene i read-only fajlove na drugo mesto? Podrzava "Long File Names" pod DOS-om od Win98!)

Programcic mozete naci negde na Internetu a mogu Vam ga poslati i mailom (napomena: nije moj) ali me je odusevio!

Recimo, evo BAT fajla koji kompletan sistem i programe backupuje na D particiju (POD DOS-OM!)

MD D:\BCP
MD D:\BCP\PROGRAMS
MD D:\BCP\WINDOWS
PAUSE
LCOPY "C:\PROGRAM FILES\*" D:\BCP\PROGRAMS /A /S /B
PAUSE
LCOPY C:\WINDOWS\* D:\BCP\WINDOWS /A /S /B


A evo i BAT fajla koji sistem "vrati iz mrtvih" isto iz DOS-a:

LCOPY D:\BCP\PROGRAMS\* "C:\PROGRAM FILES" /A /S /B
PAUSE
LCOPY D:\BCP\WINDOWS\* C:\WINDOWS /A /S /B

Poslednja ispravka: Branislav Gavric (25.12.2009 u 18:59)
Branislav Gavric je offline  
Stara 27.12.2009, 1:48   #9
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

I da radi, cemu poenta?

I da je igra...nema poentu i gubljenje je dragocenog vremena.....za koje mozes da uradis nesto mnogo pametnije za covecanstvo!

p.s.
I na kraju :P u CS-u uopste nema puno krvi...cak sta vise moze i da se iskljuci
DonCorleone91 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DonCorleone91 na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (27.12.2009)
Stara 27.12.2009, 2:09   #10
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Arrow Re: NTFS u FAT32!!!

Citat:
Branislav Gavric kaže: Pregled poruke
Hocu da pronadjem nacin da mogu konvertovati particiju iz NTFS NAZAD u FAT32 i da onda po tome budem SLAVAN hihihi!
Mislim da si zakasnio - http://www2.ntcompatible.com/thread18987-1.html
Haker95 je offline  
Stara 27.12.2009, 3:24   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Zasto se ti sine ne bi drogirao kao i sva ostala djeca. Ako neces najjednostavniji nacin, to jest hoces da eksperimentises, evo ti jos jedan od mogucis rjesenja. Instaliras sve to na ntfs, napravis image, formatiras u fat i vratis image.
JovanK je offline  
Stara 27.12.2009, 10:13   #12
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Hm, da, eksperiment... Totalno beskoristan, ali, opet, eksperiment...
Koliko si ti dokon covek
Ideja jeste zanimljiva, ali... po ko zna koji put... cemu to?
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 27.12.2009, 18:49   #13
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

a jel bi mogao fat32 u nfts bez formatiranja da se konvertuje ?
NIx Car je offline  
Stara 27.12.2009, 21:30   #14
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Može, pogledaj holodocov post sa početka teme za putokaz...
GoranSTX je offline  
Stara 28.12.2009, 20:57   #15
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!

Pozdrav!

Pa vikend je bio, i prosao, a ja sam skakao do neba!

Ili - drugim recima - na ovaj nacin se ITEKAKO MOZE WinXP prebaciti iz NTFS formatirane particije NAZAD na FAT32, i to sve BEZ ikakve reinstalacije sistema ili programa! )

Evo sta sam tacno ja uradio:

Koristio sam JEDAN racunar i DVA hard diska, radije nego da koristim dva racunara. Ovako mi je bilo lakse, posto sam nesto deficitaran sa racunarima u zadnje vreme..!!!

Upotrebljeni racunar je Pentium 2, na 333 Mhz CPU, sa 128MB RAM memorije, i grafickom karticom NVIDIA od 16MB video memorije, koju WinXP prepoznaje (ne trebaju mu drajveri za nju).

Prvo sto sam uradio bilo je da iz svog racunara ISKOPCAM SVOJ HARD DISK na kojem je instaliran funkcionalan WinXP (njega ne zelim da diram), a na njegovo mesto stavljam PRAZAN hard disk, koji NIJE NI particionisan!

Dakle, stavio sam PRAZAN hard disk u racunar, i na njemu kreirao DVE particije: C i D.

Uzgred, kreiranje particija sam radio pomocu FDISK.EXE-a, programa sa Win98 boot diskete; jednostavno - ona mi je bila "tu pri ruci", a takodjer bio mi je i "poseban cejf" da celo particionisanje diska odradim 100% u DOS okruzenju!

Da napomenem jos i ovo: C particija mi treba za instalaciju WinXP-a, a D particija mi treba za backup fajlova i foldera sa C particije!

Nakon sto sam zavrsio particionisanje, C particiju sam proglasio "aktivnom" (isto pomocu FDISK-a).

Onda sam restartovao racunar, i stavio WinXP instalacioni CD u CDrom. Pokrenuo sam Setup WinXP-a.

Setup se ucitao i prepoznao dve particije (C i D).

Obe su bile "raw" / tj. neformatirane.

Sada, pomocu Setupa od WinXP-a, formatirao sam C particiju u NTFS, i tu izabrao da instaliram WinXP, a D particiju sam kasnije formatirao u FAT32.

Onda sam sacekao, dok se WinXP normalno instalirao na odabranu C (NTFS) particiju...

Kada je WinXP uspesno zavrsio instalaciju, i sve je bilo OK, pojavio se "Desktop" i td, tada sam regularno iskljucio racunar, i onda ovaj novoinstalirani hard disk prebacio na SLAVE polozaj, a u MASTER-u sam VRATIO svoj STARI hard disk (koji sam imao od ranije).

Kada sam posle toga upalio racunar, "digao" se moj STARI WinXP, i on je normalno video (prepoznao) moj novoinstalirani hard disk kao SLAVE: tj. u My Computer-u sam imao tri particije:

C: (Stari WinXP koji nije diran, MASTER),
D: (NTFS) novokreirana particija sa instaliranim novim WinXP-om na SLAVE disku, i
E: (FAT32) novokreirana, formatirana, prazna particija na novom, SLAVE hard disku.

Onda sam Total Commanderom SVE foldere i root hard diska sa D: (NTFS) jednostavno prekopirao na E: (FAT32). Naravno - Total Commander je bio podesen da prikazuje i kopira skrivene i "sistemske" fajlove (!)

Sitna napomena: Ja nisam mogao kopirati foldere sa D (NTFS) na moj C (stari) hard disk - iz prostog razloga sto ja na C disku nisam imao dovoljno slobodnog prostora!!!

Ovo je uzgred i jedini razlog zasto su mi na SLAVE hard disku trebale DVE particije! Jer - da sam imao dovoljno slobodnog prostora na C, onda mi ne bi ni trebala E particija na "novom" hard disku...

Uglavnom, da se vratim nazad na "kopiranje":

Jedino sto NISAM bio prekopirao sa D (NTFS) na E bio je folder "System Volume Information", posto pod NTFS-om taj folder ni NE MOZE da se otvori/cita/prekopira(!)

Kada je Total Commander (v 7.04a) prekopirao SVE foldere, i root, sa D (NTFS) na E (FAT32), izuzev "System Volume Information" foldera,

onda sam kliknuo desnim dugmetom na D: disk (NTFS), i svecano ga preformatirao iz NTFS u FAT32!

Sada sam imao:
D: (preformatiran u FAT32, prazan, sa prvobitnim sadrzajem prebacenim na E),
E: (FAT32) gde sam kopirao sve sto je prvobitno bilo na D:
i C: (moj stari MASTER hard disk, koji nije "diran")

Onda sam sve foldere, opet IZUZEV "System Volume Information"-a prekopirao NAZAD sa E: (FAT32) na D: (sada je i on FAT32!)

Kada je "vracanje fajlova" sa E na D bilo gotovo, onda sam ugasio racunar, i ponovo IZVADIO svoj STARI hard disk, ostajuci samo sa NOVIM hard diskom u racunaru.

U narednom ukljucenju racunara - WinXP sa "eksperimentalnog" ("novog") hard diska - podigao se uz par "blicanja" ekrana:

Naime, rezoluciju je bio isprva postavio na samo 640x480, pa je malo kasnije sam ponudio: "Windows will adjust resolution, if you can read this - click OK...)

Ovo sa rezolucijom je uzgred bila i JEDINA anomalija u prvom dizanju WinXP-a sa ovako reformatirane particije iz NTFS u FAT32 sto sam ja mogao da primetim!

A i nju je "sam" razresio (uz pitanje "if you can read this then click OK")

Posle toga je - radio normalno: sve, sve, sve je bilo isto, cak su i ikonice radne povrsine (njih nekoliko) bile na istim mestima na ekranu!

A "nedostajuci" folder: "System Volume Information", koji nisam mogao kopirati iz drugog Windowsa - WinXP je sAm re-kreirao sebi, MISLIM da je to uradio tokom samog refreshovanja ekrana i povecavanja rezolucije (nisam 100% siguran kada, samo sam video da jeste ponovo napravio sebi novi folder "System Volume Information"!).


Dakle, na kraju da kazem - kratko i jasno:
-----------------------------------------

MOZE se particija sa WinXP, koja je formatirana u NTFS fajl sistemu - PRE-FORMATIRATI nazad u FAT32 tako sto se:

- prvo SVI folderi i fajlovi sa nje Total Commanderom prekopiraju na neko drugo mesto (u mom slucaju za to je koristena particija E, i NISAM kopirao folder "System Volume Information"),

- pa se particija ONDA preformatira u FAT32,

- a posle joj se vrate nazad svi folderi i fajlovi koji su prvobitno bili na njoj!!!

Ova proba je uradjena sa WinXP "Professional" sa Service Packom 1.

* * *

Napomena za kraj:

Kada NTFS particiju reformatirate nazad u FAT32:

PROVERITE DA LI JE TA PARTICIJA PROGLASENA "AKTIVNOM" (ono sto sam ja uradio na pocetku sa FDISK-om).

Ako nemate Fdisk, mozete koristiti i Partition Magic iz samog Windowsa

* * *

I na kraju sta reci jos sem sledeceg:

Uspeo sam, uspeo, tra la la, tra la la!!
p:
Branislav Gavric je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Branislav Gavric na korisnoj poruci:
player1 (28.12.2009)
Stara 28.12.2009, 21:01   #16
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!

A sta bi rekao kad bi te neko pitao: "Za cije babe zdravlja si to radio?"?
Mickie je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (7.1.2010)
Stara 28.12.2009, 21:10   #17
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
I da radi, cemu poenta?

I da je igra...nema poentu i gubljenje je dragocenog vremena.....za koje mozes da uradis nesto mnogo pametnije za covecanstvo!

p.s.
I na kraju :P u CS-u uopste nema puno krvi...cak sta vise moze i da se iskljuci
Veoma sam razocaran ovakvim stavovima i posetiocima foruma sveta kompjutera koji imaju misljenje da je bilo kakva radoznalost oko fajl-formata ili oko funkcionisanja nekog operativnog sistema - gubljenje vremena i tracenje resursa!

Verovatno su u pitanju osobe koje su se "rodile" sa Internetom, ja sam pak druga vrsta - osamdesetih godina ako kaseta sa komodora nece da se ucita - tada nije bilo foruma sa tehnicarima spremnim da ti "pomognu" preko Neta, tj. morao si SAM da izmozgas eventualno resenje!

Izgleda da su ovo nova vremena u kojima se samoinicijativnost i radoznalost puno ne cene!!!

Razocaran sam zbog toga!

Uopste mi nije bitno kakvi su vasi stavovi niti vasi favoriti kada je u pitanju formatiranje hard diska i izbor samog fajl-formata (FAT ili NTFS)

Ovo je nesto sto sam uradio ZA SVOJU DUSU i zeleo rezultat istog da podelim sa Vama. Izvinite ako se to Vama nije dopalo!

Zbog cega bih morao ganjati sa Neta neciji (tudji) usluzni program kojim bi mogao uraditi reformat NTFS-a u FAT32 ako to mogu uraditi samo pomocu dva racunara ili sa jednim racunarom i dva hard diska? Zasto da instaliram TRIAL i NEPROVERENE tudje usluzne programe, ako mogu sam da mucnem glavom? Oh, pardon, zaboravio sam, mi (kucni korisnici racunara) se pretvaramo u debilizovane korisnike Micro$oftovih (i ostalih) skupocenih aplikacija!

Zelim nesto da postignem SAM! Ovo je bilo 100% uspesno! I ne mogu da opisem koliko mi je drago! Vas to ne zanima? Nema problema - zasto ste onda uopste i "uskocili" na ovaj post?!?

EDIT: Malo iluzorno, ali sledeca recenica glasi ovako:

Je li neko voljan od vas da ovo isto ponovi ali sa Instalacionim CDom od WinXP sa SP2? Ja imam samo onaj sa SP1!
Branislav Gavric je offline  
Stara 28.12.2009, 21:29   #18
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!!!

kažeš radoznalost se ne cijeni. Otkud onda linux koji su pravili (a i danas to rade) radoznalosti i slično. Razlika između tebe i njih (nas pošto je to zajednica, i ja sam jednim dijelom u njoj, prevodim) je to što sve ideš unazad. Mislim kome treba još NTFS>FAT32 (čitaj u zastarijeli file system). Da si napravio slično da prebaciš NTFS particije bez brisanje u Ext3 ili Ext4 (da se ljudi ne muče da prebace svu muziku i filmove onda bi to bilo nešto dobro. Ko zna možda bi kanula koja para, ti bi postao slavan, poznat u svim krugovima Open Source zajednice, poštovan. Ovako, to koristiš samo ti i možda još jedan čovjek na planeti i čemu sve to kad niko neće koristiti.
Takođe ne kaže se fajl-format (to je nešto drugo) nego fajl-sistem (file-system).
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 28.12.2009, 21:32   #19
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!

@ Branislav Gavric
A zasto ti postavljas pitanja na koja posle vrlo kratko vremena dajes sam sebi odgovore?
Koliko vidim po tvojim odgovorima pomoc drugih ti uopste nije potrebna vec se vise radi o samopromociji tipa "ja sam sam to uradio! SAM!!!".
Jel ti stvarno toliko stalo da svima pokazes koliko znas i mozes, pa moras da se istices sa svojim "eksperimentima" ciji rezultati nikom, ali nikom, nisu potrebni?
Niko ti ne brani da bilo sta postignes, niti da budes inventivan, ali ako to vec radis neka bar bude korisno a ne presipanje iz supljeg u prazno. To je isto kao kada bi se neko pored automobila koji pale uz pomoc kartice koja se nalazi u dzepu jos uvek zaje*ava sa kurblom okrecuci je besomucno da bi na kraju pobedonosno dodao - "Nije me briga za vase stavove, ja sam auto pokrenuo sam".
Uradi nesto korisno, ali stvarno korisno sto nekome moze da koristi i ja cu biti prvi koji ce ti cestitati i odati priznanje, ovako...
Nisu te bez razloga ljudi pitali cemu to!?
Btw. nisu ni sve aplikacije skupocene tako da nema potrebe da se mnogo sikiras oko sirotih, malih debilizovanih korisnika skupocenih MS (i drugih) aplikacija.
Na kraju, ne vidim nijedan razlog zbog cega te toliko pogadja sto su ljudi odustali od FAT 32 i u njemu ne vide nista osim delica proslosti pa su se shodno tome (s' pravom) okrenuli NTFS file - systemu, pa moras da zalis takvu populaciju i nazivas ih (nas) debilizovanim?
Marti Misterija je offline  
Stara 28.12.2009, 21:40   #20
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: NTFS u FAT32!

Ljudi se obicno "muce" zato sto nemaju sve instalacione CD-ove, a prebacivanje svih foldera i fajlova sa jedne na drugu particiju ili hard disk nije neki problem (treba samo da imas dovoljnu kolicinu slobodnog prostora!)

Na ovaj nacin mozes reformatirati NTFS nazad u FAT32 ako to zelis, bez potrebe za REINSTALACIJOM (icega!)

Druga stvar je to sto TEBI Fat32 NE odgovara (sta radis u ovom toppicu s obzirom na to!)

MENI Fat32 odgovara jer je kompromisan format izmedju nekoliko razlicitih Windowsa koje povremeno koristim.

Ovo resenje odgovara MENI! Recimo, hocu da mogu iz DOSa da pristupim bilo kom WinXP sistemskom fajlu. Pod NTFSom bi WinXP Repair Console samo rekao "Access Denied!"

Molim te da ne pretvaras ovaj post u SPAM ili offtopic. Na samom pocetku sam izrazio pitanje MOZE li se NTFS reformatirati u FAT32 BEZ ICEGA DRUGOG sem putem obicnog kopiranja fajlova "u stranu" pa onda reformat. I sada dajem odgovor na to pitanje - DA MOZE!

Necu da ulazim u svadju sa tobom koji govoris da vise volis NTFS (jer to je jedna skroooooooz druga tema!!!)
Branislav Gavric je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta odabrati prilikom instalacije XP-a, FAT32 ili NTFS Dimso Operativni sistemi 2 25.8.2009 10:59
FAT32 u NTFS Ilke Nosači podataka 12 22.1.2008 12:04
windows xp compression sasha vukelic Operativni sistemi 10 17.10.2006 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com