Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2006, 1:22   #1
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Terminator

Evo bas sam opet (po ko zna koji put) gledao film Terminator 2.I mada je film prilicno star,efekti su i dalje sasvim solidni.Mislim na one kompjuterski izvodjene.Stvarno odlicno.T3 ima mnogo nabudzenije fiilmove ali se jos jednom pokazalo da animacija ne cini film.Sta vi mislite,uopste,o komp. efektima u ova 2 filma?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 2:48   #2
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Terminator

KAkvi efekti, T1 i T2 su zakon, jednostavno neprevazidjeni, T2 sam gledao bar desetak puta, znam ga napamet, T3 me je prilicno razocarao ( mada moram priznati da je Kristana Loken zadovoljila moju znatizelju )
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 3:40   #3
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Gledao sam dosta Terminator filmova ali nikako da zapamtim koji je koji. Da pogodim: prvi dio je kad Terminator juri onu žensku.... A drugi kad spašava onog klinca od limenog. A treći... Pobuna mašina, jel?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 10:15   #4
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Tako je, Aco

T2 je po meni najbolji, dok je T3 totalno bezveze, smorio me je skroz xD Kristana nije bila losa, ali dobra zenska i animacija ne cine film :P

Ne znam da li ste culi, ali prave Terminator 4 (i JOS JEDAN nastavak Rockyja i gomilu drugih nastavaka/remakeova, ali to je vec off-topic)
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 12:33   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Terminator

T2 za svoje godine ima ekstra efekte, jos dan danas kada gledam making of ne mogu da shvatim kako su neke scene uradjene, svaka cast onom producentu. T1 je klasican i nista posebno ima samo dobru pricu, T3 je veliki krs i pravilo da treci deo nikad ne moze da bude dobar. Cuo sam i za T4 ali to ce verovatno biti nesto bezveze jer gde sad Svarc moze da igra.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 13:09   #6
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Tacno je da se snima T4, ali bez Svarcija, ustvari, iz prethodnog filma jedino ce se pojaviti Konor, ostali likovi se uopste nece pojavljivati.. Bice totalno bez veze

@Nillaith, slazem se T2 je jednostavno najbolji, Robert Patrik je extra odigrao ulogu T1000. kad uporedim T2 i T3, mogu reci da je T3 blago receno uzas u poredjenju sa prethodnim delom.

Mislim da ce T4 samo da pokopa ovaj serijal bez potrebe, uopste nije bilo potrebe ni za trecim delom, a kamoli za cetvrtim.

Inace u cetvrtom je radnja u buducnosti, u doba masina, doba kada je Konor sastavio Arnija i naravno ide standardna prica borbe sa masincima.
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 14:36   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Terminator

Ma sve to što je previše nabudženo nije dobro, gubi se priča, gubi se neki osećaj za pravu vrednost, sva pažnja je usresređena na specijalne efekte i nije to - to... Ipak ostajem pri 2. delu koji je pravo umetničko delo... I po priči, i po efektima,po muzici, glumi, po svemu...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 15:40   #8
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Pa i T1 i T2 su odlicni mada kada bih birao izabrao bi T1.Nekako mi je super sto se covek bori protiv robota.
T3 je stvarno pokvario savrseni serijal.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 15:49   #9
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Terminator

T1 je klasik, i dobar je baš zato što nije prenatrpan specijalnim efektima, u stvari skoro da ih i nema, osim ako izuzmemo sam dolazak terminatora u 1984. na početku i scene kada isti polako ostaje bez delova živog tkiva i konačno bez njega. Ali ono što je najbolje izvedeno je to što se zaista vidi da je terminator ono što treba da bude, tj. mašina, bez osećanja, bez smisla za humor (za razliku od T3, gde mi se čini da su od terminatora hteli da naprave Del Boja, a mogao bih se zakleti da je u jednom trenutku imao želju da "cepne" Kristanu Loken ), bez karaktera, bez sposobnosti da donosi nekakve bitnije odluke, jednostavno se ima utisak da on zaista funkcioniše po nekom programu, algoritmu koji je isprogramiran... dakle, ima veoma ograničen AI, što je i realno. Kao što Kajl reče u jednom trenutku "Listen. And understand. That terminator is out there. It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop, until you're dead."
T2 je došao u vreme kada su u upotrebu ušle Amiga radne stanice za izradu CGI-a što je donelo mogućnosti za, u to vreme, neverovatne specijalne efekte, ali ono što je bitno je to da su ih autori filma koristili sa ukusom... Tako da film nije prenatrpan istim, i korišćeni su baš tamo gde treba, tačno se vidi da oni nisu tu zbog "Vidi, vidi šta sve možemo da napravimo", već svaki efekat ima bitnu ulogu u filmu. Takođe, terminatoru je dodata doza karaktera, ali opet sa ukusom... jednostavno ljudi su uspeli da mu dodaju poneku ljudsku crtu, ali da ipak to ostane mašina... koja koristi emocije, ali ni sama ne zna zašto... baš kao da je njegov čip za učenje na osnovu ranije zadatih parametara, po nekom algoritmu izračunao kada je adekvatno upotrebiti ranije stečeno znanje... što se najbolje vidi u sceni kada "otresa" T1000 uz "Asta la vista baby". Takođe, veoma uspela scena je o kada se Švarci u jednom trenutku nasmeje, ali tako da se stiče utisak da je procesor poslao informaciju njegovoj facijalnoj konstrukciji da se malo zakrivi. Zbog svega toga T2 je postao i ostao legenda u svetu filma, film koji je pomerio mnoge granice, i koji mnogi i dan danas vole da pogledaju... including me

Poslednja ispravka: Marko_L (9.4.2006 u 15:59)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 15:49   #10
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Terminator

T3, šta reći, totalan promašaj... priča kao priča nije toliko loša... ali je sve to loše predstavljeno... neuverljiv lik Džona Konora, još neuverljiviji terminator... koji gotovo svesno zbija šale... a i Kristana Loken... zaboga... nit je dobra "riba", nit liči na nekakvu strašnu mašineriju za ubijanje, više mi liči na domaćicu kojoj je neko pokvario mikser, pa će sad svima da se sveti... i čini mi se da je uvedena kao lik, samo zbog nekakve polne jednakosti iliti ravnopravnosti o kojoj svi pričaju u poslednje vreme... Skrnavština... zašto bi dođavola mašine slali terminatora u ženskom obliku ??? Gledajući film, imao sam utisak da će na kraju terminator i terminatorka završiti u krevetu... ("It's so hard honey"... "Of course it is, it's made of iron" )... Sve u svemu, prilično neuspešan film... mnogo gori nego što se očekivalo...
Što se tiče T4, iz nekih izvora sam načuo da snimanje još nije u planu... za sada postoji samo glavni storyline po kome bi se radnja dešavala u budućnosti, tj. u vreme kada je ljudski rod gotovo istrebljen, a ono što je ostalo od ljudskog roda, započinje organizovanu pobunu, tačnije rat protiv mašina... naravno pod vođstvom Džona Konora... preko borbe sa mašinama i konačne pobede ljudskog roda... što bi trebalo da zaokruži serijal... Što se tiče Švarcija postoje indicije da bi mogao da se pojavi, tačnije njegov lik, u tragovima, što će reći, možda 2-3 minuta u toku celog filma... No, ništa od toga nije sigurno, jer kao što rekoh snimanje još nije u planu i ne zna se da li će biti uopšte.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 16:35   #11
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Slazem se sa Markom, jednostavno T3 je doziveo klaiscnu sudbinu nepotrebnog nastavka, slicna stvar se desila sa filmovima, recimo, Matrix i Blade...
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2006, 23:50   #12
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Citat:
DorianGrey kaže:
Slazem se sa Markom, jednostavno T3 je doziveo klaiscnu sudbinu nepotrebnog nastavka, slicna stvar se desila sa filmovima, recimo, Matrix i Blade...
Ma Matrix-u je trebao nastavak ali ne onakav...nije mi jasno kako posle onako dobrog prvog dela moze da se desi onako nesto...
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 1:01   #13
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Terminator

T2 je jednostavno najbolji.T3 ima gomilu efekata ali ne moze da mu pridje,cak sta vise daleko je ispod T1.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 1:06   #14
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Terminator

Ma bre T3 je rezirao neki lik koji se lozio na Terminatora.A ne pravi kvalitetni baja poput Dzejmsa Kameruna.T2 moze da dirne svakog.Pa svideo se i mom caletu koji mrzi i na pomisao neceg "neprirodnog" u filmovima.A kamoli o animacijama.Jednostavno film je

http://countingdown.com/movies/2756420
http://www.imdb.com/title/tt0438488/
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 12:59   #15
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Evo jos neka adresa vezana za T4
http://www.movieweb.com/movies/film/06/2706/summary.php



Inace sam Arni je izjavio da se nece vracati u T4, jer ze za njega serijal Terminator zavrsen nakon drugog dela

Izgleda da je guvernera nesto udarilo u glavu, pa koji je vrag onda snimao treci deo kad je tako razmisljao
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 15:55   #16
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Citat:
NenadN kaže:
T2 za svoje godine ima ekstra efekte, jos dan danas kada gledam making of ne mogu da shvatim kako su neke scene uradjene, svaka cast onom producentu.
Naravno
Kada su efekti radjeni na najboljem kompjuteru svih vremena-A4000-cista fantazija...
A i producent je vanserijski-James Cammeron,naravno...

@Marko_L
Super si sve srocio-svaka ti cast

T2 je moj omiljeni film(pored Conana)a Svarci moj idol iz detinjstva,a i sad mi je medju omiljenim likovima
Kako sam samo bio odusevljen kao klinac te '92 godine kada sam ga prvi put gledao kod drugara na VHS-u
Dokopao sam se i DVD izdanja sa dodatnim materijalom koga sam sa zadovoljstvom gledao,a sam sam film uvek sa isto tako zadovoljstva odgledao po ko zna koji put...

Inace prvi deo je takodje odlican-sto mnogi previdjaju-scene kada Terminator upada u policijsku stanicu ili cacka svoju saku ili lice su za pamcenje...
Oba dela su remek dela kakvih nikad nece biti...
PoZ svima!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 16:20   #17
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Terminator

Citat:
Covenant kaže:
Naravno
Kada su efekti radjeni na najboljem kompjuteru svih vremena-A4000-cista fantazija...
Koliko se secam u SK-u je pisalo da su koriscene 4 Amige 2000 (profi varijanta A500), umrezene i popunjene ramom i karticama koliko se moglo.
Uostalom, koliko se secam, tada je Aga chipset jos uvek bio u fazi istrazivanja.

Ovoga se secam iz SK-a, zato sto mi je to bio jedan od glavnih argumenata u korist Amige, kada sam se sa drugarima raspravljao.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 17:29   #18
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Terminator

T2 je vrh. Nije bilo nikakve potrebe za trećim nastavkom (osim pohlepe, naravno). U trećem delu Švarc već previše zbori, što mu ne leži - ne zna čovek, brate, da glumi. Ali zato je (bio) pojava što je iskorišćeno do maksimuma u T1, T2 i Konanu 1.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 19:51   #19
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Terminator

Ma kakva trojka, drugi deo terminatora je neverovatan i po prici, scenariju, efektima....stvarno neprevazidjen. T2 rules forever
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2006, 21:13   #20
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Terminator

Citat:
Inuyasha kaže:
Ma kakva trojka, drugi deo terminatora je neverovatan i po prici, scenariju, efektima....stvarno neprevazidjen. T2 rules forever
Nije djabe Ford rekao da je najbolji auto nov auto.Tako i delovi ovde navedenog terminatora su najbolji bili u svoje vreme.Jedino sto se pamti malo duze je ako film ima pricu,pa se to utuli u glavi.A specijalni efekti su samo sekvence filma,koje su prolazne, i niko ih ne pamti,i trebalo bi da ih ima sto manje.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com