Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2007, 15:05   #101
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Zar ovo nije uvredljiva poruka na koju bi moglo svasta da se kaze o tebi?


To kukanje na "novopridošle" je jedan od vidova zabave za dokone baba-momke
koji u svemu vide pretnju i smetnju.

To je nešto što postoji u svakom iole većem gradu,
a uglavnom među ljudima koji svoje prave namere/frustracije kriju iza snobizma.

Uostalom, ljudi kojima je glavna zabava kukanje
moraju nekada da se u razgovoru dotaknu te teme.

Na primer, grupica baba-momaka u svojim kasnim 20-tim
sedi kod kuće, žderu čips i piju koka kolu, gledaju stoti put
neku Američku SF seriju u kojoj su svi plemeniti i požrtvovani,
i nekako MORA da dođe na red tema
"Zbog dođoša nemamo devojke, a ni radno mesto".

Sigurno niko neće da se požali i kaže "sam sam kriv što ne uspevam u životu, moram da promenim svoj način života",

nego će da kaže "od kako su ovi prokleti -insert regional ethnicity here- brđani
došli, nema života u ovom gradu, pre nego što su došli, sve je bilo bolje.
Ovog ima samo u Srbiji"
.

Naravno, to mitsko prošlo vreme nikada nije postojalo,
a i da jeste, naš snob u to doba nije bio ni snobatozoid.

Da nema dođoša, naš snob bi kukao na "ekipu" iz ovog ili onog dela grada.

A izjava "Ovog ima samo u Srbiji" potiče iz ekspertize o životu na zapadu
koju je naš snob stekao gledajući "Beverly Hills 91210" i "Star Trek".
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jaguar na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 6.5.2007, 15:22   #102
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
SRB_RUSS kaže: Pregled poruke
Slažem se. Ali da ne preteruješ sa 80%
mozda malo
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:03   #103
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
To kukanje na "novopridošle" je jedan od vidova zabave za dokone baba-momke
koji u svemu vide pretnju i smetnju.

To je nešto što postoji u svakom iole većem gradu,
a uglavnom među ljudima koji svoje prave namere/frustracije kriju iza snobizma.

Uostalom, ljudi kojima je glavna zabava kukanje
moraju nekada da se u razgovoru dotaknu te teme.

Na primer, grupica baba-momaka u svojim kasnim 20-tim
sedi kod kuće, žderu čips i piju koka kolu, gledaju stoti put
neku Američku SF seriju u kojoj su svi plemeniti i požrtvovani,
i nekako MORA da dođe na red tema
"Zbog dođoša nemamo devojke, a ni radno mesto".

Sigurno niko neće da se požali i kaže "sam sam kriv što ne uspevam u životu, moram da promenim svoj način života",

nego će da kaže "od kako su ovi prokleti -insert regional ethnicity here- brđani
došli, nema života u ovom gradu, pre nego što su došli, sve je bilo bolje.
Ovog ima samo u Srbiji"
.

Naravno, to mitsko prošlo vreme nikada nije postojalo,
a i da jeste, naš snob u to doba nije bio ni snobatozoid.

Da nema dođoša, naš snob bi kukao na "ekipu" iz ovog ili onog dela grada.

A izjava "Ovog ima samo u Srbiji" potiče iz ekspertize o životu na zapadu
koju je naš snob stekao gledajući "Beverly Hills 91210" i "Star Trek".
То што неке групе "баба-момака",како их ти називаш(ја бих користио само израз "бабе" без оног момак),нешто закерају и кукају на ово или оно,није неки нарочит проблем.Увек ће бити неуспешних ликова и губитника којима ће за њихову неспособност бити криви неки други,или неки дошљаци или комшилук.Никада се њима не може удовољити,јер су неспособни да раде било шта у животу сем да кукају на ово или оно.
Проблем је што један новинар,као што је Кузма у својој колумни шири мржњу према људима који нису пореклом из Србије(Пајо+Санела),и оптужује их да они доносе примитивизам и некултуру,у једну иначе стерилну чисту средину као што је Србија.Кузма није незрео тинејџер већ зрео човек од 35 година,који ако већ нема шта да каже о својем домену(рачунарима,играма итд),бар не треба да промовише мржњу међу грађанима Србије.
За те "прљаве",бучне и некултурне дошљаке Кузма је наменио звук сирене из времена бомбардовања и Хитлеров говор.
Што се један тако велики борац против примитивизма није обрачунао са музиком Хариса Џиновића неком композицијом озбиљне(класичне)музике,неком симфонијом или опером,већ се сетио лудог Хитлера?
Харис Џиновић пева о кафанама а Хитлер "пева" о ипак много горим стварима.
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:05   #104
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Зар нисте мало претерали са политичким темамо. Ово је ипак расправа о колумни.
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SRB_RUSS na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 6.5.2007, 16:11   #105
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ja se zovem NemanjA, drago mi je. To je jedno vrlo novo ime kod Srba ( ). A ti si?
Još gore, otac velikog župana Nemanje zvao se ZavidA
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:15   #106
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
To kukanje na "novopridošle" je jedan od vidova zabave za dokone baba-momke
koji u svemu vide pretnju i smetnju.
U mnogočemu se slažem s tobom, ali kakve to veze ima s temom? Složili smo se da tekst o kojem je reč nije bukvalan, nego ga treba shvatiti kao metaforu.

A u svakom slučaju, što si se ti našao pogođenim?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:26   #107
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
@ Jaguar

Nije sve crno, niti je sve belo ali u tome kako su drzavljani Srbije ponizeni po pitanju dobijanja posla od strane vezara ima dosta istine.....
E, pa ko je tu kriv?

Da li su ti krivi ti "vezare" koji dobijaju posao kako umeju,
ili je kriva korumpirana država koja dozvoljava da se takve gluposti dešavaju?

Recimo, da ti odeš silom prilika u USA, i da ti tamo neki rođak ponudi posao.
Da li bi ti taj posao prihvatio, ili bi rekao "ne, siguran sam da ima kvalifikovanijih Amerikanaca od mene, ne bih da im otimam od usta".

Citat:
Evo znam primer (ako nekom trebaju imena i prezimena nek mi se javi na private) da su prognanici iz Bosne ih Hrvatske doshli ovde, i to 1992-1993 kada su ljudi odavde isli da ratuju za njih (isle su sve nacionalnosti tamo da ratuju a ne samo Srbi) i tamo gubili zivote, delove tela, a oni tamo sve prodali i dosli vamo da razvijaju biznis, dok je neko za njih drugi ratovao....
Siguran sam da je to istina o čemu govoriš,
ali... da li je to istina za baš SVE izbeglice?

Ja mislim da nije. Velika većina tih ljudi su stvarno doživeli nesreću
i videli ko zna šta što ih je i nagnalo da pobegnu.

Citat:
elem,eto tako deca tih ljudi koji su zbog Srba u Bosni i Hrvatskoj ratovali danas nemogu da dobiju posao u drzavnoj firmi a sin prognanika moze.... Primer vas interesuje? Evo ja znam za primer poshtara u jednom malom selu, koji je zbog veze dobio posao poshtara iako nije drzavljanin Srbije nego je formalno i zvanichno drzavljanin Ljipe NJihove a deca onih koji su ostavili zivot ratujuci tamo za njega i njegovog oca ili koji su osatvili ruku, nogu mogu samo da ide i da shljakache negde na gradjevinu ...... a kako to, pa naravno Ovo je ovcde Srbija, ovde ako si poshten, dobar i pokoran gradjanin onda si odrao kozu na shijak
Dakle, primer nekog levog poštara je opravdanje za mržnju
prema celoj ogromnoj grupi ljudi koje je rat naterao u izbeglištvo.

Po tvojoj priči, čovek bi pomislio da izbeglicama u Srbiji svima cvetaju ruže,
a da su "starosedeoci" propali zbog toga što su "ugostili" sve te "nezahvalnike".

Ne, ti si se uhvatio za primere najbahatijih, najbučnijih među izbeglicama,
pa kroz njih nekoliko gledaš par stotina hiljada ljudi.

Da li su svi takvi? Ne, nisu.

Da li znaš nekog tvog sugrađanina, starosedeoca koji je totalni kreten?
Siguran sam da znaš bar nekoliko koji su kriminalci, divljaci i budale.
Da li zbog njih misliš da su svi tvoji sugrađani starosedeoci kriminalci, divljaci i budale?

Ne, naravno da ne misliš, jer tu si čitav svoj život,
znaš svoj grad i sugrađane "u dušu", primećuješ nijanse,
ne generalizuješ. Otkud ti onda pravo da generalizuješ o
par stotina hiljada ljudi koje ne poznaješ?
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:27   #108
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Ja neznam da li je tebe uvredilo neshto lichno (da li si i ti prognanik, tj izbeglica) ali cinjenice su takve
Ne. Moja porodica živi tu gde živi od pretprošlog veka.
Ne moram da budem izbeglica/prognanik da bih uvideo neke
nelogičnosti u mišljenjima izrečenim ovde.


Citat:
..... Da nenabrajam josh hiljadu primera kako svi kukaju za svojim selima a ovde svi podigli kuce, pokupovali stanove jer su pobegli na vreme a nashe ljude iz Srbije, drzavljane Srbije ostavili tamo da ginu.....
Ovde već prelaziš u patetiku.

Citat:
Tvoj komentar je isti kao dobro poznati sluchaj sa bivsim predsednikom CRne Gore. Naime Milu je doshao jedan njegov daleki rodjak i poceo mu se zaliti kako su mu oba sina zavrshili fakultete i kako nigde nemogu dobiti posao i moraju raditi kao fizikalci,a onda od Mila dobi odgovor: "Pa ko ih **** kad se nisu mogli snaci, evo oces da im dam svakom po pishtolj pa nek idu neshto da mute" To je chak i izashlo u novinama pre 5-6 godina, jer chovek nije mogao verovati kako neko ima bolstan um!


Imam utisak da nešto tu nisi ukapirao.

Citat:
Da ima prave drzave to danas ne bi bio sluchaj to shto se deshava, ali suput da neshvatish sve pogreshno, niti meni oni msetaju , niti ja imam shta da se zalim na njih, ali uvek kad pochnu da mi Ojkache i pevaju o Krajini odmah im zacepium usta i prozovem gde su bili kad se malo posteno pripucalo? Shto su pobegli i sad odavde se drche da su junaci? Pustite te priche kako je napad bio silovit u Bljesku i Munji kad se zna da su Knin mogle dve corave babe sa prackama odbraniti, ali ne , proslo par preleta avionom i kupi prnje , bezi.... samo me chudi kako nisu svi ti isti pobegli iz Srbije kad je bilo bombardovanje?
Mene nerviraju svi kad počnu da "ojkače",
to je po meni najgluplja vrsta nacionalizma koja postoji... ALI...

Jesi li ti bio tamo?
Da li si 100% siguran u svoje reči?

Ja se ne bih usudio da nekome solim pamet o nečemu što ne znam,
pogotovo ne o tako nekoj katastrofi koja se desila.

Tebi je verovatno lako da sedneš u fotelju i imaš daydream
o tome kako bi kao Džon Rambo lično, sa dva topa u rukama i
redenicima na junačkim grudima stao u odbranu svog grada
sam protiv horde Orkova... ali realnost je "malkice" drugačija...

Citat:
I na kraju krajeva nije ni chudo shto se Crna Gora otcepila, jer nijedna normalna drzava netolerishe da im se njihovi gradjani nidopostavaju u korst novo pridoslih koji nemaju cak ni dokumente SRBIJE....

Tek toliko!
Tebi mora da je mnogo lepo u životu. Uzmeš neku temu, razmišljaš dve sekunde o njoj, ono što ti prvo padne na pamet, zaključiš da si totalno u pravu, zauvek i tačka.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:30   #109
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
U mnogočemu se slažem s tobom, ali kakve to veze ima s temom? Složili smo se da tekst o kojem je reč nije bukvalan, nego ga treba shvatiti kao metaforu.
Ništa nisam ni rekao protiv kolumne,
već protiv načina na koji je neki shvataju.

Odgovaram na neka izrečena mišljenja
i komentare na moje postove.

Citat:
A u svakom slučaju, što si se ti našao pogođenim?
Otkud ti ideja da sam posebno pogođen nečim?
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:36   #110
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”


Okanite se politickih izraza iz 90-tih. Nemojte globalizovati stvari. To sto su ljudi imali nesecu da se nadju u ratom zahvacenim delovima nekadasnje juge nije njihova krivica niti se moze reci za sve ljude da su ovakvi ili onakvi. Svako se snalazio na svoj nacin. To sto je vecini upalo u oko je nekolicina koja se bogatila na ostalima, svakako nam ne daje pravo da se ih izjednacamo sa ljudima koji su zaista propatili.
I jos jedna stvar... RTS je te jadne ljude nazivao izbeglicama sto je ruzan i pogrdan izraz za nekoga ko je bio prisiljen na ovaj ili onaj nacin ode od svoje kuce (ili je zameni za neku ovde). To je u samom startu ponizenje i u velikoj meri ih ljudi ovde tako i tretiraju sto je zalosno samo po sebi. Koliki je to jaz stvorilo medju samim narodom ne treba posebno ni pominjati, na svakom koraku se moze cuti da su ovi ovakvi a oni tamo onakvi... da nije zalosno bilo bi smesno.

Qzma pokusava da se osvrne na fenomen nekulture medju pojedincima koji je svakako prisutan i medju ostalim "plemenima" pa i globalno. To sto je dao za primer neka "egzoticnija" imena je vise ilustracije (i komike) radi.
Ako se ne prica o problemu ne znaci i a ga nema.
Kako i sta traba da se uradi da bi se takvi problemi resili?
Ima li nesto sto moze da se donese kao uredba koja bi regulisala takve incidente?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 16:48   #111
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Trebao Kuzma umesto Hitlerovog govora da pusti neku operu.
Ništa nije teže slušati od debele snajke koja se iz petnih žila trudi da joj glas zvuči kao iz pakla.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 17:02   #112
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ako se ne prica o problemu ne znaci i a ga nema. Kako i sta traba da se uradi da bi se takvi problemi resili? Ima li nesto sto moze da se donese kao uredba koja bi regulisala takve incidente?
Postoje te uredbe i zakoni već decenijama što se tiče tih "incidenata"(ako misliš na uznemiravanje suseda,a ne na nešto drugo).
U slučaju uznemiravanja bukom ili na neki drugi način postoji posebna tužba koja datira još iz klasičnog rimskog prava,postupak je maksimalno skraćen i završava se rešenjem(ne presudom).Na samom početku postupka treba tražiti privremenu meru,koja se odmah može izvršiti u roku od 24 časa i kraće(žalba ne odlaže izvršenje).Nakon toga policija i komunalna inspekcija moraju da postupe po sudskom rešenju i ne mogu da ignorišu sudsku odluku.U slučaju nepoštovanja sudske odluke izvršni sudija izriče novčanu kaznu koja se po našoj sudskoj praksi kreće od 50 000 do 100 000 dinara,koju izvršava Uprava Prihoda(Poreska Uprava) a oni itekako brzo i efikasno to rade.
Možda se ovo mnogima čini kao velika zavrzlama,ali dovoljno je sačiniti tužbu(tu može pomoći bilo ko to zna jer je u pitanju čist šablon) i platiti sudsku taksu od 1300 dinara(to će kasnije morati da refundira onaj ko je izgubio spor)
Ljudi uglavnom kukaju jer ne znaju svoja prava i ne obraćaju se stručnom licu da ih uputi u te stvari.Od kuknjave nema ništa,treba se informisati o svojim pravima i koristiti ih.
Oni koji se "obračunavaju" sa svojim bučnim komšijama još većom bukom,takođe smetaju druge u mirnom posedu njihove imovine,jer ne postoji način da se larma iz zvučnika od 800 W selektivno usmeri samo na onog koji te uznemiravaju bukom,već to moraju trpeti svi u njegovom bližem ili daljem okruženju,zavisno od snage zvučnika.
Oni takođe rizikuju tužbu+rešenje o privremenoj meri+novčanu kaznu ako nekom čoveku dojadi takmičenje u pravljenju buke između na primer nekog Paje i MK-a.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 17:13   #113
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
oluja kaže:

To sto su ljudi imali nesecu da se nadju u ratom zahvacenim delovima nekadasnje juge nije njihova krivica niti se moze reci za sve ljude da su ovakvi ili onakvi. Svako se snalazio na svoj nacin. To sto je vecini upalo u oko je nekolicina koja se bogatila na ostalima, svakako nam ne daje pravo da se ih izjednacamo sa ljudima koji su zaista propatili.
I jos jedna stvar... RTS je te jadne ljude nazivao izbeglicama sto je ruzan i pogrdan izraz za nekoga ko je bio prisiljen na ovaj ili onaj nacin ode od svoje kuce (ili je zameni za neku ovde). To je u samom startu ponizenje i u velikoj meri ih ljudi ovde tako i tretiraju sto je zalosno samo po sebi. Koliki je to jaz stvorilo medju samim narodom ne treba posebno ni pominjati, na svakom koraku se moze cuti da su ovi ovakvi a oni tamo onakvi... da nije zalosno bilo bi smesno.

Evo i sa tobom da se bar jednom slozim (mislim na politiku, naravno).
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 17:54   #114
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke

Okanite se politickih izraza iz 90-tih. Nemojte globalizovati stvari. To sto su ljudi imali nesecu da se nadju u ratom zahvacenim delovima nekadasnje juge nije njihova krivica niti se moze reci za sve ljude da su ovakvi ili onakvi. Svako se snalazio na svoj nacin. To sto je vecini upalo u oko je nekolicina koja se bogatila na ostalima, svakako nam ne daje pravo da se ih izjednacamo sa ljudima koji su zaista propatili.
I jos jedna stvar... RTS je te jadne ljude nazivao izbeglicama sto je ruzan i pogrdan izraz za nekoga ko je bio prisiljen na ovaj ili onaj nacin ode od svoje kuce (ili je zameni za neku ovde). To je u samom startu ponizenje i u velikoj meri ih ljudi ovde tako i tretiraju sto je zalosno samo po sebi. Koliki je to jaz stvorilo medju samim narodom ne treba posebno ni pominjati, na svakom koraku se moze cuti da su ovi ovakvi a oni tamo onakvi... da nije zalosno bilo bi smesno.

Qzma pokusava da se osvrne na fenomen nekulture medju pojedincima koji je svakako prisutan i medju ostalim "plemenima" pa i globalno. To sto je dao za primer neka "egzoticnija" imena je vise ilustracije (i komike) radi.
Ako se ne prica o problemu ne znaci i a ga nema.
Kako i sta traba da se uradi da bi se takvi problemi resili?
Ima li nesto sto moze da se donese kao uredba koja bi regulisala takve incidente?
Da, u par navrata se izrazio vrlo egzoticno . Hitler je onakve egzoticne govore drzao svake subote u Minhenu. Ajde Olujicu, lepo je od tebe sto pokusavas da zastitis kolegu, ali i sam znas da je preterao.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 18:18   #115
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

^ šta znam ja. jesi li čitao opis neke od strateških igara sa tematikom iz WWII od g.Kuzmanovića?
čisto da vidiš šta znači relativizacija istorije.
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2007, 18:41   #116
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Postoje te uredbe i zakoni već decenijama što se tiče tih "incidenata"(ako misliš na uznemiravanje suseda,a ne na nešto drugo).
U slučaju uznemiravanja bukom ili na neki drugi način postoji posebna tužba koja datira još iz klasičnog rimskog prava,postupak je maksimalno skraćen i završava se rešenjem(ne presudom).Na samom početku postupka treba tražiti privremenu meru,koja se odmah može izvršiti u roku od 24 časa i kraće(žalba ne odlaže izvršenje).Nakon toga policija i komunalna inspekcija moraju da postupe po sudskom rešenju i ne mogu da ignorišu sudsku odluku.U slučaju nepoštovanja sudske odluke izvršni sudija izriče novčanu kaznu koja se po našoj sudskoj praksi kreće od 50 000 do 100 000 dinara,koju izvršava Uprava Prihoda(Poreska Uprava) a oni itekako brzo i efikasno to rade.
Možda se ovo mnogima čini kao velika zavrzlama,ali dovoljno je sačiniti tužbu(tu može pomoći bilo ko to zna jer je u pitanju čist šablon) i platiti sudsku taksu od 1300 dinara(to će kasnije morati da refundira onaj ko je izgubio spor)
Ljudi uglavnom kukaju jer ne znaju svoja prava i ne obraćaju se stručnom licu da ih uputi u te stvari.Od kuknjave nema ništa,treba se informisati o svojim pravima i koristiti ih.
Oni koji se "obračunavaju" sa svojim bučnim komšijama još većom bukom,takođe smetaju druge u mirnom posedu njihove imovine,jer ne postoji način da se larma iz zvučnika od 800 W selektivno usmeri samo na onog koji te uznemiravaju bukom,već to moraju trpeti svi u njegovom bližem ili daljem okruženju,zavisno od snage zvučnika.
Oni takođe rizikuju tužbu+rešenje o privremenoj meri+novčanu kaznu ako nekom čoveku dojadi takmičenje u pravljenju buke između na primer nekog Paje i MK-a.
Prosecan gradjanin kome je Grand sh(und)ow isprao mozak radi po principu kad vidi da moze a on gura.Kada okorelom turbofolkasu srucis 800W rock-a ili jos gore black metala on ne moze da cuje Sabana koji se iz petnih zila dere jer su 3,4 gitare i bubnjevi mocnijiSto se tice buke koja se pusta kao COUNTER ATTACK ona traje samo dok se ne otkloni problem koji je do tada trajao tako da nema razloga da se okolina ljuti na par minuta Hitlera ili Slipknota ma koliko ih mrzela kada su oni zapravo pomogli otklanjanje buke koja je do tada trajala.A ako komsija ima jace ozvucenje onda je tu murija koja ponekad i pomogne
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 6.5.2007, 19:31   #117
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Ovde već prelaziš u patetiku.
Shta tu ima od patetike? Nek se vrate svi kojima je ovde loshe! PIatj kako im je bilo tamo i svi ce da se serendaju da im je teklo med i mleko a ovde mora da se radi i rnbachi ..... eeee,pa nije ni chudo!

Citat:
Imam utisak da nešto tu nisi ukapirao.
Ne,ne,ne.... ti reche za te "babe-momke" ko im je kriv,shto se ne snadju, shto sebi neobezbede posao ..... nisu svi rodjeni da mute i muckaju!

Citat:
Mene nerviraju svi kad počnu da "ojkače",
to je po meni najgluplja vrsta nacionalizma koja postoji... ALI...
Ma sve junak do junaka se prsi i peva ovde o krajini a tamo se nije ni video, njihovi saborci koji su prosli ratiste cute o tome jer shvacaju da je rat najveca glupost na svetu!

Citat:
Jesi li ti bio tamo?
Da li si 100% siguran u svoje reči?

Ja se ne bih usudio da nekome solim pamet o nečemu što ne znam,
pogotovo ne o tako nekoj katastrofi koja se desila.

Tebi je verovatno lako da sedneš u fotelju i imaš daydream
o tome kako bi kao Džon Rambo lično, sa dva topa u rukama i
redenicima na junačkim grudima stao u odbranu svog grada
sam protiv horde Orkova... ali realnost je "malkice" drugačija...
Za informaciju,iz moje porodice su otisla tri zivota nepovratno i to zbog budalashtina, zbog ljudi koji danas neznaju ni hvala mojoj majci i da kazu i mom ujaku i ujni (moj otac, brat, i brat od ujaka) . Za koga su oni ginuli i zbog koga .... i opet je moja majka zbog pokojnog oca prezivela najvece uvrede od tih ratnika iz Bosne i Hrvatske kada se Crna Gora otcepila .... da,da,ona koja je najvishe izgubila u tom ratu ..... Onda stavish malo prts na chelo i vidsih da je 85% pobegulja ovde nasao loj da bi oni bili bubreg i da bi druge vredjali, nidoposhtavali....

A inache majchini su iz Dalmacije pa dobro znam kako Knin izgleda i zashto su bezali i zashto nisu ostali da ga brane...

I da me neko neshvati pogreshno ovo napominjem po ko zna koji put:

JA niti sam ljubomoran, niti sam zavidan prema bili kome a najmanje prema profilu takvih ljudi ali nemogu precutati njihovo Srbovanje i Junachenje!

Ali na kraju krajeva kao shto kazem u svakom zitu ima kukolja .... mada u ovom sluchaju slobodno mogu reci u svakom kukolju se pronadje i po koja klica zita .... ko razume shvatice!

Poslednja ispravka: freeminder (7.5.2007 u 1:30)
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku freeminder na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 7.5.2007, 11:30   #118
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Još gore, otac velikog župana Nemanje zvao se ZavidA
Шта хоћеш да кажеш овим
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 11:35   #119
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Колико сам ја схватио у кокумни је реч о примитивизму а не о томе ко је одакле. Примитивизам треба осуђивати и искорењивати где год је то могуће свеједно да ли он долази од Србијанца, Крајишника или било кога другог. Делити Србе на ове или оне потпуно је непримерено нарочито након година националних пораза када смо сведени на ово што сад зовемо Република Србија.

Што се тиче богаћења придошлих то је апсолутно нетачно. Постоје примери оних који су се разним малверзацијама обогатили али они су апсолутна мањина у односу на сиротињу или оне који живе просечно. Такве који су се на брзину обогатили у смутним деведесетим без обзира одакле дошли треба казнити јер су осиромашили цео народ и државу.

И молим вас немојмо да расправљамо о политичким темама на компјутерском форуму.
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 12:29   #120
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
SRB_RUSS kaže: Pregled poruke
Колико сам ја схватио у кокумни је реч о примитивизму а не о томе ко је одакле. Примитивизам треба осуђивати и искорењивати где год је то могуће свеједно да ли он долази од Србијанца, Крајишника или било кога другог. Делити Србе на ове или оне потпуно је непримерено нарочито након година националних пораза када смо сведени на ово што сад зовемо Република Србија.

Што се тиче богаћења придошлих то је апсолутно нетачно. Постоје примери оних који су се разним малверзацијама обогатили али они су апсолутна мањина у односу на сиротињу или оне који живе просечно. Такве који су се на брзину обогатили у смутним деведесетим без обзира одакле дошли треба казнити јер су осиромашили цео народ и државу.

И молим вас немојмо да расправљамо о политичким темама на компјутерском форуму.
Naravno. Ono sto sam napisao je odgovor na dosta spam poruka koje sam obrisao i da se vise ne prica o tome nego o problemu nesavesnih pojedinaca kod nas.

Takodje su obrisane sve nacionalisticke poruke.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 5/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 114 15.5.2007 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com