Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2018, 1:54   #561
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Slazem se za preterani hajp, ali zasto bi igra uopste morala da bude revolucionarna ili nesto slicno da bi bila odlicna ili za pamcenje? I to revolucionarna je vise izlizan izraz. Novine kao novine, klikbejt i senzacija.
Na kraju krajeva ni W3 nije nista revolucionarno ako cemo iskreno ali je meni licno bila jedna od najboljih igara koje sam igra.
Demo svakako ne izgleda preterano spektakularno ali je odlicna podloga. Svidja mi se ideja i put kojim su krenulo i vidi se da igra ima itekako jos da se pegla.

A ovi sto vicu downgrade ja ne znam da li je i jedna igra dobila upgrade po njima. Jos je alpha, videcemo kako ce sve to izgledati na kraju. Trejler se sigurno ne pravi sa polovicnim i nedovrsenim osvetljenjem, teksturama i ostalo. Znam, i to "jos je apha" je isto izlizan izraz, ne kazem da ga na kraju nece biti kao za W3, ali treba sacekati.....Trcimo pred rudu, igra nece izaci jos minimum godinu dana po nekim procenama.

Sve u svemu ovo fino izgleda za sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2018, 2:08   #562
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Slazem se za preterani hajp, ali zasto bi igra uopste morala da bude revolucionarna ili nesto slicno da bi bila odlicna ili za pamcenje? I to revolucionarna je vise izlizan izraz. Novine kao novine, klikbejt i senzacija.
Na kraju krajeva ni W3 nije nista revolucionarno ako cemo iskreno ali je meni licno bila jedna od najboljih igara koje sam igra.
Demo svakako ne izgleda preterano spektakularno ali je odlicna podloga. Svidja mi se ideja i put kojim su krenulo i vidi se da igra ima itekako jos da se pegla.

A ovi sto vicu downgrade ja ne znam da li je i jedna igra dobila upgrade po njima. Jos je alpha, videcemo kako ce sve to izgledati na kraju. Trejler se sigurno ne pravi sa polovicnim i nedovrsenim osvetljenjem, teksturama i ostalo. Znam, i to "jos je apha" je isto izlizan izraz, ne kazem da ga na kraju nece biti kao za W3, ali treba sacekati.....Trcimo pred rudu, igra nece izaci jos minimum godinu dana po nekim procenama.

Sve u svemu ovo fino izgleda za sada.
W3 je bio revolucionaran jer je uspeo da ukombinuje fantasticnu pricu, upecatljive likove i jaw dropping okruzenje (uz odlicnu grafiku) sa vrlo dobrim combatom, istrazivanjem i sveukupno vrhunskim osecajem tokom igranja.

Jednostavno, igra je imala "flow" koji nijedan RPG pre, a ni posle nije uspeo da ostvari. Ne pamtim kada sam bio u stanju da u SP igri mogu da opalim maraton od po 8h+ i da i dalje jedva cekam sledeci quest. To je bilo moguce samo u slucajevima TW3, TW2 i Mass Effect igrama.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Dovahkiin (28.8.2018), zokocx (28.8.2018)
Stara 28.8.2018, 2:19   #563
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Nekako preambiciozno zvuči, čak i za njih. Ko zna koliko će još razvoja uzeti ako misle sa svim istrajati što obećavaju. Mogle bi opet sijevnuti downgrade priče, samo nevezano za grafiku ovaj put. Samo da od svega ne bude teški hajp jer je to CDPR, Witcher, free DLC, DRM free, i sve to.

Edit: prethodni post sa linkom gdje neko, kao, igra Cyberpunk nestade. Vjerovatno sam ispušio žešće što sam kliknuo, jer mi je ekran otišao u bijelo i sistem se zamrznuo...
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2018, 9:05   #564
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Mnogo mi je jako kad ušteka ovu curu u kadi, pa tako analize i testovi razni
Dobro izgleda, prenakrcano detaljima, ali bez utiska da je potrebno prodati bubreg da bi se imala adekvatna konfiguracija za igranje.
Sa druge strane deluje previše nekako "hodnikasto" bar ovo što su pokazali, nekako se sve previše odvija u jednoj ravni (bez obzira na izraženu vertikalnost sveta kao takvog).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2018, 12:05   #565
Gatti.Gatozza
Član
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 38
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 9 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Klikunuo sam juče na ovaj video sa namerom da pogledam minut dva, čisto da vidim kako izgleda svet, da si ne spojlujem previše, ostao sam do kraja. Pridružila se i gospođa, a kad se video završio, samo smo se pogledali otvorenih usta i oboje rekli, kupljeno. Da li smo žrtve hajpa, možda.

Nisam neki ljubitelj cyberpunk okruženja u video igrama (nisam voleo ni Deus Ex, ni System Shock), ali mi ovo deluje kao nešto što baaaš želim da igram. CD Project do sada nije uradio ništa što mogu da prepoznam kao neki kompromis, i verujem da to neće uraditi ni ovog puta.
Gatti.Gatozza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2018, 15:05   #566
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Meni je zao sto cemo uzmesto Jenefer, Tris i ostalih cica da gledamo polucelave trandze sa oziljcima po licu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
buraz (28.8.2018), perablenta (28.8.2018)
Stara 28.8.2018, 23:16   #567
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Obradovao me je stream danas kad sam vidio da se pojavio. Izvukavši glavu iz junipera, čekpointa, SIEM-a i ostale bagre, odvojih večeras nakon posle-podnevnog kuliranja vrijeme da pogledam gameplay.
Moje lično, najličnije mišljenje je da se CD projektu obija polako o glavu onoliko podizanje hajpa i u ovom trenutku smatram da ima samo kontra efekat. Barem je takav utisak ostavljen na mene.
Daleko od toga da će ovo biti loša igra, ali naduvati atmosferu dok ljudi ne pogore, a zatim izbaciti prvi zvanični gameplay video, samo može oladiti interesovanje kod igrača koji su pomno pratili dešavanja od početka.

Smatram da CD projekt mora pod hitno redizajnirati pucanje iz vatrenog oružja, inače su u velikom problemu. Mora to da bude masivnije, da oružje ima "težinu" i da se osjeti punjenje protivnika teškim olovom. Ovo mi je nekako palo prvo u oči.

Očekujem hakovanje, mogućnost kompletnog e2e stealth igranja. Grafika? Who cares, dobro je i ovako.

Poslednja ispravka: White Ripper (28.8.2018 u 23:36)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 0:06   #568
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Ko da nikad nisu videli kako se puca iz pistolja
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 0:18   #569
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
W3 je bio revolucionaran jer je uspeo da ukombinuje fantasticnu pricu, upecatljive likove i jaw dropping okruzenje (uz odlicnu grafiku) sa vrlo dobrim combatom, istrazivanjem i sveukupno vrhunskim osecajem tokom igranja.

Jednostavno, igra je imala "flow" koji nijedan RPG pre, a ni posle nije uspeo da ostvari. Ne pamtim kada sam bio u stanju da u SP igri mogu da opalim maraton od po 8h+ i da i dalje jedva cekam sledeci quest. To je bilo moguce samo u slucajevima TW3, TW2 i Mass Effect igrama.
Ovo što ti opisuješ se zove evolucija open world akcionog rpga od drvenastih TES igara ka nečemou življem i lepše ukomponovanom.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SchizoidMan na korisnoj poruci:
pentraksil (29.8.2018)
Stara 29.8.2018, 9:07   #570
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Ko da nikad nisu videli kako se puca iz pistolja
Bas je nekako nerealno, kao u nekoj naucnoj fantastici.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:04   #571
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Jok samo jeftino i traljavo.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:11   #572
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Jok samo jeftino i traljavo.
Nema svako istoriju sa Tom Clancy igrama I godine iskustva rada na njima, kao ni Red Storm studio

Zanimljivo je to da se vecina najvise odusevila momentom kada V izlazi po prvi put na ulicu. Velika kolicina razlicitih NPC-ova je taj wow momenat. Ali onda ljudi iz nekog razloga ignorisu 90% demo-a gdje jedva da nekog ima na ulici. Ona potjera sa automobilom (generalno sve scene sa automobilom) prikazuju skoro pa pust grad. Danasnje konzole i PC imaju najmanji problem sa renderovanjem gemoetrije i tekstura, AI rutine i animacije stvaraju problem za CPU, a toga nije bilo pretjerano u ovom demo-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:29   #573
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Prevelika ocekivanja imaju ljudi, to je problem. Ocekujte prosek i bicete zadovoljni.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:31   #574
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
SchizoidMan kaže: Pregled poruke
Ovo što ti opisuješ se zove evolucija open world akcionog rpga od drvenastih TES igara ka nečemou življem i lepše ukomponovanom.
Upravo. Ni ja se ne secam kada me je poslednja igra toliko uvukla i zabavila kao W3 (a tek DLC HOS )....ali mislim da se preteruje kada se prica o revolucijama i tolikim pomeranjima granica itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:41   #575
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Prosek neće biti, to je sigurno.

Sve i da bude polupan i bagovit Sajberpank će biti više od prosečne open world igre minulih godina.

Nekako sam sve ovo zamišljao štrokavijim nego što mi na prvu deluje, ostalo šta znam. Grafika, broj NPCa, animacije... nije mi to posebno bitno, ono što jeste - atmosfera, uživljavanje, priča to ću tek kada zaigram znati.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 11:46   #576
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Nema svako istoriju sa Tom Clancy igrama I godine iskustva rada na njima, kao ni Red Storm studio
Nema to veze, jedan E.Y.E. Divine Cybermancy ima bolji gunplay a kostao je 10 dinara da se napravi.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 12:57   #577
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
W3 je bio revolucionaran jer je uspeo da ukombinuje fantasticnu pricu, upecatljive likove i jaw dropping okruzenje (uz odlicnu grafiku) sa vrlo dobrim combatom, istrazivanjem i sveukupno vrhunskim osecajem tokom igranja.

Jednostavno, igra je imala "flow" koji nijedan RPG pre, a ni posle nije uspeo da ostvari. Ne pamtim kada sam bio u stanju da u SP igri mogu da opalim maraton od po 8h+ i da i dalje jedva cekam sledeci quest. To je bilo moguce samo u slucajevima TW3, TW2 i Mass Effect igrama.
Apsolutno nista sto si naveo nije revolucionarno. Sve je vec vidjeno u nekim starijim igrama, samo u sustini ima bolju grafiku i glasovnu glumu, sto je i logicno. Nista se novo u akcionim RPGovima nije pojavilo vec sigurno vise od 10 godina (pricam o AAA naslovima). Sve je reciklaza starih, oprobanih formula.

Elem, izgleda odlicno, s tim sto je gunplay katastrofa koliko vidim.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Exia (29.8.2018), Skenderevo (29.8.2018)
Stara 29.8.2018, 14:19   #578
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Evo ga Dovke, nas veseljak.


Inace, nadam se da moze da se iskljuci sve sa ekrana, ne treba mi gomila pokazatelja da mi drzi pljuvacku da mi ne padne sa usta jer sam retardiran
https://www.pcgamer.com/cyberpunk-20...ffer-pcgamertw
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 14:24   #579
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Kakva je bre ovo glupost sa system requirements o.O
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2018, 14:27   #580
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

@Exia
Hvala bogu, mada nisam ni sumnjao da ce biti drugacije. Kao u DX, DH, Prey i slicnim igrama, ne zelim nista da se vidi od tih stvari na ekranu i nista da bude uokvireno. Nadam se da ce i taj okvir oko predmeta (item highlight) moci da se iskljuci. TW3 sam igrao bez mini mape i ostalih stvari, skinuo sam samo mod koji na klik prikaze kompas i to je bilo to.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
open world, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
Cypher - cyberpunk text adventure lukababic Avanturističke igre 2 2.4.2014 10:44
Futurelost Cyberpunk BBRPG slax Pravljenje igara 12 16.10.2011 13:45
FutureLost Cyberpunk RPG slax Male igre 1 16.10.2011 13:43
Cyberpunk Art Ocelot Zanimljive Web lokacije 1 2.3.2007 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com