Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2009, 2:12   #1
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Leadtek TV karte

Planiram da kupim tv kartu i razmishljam se izmedju Leadtek WinFast TV2000 XP RM i Leadtek WinFast TV2000 XP Expert. Postoji li josh neka razlika izmedju ove dve karte sem toga shto prva nema FM prijemnik, jer mi on nije potreban pa bolje da dam koji evro manje ako nemaju neke bitne razlike? Da li postoje neke bolje tv karte u ovom cenovnom rangu oko 30 evra?
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2009, 18:25   #2
touch_master
Banned
 
Član od: 16.11.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Uzmi WinFast palmtop tv usb i obezbedio si se za dug period...
touch_master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 15:32   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Ako ti nije problem da das malo vise, za 3.500 din mozes uzeti Power Color TV Wonder 650 koji je dosta bolji od tog Leadtek-a.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 14:32   #4
loocifer50
Novi član
 
Član od: 2.1.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Imam Winfast palmTop eksternu karticu. Otkako mi je instaliran Win 7, ne mogu da je koristim. Instalirao sam je, ali prilikom startovanja daje mi poruku - cannot find any available BDA device. Zna li mozda neko sta se moze uraditi povodom ovoga?
loocifer50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2010, 15:32   #5
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Ja sam kupio prije 2 godine WinFast TV2000 XP Expert. Kad prebacujem sa TV-a na radio, desava se da radio pocne svirati i bez pojavljivanja plejera. Sto je najgore ne moze se ni ugasiti ( osim u procesima) . Ovo mi se desavalo i poslije reinstalacije OS. Kod snimanja videa, pokusao sam da presnimim VHS snimak preko ulaza za video ( S-Video ), ali posto je snimak bio losiji i kaseta stara, dolazilo je do povremenog tresenja slike. Za tako nesto, "eksperti" iz Leadteka su ubacili plavi ekran (da ne gledamo losu sliku ), tako da mi je video zapis na kraju ispao sa vise blue screen-ova, nego sa zeljenim videom. Ono sto mi se svidjelo kod ovih kartica je mogucnost da se upali komp preko daljinskog ( samo ako je u stand by modu ). Takodje ima mogucnost upravljanja PowerDVD plejerom, ali samo verzija koja dodje uz karticu. Novije verzije ne rade. Vidim da je post odavno, ali ako jos neko bude htjeo da kupi Leadtek , cisto da zna sta kupuje.
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 19:26   #6
mir1802
Novi član
 
Član od: 25.11.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ako ti nije problem da das malo vise, za 3.500 din mozes uzeti Power Color TV Wonder 650 koji je dosta bolji od tog Leadtek-a.

Gde to ima da se kupi i Srbiji ? Nisam ih video cak ni onako fiktivno kada ih kompjuterske radnje stave u katalog na sajtu...
Ja bih odmah kupio u USB verziji za laptop ... takodje imam pitanje da li pasu na evropske PAL standarde, posto pretpostavljam da se sve prvenstveno pravi za americko trziste i njihove standarde
mir1802 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 19:31   #7
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Da li vi, ljudi, razmišljate da je do 2012. godine predviđena digitalizacija TV u Srbiji i da ćete onda sve te "obične" TV kartice moći da bacite na đubre? OK, Srbija je ovo, to će kasniti. Ali, bez obzira, imam utisak da nema smisla kupovati danas TV karticu koja nije sposobna da prima i analogni i digitalni signal. E sad, da li će kablovski operateri možda neko vreme konvertovati digitalni signal u analogni, to ne znam. Ali čisto sumnjam, veliki je biznis po sredi, treba uvaliti ljudima konvertere i nove TV aparate.

TV Wonder 650 može da prima oba signala, ali je, koliko znam, nema više nigde u prodaji.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 19:35   #8
nikolaxxx91
Novi član
 
Član od: 2.4.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Da li vi, ljudi, razmišljate da je do 2012. godine predviđena digitalizacija TV u Srbiji i da ćete onda sve te "obične" TV kartice moći da bacite na đubre? OK, Srbija je ovo, to će kasniti. Ali, bez obzira, imam utisak da nema smisla kupovati danas TV karticu koja nije sposobna da prima i analogni i digitalni signal. E sad, da li će kablovski operateri možda neko vreme konvertovati digitalni signal u analogni, to ne znam. Ali čisto sumnjam, veliki je biznis po sredi, treba uvaliti ljudima konvertere i nove TV aparate.
Pa da zato i svi kupuju karte koje kostaju 2000-4000 dinara. Izlaze i igre koje kostaju 4k i vise, to ne znaci da moram da ih igram za 3 godine.
nikolaxxx91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 19:37   #9
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Stvar stoji tako da se danas analogne kartice malo gde mogu prodati i realno bi bilo da su na rasprodaji, ono 1000-1500 din max. Ja sam Wonder 650 platio manje od 4000 din, tako da ne vidim smisao da se toliko para daje za čisto analognu karticu.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 20:20   #10
mir1802
Novi član
 
Član od: 25.11.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Da li vi, ljudi, razmišljate da je do 2012. godine predviđena digitalizacija TV u Srbiji i da ćete onda sve te "obične" TV kartice moći da bacite na đubre? OK, Srbija je ovo, to će kasniti. Ali, bez obzira, imam utisak da nema smisla kupovati danas TV karticu koja nije sposobna da prima i analogni i digitalni signal. E sad, da li će kablovski operateri možda neko vreme konvertovati digitalni signal u analogni, to ne znam. Ali čisto sumnjam, veliki je biznis po sredi, treba uvaliti ljudima konvertere i nove TV aparate.

TV Wonder 650 može da prima oba signala, ali je, koliko znam, nema više nigde u prodaji.

Pitacu u Meridianu koliku bi mi kvotu dali da nece biti digitalizacije vise od 3 kanala u Srbiji do 2015 god. ulozio bih jednu platu na to, toliko sam siguran
Posto ne bi da se zamlacujem s tim stvarima, a i ko zna sta ce biti za 3,4 godine (mozda bude i onaj smak sveta) treba mi dobra TV/Fm kartica eksterna koja se napaja iz USB-a... pa ko ima predlog bio bi mu zahvalan - za sada vidim da ovde u Srbiji trenutno ima da se kupi LEADTEK
WinFast Palmtop WINFAST DTV200H za oko 70e i do te cene bih otprilike i isao
Vidim da svi proizvodjaci manje vise imaju hibridne analogno/digitalne verzije ... samo jos jednom imam iskustva da ponuda sa sajta bude u vrlo malom % realna pa kad odes u prodavnicu bude nema ni ovog, ni onog ... ni tog i na kraju ili kupi sasvim 16to nesto od onog sto si hteo ili se vratis praznih ruku...
Dakle dobar prikaz/prijem TV i FM signala, mobilnost, tj napajanje iz USB-a, a za ripovanja, snimanja i cuvanja pretpostavljam da mozze da se nadje softver... ako neko zna sta i gde kupiti mu
mir1802 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2010, 0:22   #11
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
mir1802 kaže: Pregled poruke
Pitacu u Meridianu koliku bi mi kvotu dali da nece biti digitalizacije vise od 3 kanala u Srbiji do 2015 god. ulozio bih jednu platu na to, toliko sam siguran
E, Srbija je ovo. Znaš li ti koja se lova tu vrti, pa provizije... Digitalizacija arhiva (već je Tijanić spominjao neke milione evra za to), pa zamena opreme u stanicama, pa uvoz konvertera, pa se ugradi ovaj, pa se ugradi onaj... Brže će to ići nego što misliš.

Što se USB kartica tiče, one po pravilu ne mogu da snimaju. Ima valjda i neki izuzetak, javiće se neko upućeniji (ja ne pratim USB kartice, pošto mi ne treba).
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
mir1802 (5.5.2010)
Stara 17.5.2010, 2:00   #12
deejayice
Novi član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Leadtek TV karte

Ja se dvoumim izmedju Leadtek WinFast PxDVR3200 H i Leadtek WinFast PxDTV2300 H....
Taman da budem miran kad dodje digitalna TV i kod nas (koje god godine to bilo ) i da mogu da je ubodem u PCIe nekog novijeg kompa...
Da li je neko imao iskustva sa ove dve kartice... i najvaznije, zna li iko gde one mogu da se kupe u ovoj zemlji Srbiji?
deejayice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 12:52   #13
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
deejayice kaže: Pregled poruke
Ja se dvoumim izmedju Leadtek WinFast PxDVR3200 H i Leadtek WinFast PxDTV2300 H....
Specifikacije sa Leadtekovog sajta - PxDTV2300 H i PxDVR3200 H.

Trebalo bi da je suštinska razlika samo u hardverskom MPEG2 enkoderu, što tabela potvrđuje. U suštini, ako imaš jaku mašinu, hardverski MPEG2 nije obavezan jer on "čuva" procesorske resurse.

Citat:
deejayice kaže: Pregled poruke
Taman da budem miran kad dodje digitalna TV i kod nas (koje god godine to bilo ) i da mogu da je ubodem u PCIe nekog novijeg kompa...
Mislim da to nije tako jednostavno kao što svi mi mislimo. Naime, Srbija treba da uvede 2012. digitalnu televiziju, ali sa DVB-T2 standardom. Tjuneri (kako na TV kartama, tako i na televizorima) su DVB-T standarda, te su neupotrebljivi, bar što se digitalne televizije tiče.

Više informacija ovde i hvala Beagleu koji me je nedavno uputio na ovo.

Citat:
deejayice kaže: Pregled poruke
Da li je neko imao iskustva sa ove dve kartice...
Ranije sam čitao ovde neke utiske i sećam se da se PxDVR3200 H nije baš proslavio što se tiče stabilnosti drajvera i aplikacije.

Citat:
deejayice kaže: Pregled poruke
i najvaznije, zna li iko gde one mogu da se kupe u ovoj zemlji Srbiji?
PxDTV2300 H teoretski možeš da nađeš, a PxDVR3200 H teško...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
deejayice (17.5.2010)
Stara 17.5.2010, 14:55   #14
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Manja dopuna onoga gore: datum koji je naveden nije izabran slučajno već je izabranb da bude ispred svih okolo da bi na vreme zauzeli frekvencije emitovanja poučeni današnjim primerom gde neke naše frekvencije se preklapaju sa nekim frekvencijama u okolini. Dakle, računajte da će to da se ostvari bez obzira na sve. Još jedna od informacija je da bi po predlogu država trebala da subvencionira deo cene samih dekodera da bi što pre svi prešli na digitalni sistem emitovanja i da bi se što pre ugasila analogna mreža i njen opseg oslobodio za nešto drugo.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 15:24   #15
deejayice
Novi član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 16
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Leadtek TV karte

Hvala na brzom odgovoru.
Tek sad ne znam sta da radim...
Citat:
Irini Reljin, pomoćnica ministra za telekomunikacije, objašnjava da će oni gledaoci koji program prate putem kablovske televizije po uvođenju digitalizacije, televizijski program nastaviti da prate nesmetano, što znači da njima neće biti potrebni ni dekoderi, niti zamena televizora.
Da li ovo znaci, posto imam samo kablovsku TV, da mi digitalni tjuner na kartici nece ni trebati?
deejayice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 15:49   #16
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
deejayice kaže: Pregled poruke
Da li ovo znaci, posto imam samo kablovsku TV, da mi digitalni tjuner na kartici nece ni trebati?
A ko to da zna? Standard za kablovsku distribuciju digitalnog signala je bio DVB-C, sad je uveden i DVB-C2. U tekstu iz Blica se kaže da onima koji koriste kablovsku digitalni tjuneri neće trebati. Šta to znači, da će kablovski sistemi konvertovati digitalni u analogni signal i da neće koristiti ni DVB-C ili C2? Ili će ići paralelno i digitalni i analogni? Ja apsolutno nigde nisam video konkretno objašnjenje. Verovatno još uvek niko i ne zna šta će biti, tipično za Srbiju.

Ljudima su godinama uvaljivani DVB-T televizori sa obrazloženjem da će s njima moći da prate predstojeći digitalni signal bez dodataka. Sad sve to puj pike ne važi i uvodi se DVB-T2, za koji praktično nema uređaja u prodaji. I da li će neko da odgovara zbog obmane kupaca? Neće niko, ovde se odgovara samo ako ukradete kesicu čipsa u samoposluzi. Ostalo je dozvoljeno.

Zanimljivo je da DVB.org u slučajevima poput našeg preporučuje DVB-T a ne DVB-T2:

Citat:
A significant number of countries, in Europe, Southeast Asia, Africa, the Middle East and Latin America, are planning for the launch of DVB-T services in the next 2-3 years. These countries will benefit from the use of a mature technology that is flexible enough to meet their individual market requirements. In particular they will benefit from the existence of a well-established world market both for receivers and for head-end equipment. These conditions will enable the rapid roll-out and take up of DTT services in these countries, with access to cheap receivers being the key factor. The transition from analogue to digital services is what DVB-T is designed for.

In this timeframe it is neither feasible nor advisable to consider launching services with DVB-T2. The new standard is designed for a post-ASO environment, where DVB-T services are already well-established. Products that implement the DVB-T2 standard are not likely to become widely available until 2010. Whilst prices will fall over time, in line with past experiences for DVB technologies, they can be expected to be relatively high initially. This means that DVB-T2 should not, in the short to medium term, be considered for the launch of free-to-air multichannel standard definition services targeted at migrating a general population from analogue to digital. DVB-T is ideal for these purposes.

(...)

In some countries, notably in Latin America and parts of Asia, debate continues as to which of the available DTT transmission systems should be adopted and deployed. The DVB Project believes that the adoption of DVB standards in such territories would bring maximum benefit for all stakeholders, including broadcasters, regulators, manufacturers and, perhaps most importantly, viewers. Regardless of which analogue transmission system is used, and regardless of the channel bandwidth used, DVB-T offers a uniquely flexible solution that will enable a smooth transition to DTT. The key factor, particularly in countries with a high penetration of terrestrial TV and relatively low average incomes, will be the price and range of receivers. It is clear that DVB-T is the ideal technology in these circumstances.

http://www.dvb.org/technology/dvbt2/

Poslednja ispravka: Wizard (17.5.2010 u 16:09)
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
deejayice (17.5.2010)
Stara 17.5.2010, 17:17   #17
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
Products that implement the DVB-T2 standard are not likely to become widely available until 2010
Pretpostavljam da se ovde krije ona mala kvaka, mi uvodimo 2012te i možemo pretpostaviti da će za naredne 2 godine stanje na tržištu biti stabilizovano. Plus, nema tu nekog velikog pametnikovanja sada, EU je krenula tim pravcem i mi samo pratimo njih, šta je tu je.

Mada se slažem sa tobom, u vreme kad niko nije znao koji će standard da bude usvojen bilo je najblaže rečeno, pokvareno da se ubeđuju ljudi da je kupovina DVB-T standarda baš sigurna investicija. Vrlo kvarna rabota i z ato bi neko trebao da odgovaraa iskreno.

Opet, pitanje kablovskih operatera... Vrlo škakljiva tema koja nema precizan odgovor. Lično, voleo bi da se danas propiše standard i za njih za dotičnu 2012tu godinu, da lepo i oni znaju šta treba da se radi. Mada će njima biti vrlo interesantno tada, penzioneri koji su najsigurnije platiše će imati izbor da njima plaćaju ili da pređu na digitalnu TV koja će imati odličan kvalitet i koja ne košta ništa. Jeste manji broj kanala ali su to obično oni kanali koji oni i gledaju i koji ih imteresuju. Tako, da lično bi se kladio da će dobar broji njih da jednostavo otkaže kablovsku. Da li će se to desiti ili ne, i koliko će pogoditi kablovke distributere, videćemo. Ako to bude tako, tad će i kablovski distributeri hteli ili ne, morati da emituju digitalni signal, znači uvođenje digitalnih risivera kod kuća, što povlači da neki više neće imati kablovsku TV kao do sada besplatno, ali i da kablovski operateri neće više imati onaj čuveni izgovor tipa "mnogo nelegalnih korisnika opterećuje mrežu...", što bi na kraj umožda dalo i kvalitetniju uslugu. Ko zna, možda bude na kraju i nešto dobro od svega ovoga, ko zna ... Mada, ima i ona narodna " Pretpostavka je majka svih *****... " .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 18:08   #18
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Tja, čak su ispali i relativno normalni... Nekako bi logično bilo da se prvo uvodi DVB-T i konverteri, pa kad neka firma registrovana ne nekim ostrvima zaradi, onda da se uvodi DVB-T2 pa ugrađivanje jovo-nanovo. Ovako će se samo jednom ugrađivati umesto dva puta, što je pozitivan napredak (mada nije dobro što sam ovo napisao, ako neki zvaničnik pročita imaćemo mi, ipak, DVB-T 2012. ).

Što se konkurencije kablovskoj tiče, vrlo je moguće da će broj zemaljskih kanala biti i veći nego sad. Ako se to desi, kablovski distributeri bi se zaista mogli naći u nebranom grožđu ako nastave sa poslovnom politikom poput sadašnje. SBB je ispao glup u društvu kad nije zalegao da dobije licencu za telefoniju. Šta će da nude kao komparativnu prednost kad se uvede digitalija? Ona 2-3 relativno kvalitetna titlovana kanala? Nije dovoljno.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2010, 7:18   #19
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Citat:
Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić izjavila je jutros RTS-u da je 4. april 2012. godine još realan rok za digitalizaciju i da, zasad, jedini problem predstavlja uvodjenje nove upravljačke strukture emisione tehnike.

Ona je precizirala da bi cena digitalizacije mogla da iznosi izmedju 20 i 70 miliona evra i da se sastoji od nekoliko elemenata.

Matićeva je objasnila da je takva razlika u ceni moguća, jer u video-tehnologiji cene brzo padaju i teško je predvideti kolika će biti za dve godine.

Prema rečima Matićeve, u Srbiji ima oko 2,5 miliona domaćinstava, a oko milion i po ima kablovsku televiziju, pa bi gradjani morali da nabave adaptere za digitalni signal.

Svim gradjanima, koji primaju zemaljski signal, imaju svoju antenu ili antenu u zgradi, biće neophodno da kupe adapter, dok će za gradjane, koji su već obuhvaćeni nekom vrstom socijalne podrške, a to je oko 300.000 domaćinstava, država omogućiti nabavku tih adaptera, najavila je ona.

Za ostale gradjane to neće biti naročito veliki iznos i pretpostavlja se da će iznositi 20 do 30 evra za osnovnu verziju, a za verzije adaptera, koji u sebi imaju i funkcije di-vi-di rekordera na primer, biće nešto više, ali neće biti obavezne, već izbor gradjana, najavila je ministarka.

Od 4. aprila 2012, kako je rečeno, u Srbiji predstoji digitalizacija, što znači da televizijski signal, koji je emitovan preko običnih antena, od tog datuma neće više postojati i umesto njega biće emitovan novi, kvalitetniji i savremeniji.

Za prijem će biti potreban i nov televizor, koji može da primi diditalni signal.
Sad, ovo je koliko sam našao vest od juče, ali ajd sad, tek naleteo pa .... Koliko je ovde vidljivo čak i cena digitalizacije u najgorem slučaju neće biti prevelika za državu, dakle, nije wow trošak. Mada je interesantan onaj deo oko priče o adapterima i zaključku ministarke da nam trebaju novi televizori. Mislim, onaj ko uzme novi televizor neće imati razloga da uzme adapter, zar ne? Kad neko ne razmišlja šta priča.

Mada kad pomenu broj kanala, biće veći i to je sigurno. I to je i navedeno još kad je bilo ono čuveno izdavanje licenci za nasionalnu frekvenciju i kad je nekoliko TV sistema ostalo bez nje i na kraju ugašeno. Tad je rečeno da će digitalizacijom da poraste broj kanala i da će tad morati da se podele dodatne licence, i da je glupo gasiti neke TV kuće tada, razlika od par godina ne znači ništa, sve su i tad radile normalno, mogu i do 2012te... RATEL je odlučio kako je odlučio bez uzimanja u obzir svega navedenog. Tako da će nas očekivati sigurno novi tender za dodelu dodatnih frekvencija. A SBB, e on će imati samo jedan izbor, da se krene sa onim drugim delom ponude, gde će naglasak biti na vezanim paketima koji će ponuditi mnogo više neta od ADSLa, inače neće niko to birati. Jer za većinu korisnika neta preko SBBA TV je nešto malo korišćeno, više usputno, i njihov račun je da njih net košta ne samo net već plus i TV, a to ih na kraju dovede do računa da plaćaju net onoliko više od ADSLa koliko je i brži, prosta računica za njih. Tad će za njih biti jasan račun: ako imam skoro isti ADSL po brzini, meni je svejedno, ako za ukupne pare ADSL bude brži odoše tamo jer ne moraju da misle previše o kvalitetu TV programa previše, jedino što može da izvadi SBB je znatno bolja ponuda. I to ne kao sada, sa vezanim ugovorima na 12 meseci, jer i danas najveći broj ljudi plaća po potrebi, već će od osnovne ponude morati da menjaju brzinu na više i to dosta. Ista priča je i oko kanala, i tu će morati da menjaju mnogo toga, par relativno kvalitetnih kanala koji su titlovani ne čine dovoljno za privlačenje korisnika, mnogo toga lako može i preko satelita da se pokupi, a oprema za satelitski prijem nije više nedostižna po ceni. Čak imaš i dosta veći i privlačniji izbor sa većim izborom kanala, sa većim mogućnostima privezivanja dodatnih TV prijemnika i sl, dakle, biće tu interesantno do kraja.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2010, 16:19   #20
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Leadtek TV karte

Ne mogu da kažem šta mislim o ministarki Jasni Matić jer je to u suprotnosti sa pravilnikom foruma. Samo ću reći da njene izjave ne čitam, jer nemam vremena za gubljenje.

Što se SBB-a tiče, kad čuješ da je SBB propao to će značiti da je Srbija postala normalna država. Sve dok je moguće da opstaje (čak "dobro posluje") firma sa neverovatnom količinom totalno nesposobnih ljudi na vrhu, to jedino znači da ne postoji ni T od tržišta. U uslovima normalne tržišne utakmice SBB ne bi opstao ni 5 minuta. Elem, sa ovom ekipom na vrhu oni ništa pametno nisu u stanju da urade. Pretpostavljam da će što duže budu mogli konvertovati digitalni signal u analogni i bazirati zaradu na ljudima koji imaju stare TV aparate.

Sinoć sam pogledao njihov forum. Neverovatno, oni nisu u stanju da naprave ni elementarno suvisao forum (kad kažem "elementarno suvisao" mislim "elementarno informativan"). Ali su zato u stanju da zaposle i debelo plate nekoliko direktora u čijoj nadležnosti je i taj forum.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD prekida sa podrškom za starije karte od aprila Dusan Despotovic Vesti 5 8.3.2009 0:10
Leadtek WinFast PVR2100 vasiljevic Ostale komponente 5 8.7.2008 13:58
Svi koji imaju Leadtek winfast TV USBII Deluxe i lap top! Devet1 Video/TV softver 5 27.3.2008 23:07
Leadtek USBII deluxe & Lap top problem ZVUK ! Devet1 Video/TV softver 1 9.3.2008 18:18
AGP karte bez HSI chipa Muad Dib Grafika 10 25.10.2006 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com