Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2006, 20:52   #41
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
WOOT WOOT! OMG ne mogu da j3beno verujem! Pa Ren i Stimpy je pored Simpsona najbolji crtani film ikada! Kakvi su samo to fazoni, pa to je za valjanje od smeha! Ej bre, ne znate sta valja.. To da nije za decu mozda stoji, ali i nisu svi crtaci za decu, tako da ne stoje ti ova pljuvanja...
Sto jes jes, fore znaju da budu zanimljive, ali taj crtanu uopste, al uopste nije za decu. Ja ga nikada ne bi dao detetu da ga gleda, bar dok ne dobije dvocifren broj godina.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 20:55   #42
Marsa
Član
 
Član od: 10.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 80 puta na 27 poruka
Exclamation Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Uhu moderator ja ovde vidim
Marsa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 20:59   #43
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Naprotiv...
Zar nije i deo kolmune prica o tome koji su crtani pogodni za decu?

Neki crtani moze da bude zabavan odrasloj osobi, al ne mora i detetu.
Cak moze da daje i veoma lose poruke deci.

Poslednja ispravka: player1 (3.12.2006 u 22:34)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 22:50   #44
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Ne znam zašto MK toliko kuka za svojim detinjstvom i odrastanjem uz crtaće klasične holivudske produkcije.Jednostavno vremena se menjaju i današnjim klincima se sviđaju drugačiji crtaći a ne bezazleni Sofronije,mačak Silvester i slični junaci.
U vreme kada je MK odrastao,sigurno su postojali kritičari za koje su bili suviše agresivni i nekulturni tadašnji crtaći koji su tada bili novotarija na našim televizijama,a koji se sada smatraju klasicima.
Tada su možda postojala 2 kanala državne televizije koji nisu emitovali non-stop,a program je uređivalo 6 republičkih i 2 pokrajinska tv centra,znači 8 televizija je pravilo nekih 20-tak sati programa,pa je kvalitet bio znatno bolji.U takvim okolnostima bilo je moguće angažovati naše najpoznatije glumce da daju glasove crtanim junacima,jer se i ovom segmentu programa-crtanim filmovima prilazilo sa mnogo većom pažnjom.
Mk svoja sećanja bazira na jednom crtaću emitovanom u nekih 15-tak minuta,posle 19 časova a pre dnevnika-to je ipak i tada bio mali i zanemarljiv deo ukupnog programa.Svi ti crtaći su toliko puta bili emitovani da su ih sva deca znala napamet i da su im vremenom postali dosadni.
Sada možemo kao MK da žalimo koliko god hoćemo, ali treba biti realan i znati da Cartoon network i slične televizije treba da popune 24 h crtaćima i sličnim sadržajima,a ne 10 minuta dnevno kao nekada naš 1 program,i da bi čitavu ovu klasičnu produkciju ispucali za nekih par nedelja.
Kada čovek počne da priča "kako je to nekad bilo" ili "u moje vreme nije bilo ovako",kao što radi MK,to je tipično za nekog čoveka od 50-60 godina,a čoveku sa nekih 30-tak i kusur godina koliko ima Kuzmanović uopšte ne priliči da ovoliko žali za prošlim vremenima.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 23:03   #45
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Ne žali on za prošlim vremenima nego za evidentnom degradacijom vrednosti danas koja počinje još od najranijeg detinjstva i tu je skroz u pravu. Sam si rekao za CN, treba ispuniti 24h programom, ma kakav on bio. Kvantitet mesto kvaliteta, to ti je današnji trend svuda! I meni je žao što je to tako.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 0:11   #46
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
paterfamilias kaže:
Jednostavno vremena se menjaju i današnjim klincima se sviđaju drugačiji crtaći a ne bezazleni Sofronije,mačak Silvester i slični junaci.
Nije tachno! Jednostavno, da nisu prestali da se prave crtaci stare garde, ovi novi ne bi ni bili pravljeni. Deca gledaju ono sto im se ponudi, a posto se oni stari ne emituju, klinci su prinudjeni da gledaju ono sto im se daje, a ovih novih crtaca retko koji je bas za decu, svi su puni stvari neprimerenih njihovom godistu. Uostalom, pola crtaca danasnja deca ne mogu ni da razumeju, jednostavno, animiranoj industriji je ciljna grupa siri krug gledalaca, a ne kao pre, samo deca.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 0:40   #47
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Vidim pominje se Ren&Stimpy

Taj crtac je po meni cista bolestina i lepo bi mu pristajala etiketa +18
Jos samo da ekranizuju strip Drunna i da ga puste klincadiji od +8,ala bi to bio sok jer je u pitanju strip sa odlicnim crtezom i...........puno ahmhhhm "adult scena"
Neko je gore pomenuo da je CN s(r)anje-nemate vi pojma,ima tu zaista odlicnih new-age crtaca(iako vise volim old school),ne svi,ali....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 1:16   #48
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
VojaM kaže:
Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!"

E, to ko mi nađe, ima piće od mene

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...
au cega si se setio podmladio si me bar 20 godina lol
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 2:15   #49
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

"Vestica koja jase na usisivacu!"
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 3:15   #50
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
VojaM kaže:
Koji Voja?
Inače, to nije bilo baš tako kako je Kuzma napisao, ali u literarnim sastavima dozvoljene su male umetničke slobode, zar ne?

Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!"

E, to ko mi nađe, ima piće od mene

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...
I dan danas to refleksno izgovorim kada cujem ime ivica (zbog cega su me ljudi belo gledali nekoliko puta ). Vrhunski crtac, imao sam ga na VHS-u ali sam ga presnimio i to davno.

Inace, jedan od najboljih crtaca sa duskom dugouskom je kada se on i daca trkaju jer ucestvuju u kvizu "pobedi svog najboljeg prijatelja", za milion dolara. Ako neko ima taj crtac, bio bih zahvalan
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 12:14   #51
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
Covenant kaže:
"Vestica koja jase na usisivacu!"

Svaka cast za ovo, luda je 101%
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 12:56   #52
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
Covenant kaže:
"Vestica koja jase na usisivacu!"
E, to. Ko ima?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 12:58   #53
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
su27killer kaže:
Dobra kolumna, Vojo moze li zamjena ja tebi Duska ti meni Zozefinu
Javi se na LP pa da napravimo barter aranžman
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 15:59   #54
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Stvarno su ekstra bili Looney Tunes, neki od mojih omiljenih crtaca:

Sofronije - "Sine Nebojsa pa to nikad nece poleteti", "Mali je malo priglup"

Onda one dve macke koje jure misa - "Zasto si sam sebe udario cekicem po glavi", ja to volim ja to volim, K e r o z i n, ovako se ne pise rec voda

Onda macka koji pokusava da uhvati kengura misleci da je mis kako bi inpresionira sina - "Svi ce upirati prstom u men i govoriti ovo je sin onoga oca koga je sredio mis"

Onda brzi gonzales i Spori Rodrigez koji nosi pistolj...

Stvarno klasici
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 18:49   #55
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Steta sto vise nema tih crtana sa takvom sinhronizacijom. sad se klinci prze na YU-GI-OH, Pokemon... A ustvari deca gledaju sve sto im pustis. Kad bi nasli te stare crtane i pustali im oni bi poceli normalno i da razmisljaju, a ne samo: "koju kartu imas", "vidi ja sam nabavio....", "potezi" i ostali izrazi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 19:55   #56
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Smoren ispraznostcu aktuelnog TV programa i inspirisan crtanim filmovima koji se sada prikazuju na televiziji,ponekada razmisljam o starim dobrim briljantno sinhronizovanim crtanim filmovima."Eh kako je to nekada bilo"-pomislim,i kada pokusam da sa nekim podelim impresiju briljantnosti nekadasnjeg u poredjenju sa cemernim psiho-glupostima danasnjice,taj neko me gleda kao da sam pao sa marsa.Gleda me pogledom koji kaze:"Vidi ovog.O cemu on prica?Kakvi crtani filmovi?Kakva fenomenalna sinhronizacija?Kakve gluposti ovaj prica,kao da ima pet godina.Zasto bi to bilo vazno bilo kome,to su samo glupi crtani filmovi?".
Nedavno sam bio u poseti rodbini koja zivi na jugu Srbije i bio sam frapiran njihovim neverovatnim interesovanjem za "Velikog Brata".Gledam ljude kako prilaze trafici i svi do jednog konstatuju:"Eno ga Miki u novom Playboy-u!",devojcice od 12-13 godina kupuju novine u kojima je izasao poster na kome je neki od frikova iz "Velikog Brata" i potpuno euforicno ljube poster!
Ma jezivo!Gledam crtani film:"Sundjer Bob Kockalone" i pitam se da li sam ja poludeo sto mi sve to izgleda ogavno i nenormalno ili mozda neko misli kako je to normalan crtani film?
I onda jednog dana procitam Kuzminu kolumnu i shvatim da nisam sam.Shvatim da postoji jos neko ko oseca divljenje prema necemu sto je nekada bilo i zal za time sto toga vise nema.Prezir prema savremenim tekovinama kontrole uma koji za cilj ima da deciji svet ucini otvorenim za kojekakve psihodelicne gluposti.
Eh,kako je nekada bilo lepo slusati:
"Gresis,ovaj silno gresis sinko!"
"Znas li cemu sluzi palica?Palicom se udara lopta,LOPTA!,decko!Zar nikada nisi igrao bejzbol?" "Nesto nije u redu sa deckom koji ne igra bejzbol"
"Decku bi bio potreban sifonjer da me pronadje" "Daj caci dinju!"
"Vidi,vidi,pa to sisti.Lici mi na orandzadu."

A da ne govorimo o nepravedno zapostavljenim fenomenalnim crtanim filmovima kakav je na primer:"Porodica Salabajzeric".

Bilo je nekih pokusaja ponovne sinhronizacije pomenutih crtanih fimova od strane nekakvih mediokritetskih glumaca ali nakon gledanja tih verzija ostaje osecaj da je jedno umetnicko delo oskrnavljeno.

Znam da su se nedeljom pre podne na novosadskoj televiziji Most jedno vreme prikazivali pomenuti Crtani Filmovi sa Originalnom sinhronizacijom(Nikola Simic,Djuza Stoiljkovic...) pa ukoliko neko ima "veze" na toj televiziji mogao bi pozajmiti te crtane filmove,prekopirati ih i podeliti ih sa svima onima koji bi zeleli da ih ponovo gledaju.
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jerry McLafllin na korisnoj poruci:
filpan (29.9.2022)
Stara 4.12.2006, 21:14   #57
Obi-wan
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Loznica, Beograd
Poruke: 65
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Obi-wan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Obi-wan
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

KUZMA RULEZ
sta reci vise... ja imam 30god i rado bi opet gledao one stare crtace al ....
to je antologija bre
Obi-wan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 21:45   #58
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Vojo jel stiglo ista u redakciju ???
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 21:55   #59
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Dobra kolumna i ideja pre svega. I meni je cesto na pamet padalo kako je steta sto nema vise starih dobrih crtaca sa legendarnim sinhronizacijama. Danasnja deca pojma nemaju ko je Patak Daca ili Elmer Davez ("...milioner, poseduje palatu i jahtu" )

Nego interesuje me, kad bi smo Kuzmanovicu poslali te kasete, da li je to samo za licni gusht autora ili je planirana nekakva konkretna akcija koja za cilj ima opste dobro svih nas koji to volimo. Znaci, da li je Kuzmina namera reizdavanje tako prikupljenog materijala, bilo preko neke producentsko izdavacke kuce u vidu DVD-a koji bi se prodavao, bilo besplatna distribucija preko neta - svejedno, ili mu je namera da crtace zadrzi za sebe?

Ako je ovo prvo, onda podrzavam ideju i ukljucicu se u akciju tako sto cu pregledati sopstvenu VHS arhivu kao i kasete mojih poznanika. S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.

Ako je Kuzmina namera primarno orjentisana zadovoljenju sopstvene potrebe, onda bih mu porucio:
KUZMO BUDI DRUG, PODELI TE CRTACE S NAMA!
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 22:46   #60
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”

Citat:
G.G. kaže:
Dobra kolumna i ideja pre svega. I meni je cesto na pamet padalo kako je steta sto nema vise starih dobrih crtaca sa legendarnim sinhronizacijama. Danasnja deca pojma nemaju ko je Patak Daca ili Elmer Davez ("...milioner, poseduje palatu i jahtu" )

S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.
To je to covece , idealno resenje po meni.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com