Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2015, 23:45   #1
dieselt
Novi član
 
Član od: 1.9.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Preko grid antene 25db hvatam telekomov ADSL wireles od komsije na desktop racunar sa wireles karticom koja mi je u racunaru i to radi sve ok ali ja zelim da se povezem na tu mrezu preko akses Pointa D-Link DWL-G810 pa njega da povezem na TP-link TL-WR340 i sa njega da sirim wireles po kuci na laptop i mob.Povezem kabal od antene na AP i nadjem komsijinu mrezu,ukucam lozinku te mreze i zatim povezem na ruter ali ruter na prepoznaje tu mrezu,probao sam da povezem i AP preko lan kabla u mreznu karticu desktopa ali nemam mrezu i pristup internetu.Na koji nacina da to povezem da bi radilo probao sam na vise nacina ali nikako da proradi?
dieselt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 0:06   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Možda te komšija filtrirao po MAC adresi Kloniraj MAC adresu originalne kartice na access point pa probaj ponovo.

P.S. Ako je nešto ilegalno u pitanju i navataju te reći ću da sam se šalio.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (18.9.2015)
Stara 5.9.2015, 1:25   #3
dieselt
Novi član
 
Član od: 1.9.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Možda te komšija filtrirao po MAC adresi Kloniraj MAC adresu originalne kartice na access point pa probaj ponovo.

P.S. Ako je nešto ilegalno u pitanju i navataju te reći ću da sam se šalio.
da kloniram MAC adresu sa moje wireles kartice?legalno je sve
dieselt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 12:52   #4
dieselt
Novi član
 
Član od: 1.9.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

proverio sam kod komsije nije filtrirao po mac adresi.podesim u ap-u u podesavanjima za wireles setings kao prvo u podesavanjima
Operating Mode : izaberem Infrastructure ,AP name mi je po defaultu DWL-G810,zatim u SSID : nadjem njegovu mrezu ui stikliram pa onda u Authentication izaberem WPA-PSK ukucam sifru za njegovu mrezu Passphrase zatim u u podesavanjima za TX Rates postavim na auto i kliknem na apply.Ostala podesavanja nisam dirao u Network podesavanjima mi stoji LAN IP

Static IP Address
IP Address
192.168.0.30 .
Subnet Mask
255.255.255.0
Gateway
192.168.0.1
kada prikljuci preko lan kabla na komp ili na ruter tp-link TL-WR340G ne prikazuje nikakvu mrezu a na kompu u podesavanjima za LOcal ukucam u tcp ip adree IP adresu 192.168.0.1 povezan je lan kabal na local area conection ali nemam neta,e sad da li je mozda problem u Authenticationu te komsijine mreze jer ranije sam koristio net preko jednog provajedera tako sto sam u AP izabirao samo tu mrezu a u ruteru sam ukucavao username i pasword na ppo.primetio sam da kada mobilni stavim na AP dok izabiram komsijinu mrezu vidim na njemu tu bezicnu mrezu kao wireles kao da je AP salje slabo ali salje i cim izaberem WPA-PSK i kliknem ona se izgubi a zna mda je ta WPA-PSK autentikacija na njegovoj mrezi ali prilikom izabiranja mreze u SSID pise mi WEP mod u trenutku kada je nadje ,e sad nije mi bas jasno kako i zasto.Izvinjavam se na opsirnom izlaganju ali nadam se da ste shvatili sta me muci
dieselt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 13:04   #5
vlados83
Član
 
Član od: 25.9.2013.
Poruke: 158
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 27 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Pokušaj AP da staviš u Bridge modu. Igraj se malo sa podesavanjima. Neka ti AP bude DHCP server za lokal
vlados83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 19:08   #6
dieselt
Novi član
 
Član od: 1.9.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Citat:
vlados83 kaže: Pregled poruke
Pokušaj AP da staviš u Bridge modu. Igraj se malo sa podesavanjima. Neka ti AP bude DHCP server za lokal
Pokusao sam vise podesavanja i stavljao u bridge mod nece nikako da se poveze na net,ranije kada sam koristio net preko provajdera samo sam izabrao njihovu mrezu i konektovao se preko ppo na ruteru,a ovo sada se pretvori u pustolovinu ,vec par dana se zezam sa ovim i nikako da uspem
dieselt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 19:47   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles

Citat:
dieselt kaže: Pregled poruke
proverio sam kod komsije nije filtrirao po mac adresi.podesim u ap-u u podesavanjima za wireles setings kao prvo u podesavanjima
Operating Mode : izaberem Infrastructure ,AP name mi je po defaultu DWL-G810,zatim u SSID : nadjem njegovu mrezu ui stikliram pa onda u Authentication izaberem WPA-PSK ukucam sifru za njegovu mrezu Passphrase zatim u u podesavanjima za TX Rates postavim na auto i kliknem na apply.Ostala podesavanja nisam dirao u Network podesavanjima mi stoji LAN IP

Static IP Address
IP Address
192.168.0.30 .
Subnet Mask
255.255.255.0
Gateway
192.168.0.1
kada prikljuci preko lan kabla na komp ili na ruter tp-link TL-WR340G ne prikazuje nikakvu mrezu a na kompu u podesavanjima za LOcal ukucam u tcp ip adree IP adresu 192.168.0.1 povezan je lan kabal na local area conection ali nemam neta,e sad da li je mozda problem u Authenticationu te komsijine mreze jer ranije sam koristio net preko jednog provajedera tako sto sam u AP izabirao samo tu mrezu a u ruteru sam ukucavao username i pasword na ppo.primetio sam da kada mobilni stavim na AP dok izabiram komsijinu mrezu vidim na njemu tu bezicnu mrezu kao wireles kao da je AP salje slabo ali salje i cim izaberem WPA-PSK i kliknem ona se izgubi a zna mda je ta WPA-PSK autentikacija na njegovoj mrezi ali prilikom izabiranja mreze u SSID pise mi WEP mod u trenutku kada je nadje ,e sad nije mi bas jasno kako i zasto.Izvinjavam se na opsirnom izlaganju ali nadam se da ste shvatili sta me muci
Ništa ja tebe nisam razumeo šta si ti ovde napisao. Jel može to na srpkom jeziku sa sve znakovima interpunkcije i tako to?

Za koja mrežna podešavanja su ti podaci gore? Mrežna podešavanja laptopa ili access pointa? Ako je AP u pitanju zašto imaš podešenu statičku IP adresu? Jesi li se sa komšijom dogovorio da koristiš statičku adresu? Ako je kod njega uključen DHCP onda ili prebaci AP na DHCP ili se apsolutno uveri da statička IP adresa koju si dodelio odgovara C klasi (da ne dođe do situacije da su njegove adrese tipa 192.168.1.X a tvoje 192.168.0.X).

Ako to ne pomogne napravi klasičan traceroute (tracert na Windows-u). Uključi DHCP na tvom ruteru/AP-u, zakači laptop preko kabla na njega i u Powershell-u ili CMD-u kucaj
Kod:
tracert google.com
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 17:32   #8
dieselt
Novi član
 
Član od: 1.9.2015.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje preko Ap na komšijski wireles RESENO!

izvinjavam se sto se javljam sa zakasnjenjem,problem je bio u podesavanju komsijinog rutera.
dieselt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Graficka MSI R4830 nabubreli kondezatori Filip89x Kvarovi 27 13.5.2013 20:58
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Razni Windows XP trikovi wog326 Operativni sistemi 18 11.8.2010 15:22
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com