Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2006, 19:36   #121
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Имам број Блица у коме је дортични текст објављен. На насловној страни је била сцена из Каунтера, и то је била вест дана. Ако буде све ок, вероватно ћу и објавити оне тамо недеље...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2006, 3:37   #122
seymourc64
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sombor
Poruke: 245
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

cisto da kazem,znam jednog lika(bio sam mu najbolji drug,dok ga se nisam poceo plasiti) koji je igrao nasilne igre,mucio zivotinje i na kraju ubio coveka i jednog ranio nozem...Jbg,izgleda da ono,kao igrao sam GTA i shvatio sam sustinu zivota i ne pali u stvarnosti,tj. izgleda da su oni silni skolovani psiholozi(koje svaki "posten" gamer mrzi) ipak delimicno u pravu...Neko ce reci ,nesto drugo je uzrok,neko ce reci nesto drugo je povod,ali taj neko nece dokazati da to neko lice nije u igrama naslo taj podstrek za sam zlocin...Dobro mogao se poistovetiti sa necim drugim,ali zasto bas sa tom nasilnom igrom...Cudaci jesu cudaci,problem je sto ljudi na osnovu sebe shvataju mediokritet i uopste teznje,tog,prosecnog ustajem,jedem,volim,mrzim,spavam coveka...Znam neko igra nasilne igre radi zezanja,ali neko ne...Gde je granica?Meho sigurno zna,jer je cini mi se procitao gomilu knjiga?Da li je spoznao sustinu?Ja ga u principu postujem jer je stariji od mene(sto mnogi ,na ovom forumu,nisu) i sto je stvarno recit,ali ne moze neko na osnovu svog iskustva da zakljucuje opste,stvarno(realno) vazece pravilo...Ako je niz 1,2,3,4...,ne znaci da je sledeci clan niza 5,jednostavno nema dovoljno informacija...To je samo moje iskustvo...
seymourc64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2006, 12:20   #123
drgonzo
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 404
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
seymourc64 kaže:
cisto da kazem,znam jednog lika(bio sam mu najbolji drug,dok ga se nisam poceo plasiti) koji je igrao nasilne igre,mucio zivotinje i na kraju ubio coveka i jednog ranio nozem...Jbg,izgleda da ono,kao igrao sam GTA i shvatio sam sustinu zivota i ne pali u stvarnosti,
Pazi sad ovo: ja znam tipa koji je pre vise od 10-ak godina bio opsednut filmom Rambo. Tako je, jednom kad se posekao, po uzoru na Ramba, na ranu sipao barut i zapalio ga (da dezinfikuje ). Sta raditi? Zabraniti filmove zbog jedne budale, zabraniti kompjuterske igre zbog druge budale, zabraniti knjige zbog trece...
drgonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2006, 17:21   #124
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

I zabraniti tehno zbog cetvrte
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2006, 21:34   #125
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Zabranama i onako nikad nisu postignuti zadovoljavajući efekti. Eto vam primer piraterije Sirovine od delikvenata ionako ne igraju igre jer su preveliki idioti za tako nešto. Njima ne treba inspiracija da prave sr*nja
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 2:57   #126
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Sto se tice Kuzminih stavova koje iznosi u svojim kolumnama, moja neslaganja se svode uglavnom na varijacije na temu.
I u slucaju "Agresivnih igrica..." posebno isticem njegov stav o roditeljima-konformistima... Pa prosecan otac u Srbiji ce radije da procerda ionako malu zaradu sa drustvom u kafani ili kladionici, nego sto ce detetu da kupi kilo snicli, a ne daj Boze da ocekujemo da ce (znati) da poprica s njim o matematici, kompjuterima, ili manje egzoticnim temama kao sto je druzenje. I majke se radije angazuju na gledanju spanskih serija i prepricavanja sa komsinicama sadrzajima prethodnih milion epizoda, nego sto ce uraditi nesto korisno za svoje dete. Ta deca uzinaju koka-kolu i burek sa sirom, jer je njihove roditelje mrzelo da im spreme ili da ih nauce da sami spreme sendvic i da kupe jogurt. Da ne govorim o ukusima, ali cene su neuporedive...

Radio sam u dve PC Igraonice kada se sve sabere skoro godinu i po dana (2003-2005). Posto sam otprilike Kuzmin vrsnjak, nazvacu klincima dominantnu populaciju igraca... Ako govorimo o agresivnosti, najzesce sa cime sam se susreo su psovke (na racun porodice, cesto takve da in ni "pas s maslom ne bi pojeo") i nekoliko "gurki" koje sam uspevao vrlo brzo da smirim, uz pomoc igraca koji u njima nisu ucestvovali. Nisam primetio da su se konflikti sirili izvan prostora igraonice, osim ponekad, na verbalnom nivou... Strasno je to sto je najveci broj te dece provodio gotovo sve vanskolsko vreme tu, a cesto su i bezali iz skole da dodju na igrice... I opet, najodgovorniji su roditelji koji ne daju ni pet para sta im deca rade i gde provode vreme.
Toliko mali broj konkretnih slucajeva agresivnosti potaknute kompjuterskim igrama na svetskom nivou, zaista ne pruza dokaze o opstem stetnom uticaju igara. Prodjite samo pored bilo koje osnovne skole u Beogradu kada se zavrse casovi i deca krenu kucama. Garantujem da cete bar jednom sedmicno cuti dogovore o strategiji tuce protiv neke druge osnovne skole, sta ko da ponese od "naoruzanja" i slicno... Dakle, treba zabraniti i skole, jer i one podsticu agresivnost?! Kada neko posle casova izadje toliko pun negativnog naboja, sta je to doziveo na njima?
Mislite o tome...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2006, 1:16   #127
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
ANDROSS kaže:
I zabraniti tehno zbog cetvrte
Moram da dodam i izvorne pesme i sevdalinke.
"Devojka je stala, pa mu vode dala, malo vode dala, pa se pokajala..."
"Uđe Fata u magazu sama, za njom uđe Mujo, zamandali vrata..."
Dakle svi koji slušaju ove pesme su potencijalni silovatelji mladih i naivnih cura...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 21:22   #128
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Jos da pomenem grupu "Braca bez gaca".Recimo njih slusa polovina mog razreda.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 18:12   #129
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

@ANDROSS:
Nema im spasa.

...
Braća bez gaća? 'Bem ti demokratiju Flamethrower -> pa "Burn, mtf... burn"
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 12:58   #130
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
pirossi kaže:
@ANDROSS:
Nema im spasa.

...
Braća bez gaća? 'Bem ti demokratiju Flamethrower -> pa "Burn, mtf... burn"
Cemu takav gnev i ljutina...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 12:33   #131
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Question Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Braca bez Gaca---Jel to neka sala ili to stvarno postoji?
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:18   #132
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
Nikola Grbic kaže:
Braca bez Gaca---Jel to neka sala ili to stvarno postoji?
eeeee moj prijatelju postoji i te kako postoji
imaju onu pesmu "moja Rajka corava i gluva na sta lichi da te bog sacuva" itd. uglavnom neke baljezgarije

pa postoji i Halid sa pesmom "ajde da se drogiramo a nek se oci sjaje, ajde da se drogiramo to je ono najljepse sto nam srce poznajeeeee''

mislim sta reci?
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2006, 15:24   #133
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
drgonzo kaže:
Sta raditi? Zabraniti filmove zbog jedne budale, zabraniti kompjuterske igre zbog druge budale, zabraniti knjige zbog trece...
Citat:
ANDROSS kaže:
I zabraniti tehno zbog cetvrte
Tiche se ovih zabrana sto se pominju a evo jedan jako bizaran sluchaj koji se desio kod mene u Cacku.Navodno je opstinska vlas' zabranila rad svim kaficima posle 12 casova (radnim danima do 11) jer kako vele ima mnogo narkomanije, tuca i ko zna cega sve jos, a sve se to desava nocu jelte'?Nakon celog ionako smorenog zimskog perioda, vratili su uredbu da svi lokali sada mogu da rade do kasno ujutru.
E sad neka meni neko objasni kako oni planiraju da sprece narkomaniju i tuce i sve to tako sto ce da zabrane ovo ili ono ili da ukinu ovo i ono ili donesu novi zakon itd?
Mislim let's face it, sve te probleme koji muce svaki grad u svetu nikada niko nece moci da iskoreni.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 19:07   #134
WD-40
Član
 
Član od: 2.4.2006.
Lokacija: Laktashi RS
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Tek sam neki dan procitao onu kolumnu i nemem rijeci!
Zapravo sve sto imam reci na to je:
Covjece ZAKON!
WD-40 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 11:27   #135
soulfly
Novi član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: igraonica
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Primetim da ovde ima par likova kojim je ocigledno jako dosadno i celo vreme pricaju protiv kuzme, a primetim da ih ima jos vise koji celo vreme odgovaraju na njihove postove i provokacije i pokusavaju objasniti da je kuzma i pravu. Ja se toga necu previse doticati, jedino sto ocu da kazem tj. pitam je sta fali tome sto se covek kadkad iznervira i pocne spominjati motke, sumare, etc. Primer hrvatskih novina Bug, oni jedva cekaju da im neko postavi neko prosto pitanje (da ne kazem glupo( da ga maximalno ponize i ismiju. Ili kad su opisivali NFS:MW
+ima nesto ali se trenutno nemozemo setiti sta
-sve ostalo
Ja licno necitam te novine (drug ih redovno cita pa ih ja prelistam kad odem do njega) i takvi komentari redovno izazovu suze na mojim ocima. Coveka lepo nasmeje i oraspolozi. A zasto bi se neko uopste osetio uvredjenim ako Kuzma popljuje nesto sto on voli, koga uopste briga sta neko drugi misli. Bas u ovoj kolumni je popljuvao metal i ja mu nista ne zameram. A sto se tice toga da on vec neko vreme pise stvari koje mi vec jako dobro znamo jeste tacno, ali ih on pise na jako duhovit i zabavan nacin. Sto se tice dece koja beze iz skole da igraju igrice, nebeze oni da bi igrali igrice nego beze zato sto se u skoli smaraju i dosadno im je, a posto nesmeju ici kuci odu na igrice. Bolje je da i to rade nego da sede negde i cugaju ili duvaju. A deca koja stvaraju probleme u igraonicama oni se pokace i kad odu na basket.
@andross tehno u svakom slucaju treba zabraniti
soulfly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 11:50   #136
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Citat:
soulfly kaže:
Bas u ovoj kolumni je popljuvao metal i ja mu nista ne zameram.
Da je kritika bila upućena od nekog ko se u materiju razume, bila bi prihvaćena kao konstruktivna. Ovako je to samo lupanje nekog ko je od metala čuo verovatno samo theme pesmu Red Alerta 2. Inače sa ostatkom se slažem, i ja volim kada se zezaju čitaoci.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 1:10   #137
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Onaj ko je smislio te stvari ili nema ni grama mozga ili nema mozga upopste. Treba znati da se najvisa frka dize oko toga u Americi,zemlji u kojoj moze da se desi da silujete svoju sopstvenu sekretaricu i da je na sudu dobijete cinjenicom da vas je ona seksualno uznemiravala svojom ultra kratkom suknjom i provokativnim ponasanjem. Tvrdnja da CS stvara od igraca kriminalce je tolika nebuloza da ni oni nemogu da je objasne ili dokazu. CS i sve igre u americi stiti drugi amandman koji garantuje pravo stampe i izrazavanja koji je veoma osporavan i napadan vise puta. Svaki advokat u americi ce vam reci da je upravo taj amandman jedna od najvecih svetinja ako ne i najveca u americkom ustavu,ali celicna lady AKA Hillary Clinton i Swarcy to nikako ne shvataju-sta mislite zasto? Pa ako zabrane ''nasilne'' igre na osnovu ''njihovog uticaja na igrace'' onda ih NISTA NE SPRECAVA da NY Times-u zabrane da kritikuje predsednika i njegove postupke sto sve vodi ka totalitarnom drustvu kojem stremi ogroman broj politicara kako u americi tako i u svetu!
Kuzma je bio i blag,TREBA IH SVE STRELJATI ili minimum poslati u svemir u hermeticki zatvorenoj kapsuli!!!!!!!!!
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 17:39   #138
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Thumbs up Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

Ето човек све објаснио
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 1:55   #139
epicAdrian
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3/2006 „Agresivne igrice, agresivna deca”

AHAHAHA kako je samo povezao nasilne igre sa totalitarnim drushtvom :roflmao:
epicAdrian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 0:27   #140
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: 3/2006 "Agresivne igrice, agresivna deca"

Igre u opste, stetno deluju na decu, ako se igraju u ranom detinjustvu jer tada deca stvaraju sliku o realnosti i ono sto tada upoznaju to oni dozivljavaju kao realnost. Igrice uopste, mobilne telefone, agresivne filmove treba izbegavati u ranom detinjstvu. Od skora postoje posebni psiholozi koji se bave virtuelnim svetom jer to moze biti veliki problem za generacije koje sada odrastaju na tome..
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com