Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2005, 4:27   #81
marko04
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Ja se u potpunosti slazem s kuzmom...
citam sk od '99, i uvek sam prvo gledao opise igara koje je on radio
Sad je naravno kolumna br1
SK mi se svidja bas zato sto se bavi aktuelnostima koje se ticu nas bednih malih korisnika...
A Kuzma, jer sad uvidjam da takav covek moze stvarno da pomera **** tim 'dzentlmenima'...

Poslednja ispravka: Sasa (4.12.2005 u 4:34)
marko04 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 4:45   #82
drpiga
Novi član
 
Član od: 16.11.2005.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Iako je mnogo kasno morao sam da napišem još nešto da mi ne pobegne sa misli.Jeste da je dan pametniji za misli,ali ovaj put me nešto tera.
Ne čini mi se da će ova priča imati neki efekat ukoliko IT javna reč još ponekih glasila ne stane u stav uspravno,umesto pogrbljeno.Što bi rekao
Njegoš : "Jedna slamka među vihorove".
Hteo bih da pitam samo ljude iz redakcije SK, ako ne i samog Kuzmu,procackao sam mailove i pronašao taj famozni koji je stigao u avgustu,pa
bih voleo da čujem zašto se nije ovako pričalo tada kada je bilo aktuelno(ne umanjujem ovim ni što se sad reagovalo) i da li je ovo vađenje starih papira iz fioka neka vrsta griže savesti?
drpiga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 10:42   #83
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Meni smeta na ovom topiku to što se najviše ponavlja "živeo Kuzma" ili "dole Kuzma" a možda najmanje o temi njegove najnovije kolumne.

Kao neko ko ima nešto "malo" iskustva u pisanju po novinama mogu da kažem da to jeste dobar tekst. Moja jedina zamerka tiče se činjenice da nisu eksplicitno pobrojani provajderi o kojima je, zapravo, u kolumni reč.

Da li je taj tekst politički? Hajde da postavimo pitanje ovako: da li je ADSL u Srbiji tema koja je prevashodno kompjuterska tema ili nije? Ako jeste - a jeste - onda se postavlja sledeće pitanje: da li su preteća pisma koja su neki provajderi slali svojim ADSL korisnicima po prirodi stvari vezana za temu ADSL u Srbiji? Sva je prilika da je i ovde odgovor potvrdan. A onda ispade da su i ta preteća pisma i te kako tema za jedan kompjuterski časopis.

Može se neko čuditi otkuda u celoj toj priči američki zakoni, Ustav i slične "nekompjuterističke" stvari. Ja ću vas podsetiti, provajderi su slali preteća pisma svojim korisnicima tvrdeći da su prekršili DMCA (Digital Millenium Copyright Act). To je naprosto skandalozno! Neki ovdašnji provajderi su mrtvi 'ladni, mimo Ustava i mimo važećeg pravnog poretka, de facto proglasili da jedan američki zakon važi u ovoj državi i na osnovu tobožnjeg kršenja tog zakona sopstvene korisnike optužili za krivično delo koje se (ovog puta po našem Zakonu) goni po službenoj dužnosti i za koje je predviđena kazna strogog zatvora. Jesam li već rekao da je to skandal? Jesam. E pa ponoviću - to je skandal!

Hoćemo u Evropu. E pa kad hoćemo, interesantno je to da se jedan od najvećih torrent sajtova i torrent trackera na svetu nalazi... Pogodite gde? U Švedskoj! Stižu li im prijave da krše DMCA? Stižu. Ali ih švedske vlasti ne diraju jer, eto, u Švedskoj (za razliku od Srbije?) važe švedski, a ne amerčki zakoni. Možda sam u zabludi, ne znam otkuda mi ideja da je Švedska ipak "malo" više Evropa od Srbije?!
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 11:30   #84
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Bansek kaže:
Editovao moderator:
Sorry, ali ovo STVARNO nije politicki forum.
Mozda Kuzmini tekstovi imaju prizvuk politike, prica o ministrima, ostavkama i slicnim je ipak preterana.
Sta? A SK je politicki casopis? Pa pogledaj prethodne postove, ili te mrzi? What's the point?
Znaci psovke, fikcije, gluposti, - to moze, relnost - NE????
Eeee **biga, onoliko pisanije i ti mi obrises ceo post....
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 11:34   #85
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Sasa kaže:
Nauci da qoute-ujes
Neumejem

Pozdrav,
http://braindestruction.iuma.com

Poslednja ispravka: Sasa (4.12.2005 u 14:38)
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 12:24   #86
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Marko_L kaže:
Predpostavljam da nisi oženjen...LOL
Ne, jer mi je još poprilično rano, ali sam odavno prevazišao tako infantilna shvatanja.

Citat:
Marko_L kaže:
A što se tiče teme, Kuzma je kao po običaju u pravu i dobro je što postoji neko ko se ne libi da javno iznese gorku istinu, ne štedeći nikoga, i stane iza toga svojim punim imenom i prezimenom.To treba ceniti.
Pitam se koliko je to dobro. Nije mi jasno zbog čega većina ljudi to "on svima kaže što misli", uzima za neku strašno dobru osobinu. Kad bi to bilo tako, zar bi se diplomatija izučavala na fakultetima? Da ste vi svima govorili ono što ste mislili sa koliko ljudi biste bili u svađi danas? Konkretno, u ovoj kolumni je dobro to što je rekao šta misli. Međutim, iza njega stoji sijaset kolumni u kojima priča isključivo o sebi i doslovno vrijeđa druge koji vole to što on mrzi. A osim toga, mislim da ti ljudi što ih on proziva i ne haju previše za priče jednog malog tekstopisca u nekom računarskom časopisu. Jednostavno smatram da su njegove priče ipak samo priče zbog kojih se ni najmanji dio procenta stanja u ovoj zemlji neće promijeniti. Mada, možda i griješim.

Poslednja ispravka: nexxogen (4.12.2005 u 17:19)
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 12:24   #87
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Marko_L kaže:
Dalje, primetio sam da oni koji pišu, uslovno rečeno, protiv Kuzme nisu napisali da se ne slažu sa njegovim mišljenjem, već kritikuju uopšteno to što piše o nekim dnevno-političkim stvarima, i to je ok, ali ne na ovoj temi i zbog toga smatram da bi isti trebalo da postave novu temu u sobi "O SK-u uopšte" koja i služi za kritike u vezi časopisa, pa nek tamo iznesu svoje mišljenje u vezi toga šta treba, a šta ne treba da se nađe u časopisu, a ovde se ipak priča o konkretnoj kolumni, pa bi se ipak trebalo držati teme.Slažete se sa njegovim mišljenjem ili ne, a ne da li treba da postoji "ja, igrač" ili ne.Toliko od mene.
Evo da ti razbijem dilemu: ja se u mnogome ne slažem sa njegovim mišljenjem. Bilo je svega par priča sa kojima sam se složio. U principu, to su bile priče koje su me naučile nečemu novome, nasuprot velikoj većini koja je u osnovi ili imala ulogu da mi soli pamet o nečemu što već i sam znam ili govorila o njegovom igranju WOW (kada kažem "meni" ne mislim bukvalno samo na sebe). U ovoj temi vezanoj za njegovu najnoviju kolumnu raspravljamo konkretno o politici jer se to nekome učinilo problematčnim. A postojala je i tema koja se bavila njegovim tekstovima uopšte, ali su je zaključali, tako da oni koji žele da kažu nešto uopšteno o Kuzmi, to rade ovdje.

Poslednja ispravka: nexxogen (4.12.2005 u 17:21)
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 14:11   #88
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Ne živim u BG-u, i nemam ADSL vezu pa ne mogu suditi o nekim stvarima .. ali ako je tačno (u šta ne sumnjam) ono što je Kuzma opisao ... pa to je klasičan primer prevare, i što je još gore, kršenje osnovnih ljudksih prava.

Naravno, Kuzma se dobro osvrnuo i na zvanični stav seratorske politike vlade, gde se najsitniji "prestupnici" (ako se tako nazivamo mi, obični ljudi, koji imamo nelegalan softver i gledamo da ućarimo ponešto sa interneta, jer bi inače živeli u 15.veku) kažnjavaju i teatralno iznose svetu u maniru "prodesore, vidite šta ja umem" (prim. "Lajanje na zvezde").

Ono što bih želeo da znam (mada ovo sada isače iz teme ove diskusije) jeste da li su svi ti zakoni pisani na legalnom softveru, i da li npr. ti isti koji su slali svojim korisnicima upozorenja, poseduju na svom računaru samo orginalan softver, orginal muzičke CD, orginal DVD ...

Voleo bih da neko od njih sme da odgovori na ova pitanja.

Kuzmo uz tebe smo!
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 14:38   #89
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Bansek kaže:
Neumejem
Nauci ili ce ti postovi "nestajati"
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 15:05   #90
Vandeo
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Pa ja sam i poceo da citam SK zbog ove kolumne i "CIKA KUZME"

Matori, ne menjaj se... samo ti njima **** pomeraj, uz tebe smo
Vandeo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 15:20   #91
Low Rider
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Cepaj gi Kuzmo svi gi pocepaj
Low Rider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 15:39   #92
Ficha
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Wizard je apsolutno u pravu.Neka se gospoda provajderi lepo zavuku u misiju rupu i cute jer su debelo z.....li.Ili neka ne reklamiraju vise ADSL kada se to svuda u svetu radi.Kada vise ne bude u svetu sajtova sa kojih ce moci da se besplatno skida sve i svasta onda ce i ovde problem biti resen.
Ficha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 17:08   #93
charovatz
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Čini mi se da je gospodin K dreamer. Mnogo puta sam čitao njegove tekstove, i da budem iskren, do 2 sam pročitao do kraja.
Poslednji tekst SK12/05 je vrlo realan i sveobuhvatan. Osim što govori konkretno o datoj temi, obuhvata i druge segmente gde smo BMK.
U poslednjem delu, pretnja, pokazao je da ima lopte između nogu.
charovatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 19:41   #94
Panta
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Moze da bude, al' ne mora da bidne!

Sto se tice spijuniranja protoka, to je veliki "No! No!", ali, ako je prijava stigla od pravosudnih organa iz strane drzave gde je proces u toku u kome se doslo putem sudskog naloga do znanja da je doticni downloadovao pirateriju to vec moze da bude problematicno. U takvoj situaciji provajder nije prekrsio zakon jer nije narusio privatnost korisnika, ali je ucinio krivicno delo jer nije preneo znanje o ucinjenom krivicnom delu MUP-u...

U svakom slucaju provajder cini gresku koju ne bi smeo!

Flame-ujete me ako cete se osecati lakse, ali mozda stvarno tako neko moze da zavrsi na sudu.

Mozda je ovo wake-up call i mozda je dobro sto se ovo desilo, sada bi trebali svi da koristimo zasticene nacine razmene fajlova, tipa waste(mozete ga naci dzabe na source fourge-u), ili mozda da prestanemo da skidamo pirateriju?

Mislite o tome...
Panta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:04   #95
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Ma kakvi crni pravosudni organi, kakvi bakrači.Provajderi oće da nabiju 1000 korisnika na jedan 1 Mbit link, pa im onda neko ko eto tako skida često nešto, kvari planove.Moj ortak je dobio isto to, a sve što je skidao je bilo legalno (besplatan softver).U celom svetu se sasvim normalno skida sa neta šta god hoćeš, i koliko hoćeš, pa makar skidao i samo pirateriju, i nema šanse da ti neki provajder pošalje "preteću poruku", a zamislite tamo još sudstvo i radi nešto.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:26   #96
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

To je tacno, sada sto sam npr. ja skinuo 55Gb free softwera sto muzike, sto drajvera, sto raznih tema..... Ako je FREE mogu samo kao sto je Kuzma napisao: " Sumari, dodite na pojilo! "
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:31   #97
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Sasa kaže:
Nauci ili ce ti postovi "nestajati"
Nema potrebe da se trudis. Vracam se na 200 puta bolji elite seurity i bench. A ovo ovde ostavljam Kuzminoj sekti. Pa se hvalite koliko hocete.
A to je i sudbina Sveta kompjutera. Kupovace ga kuzmini obozavatelji, kao sto su "Dugu" nekad kupovali "oni" zbog kolumne "one".(nesmem da pominjem imena, da mi chika savesni moderator ne obrise post). ionako, ono malo tekstova o hardveru sto ima u SK-u, ima ih i na benchu i u Digitalu, dosta opsirnije.
-dovidjenja
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:32   #98
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Pantelija kaže:
To je tacno, sada sto sam npr. ja skinuo 55Gb free softwera sto muzike, sto drajvera, sto raznih tema..... Ako je FREE mogu samo kao sto je Kuzma napisao: " Sumari, dodite na pojilo! "
Ma prelepo je to napisao, stvarno....
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:35   #99
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Moze da bude, al' ne mora da bidne!

Citat:
Panta kaže:
Sto se tice spijuniranja protoka, to je veliki "No! No!"
Ako je veliki "No! No!" ostaje nejasno kako provajder može bila šta da prijavi (a ti tvrdiš da ne samo da može, nego da mora da prijavi MUP-u) ako ne koristi pritom barem svoje sistemske logove?

Citat:
Panta kaže:
ali, ako je prijava stigla od pravosudnih organa iz strane drzave gde je proces u toku
Protiv koga je "proces u toku"? Protiv provajdera? Protiv NN lica (tzv. John Doe procesi)? Protiv naše države? O čemu ti ovde uopšte pričaš?

Citat:
Panta kaže:
u kome se doslo putem sudskog naloga do znanja da je doticni downloadovao pirateriju
Kako se to "putem sudskog naloga došlo do znanja" o bilo čemu? Dotični je nepoznat sve dok provajder ne otkrije njegov identitet. Ovde se postavlja pitanje da li provajder sme ili ne sme i da li mora ili ne mora da otkrije taj identitet. Mnogo evropski provajderi misle da ne mora, a to misle, bogami, i neki evropski sudovi.

Citat:
Panta kaže:
U takvoj situaciji provajder nije prekrsio zakon jer nije narusio privatnost korisnika, ali je ucinio krivicno delo jer nije preneo znanje o ucinjenom krivicnom delu MUP-u...
A otkud provajderu takvo "znanje"? Otkud provajder zna da je učinjeno neko krivično delo? (sve mi se čini da se ti ovde pozivaš na neke stvari koje sam baš ja pisao na jednom drugom mestu, ali se bojim da nisi razumeo šta je bila poenta tog pisanja)

Inače, prijave provajderima koje su obelodanjene znamo od koga su stigle. Stigle su od privatne kompanije BayTSP koja se profesionalno bavi špijuniranjem korisnika na Internetu (i ima i te kako osnova da se postavi upravo pitanje legalnosti njenog rada) i nije ni pravosudni ni bilo kakav sličan "organ". A sve i da jeste, još uvek u Srbiji ne važe američki zakoni, pa tako ne važi ni DMCA, na koji se jedino pozivaju.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:36   #100
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 12/2005 "Bedni mali korisniče"

Citat:
Bansek kaže:
Nema potrebe da se trudis. Vracam se na 200 puta bolji elite seurity i bench. A ovo ovde ostavljam Kuzminoj sekti. Pa se hvalite koliko hocete.
Sram te bilo, stavljaš bench i es u isti koš , a svi znamo da je bench svetlosnim godinama ispred es-a, što po organizaciji, što po atmosferi...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com