Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2006, 18:07   #1
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Flash na sajtu

Napravio sam meni sa dugmicima u flashu.
1. Kako da ga ubacim na moj sajt (pretpostavljam da je format .swf)
2. Kako da dodelim funkcije svim dugmicima u tom meniju, da budu linkovi ka drugim stranicama. (znam da dodeljujem funkcije dugmicima u samoj flash animaciji, ali ovako ne bas. Video sam da ima nesto za ubacivanje URL adrese, ali kako da saznam koja je adresa za svaku stranu, ako sajt jos nije uploadovan?)
-Koristim Front Page, ali to nije bitno; primam savete korisnika drugih programa.
Hvala unapred na pomoci. Svaki savet mi je dobrodosao...
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 18:28   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Flash na sajtu

To je barem lako,uzmesh napravis flash button,i zatim ga inportujesh na sajt!udjes u opcije za njega(neznam tacno posto je FP u pitanju)i dodelish mu link(hyperlink)!
kako da znas kad sajt josh nije postavljen na net?

zato sto moras da dobro povezes sajt sa hipervezama da radi u offline rezimu,kada ga okachish sve ce biti u redu.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 18:30   #3
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

1. Ja bih to uradio preko DW-a!
Jednostavno u zeljeni layer postavi objekat za flash i unesi putanju do tvog swf-a!
2. Funkcije im zadaj u samom flashu!
Kazes da jos nisu uploadovane zeljene strane!A kako si mislio da postavis link na dugme ako ne znas link???
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 18:37   #4
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Naravno da je prakticnije da se uradi u DW,ali princip ti je ist u bilo kom progu.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 18:52   #5
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
Boza kaže:
A kako si mislio da postavis link na dugme ako ne znas link???
Mozda se nisam izrazio kako treba.
Povezivanje stranica linkovima u FP, radim tako sto odredim sliku ili tekst koji ce da mi budu dugmici, a zatim u prozoru odredim fajl gde ce da vodi ta slika. Pa mi je sve jedno na koju cu adresu da uploadujem sajt.
Sto se tice flesha, otkrio sam jedino nacin kada moras da kucas URL adresu- u programu nema mogucnosti da slelektujem fajl na koji zelim da usmerim. Ne znam koliko je to moguce u DW da odredim linkove za svako dugme posebno, ako su svi ti dugmici u jednom flash objektu. Da je svako dugme poseban objekat, mozda bih i znao.
Valjda sam vam razjasnio sta mi nije jasno... Izgleda da cu morati da nadjem DW, posto ovaj moj FP ne podrzava Flash (kucao sam i u Help- nema niceg)...
Primam predloge i resenja vezana za DW posto cu najverovatnije promeniti program...

Poslednja ispravka: flame (4.11.2006 u 19:12)
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 19:04   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

I ja sam imao problema sa FrontPageom i custom made flash dugmicima,pa sam presao na DreamWeaver!

Za web design ti svakako preporucujem DW i sve druge Macromedijine programe pre svega Fireworks
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 19:09   #7
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Hocete da kazete da na Deram Weaveru nema gore navedenih problema?
I ako vam nije tesko odgovorite mi na prethodni post?
Znaci: Kako u jednom flash objektu dodeliti link za svako dugme u njemu, ako koristim DW, ili to morao u samom Flash Programu (i opet kako?)

Hvala svima. Veoma me interesuje posto sam dosta vremena izgubio na pravljenje tog sajta u flashu...
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 19:13   #8
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Da u Dreamweaver-u MX 2004 nema tih problema,pa lako povezesh ga sa svkaim pojednicno,npr. imas 4 buttona, prvi povezesh sa 2,3,4 ; 2 sa 1,3,4 idt. malo logike!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 19:27   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Mozes da dodas link u Flash programu u kome pravis dugmice,a koliko mi se cini mozes i u DW da flash objektu dodas hyperlink kao i svakom drugom objektu.Za ovo poslednje me nemoj drzati za rec...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 20:55   #10
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
DeCoy kaže:
...a koliko mi se cini mozes i u DW da flash objektu dodas hyperlink kao i svakom drugom objektu.Za ovo poslednje me nemoj drzati za rec...
Koliko sam razumeo, u jednom swf-u mu se nalaze sva dugmad!
Nisam siguran da u DW-u mozes da razdelis dugmad unutar jednog swf objekta, mada nisam siguran(neka me neko ispravi ako gresim)!
Zar ti ne bi skratilo muke da taj jedan swf objekat prepravis i napravis za svako dugme poseban objekat pa onda svakom objektu dodelis link!Pri tome, naravno, neces imati potpunu dopadljivost dugmeta, jer ce se link pozvati prilikom klika a ne on(release)...
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 23:01   #11
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Pazi, mogu ja, ali bolje mi izgleda da je to sve jedna celina... a nisam bas ekspert pa da mogu vise objekata da uskladim, a da mi neki ne pobegne (ako me razumete). Ovako su dugmici rasporedjeni kako sam zamislio i svi su lepo uskladjeni...
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 12:34   #12
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
flame kaže:
Pazi, mogu ja, ali bolje mi izgleda da je to sve jedna celina... a nisam bas ekspert pa da mogu vise objekata da uskladim, a da mi neki ne pobegne (ako me razumete). Ovako su dugmici rasporedjeni kako sam zamislio i svi su lepo uskladjeni...
U tom slučaju iz samog flash objekta (sa više dugmadi) postavi i kontrole i rešio si stvar.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 14:52   #13
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Flash na sajtu

Hvala na trudu da mi objasnite...ali jednu stvar mi jos uvek niko nije rekao- kako? Trazi URL, adresu a sajt jos nije uploadovan na server.
Da bi ste u front pageu (dream weaveru) dodelili link, samo kliknete na tekst, i na stranu na koju zelite da tekst vodi (nema kucanja url adrese i sajt radi na koju god adresu se postavio.)
Neznam sta da kucam pod url? Jel' izvodljivo to sto ja pricam ili ipak mora da delim flesku na delove, i postupim kako ste mi vi rekli... ali sigurno znam da je izvodljivo, samo neznam kako? Verovatno neko od vas zna, samo me nije skontao bas najbolje...
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:22   #14
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
flame kaže:
... ali sigurno znam da je izvodljivo, samo neznam kako? Verovatno neko od vas zna, samo me nije skontao bas najbolje...
Ti hoces da ti se sa klikom na Flash duge otvori browser strana sa zeljenom slikom?Gresim li?
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 0:40   #15
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Ne, ne mora da bude slika, bitno je da to dugme bude link ka drugoj strani... fora je sto treba da unesem url adresu, a meni sajt nije uploadovan, a niti ce da bude dok ga ne zavrsim. Znaci moram da povezem sve na hard disku. Neznam sta da kucam pod url?
Znate kako se dodeljuje link sa obicne slike (ili teksta ili dugmeta) na drugu stranu (retoricko pitanje)? Tako sto se selektuje dugme (tekst, slika), odredi da to bude link, a onda iz menija kliknem na stranu na koju zelim da link vodi. Znaci ne kucam nista pod url. Problem je sto u Flash meniju ne mogu to da radim za svako dugme posebno jer je meni celina, pa mora u samom flash programu, kucanjem URL adrese- ali opet kazem, nemam URL adresu.
Verovatno znate (a znate ) da sajt funkcionise na bilo kojoj adresi, gde god se pomerao, i da nije bitna putanja vec samo da se sve nalazi u onom jednom folderu. A ako ukucam URL adresu, promena bi odmah poremetila ucitavanje.
Nadam se da sam sada objasnio, mislim da nije problem toliko tezak koliko se nismo razumeli. Hvala svima na strplenju.
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 4:09   #16
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Flash na sajtu

offtopic:
Zaista mi je drago da se ljudi interesuju za web design. Ali mi je krivo da citanjem SK niste usvojili nikakvo znanje. Hocu reci, jeste, ali to Vase znanje je samo par stepenika iznad onih koji su sveze zavrsili neki kurs. Do pocetka nekog ozbiljnog rada za racunarom, bilo to grafika ili video ili audio produkcija, treba mnogo vode da prodje ispod mosta. Jednostavno sve je povrsno napisano (sem kad izadje novi procesor ili ploca, kud i kamo i graficka) tako da niko nista sto mu zaista treba i interesuje ga ne moze da procita.
Koliko se secam davne 2001 (mozda gresim) bio je tekst u 7 delova o web designu. I to je bilo koliko toliko dobar pocetak, ne znam da li je se sta promenilo (SK ne citam od decembra 2005.).

U svakom slucaju predlazem svim pocetnicima da posete w3c.org i iscitaju sto vise mogu. Takodje da pogledaju reference u vezi datih sistema.
I da skinu preko limewire ORajlijeve tutorijale, ovde konkretno za Flash.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 4:37   #17
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Flash na sajtu

Sve si ti to lepo napisao, ali ako ti nesto znas podeli sa nama... Pogledaj koliko je postova napisano, i nismo se makli od pocetka. Sto je najgore u svim mojim postovima ponavljam jednu istu pricu, mogao sam preko copy/paste sve da odradim (mozete se uveriti, ako procitate te postove), ali izgleda da nesto ne ide... Mozda sam ja lose objasnio, ali iz petog pokusaja sam valjda nesto i postigao.
Licno mislim da nije na mestu tvoj post, pogotovu sto nisi pomogao. Decko, momak, ne znam sta si, tacno je to da svako ima prava da napise sta pozeli, ali barem postujmo druge, pomognimo ako umemo, ako ne- budi prisutan, ali da smetas nemoj...
Valjda ce neko uspeti da zakljuci u cemu je problem i pomogne... Zahvaljujem se svima koji su izdvojili vremena za resavanje problema.
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 4:47   #18
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Instarliraj Dreamweaver, pod opcijom Insert imas Flash Button. Tu ces najlakse ukapirati kako izgleda kod kada se dugmic ubaci i kako mozes da ga tuniras.
Sto se tice dugmica unutar Flasha, ja niti imam zelje niti mogucnosti da ti napisem kompletan tutorijal za to.
Podigni Flash stisni F1 i idi na serach keyword "add link inside a movie" ili
http://blog.deconcept.com/swfobject/
http://www.tutorialized.com/tutorials/Flash/Animation/1

Nek je sa srecom!
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:55   #19
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
flame kaže:
Sve si ti to lepo napisao, ali ako ti nesto znas podeli sa nama... Pogledaj koliko je postova napisano, i nismo se makli od pocetka. Sto je najgore u svim mojim postovima ponavljam jednu istu pricu, mogao sam preko copy/paste sve da odradim (mozete se uveriti, ako procitate te postove), ali izgleda da nesto ne ide... Mozda sam ja lose objasnio, ali iz petog pokusaja sam valjda nesto i postigao.
Licno mislim da nije na mestu tvoj post, pogotovu sto nisi pomogao. Decko, momak, ne znam sta si, tacno je to da svako ima prava da napise sta pozeli, ali barem postujmo druge, pomognimo ako umemo, ako ne- budi prisutan, ali da smetas nemoj...
Problem mnogih novih članova ovog foruma je što čim se registruju očekuju da će neko obavezno da im pomogne sa njihovim problemima, iako su upozoreni da forum nije tu prvenstveno da ih uči da ovladaju tehnikama web dizajna, programiranja ili drugog, već da čitaoci i poštovaoci Sveta kompjutera mogu da razmene mišljenja o IT svetu. Naročito je nekulturno drugim korisnicima reći da "ne smetaju", ako su već rekli da se ovde i na ovakav način ne uči - čime samo ponavljaju do sada mnogo puta izrečena upozorenja administratora i moderatora. Zbog ovakvih stvari mnoge teme su do sada bile automatski zaključane ili obrisane!
Da se ne ponavljam, pročitaj http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6803.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 15:41   #20
flame
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 64
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flash na sajtu

Citat:
Iris kaže:
Problem mnogih novih članova ovog foruma je što čim se registruju očekuju da će neko obavezno da im pomogne sa njihovim problemima, iako su upozoreni da forum nije tu prvenstveno da ih uči da ovladaju tehnikama web dizajna, programiranja ili drugog, već da čitaoci i poštovaoci Sveta kompjutera mogu da razmene mišljenja o IT svetu. Naročito je nekulturno drugim korisnicima reći da "ne smetaju", ako su već rekli da se ovde i na ovakav način ne uči - čime samo ponavljaju do sada mnogo puta izrečena upozorenja administratora i moderatora. Zbog ovakvih stvari mnoge teme su do sada bile automatski zaključane ili obrisane!
Da se ne ponavljam, pročitaj http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6803.
Iris, ne trazim ja da mi niko odgovori, ali ako mi odgovori neka bude pomoc, a ne da se pravi pametan i da se ufurava... Niko mene ne treba da edukuje, pitao sam samo za misljenje. Kakav je to forum u kome ne mogu da se postavljaju pitanja? Ne brukajte se bezveze. Potreban je jedan jedini savet, a pogledaj kako si odreagovala.
Opravdavas nekog koji mi samo staje na ranu, bez ikakve zelje da pomogne.
Sta spada u razmenu misljenja o IT svetu? Bilo bi lepo kada bi mi definisala, da bih znao da ne krsim vise pravila... Samo se bojim da ako defnises, docicemo do zakljucka da je 70% tema upravo prekrsilo pravila. Pozdav
flame je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Oldblivion (program za igranje na starijim kompjuterima) Veljko the King Role-Play 27 12.6.2007 0:03
Java script i Flash Player 7 Corwin Internet tehnologije 2 3.11.2006 0:04
Broj poseta na vasem Sajtu Boris Zegarac Internet usluge 3 25.8.2006 0:18
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com