Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2007, 13:05   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 3/2007 „SBBuhahahaa”

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

Pročitajte pravila foruma.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 13:46   #2
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

Steta sto im nije vratio modem kroz izlog i okacio snimak na Youtube. Jajoliki drugari ftl.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 15:39   #3
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

Da je SBB ovi monopolista slazem se.
Previse cesto ima problema u radu za tako veliku firmu.

Prosle tri nedelje stalno mi je pucao pre podne net i TV, valjda neki radovi ko zna.
Da je to EUnet, svi zastoji bi unapred bili najavljeni na njihovoj web stranici.

A imati jedno naplatno mesto u celom Beogradu je smesno (s druge strane EUnet ima desetak ili vise).

S druge strane ne slazem se sa zakljucima.

ADSL nije bolji !!!
It je 1:4 (ili 1:3?) odnos upload/download, tako da bye bye torrenti...
(bar sto se privatnih trakera tice)

It nema lokal (mnogo dobar SBBov izum).

It neki ADSL provajderi imaju naviku da plase korisnike saljuci upozorenja o tome sta su skinuli sa interneta, a nisu smeli (SBB to ne radi).

A uz to od 1. marta SBB flat paket je pojeftinio (hmm... a bas u ovom broju Qzmina kolumna o SBBu).

Tako da je moj zakljucak da je SBB neopodno zlo, s obzirom na stanje konkurencije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 16:00   #4
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

hmm...aj kuzma ako ga ne mrzi da dodje u bg, da tu rokne modem...vishe sam nego voljan da ga snimim, i bacim na yt!
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 17:53   #5
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Vrlo ostar, neopisivo satirican clanak. Ovo nije samo pogled sa strane, vec pre svega licno iskustvo autora i ujedno korisnika SBB-ovih usluga. Davno nisam procitao ovako dobro napisanu kolumnu...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:02   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

OK, ja sam koristio SBB i sad imam Telekom ADSL. Dok sam bio na SBB nikad mi se torent nije skidao brze od 10 kb/s a na ADSL sam imao cak i oko 50 kb/s. Lokal ionako nisam koristio jer nisam imao sta da share-ujem niti mi je trebalo da skidam sve i svasta samo da bih imao protok preko 20 Giga tog meseca.

Zasto mi se ne svidja SBB? Jer mi ne garantuje osnovni pristup internetu. Zasto volim ADSL? Jer imam stalni pristup internetu i ne moram da razmisljam na svakih pet minuta zasto nemam konekciju. Svi koji se bune na ADSL se bune jer ne mogu neometano da krse zakon o autorskim pravima i intelektualnoj svojini. Sve ostalo na ADSL-u radi perfektno. Po prvi put mogu da igram WoW ko covek, na primer. Inace, na Telekomovom ADSL-u ne salju nikakva preteca pisma i slicno i protok je jak i kod takvih protokola koji su problematicni..
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:20   #7
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Upravo sam postavio jedan topic na SBB forumu koji se odnosio na Kuzminu kolumnu i celu ovu pricu. Medjutim, topic je za manje od 10 minuta izbrisan!

To samo potvrdjuje Kuzmin tekst. Ko procita, shvatice i sam...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:24   #8
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Dok sam bio na SBB nikad mi se torent nije skidao brze od 10 kb/s a na ADSL sam imao cak i oko 50 kb/s
Mozda zato sto si na SBB imao 128 paket , a kod Telekoma si uzeo 512..

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Lokal ionako nisam koristio jer nisam imao sta da share-ujem ...
Pa nije lokal samo HUB, sve vise ljudi koristi lokalne torrent trekere...
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 19:05   #9
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Sa SBB nema nikakva iskustva, ali uvek volim kad se provajderi ovako napushavaju
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 19:23   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
STA bi ste uradili sa upravnikom ili vaspitacicama? Ljubazno im ukazali na gresku u pristupu poslu, ili ih uhvatili za kosu i ubacili cev ''tetejca'' u usta, sapnuvsi im:''Squeel, pig, squeeeel!''
Znaci nesto najbolje sto sam procitao u zadnje vreme,stvarno si kralj!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 19:58   #11
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Овако

Кузма је опет онај стари, и крајње је време да неко распали по СББ-у. Сутра следи моје виђење.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da je SBB ovi monopolista slazem se.
Previse cesto ima problema u radu za tako veliku firmu.
НараФно да имају толике проблеме, када набију на кабл више људи него што им капацитети омугућавају, а знамо и зашто то раде.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:38   #12
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Овако

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
НараФно да имају толике проблеме, када набију на кабл више људи него што им капацитети омугућавају, а знамо и зашто то раде.
Zeljni para, kazi slobodno! Znate kako kazu: "bacis dinar u WC solju..."; da ne idem dalje!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:04   #13
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

WoW TBC + SBB + Kuzma = neverovatni Kuzma , naslednik Hulka. Ocekujem da Marvel objavi strip i da se snimi par filmova. ''Kada Kuzmi pukne net dogadja se neverovatna promena ! Kuzma postaje... Neverovatni Kuzma , borac za pravdu i istinu.'' Za korice prvog broja stripa predlazem sliku kako Kuzma zelen u licu vraca modem SBB-u kroz izlog.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:07   #14
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Овако

Meni SBB u zadnje vreme radi odlično. Sa 256 paketom vučem ~50 KB/s u lokalu PLUS ~30 KB/s spolja, preko torrenta, što je ~80 KB/s. Upload mi je uvek ograničen na 1/3 tog protoka. Iskreno, osim za p2p, održavanje sistema, malo chata i surfa, i po nekad malo gaminga, ne primećujem onaj kataklizmični debakl od pre nekoliko meseci. Da li je masovno bežanje na ADSL urodilo plodom pa rasteretilo SBB link, ne znam, znam samo da je sada mnogo bolje.

I još jedna napomena. Telekom, kako poverljivi izvori obaveštavaju , uveliko cvikaju protok SBB-u i ADSL podprovajderima, posebno Sezamu. A zašto? Pa Telekom je krenuo sa prodajom ADSL usluga krajnjim korisnicima sa jako malom agregacijom, fora da je u promo periodu oprema 4free je patka da se navuče što više (razočaranih SBB?) korisnika (oprema će biti 4free i kada istekne promo period). Telekom takođe kreće u testiranje WiMAX-a. Kako sam čuo, omogućiće da i ADSL korisnici imaju podvojen lokalni saobraćaj (stvar je, na kraju krajeva, samo rutiranja).

I šta dobijamo na kraju? Nije ni SBB toliko loš, ma šta mi mislili o njemu. I sm sam jedan od žešćih pljuvača SBB (ne)usluga, ali mi ga sada dođe žao
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:56   #15
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

@SuperG imao sam 512 SBB a sad imam 768 ADSL

Telekom je iz jasno poznatih razloga bolje resenje nego SBB. Barem meni. Kome radi SBB lepo, naravno da nece da se buni.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 22:43   #16
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Dobri ljudi, ja takodje spadam u drupu GK SSB-a ( GK - Gnevni Korisnik ). Nemam flat, nego koristim jedan postpaid paket. Ono sto mene najvise iritira su prekidi u radu, tj. nije se moguce konektovati na internet, iako su obecavali non-stop pristup internetu ( lazna reklama, zar ne? ), zatim u najvecem broju slucajeva kretenska tehnicka podrska , ponekad u vidu i neke jako pametne osobe zenskog pola ( ovim ne zelim da vredjam pripadnice zenskog pola, nego sam doticnu osobu dobro zapamtio, koja stalno tvrdi kako je sa mrezom sve ok, a poseduje znanje o kompjuterima i mrezama koliko i paramecijum o uzgajanju pomorandzi ), koju je skoro nemoguce dobiti ( "Nasa tehnicka podrska vam je uvek na raspolaganju" ), a kada je i konacno dobijete, oni vam postave dijagnozu kako sa vasim kompjuterom nesto nije u redu, a sa njihovom mrezom sve valja, i onda, na pitanje "A kako je moguce da mi od 3 racunara u kuci ni jedan nije kako treba?" , oni odgovaraju, kako ce proveriti i javiti se. Naravno, pogadjate, od njihovog poziva nista. Kada ih opet zovete, diktiraju vam podesavanja ( ako je dobre volje ili je dobar covek pa eventualno hoce da se potrudi da pomogne ), a kada im vi kazete da ste sve tako vec podesili i proverili, onda kazu da ne znaju, i da ce proveriti sa sluzbom za odrzavanje.
Ili bizarniji slucaj, koji mi se desio pre nekih 5-6 meseci, mozda i manje: internet nije radio 3 dana. Kada sam ih prvi dan zvao, rekli su da rade nesto na serverima, i da ce do veceri sve biti ok. Kada sam ih zvao uvece, posto jos uvek nisam mogao da se konektujem, rekli su mi da ce ujutro sve biti sredjeno. Kada sam ujutro zvao, rekli su bice do veceras sigurno. Naravno nije bilo. Opet ih ja zovnem, pitam misle li da njihova mreza proradi u ovom veku, dobijam odgovor kako oni razumeju nas, ali da cine sve sto mogu i da ce do jutra sve biti kako treba. I opet, ujutro - sipak. Ne moze. Opet ja zovem, vec debelo iznerviran i kazu oni meni da imaju nekih problema sa vezama, da prebacuju servera, da Telekom ima neke teskoce itd. Na kraju, treceg dana, uvece, stize net konacno. I to ima sta da se vidi:vuce se kao Jugo zaglavljen u prvoj!
Iako je verovatno Telekom bio kriv, posto sam cuo i da su korisnici Beotela imali takodje problema, i korisnici nekih drugi provajdera, zasto to nisu rekli? Ljudi, Telekom je ubrljao? Zasto? A da ne govorim kako je protok ponekad bedan...
Ako Kuzmi treba neko ko ce da svedoci u njegovu korist, evo moze da racuna i na mene. I meni je dosta svega.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 22:43   #17
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Jos nesto. Pre nekih mesec dana, upoznao sam neke ljude koji rade u tehnickoj podrsci SBB-a. Da napomenem, njihovo postojanje je spasilo samo to sto sam se nalazio na zurci jednog prijatelja, pa nisam zeleo da pravim bilo kakve probleme. Mada, kada su mi ispricali sa cim se sve srecu, poceo sam da ih sazaljevam. Ali kakvi ljudi rade tamo, to je strasno. Ljudi kojima ne bi dali ni nacrtanu ovcu da pricuvaju.
Sramota je sto u ovoj zemlji sve moze, pogotovo to da neko nesto obeca, vi potpisete ugovor, i posle od tog obecanog bude 50% u najboljem slucaju. Dokle tako? Dok neko ne prsne i ne izvrsi lisavanje zivota nekoga? Dok ne pocne da izvrsava teroristicke akte u znak odmazde?
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:26   #18
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Hm, sa ovim tekstom se ne bih složio, možda je to samo za Beograd ali internet u Leskovcu radi odlično! Ne želim da ih branim, ali opisujem situaciju onakvu kakva je u Leskovcu. Koristim SBB-ov internet više od godinu dana, i ukupno sam imao 2-3 većih problema gde internet nije radio više od 4-5 sata.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 23:27   #19
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Već 2-3 meseca čitalačka raja pokazuje vrlo slabo interesovanje za kolumne MK,rasprave na ovom podforumu su gotovo zamrle,pa je MK morao nešto da preduzme i napiše jednu pljuc kolumnu gde će nekoga napadati da bi probudio zanimanje čitalaca za kolumnu.
Pošto tradicionalno pljuvanje po Telekomu ne bi bilo široko primljeno jer sada "zli" monopolista uvodi adsl širom Srbije morao je naći drugu žrtvu pa je odabrao kablovskog provajdera.
Ne znam što ovde MK kuka zbog nekih svojih problema sa SBB-om,to kakav je njemu internet mene uopšte ne zanima,to je njegova lična stvar neka promeni svog provajdera ili pređe na adsl.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 0:54   #20
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Serbia BoratBand - genijalno
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 3/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 107 20.3.2007 3:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com