Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2017, 21:22   #1
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Nov TV preko 42"

Pozdrav svima. Dugo me nije bilo na forumu.
Resih da se pocastim novim televizorom a s obzirom da sam ispao iz koloseka po tom pitanju znacila bi mi pomoc. Trenutno imam LG 42LE5300 na kome mi veliki input lag "pojede dzigericu". Tako da bi prioritet kod novog tv-a bio mali input lag. U velikoj meri ce se koristiti za igre i filmove sa pc-ja. Trenutni tv takodje pravi odredjene probleme i prilikom reprodukcije video sadrzaja (isti problem sam imao i sa Samsungom 40C650, koji i zamenih zbog toga) bilo da je sa yt-a ili iz plejera (seckanje). Bilo bi lepo kada bih to izbegao sada.
Znaci prioriteti bi isli ovako:
1. Sto manji input lag
2. Duboka crna (probijanje i IPS glow mi opasno idu na zivce)
3. Da uglovi budu solidni (da ne dobijem uzas od slike cim mrdnem malo od centra).
4. Hdmi bar 2 komada
To bi bilo otprilike to. Smart i ostale gluposti mi uopste nisu bitne. Uzeo bih i malo vecu dijagonalu sada (ne bih isao na 55 npr, preveliko je).
Sto se tice budzeta, ne znam ni sam tacno. Bilo bi lepo ako moze da se uglavi do 50-ak hiljada, ali ako ne moze se prosiriti.
Hvala unapred.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 14:10   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Nema

Neće ići tako kao što si zamislio .

90+% 43“ i 49“ FHD TV-a imaju IPS-olike panele (ADS, PLS, S-IPS). Jako malo imaju neki VA kao TCL koji se ne prodaje ovde u Srbiji niti Mađarskoj.
Određeni testeri ne mere input lag tako da i kad mogu da preporučim neke modele (ne za igre), ne mogu ti ih preporučiti zato što ne znam koliki je input lag.
Verovatno ćeš morati da kupiš preko kp-a pošto za te novce ovde nema u maloprodaji.
Tržište FHD modela generalno ide nizbrdo već koju godinu.
Ako hoćeš da ti TV ne trperi (kao skoro svi moderni monitori), onda dolazi samo Sony u obzir, ali njihovi FHD modeli imaju prilične cene. Njihova ovogodišnja WE75x serija su baš igrački FHD modeli.
Problem? 49“ ima ADS panel (BOE), a 43“ ima S-IPS (LG Display).

Npr. predložio bih ti Samsung 43M55xx koji ima nečiji VA panel, ali je input lag popriličnih ~43 ms.
LG Electronics modeli imaju nizak input lag, ali su očajni/najgori ove godine skoro po svemu (izuzev input laga) i svi modeli imaju S-IPS panele.

TL; DR
Nema.

Jedino da ideš na UHD TV, ali treba zver od kompjutera da se „pogoni“ ta rezolucija, mada se može skalirati na 1920x1080.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
PinociO (11.12.2017)
Stara 4.12.2017, 14:31   #3
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Iz ličnog iskustva potvrđujem @DukeofSerbia.

2013. sam kupio Sony Bravia 42", FHD, Smart (iako mi ta funkcija nije trebala kao monitor za PC), 2 HDMI porta. Ali, cena je bila oko 80k din.

Ugao gledanja gotovo maksimalan, crna odlična+dodatno može da se podesi, imput lag nikada nije bio problem a igrao sam desetine FPS-a na njemu. Broj boja je veći nego kod monitora, monitori kad pogledaš u nVidia control panelu staju na 8 bpc na taj TV ima do 12 bpc.
(razlika nije mala:
8-bit color = 2^8 x 3 = 2^24 = 16.7 million colors
12-bit color = 2^12 x 3 = 2^36 = 68.7 billion colors)

Ja sam prešao na montor posle 11 godina korišćenja TV kao monitora iz dva razloga. Ograničen prostor i da konačno izađem van 60 fps-a.

Uglavnom, poenta priče, za veliku dijagonalu + opcije koje omogućavaju gaming na TV-u ne možeš jeftino da prođeš.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 16:05   #4
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Uh, znaci slaba vajda da menjam tv. Zeznuo sam se pre 4-5 godina kad uzeh ovaj LG (masno placen, 84k) a input lag, meni, neprihvatljiv. Interesantno je, mozda ima neka caka, da je nekad input lag ogroman a nekad sasvim ok (vidi se po strelici i samom odzivu komandi). Nikako ne uspevam da nadjem neki pattern po kome radi to.
@Duke, hvala na odgovoru i na preporuci ali moracu da otpisem taj Samsung zbog veceg input laga. Dzaba crna i sve ako to ne valja. Ne bih ja ni menjao ovaj da je lag normalan.
Imas li jos neku mozda preporuku? A da nije izuvanje za 4k jer mi je nepotreban totalno.
@Perablenta, hoces da prodajes taj Sony?

Videh sad na KP ova dva modela:
Sony KDL43WE750B*
Sony KDL43WE755
Jesi li na njih mislio da su sa malim lagom i dobrim panelom?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Poslednja ispravka: OWERKLOKER (4.12.2017 u 16:16)
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 16:52   #5
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Pa nema preporuka više u FHD kategoriji. Otkucao sam ti stanje...

I za Sony WE750 seriju sam ti isto otkucao – ta 43“ verzija ima S-IPS panel tako da ako hoćeš duboku crnu i da nema IPS glow, zaboravi. Jedino ako koristiš pod svetlom
stalno, onda IPS-oliki panel je u redu. Oni imaju problem u mraku kada kontrast dolazi do izražaja. Mada postoji još jedno rešenje, a to je korišćenje pozadinskog LED svetla.
Ovde sam ukratko opisao.

Za Samsung 43M55xx sam ti samo otkucao da jedini VA model ima poveći input lag, čisto reda radi, ne kao predlog za kupovinu .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 18:33   #6
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
@Perablenta, hoces da prodajes taj Sony?
Eh... supruga gleda TV na njemu, prešla sa CRT "šporeta" od ~20". Znaš ono, from my dead cool hands
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 18:42   #7
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Pa nema preporuka više u FHD kategoriji. Otkucao sam ti stanje...

I za Sony WE750 seriju sam ti isto otkucao – ta 43“ verzija ima S-IPS panel tako da ako hoćeš duboku crnu i da nema IPS glow, zaboravi. Jedino ako koristiš pod svetlom
stalno, onda IPS-oliki panel je u redu. Oni imaju problem u mraku kada kontrast dolazi do izražaja. Mada postoji još jedno rešenje, a to je korišćenje pozadinskog LED svetla.
Ovde sam ukratko opisao.

Za Samsung 43M55xx sam ti samo otkucao da jedini VA model ima poveći input lag, čisto reda radi, ne kao predlog za kupovinu .
Nista, odustajem onda od zamene dok se ne pojavi nesto normalno. Ako se pojavi...
Hvala ti na velikoj pomoci.
Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Eh... supruga gleda TV na njemu, prešla sa CRT "šporeta" od ~20". Znaš ono, from my dead cool hands


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 19:39   #8
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

https://www.emmi.rs/televizori-tv-49...roductId=62650
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 19:46   #9
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

@ OWERKLOKER

Nema problema . Barem sam ti otkucao (kao i drugima koji čitaju) da se ne zaletiš i pukneš novce na trubu.

I u tome je problem – neće se pojaviti. Proizvodnja TV-a, ali i monitora i svega ostalog što koristi ekran, zavisi od proizvođača panela. Oni diktiraju tržište.

LG Display i kineski BOE su preplavili tržište (čitaj dampovali) svojim IPS-olikim panelima, tako da su se drugi (VA proizvođači) povukli iz mrtve trke do dna
(nema margina ili minimalne) na FHD tržištu i koncentrisali se na UHD. Napomena da su Korejci (LG.D) najveći proizvođač kompjuterskih (desktop) i TV panela.

Samsung Display više ne proizvodi S-PVA FHD panele. Isto važi i za AU Optronics (AMVA i AMVA3) – samo UHD.
Foxconn filijale (Innolux i Sharp) još proizvode nešto, ali limitirano.
I China Star još isto limitirano i to uglavnom za TCL (pošto su njihova filijala).

Što se tiče top proizvođača TV-a:
LG Electronics je FHD VA modele poslednji put imao 2015-te, bili su jako dobri, ali više nema, kao što od ove više nemaju ni UHD S-MVA u ponudi od ove.
Samsung Electronics još uvek prodaje FHD VA modele (očigledno), ali je problem taj što ih ne interesuje da smanje input lag uopšte. Ista priča sa J55xx
(2015.), K55xx (2016.) i M55xx (2017.) koje su njihove top FHD serije. Štaviše, ovogodišnja M55 je još slabija od K55 po tom pitanju…
TPVision (Philips) je u potpunosti prešao na IPS plus ko zna koliki je input lag (verovatno velik).
Panasonic još ima u ponudi modele sa Innolux S-MVA panelima (ES500 serija), ali niko nije testirao input lag, ali ako je kao prethodnih godina (velik)…
Plus, nema u 43“ i 49“ veličini.
Sony još isto retko koristi FHD VA panele, ali u (naj)jeftinim serijama…
TCL nema ni ovde (bili svojevremeno pa se povukli) ni preko, a oni prodaju modele samo sa HVA panelima (pošto sam otkucao da su vlasnik China Stara).

Rešenje:
1) UHD VA TV;
2) 31,5“ FHD monitor ili
3) Ne kupovati.

Tako je, kako je.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (4.12.2017 u 21:04) Razlog: slova
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 20:31   #10
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Videh i na benchu da si pisao, ali dzaba kad dominiraju sveznajuci indijanci tamo.
No, nazalost odustacu onda od kupovine jer ne vidim svrhu da dajem toliki novac za uhd tv da bih imao mali input lag. Pojuricu neku stariju seriju polovnu ali i tu je pitanje input laga.
Prestao sam da pratim jos kod Samsung C650 serije (i tu me je razocarao input lag). Jos zalim sto nisam uzeo C530...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2017, 11:33   #11
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

@Duke, i ostali poznavaoci, kakav je Samsung KU6072? Malo sam gledao i input lag je odlican plus je VA panel. Kakav je on izbor?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2017, 12:33   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

40" je dobar, VA panel sa vrlo dobrim kontrastom i uniformnim osvetljenjem. Evo komšijskog opisa na HD televizija. To što mu HDR implementacija nije stvarno dobro urađena i nije neki minus po meni, ni jednom TV-u ove ceni nije, tako da.... Za veće panele, 43, 49... nek se javi Duke ako ima info.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2017, 13:57   #13
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Bas sam malo pre i procitao test na tom sajtu. Mozda bi mi i 40 zavrsilo posao ali radije bih vece.
Naisao sam i na info da je 43" IPS panel sto ne dolazi u obzir (smucio mi se glow i probijanje).
Cekamo Duke-a za 49-ku.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2017, 12:15   #14
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom UHD?

Otkucao si da ne bi kupovao UHD TV sad odjednom bi ?

Ono U u nazivu je skr. za UHD kod Samsunga.

Takođe, ovogodišnja MU61 serija je bolja od prošlogodišnje (KU60) po pitanju input laga i odziva piksela.
Za 43“ nemam info koji je panel, kao ni u 49“, ali najverovatnije PLS kao kod MU64. 55“ je testiran (PLS).

I samo napomena za HDR – za to treba TV od 1.000+ € .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2017, 13:19   #15
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

..i to iz osnovne ponude,nista specijalno.da je odziv sa periferija toliko los na samsungu,bilo bi nemoguce igrati na primer dark souls 3.sad, da li veca dijagonala sa sobom povlaci veci 'input lag' to ne znam.mogao bi da proverim na sony kdl 48r550c.iskreno, nemam volje da povezujem toliki tv.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2017, 23:23   #16
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: UHD?

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Otkucao si da ne bi kupovao UHD TV sad odjednom bi ?

Ono U u nazivu je skr. za UHD kod Samsunga.

Takođe, ovogodišnja MU61 serija je bolja od prošlogodišnje (KU60) po pitanju input laga i odziva piksela.
Za 43“ nemam info koji je panel, kao ni u 49“, ali najverovatnije PLS kao kod MU64. 55“ je testiran (PLS).

I samo napomena za HDR – za to treba TV od 1.000+ € .
Pa mislio sam da ne idem cenovno toliko gore ali posto utvrdismo da nema vajde za manje pare da prosirimo budzet.
Ima li uopste neki 46, 49, 50" da nije preskup a da ispunjava zahteve?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2017, 9:34   #17
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Nov TV preko 42"

E ovako, definitivno sam odlucio da dosta podignem budzet i uzmem "pravu" stvar. Moze da ide do nekih 700e okvirno.
Znaci:
1. Input lag minimalan
2. Crna i kontrast, da ne sija kao na IPS
3. Podrska za fajlove preko usb da bude dobra
Ostalo klasika, i ne bi bilo lose da bude 50-ak inca (malo vise ili manje, nije bitno).
Pucaj @DukeofSerbia.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 15:42   #18
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Re: Nov TV preko 42"

Za te novce Panasonic TX-50EX700E od preko. Moraš proveriti da li važi garancija i u Srbiji – ranije znam da jeste. Ili pitati prodavca ili ovlašćene Panasonic servise.

Poljaci su testirali taj model – Panasonic TX-50EX700E test.

A drugi Poljaci i verziju od 65“.

Glavna mana je „HDR“ koji je lakrdija, ali sam otkucao, za to treba 1.100+ evra (Sony XE900 serija).

Panasonic EX700 serija ima Innolux S-MVA panele sa velikim kontrastom i proširenom pokrivenošću boja.

Konkurent (probija 700 e granicu, isto od preko) je Sony KD-55XE70xx koji ima nečiji VA panel (SVA ili HVA?). Obavezna napomena da 49“ ima S-IPS panel tako da otpada
iz razmatranja. Francuski test KD-55XE7005.

Kod nas jedino Samsung UE50MU6172 koji skoro sigurno isto ima S-MVA panel, ali za razliku od Panasonica je najverovatnije 8-bitni i sigurno nema proširenu pokrivenost boja.
Prodaje uz 5 god. garancije ovde.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (10.12.2017 u 17:06)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 22:49   #19
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Poslao sam upit jednom prodavcu za Panasonic, bas deluje odlicno. Mada i Sony fino izgleda. Za koji bi se ti pre odlucio?
Deluje mi da ce oba ispuniti super moje zahteve.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2017, 23:58   #20
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post Panasonic

Ako bi gledao Ultra HD video, onda je Panasonic u prednosti zbog panela: sigurno je 10-bitni, proširena pokrivenost boja i solidno veći kontrast plus mu je još kućište srebrno
koje pojačava dubinu crne (iluzija kontrasta). Za igre su tu negde.

Takođe, Panasonicova garancija važi u Srbiji. Potrebno je da se dobije panevropski garantni list ako tako nešto postoji, a račun je obavezno potreban. To treba videti sa
prodavcem. Stoji na Panasonicovom sajtu, sam našao:
Citat:
Pan-europsko jamstvo (Pan European Guarantee)

Područje koje pokriva pan-europsko jamstvo obuhvaća države članice EU/EGP, Tursku, Hrvatsku, Srbiju te Bosnu i Hercegovinu. Ovo jamstvo se odnosi na potrošačke
proizvode kojima je u vrijeme kupnje bilo priloženo Pan-europsko jamstvo. Njime se stječe pravo na popravak proizvoda u državi u kojoj proizvod nije bio kupljen.
Reklamacije na proizvod potrebno je prijaviti sukladno općim uvjetima opisanima ovdje. Popravci proizvoda bit će realizirani na temelju uvjeta jamstva koji su obvezujući
u državi u kojoj je prijavljena reklamacija proizvoda. Isti uvjeti se mogu pronaći na internetskim stranicama i/ili telefonskim servisima određenima za pojedine zemlje u
Pan-europskom jamstvu priloženom proizvodu ili ovdje.

Uvjeti vršenja popravaka obuhvaćenih jamstvom na teritoriju Hrvatske za proizvode kupljene izvan teritorija Hrvatske, dostupni su ovdje.

Upozorenje! Molimo, imajte na umu da se važećim jamstvenim listom smatra samo list koje je priložen čitljivi dokaz o kupnji uređaja (račun).
http://www.panasonic.com/hr/informacije-o-jamstvu.html

Našao sam još danski test (na engleskom) verzije od 58“.

Glavna prednost svih Sonijevih modela je što ne koriste PWM za regulaciju LED poz. osvetljenja pa time ne trepere, ali ako nisi osetljiv na to… I zbog toga Sonijevi TV-i
generalnu imaju najbolji pokret, ali u direktom poređenju ta dva modela, ja bih pre Panasonic. Ja jesam lično veliki ljubitelj Sonijevih UHD TV-a, to nije tajna, ali od ove
godine sam isto tako i Panasonicovih zato što su poprilično podigli kvalitet.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet: Kako se kupuje i proverava polovni racunar preko interneta? Kompjuterija Šta da kupim? 0 25.9.2015 13:59
TV preko HDMI vuka13mv Ostale komponente 11 8.4.2015 14:23
Prenos podataka preko LAN-a Komichar Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.1.2010 21:55
Remote desktop u LAN-u preko ADSL rutera syncromatic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 30.6.2008 10:08
Kupovina preko Interneta karlo Šta da kupim? 8 8.2.2008 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com