Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2013, 18:00   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom LG L 9: koji su vaši utisci?

Pozdrav, zanima me LG L9 i vaši utisci o ovom telefonu. Planiram ga nabaviti a imam HTC One X i najvjerovatnije ću ga prodati (nije "s konja na magarca", nego trebam pare), a ovaj telefon je izašao povoljno na jednoj mobilnoj mreži (ne znam smije li se reklamirati pa ćutim). Ima li neko od forumaša ovaj telefon i kakvi su utisci, postoje li za njega custom romovi (Cyanogenmod), da li je baterija dobra, kakva je vidljivost displeja na suncu?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 18:29   #2
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Imam ja, imam ja!

Kupio sam ga prije par dana, korišten par mjeseci, ''skinut'' sa mreže (kupljen od operatera, jelte).

Odmah bih nabrojao mane:
- tih i nekvalitetan zvučnik,
- nekvalitetan, jako loš zvuk na slušalicama (zvučni izlaz), konkretno Sennheiser CX-150,
- kamera nije baš čemu (ali OK za ovu cijenu).

Prednosti su mu sve ostalo što je bitno, jako dobar displej, performanse i baterija. Generalni zaključak: teško da postoji bolji i veći telefon za ove pare!

Što se tiče softvera, nisam se baktao oko toga. Trenutno koristim Stock 4.0.4, iako navodno postoji i Jelly Bean.


A sada bih ja nešto pitao vas: kako da apdejtujem telefon na Jelly Bean? U podešavanjima telefona (Settings-About-Software Update) kaže da nema ništa za ovu verziju, a LG-jev PC Suite kaže da postoji novi sistem. Da li smijem ovako apdejtovati jer je telefon zaključan na moju mrežu? Ja ga i mislim koristiti na ovoj mreži, ali da li se može potpuno zaključati ili nešto slično zeznuti? Da li je to pravi način za apdejtovanje, preko zvaničnog LG PC softvera?

Poslednja ispravka: Prief Lirator (18.8.2013 u 18:30) Razlog: Ispravka tip-felera i minorna dopuna
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 18:37   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Odmah bih nabrojao mane:
- tih i nekvalitetan zvučnik,

A sada bih ja nešto pitao vas: kako da apdejtujem telefon na Jelly Bean? U podešavanjima telefona (Settings-About-Software Update) kaže da nema ništa za ovu verziju, a LG-jev PC Suite kaže da postoji novi sistem. Da li smijem ovako apdejtovati jer je telefon zaključan na moju mrežu? Ja ga i mislim koristiti na ovoj mreži, ali da li se može potpuno zaključati ili nešto slično zeznuti? Da li je to pravi način za apdejtovanje, preko zvaničnog LG PC softvera?
Meni je presudan dobar i kvalitetan zvuk za pozive i slušanje muzike, tako da ne vjerujem da ću njega uzeti ako je baš toliko loš i tih

Što se tiče standardnih romova, ako ti nije skinuo zadnju verziju Androida možeš samostalno da rutuješ telefon, imaš detalje na XDA forumu ali ne znam da li je zvanično podržan za Cyanogenmod (jedan od najpopularnijih romova na tržištu).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2013, 19:00   #4
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Znam za CyanogenMod, koristio sam ga na Samsung Galaxy S, ali za sad ne bih da se zezam da nešto ne s*ebem, tek sam ga kupio i još dugo je pod garancijom. Ali me zbunjuje zašto LG-jev PC Suite kaže da ima nova verzija, a telefonski Update kaže da nema. Možda se direktno sa telefona skidaju samo manji update-ovi, a preko PC se radi update na novi sistem. Proguglaću o tome, nisam puno informisan.

A što se tiče zvuka, probao sam default player i Winamp i ostao blago razočaran, GSM Arena kaže da ima dobar zvučni čip. I zvučnik je tih i nekvalitetan kada se pušta muzika ili YouTube. I moram reći da sam probao samo par pjesama, tako da nisam puno relevantan. Probaću danas još ponešto pa dati konačni sud.

Ali zvučnik za pozive (earpiece, na engleskom) je kvalitetan i glasan, tako da tu nema problema.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
LoneWolf (18.8.2013)
Stara 18.8.2013, 19:12   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Još nešto: zvono i obavještenja za poruke se odlično čuju na zvučiku, ali muzika je totalni peh, kao da je drugi zvučnik.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
LoneWolf (18.8.2013)
Stara 18.8.2013, 19:57   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Hvala na informacijama, probaj još nešto sa zvukom pa javi utiske, meni je HTC po tom pitanju fenomenalan jer ima Beats engine a imam i njihove originalne slušalice
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 10:12   #7
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Nema na čemu, a evo sinoć sam instalirao i fabrički Jelly Bean 4.1.2 i telefon je sada još bolji.

A testirao sam juče još malo muziku i jako je loš kvalitet, za ne povjerovati. Možda mu moje slušalice ne odgovaraju, mada ne vjerujem da bi to moglo biti. Jedino ako ovaj Dželi Bin apdejt nije popravio stanje, još ću malo probati.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 10:32   #8
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Nema na čemu, a evo sinoć sam instalirao i fabrički Jelly Bean 4.1.2 i telefon je sada još bolji.

A testirao sam juče još malo muziku i jako je loš kvalitet, za ne povjerovati. Možda mu moje slušalice ne odgovaraju, mada ne vjerujem da bi to moglo biti. Jedino ako ovaj Dželi Bin apdejt nije popravio stanje, još ću malo probati.
Čudi me da ti je tako los zvuk.Jesi probao druge sluske?Ja sam ustanovio da kod nekih slušalica nije isti redisled onog polja na džeku.Tako se recimo kada pritisnem dugmad za promenu pesme ili pauzu, ono se drastično popravi zvuk,ali i pojačava,a do tada kao iz bunara.


Sent from makina used TT
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 14:16   #9
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Nema na čemu, a evo sinoć sam instalirao i fabrički Jelly Bean 4.1.2 i telefon je sada još bolji.

A testirao sam juče još malo muziku i jako je loš kvalitet, za ne povjerovati. Možda mu moje slušalice ne odgovaraju, mada ne vjerujem da bi to moglo biti. Jedino ako ovaj Dželi Bin apdejt nije popravio stanje, još ću malo probati.
Probaj playerpro, nije free ali kao da je tesko naci apk
Ima odlican equalizer i sa njim mi je bio koliko toliko dobar zvuk cak i na crappy telefonima(tipa Defy Mini )
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 15:35   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

@zajchik
I meni je čudno, ipak bi bilo logično očekivati bolji zvuk. E zato sam probao da ga spojim na zvucnike (Logitech X-
210) i zvuk je bio jako dobar, u rangu sa mojim prošlim telefonima (iPhone 2G, Galaxy S, iPhone 3GS), zapravo bio je najbliži 3GS. Danas ću probati druge slušalice, kao i player koji preporučuje @Sh0m1, i Power Amp.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 16:19   #11
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Definitivno poweramp.Ja prob'o xy "komada" kao i gorepomenuti player pro,ali ni jedan ne može na crtu powerampu.
Elem ja na roameru sa stock sluskama + poweramp imama dosta slušljivu varijantu.

Sent from makina used TT
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 21:31   #12
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Evo ovako: sada sam probao Power Amp i razlika je drastična; čak i bez ikakvih podešavanja zvuk je bolji,
a kada se dodatno tvikuje onaj bass točkić i ekvilajzer, zvuk postaje jako, jako dobar.
Ipak je lošiji nego na Galaxy S, ali to je i očekivano.

Power Amp je jako dobra stvar. Za sada sam probao Trial verziju (nisam ukrao punu verziju ) jer neću još uvijek da rutujem telefon.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2013, 23:54   #13
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Evo ovako: sada sam probao Power Amp i razlika je drastična; čak i bez ikakvih podešavanja zvuk je bolji,
a kada se dodatno tvikuje onaj bass točkić i ekvilajzer, zvuk postaje jako, jako dobar.
Ipak je lošiji nego na Galaxy S, ali to je i očekivano.

Power Amp je jako dobra stvar. Za sada sam probao Trial verziju (nisam ukrao punu verziju ) jer neću još uvijek da rutujem telefon.
Zato ja koristim playerpro. Poweramp krekovani se ne instalira tako lako+se sam apdejtuje pa mora uninstall i opet install.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2013, 18:47   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Ako je Power Amp upola dobar kao što ga hvale, plaćanje full verzije svakako ne bi trebalo da bude veliki problem. To su bukvalno 2 piva u malo fensijem lokalu.

A L9 realno nije ni fer porediti sa iPhone-ovima (najbolji zvuk na telefonima) i Galaxy S-om (specifikacije vremenom zastare ali zvuk bivšeg flagship-a ne zastareva tako lako).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Prief Lirator (22.8.2013)
Stara 22.8.2013, 20:09   #15
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: LG L 9: koji su vaši utisci?

Svaka ti čast, to sam i ja pomislio. To bi bila jedina aplikacija koju sam spreman platiti. I meni je pala na pamet referenca za pivo - dva, tri piva u kafiću, a ja ih i tako puno pijem.

I tačno je za kvalitet zvuka, samo rijetki telefoni imaju dobar zvuk i jednostavno je tako. A prva generacija iPhone-a je neprevaziđena. I generalno, telefon nije baš idealan izbor za audiofile.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju tastaturu imate i kakvi su vaši utisci o njoj? Beagle Ostale komponente 157 27.3.2019 22:12
Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima? Mario Pavićević Zvuk na računaru 505 8.1.2019 13:48
Koji miš imate i kakvi su vaši utisci o njemu? Erdeljan Boris Ostale komponente 855 7.1.2019 3:52
Koji su vaši strahovi? Bokile Brbljaonica 509 29.7.2011 13:55
Koji štampač imate i kakvi su vam utisci o njemu? Rene Ostale komponente 141 27.6.2011 16:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com